Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
 Turnieje - luźna rozmowa 
Autor Wiadomość
Mistrz Gry
Awatar użytkownika

Rejestracja: 6 Sie 2015, o 12:14
Posty: 43
Miejscowość: wwa
Podziękowano: 64 razy
Otrzymanych podziękowań: 19 razy
Nick w grze: Uzi
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Turnieje - luźna rozmowa
Witam wszystkich,
niezależnie od serwera turnieje są podobne, ja jestem z Tolnor i generalnie odnośnie Tolnor i sytuacji z turniejami na tym serwerze bym chciał porozmawiać. Co nie znaczy, że inne serwery nie mają głosu bo mają, zachęcam wszystkich do dyskusji.

Doszły mnie słuchy, że coraz mniej graczy uczestniczy w turniejach, chciałbym poznać przyczynę; może przez godzinę, a może nagrody, może coś innego?
Co byście chcieli zmienić, co dodać, zarzuć pomysłem.

Pogadajmy o tym, zapraszam.. ;)

_________________
138 Druid, Tolnor


20 Paź 2019, o 17:39

Podziękowali: 2 PacJam (20 Paź 2019, o 18:08), PunkBrb (21 Paź 2019, o 06:25)
Profil WWW
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 5 Sie 2018, o 12:49
Posty: 110
Podziękowano: 11 razy
Otrzymanych podziękowań: 31 razy
Nick w grze: Bulgarczyk
Serwer: HardCore
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Turnieje - luźna rozmowa
Na HC w turniejach 1-140 uczestniczy po 40graczy, w innych po 6-10osob, ale problem jest tylko gdy gdzie indziej się coś dzieje :)

Edit. Od roku ponad ma to miejsce, bo wtedy zacząłem grę, ale wcześniej pewnie było to samo

_________________
Demony zrywają się , kiedy dobry człowiek idzie na wojnę.

W poszukiwaniu epika od 2012roku


20 Paź 2019, o 17:49
Profil
Jedną nogą w Haligardzie
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Cze 2013, o 13:41
Posty: 40
Podziękowano: 41 razy
Otrzymanych podziękowań: 62 razy
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Turnieje - luźna rozmowa
Moje powody dlaczego od lat nie uczestniczę w turniejach:
-Znikome nagrody (ja po 5 platy),
-Znaczna przewaga pay2winnerów, nie ma sensu iść na turniej jak się trafi na turniejówkę ulepszoną +10 i tracić czas patrząc jak giniesz w rundę,
-Rozwinięcie skrótu PvP w tej grze to ProcentVsProcent, nie PlayerVsPlayer nie ma co się oszukiwać, że trzeba liczyć na farta i że nie zostanie się wyśmianym, że się ma pecha,
-Nierówność między profesjami. Pomijając fakt, że walczą procenty nie my to i tak niektóre profesje z automatu mają łatwiej w walce z innymi z uwagi na swoje umiejętności.

Podsumowując, turnieje jak i pvp są w tej grze źle skonstruowane, a jeśli wg was jest dobrze jak jest to nazwijcie to jakoś inaczej bo nie pasuje mi jakoś nazywać to tak.

_________________
VooDoo s1 LarkasTolnor..
Nie pytaj o sens życia, tylko mu go nadaj ~ Arystoteles

W poszukiwaniu Epika od 26.05.2012r.


20 Paź 2019, o 18:08

Podziękowali: 4 Gustavus (21 Paź 2019, o 04:16), PrimeCover (20 Paź 2019, o 22:15), Tchala (21 Paź 2019, o 05:07), Wojtek999 (29 Paź 2019, o 20:42)
Profil
Współpracownik Gnarla

Rejestracja: 27 Lis 2012, o 18:09
Posty: 222
Podziękowano: 507 razy
Otrzymanych podziękowań: 216 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Turnieje - luźna rozmowa
1. Denne nagrody - 200 platy = 2,8kk i turniej trwa 2h gdzie na mięsku mamy pewny zarobek i zarobię podobnie w zależności za ile sprzedam.
2. Gdyby były unikalne skiny/rary to by gracze chętniej walczyli (może nawet unikalny pet?)
3. Nierówność profesji
4. Brak wymogu w slotach na turnieje - przykład http://prntscr.com/pluvk9 gdzie na turniej poszli sami dr + ryc 2x 140 lvl,bo spełniali msl. To w końcu był turniej 2 vs 2 czy 3 vs 3? Jak dla mnie to powinny być wymagane 3 osoby do pt w 3 vs 3, żeby nie było przypadków, że ktoś walczy 2 vs 3 itp itd. Zarazem można zostawić stary system i zrobić dodatkowe turnieje z wymaganiami zajętych slotów przymusowo.

Obecnie rynek jest taki, że lepiej pójść na bossa niż turniej, bo rar sprzedamy na wysokim poziomie od 50kk+, gdzie jestem świadomy, że nigdy w taernie nie będzie turnieju o 10k platy czy 100kk kasy albo 100 dusz.


20 Paź 2019, o 18:16

Podziękowali: 3 drygu (28 Paź 2019, o 17:17), Gustavus (21 Paź 2019, o 04:15), PrimeCover (20 Paź 2019, o 22:17)
Profil
Błądzący w Tunelach

Rejestracja: 5 Maj 2016, o 21:55
Posty: 91
Podziękowano: 648 razy
Otrzymanych podziękowań: 41 razy
Nick w grze: bomburek
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Turnieje - luźna rozmowa
Moim zdaniem mniej "zaludnione" turnieje oprócz tego co wyłożyli przedmówcy (zgadzam się w 100%) jest ciągły odpływ graczy (Więcej graczy ubywa niż przybywa) co samo przez się powoduje, że mniej graczy jest.


20 Paź 2019, o 18:29

Podziękowali: Tchala (21 Paź 2019, o 05:07)
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 9 Mar 2011, o 17:25
Posty: 104
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 13 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Turnieje - luźna rozmowa
Jako że spędziłem już w tej grze set tysięcy godzin i ja dodam coś od siebie.

Ostatnio wybrałem się na turniej 3v3 msl 420 w którym zajęliśmy 2 miejsce aczkolwiek czas który na to trzeba spożytkować oraz zasoby są nieadekwatne do nagród czekających nawet na podium.

Kolejną kwestią mojej osobistej niechęci do Turnieji jest fakt iż gra tam nie wyexione eq czy też przemyślana taktyka tylko procent który w wielu przypadkach jest wręcz komiczny.

Co do balansu klas w pvp będzie to wałkowany temat jeszcze tysiące razy gdyż jakiekolwiek zmiany wymagają przebudowy całej struktury takowego pi vi pi


20 Paź 2019, o 18:39

Podziękowali: Gustavus (21 Paź 2019, o 04:15)
Profil
Uciekinier Taernijczyk
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lip 2016, o 10:56
Posty: 3
Miejscowość: Tarnów
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 2 razy
Nick w grze: Ayrox
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Turnieje - luźna rozmowa
Głównym problemem są śmieszne nagrody za wygraną, w czas trwania turnieju więcej ludzie zarabiają na mięsie, fakt zaognia koszt zrobienia porządnej postaci, której cena jest bardzo nieproporcjonalna do nagród. Z tego powodu osoby wygrywające turnieje idą po zwycięstwo tylko dla zabawy, a takich osobników ubywa. Co do innych powodów wymienionych przez poprzedników - są raczej żartem niż rzeczywistym problemem. A wracając jeszcze do sedna, jak coś nie przyciąga uwagi ludzi, zawsze chodzi o pieniądze :D

_________________
http://scr.hu/1rj3/tutwl


20 Paź 2019, o 18:48
Profil
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 4 Lut 2017, o 17:48
Posty: 1
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Nick w grze: Dereek
Serwer: HardCore
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Turnieje - luźna rozmowa
-Dodać jakiś skiny do Nagród typu: Skin z setu na 100lvl. -Poprawić ilość wygranej pl,nie oszukujmy się 100pl za 1msc to nic, nie mówiąc o pozostałych 2,3msc. -Dodać Kilka nowych turnieji np:20-29 3vs3 czy 5vs5, 10-19 3vs3 4vs4 a nawet 5vs5,
ponieważ myślę tu jest największa frekwencja chociaż mogę się mylić. --Reaktywacja Igrzysk Śmierci. -Raz do roku zrobić Konkurs coś podobnego do Ligi ,gracze przez 3miechy rywalizują ze sobą zdobywając pkt,gracz z największą ilością pkt wygrywa główna nagrodę(Ulgę lub coś podobnego :P). -Zmienić czas rozpoczęcia się turnieju z 19 na 20,bo nie każdy ma czas na 19. -Zmienić Datę turków,by nawet w weekend były. -Napewno zlikwidować turki 5vs5 jednej profesji, zamiast tego dać 2vs2. http://prntscr.com/plv8gx Tak wyglądałost tur 5vs5 (Łuk)


20 Paź 2019, o 18:55
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Gru 2014, o 21:19
Posty: 371
Podziękowano: 96 razy
Otrzymanych podziękowań: 205 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Turnieje - luźna rozmowa
Wydaję mi się, że jest mniej graczy na turniejach proporcjonalnie do tego jak spada liczba graczy na serwerach.

Dlaczego ja nie uczestniczę? Nie żebym miał coś przeciwko turniejom, wręcz przeciwnie. Ale wiadomość, że turniej jest o 19:00 konkretnego dnia nie sprawia, że specjalnie wyznaczam sobie ten czas na grę. Jeżeli jestem akurat na grze i widzę, że jest turniej na mój poziom to mogę się wybrać, będzie to coś innego od powtarzalnych instancji. Ale tu zaczyna się problem. Jeżeli jest to turniej 1vs1 to łatwe zadanie idę i się zapisuje. W przypadku turniejów z większą liczbą graczy w zespole, często nie chcę mi się szukać innych graczy. Zazwyczaj zerknę przez kilka minut na czaty czy nie potrzebują akurat mnie, a nawet jeśli czy spełniam ich wymogi... Poza tym ciężko znaleźć pt w ostatnich minutach, więc wychodzi z tego, że na turnieju 2vs2 ostatnio byłem ponad rok temu, a w większych zespołach nie pamiętam czy w ogóle kiedykolwiek.

Dawno temu bawiłem się w turniejówkę na 19lvl, którą expiłem później do 29, usuwałem i z powrotem tworzyłem na 19 poziom. Niestety utknęła na za wysokim poziomie po pewnej aktualizacji, która uniemożliwiła mi taki zabieg. Od tego czasu na turnieje chodzę z doczepki i z braku innych zajęć w Taernie w tym czasie.

Czy jest coś co namówiłoby mnie do zmagań? Walka o nowe bardzo opłacalne nagrody mija się z celem, bo nie mam zamiaru dorównywać najpotężniejszym postaciom. Po prostu tworzenie postaci po to żeby wygrać główną nagrodę nie ma sensu, bo nawet jeśli się za to zabiorę to mogę co najwyżej dorównać najlepiej ulepszonym i liczyć, że % będzie ze mną. Ale nie zmienia to faktu, że obecnie nagrody w turniejach są bardzo symboliczne, a nawet turnieje z kasą i platyną x2 nie rekompensują w żaden sposób czas poświęcony na stworzenie postaci i zmagania.

Może wielu posiadaczy turniejówek się ze mną nie zgodzi, ale moim zdaniem potrzeba w taernie tworzyć turnieje nie oparte o twarde wytyczne msl i przedziałów tylko być bardziej elastycznym, aby dane przedziały się nie powtarzały. Ograniczyłoby to graczy, którzy tworzą postacie na najniższe poziomy i bez żadnych znaczących zmian, w stałych składach złożonych zawsze z tych samych klas koszą cały czas nowy narybek. Może jakiś przykład, był turniej 1vs1 20-29? To za te parę miesięcy nie powtarzajmy go tylko wystawmy turniej 15-25. Wtedy wygrywać będą najbardziej elastyczne osoby, potrafiące dostosować się do konkretnych przedziałów, a także da większe szanse graczom nie tworzącym turniejówki, bo jak natrafią na przedział w którym się mieszczą to nie będą się mierzyć z tak mocno napompowanymi graczami. Ale zawsze jak ktoś chcę to może wtedy postać specjalnie stworzyć i dokoksić, w końcu rozpiski są na początku miesiąca. Czasami będzie na to kilka dni, czasami pare tygodni, ale musi się mierzyć z tym, że po zakończeniu turnieju, postać prawdopodobnie będzie musiała przejść jakiś rework, bo następny taki sam się szybko nie powtórzy.

_________________
"Standing alone with no direction
How did I fall so far behind?
Why am I searching for perfection?
Knowing it's something I won't find"

"No Road Left" Linkin Park


20 Paź 2019, o 19:08

Podziękowali: 4 drygu (28 Paź 2019, o 17:17), Gustavus (21 Paź 2019, o 04:16), Nicolay (20 Paź 2019, o 20:48), Tchala (21 Paź 2019, o 05:15)
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sie 2014, o 20:59
Posty: 11
Podziękowano: 47 razy
Otrzymanych podziękowań: 11 razy
Nick w grze: Swistaki
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Turnieje - luźna rozmowa
Trzeba połączyć Tolnor z Ostlor i na jakiś czas będzie dobrze :P

_________________
https://www.youtube.com/channel/UC8LwcB ... Yjg/videos


20 Paź 2019, o 19:18

Podziękowali: Bezepikryc (21 Paź 2019, o 15:49)
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 34 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron