Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
 czy kłamanie w grze jest karalne? 
Autor Wiadomość
Taernijczyk z ekwipunkiem
Awatar użytkownika

Rejestracja: 4 Sie 2016, o 15:06
Posty: 15
Miejscowość: Poznań
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 3 razy
Serwer: HardCore
Odpowiedz z cytatem
Post czy kłamanie w grze jest karalne?
Ostatnio coraz częściej wybieram się na ''darmowe'' v1. Zabieram się z innymi graczami pod warunkiem oddania dropu posiadaczowi ogniwa. Jednak ich okłamuje i nigdy nie miałem i nie mam zamiaru im niczego oddawać. ostatnio znów zgarnąłem buty z v1 i nie oddałem osobie, która mnie zabrała. Straszył mnie on zgloszeniem do administracji i banem. Mam wiec pytanie, czy okłamywanie innych graczy i oszukiwanie jest karane faktycznie banem?


8 Lis 2019, o 13:48
Profil
Jedną nogą w Haligardzie

Rejestracja: 14 Lis 2012, o 21:09
Posty: 30
Podziękowano: 1 raz
Otrzymanych podziękowań: 47 razy
Nick w grze: BoocikDr
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: czy kłamanie w grze jest karalne?
jesli ktos bierze kogos z umowa ze ma oddac drop i nie odda to tak jest to karalne albo ban albo tez kula u nogi:)

_________________
larkas dr powraca
Najbardziej nielubiana osoba na s1

pozdrawiam Boocik

w oczekiwaniu na prawde o ekipie bylej z s1


8 Lis 2019, o 14:00
Profil
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 9 Kwi 2019, o 21:48
Posty: 4
Miejscowość: Zielona Góra
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 4 razy
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: czy kłamanie w grze jest karalne?
tak , jest :) godząc się na oddawanie rara spisujesz tak jak by umowę pomiędzy tobą a 2 graczem jeśli podał cie na suport i robił ss czatu to tak na pewno ją otrzymasz

_________________
21:52 25stycznia , 2019 Allenor


8 Lis 2019, o 14:02
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 15 Mar 2019, o 20:35
Posty: 19
Podziękowano: 3 razy
Otrzymanych podziękowań: 14 razy
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: czy kłamanie w grze jest karalne?
Myślę że panowie przesadzają. Gdyby kłamstwo było karalne to musiano by wsadzić do paki prawie cały polski rząd. A tu mamy do czynienia tylko z grą. Nie ma takiego zapisu w regulaminie że kłamstwo jest karalne.
Niemniej jednak zybala, Twoje zachowanie zakończy się tym że zostaniesz zapamiętany i z tego tytułu w przyszłości będziesz miał problemy w grze. Będą cie orać kiedy popadnie, nie będą Cie chcieli do żadnego pt itd..
Znałem niejednego takiego i uwierz, nie opłaca się.

§11 OSZUSTWA
Zabronione jest:
a. oszukiwanie graczy w celu uzyskania lub sprzedaży jakiegoś przedmiotu;


Być może pod to Cie podepną, ale wątpie.


8 Lis 2019, o 14:15
Profil
Jedną nogą w Haligardzie
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Gru 2011, o 20:22
Posty: 27
Podziękowano: 59 razy
Otrzymanych podziękowań: 83 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: czy kłamanie w grze jest karalne?
Powinieneś zostać ukarany, bo cwaniactwo i brak zasad moralnych i wszelkich innych nie jest wcale zabawne tylko żałosne. Może to tylko gra, ale jaki kto na grze taki i w życiu. A skoro to tylko gra, gdzie każdy idzie odpocząć od problemów z życia realnego to uczciwość powinna być łatwa i w cenie. Dane słowo to ważna rzecz. Czy zostaniesz ukarany? Zależy od tego jak bardzo zdenerwowałeś kogoś na kim żerujesz.

_________________
Na Taernie od 17.03.2011 Tylko S3 i Ostlor. Tak, nie dropnęłam epika,ale za to umiem drogo umierać jak mało kto :p


8 Lis 2019, o 14:45

Podziękowali: 2 PacJam (8 Lis 2019, o 17:13), wzheroes (8 Lis 2019, o 17:55)
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Lip 2016, o 13:03
Posty: 136
Miejscowość: Khorinis
Podziękowano: 40 razy
Otrzymanych podziękowań: 45 razy
Serwer: Ostlor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: czy kłamanie w grze jest karalne?
Gra powinna dawać radość i odstresowanie i moim zdaniem każde oszustwa powinny być karane kulą u nogi na główna postać.

_________________
P O Z D R A W I A M

All postacie - Off
Łucznik - On

W grze od 15.09.2012 r. Koniec przygody 24.10.2018 r.

Próba powrotu do pogrywania 27.06.2019 r.


8 Lis 2019, o 15:32
Profil
Jedną nogą w Haligardzie

Rejestracja: 14 Lis 2012, o 21:09
Posty: 30
Podziękowano: 1 raz
Otrzymanych podziękowań: 47 razy
Nick w grze: BoocikDr
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: czy kłamanie w grze jest karalne?
Japycz napisał(a):
Gra powinna dawać radość i odstresowanie i moim zdaniem każde oszustwa powinny być karane kulą u nogi na główna postać.


Moim zdaniem lepsze niz na główną jest kara jaka sam kiedy otrzymałem czyli kazda postac na @, wtedy takiej osobie zostaje jedynie goły eskp. Czyli jedynie go lempo ktos wezmie :P

_________________
larkas dr powraca
Najbardziej nielubiana osoba na s1

pozdrawiam Boocik

w oczekiwaniu na prawde o ekipie bylej z s1


8 Lis 2019, o 16:16
Profil
Jedną nogą w Haligardzie

Rejestracja: 16 Lip 2015, o 12:35
Posty: 41
Miejscowość: Łesos
Podziękowano: 31 razy
Otrzymanych podziękowań: 14 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: czy kłamanie w grze jest karalne?
Qweta napisał(a):
Myślę że panowie przesadzają. Gdyby kłamstwo było karalne to musiano by wsadzić do paki prawie cały polski rząd. A tu mamy do czynienia tylko z grą. Nie ma takiego zapisu w regulaminie że kłamstwo jest karalne.


Co, czekaj jakie kłamstwo? Można to określić jako niewywiązanie się z umowy, z tego wynika że takowy gracz ukradł przedmiot, który pomimo zdropienia na jego slot do niego nie należy, bo przecież była spisana umowa, a stroną pokrzywdzoną jest osoba która postawiła jakiegoś bossa i wymagała podpisania "umowy" od innych członków wyprawy.

Dla mnie takie osoby powinny być BANOWANE dla przykładu!
Bo przecież jak można tolerować kradzież?

Pozdrawiam ŁesHores :D

_________________
ŁesHores-Sh 124lvl
Gildia:Świnki Morskie

"Łes, po prostu Łes"


8 Lis 2019, o 18:07

Podziękowali: 2 kolega112999 (8 Lis 2019, o 19:28), PacJam (8 Lis 2019, o 18:14)
Profil
Chodząca legenda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Kwi 2011, o 03:06
Posty: 2255
Miejscowość: Wawa
Podziękowano: 216 razy
Otrzymanych podziękowań: 865 razy
Nick w grze: Szymdaro
Odpowiedz z cytatem
Post Re: czy kłamanie w grze jest karalne?
Ciekawy temat, wbrew pozorom nie ma jednoznacznej odpowiedzi.

Zachowanie takie jak opisujesz w przykładzie moim zdaniem na ogół jest karane kulą u nogi, podobnie jak inne przewinienia. Niestety zdarzały się sytuacje, gdzie gracze wykorzystywali uległość ekipy w tej kwestii i obdarzali taką kulą gracza, który nic nie zawinił - znam taki przypadek. Wystarczyło tylko dopisać historyjkę, która przekonała kogoś do nałożenia kary.

Odnośnie kłamstw generalizując odpowiedziałbym, że nie są karane. Prawda jest taka, że zależy od tego czego owe kłamstwo dotyczy.

Jeśli zgadzasz się, że oddasz drop, a tego nie zrobisz, to kara na 99% będzie.

Jeśli gracz zaproponuje wyprawę za darmo, Ty się przygotujesz, a on zmieni zdanie i napisze, że jednak nie - kary żadnej nie będzie. Nikogo nie będzie interesować, że poświęciłeś swój czas, zrezygnowałeś z innego zajęcia, być może wyszedłeś z instancji czy specjalnie naładowałeś eq.

Takich przypadków niestety jest znacznie więcej, szczególnie w handlu i organizowaniu wypraw. Notorycznie ktoś pisze do mnie, że coś kupi lub sprzeda, a po chwili się wycofuje i nie ważne ile ja z tego tytułu straciłem. Wysyłanie screenów z rozmowy na support nie skutkuje niczym poza traceniem czasu.

Niestety to mi się bardzo nie podoba, umowa to umowa. Skoro oddanie rara traktujemy jak umowę i nakładamy karę, gdy jedna strona się nie wywiąże to czemu nie traktujemy w ten sam sposób zaakceptowania oferty w handlu?

Inna sprawa, gdy pojawiają się kłamstwa, ale nie można traktować ich w kategoriach umowy. Przykładów jest kilka: podawanie fałszywej lokalizacji bossa, czempiona, NPC lub czasu występowania, wystawianie fałszywych ofert, wskazywanie niewłaściwych osób (szczególnie przy dropie epika) czy podawanie cen oderwanych od "standardowych". Wszystkie wiążą się z brakiem konsekwencji. Niestety trudno je wszystkie weryfikować i gdyby ekipa miała się tym zajmować to mieliby znacznie więcej pracy, a gracze znacznie więcej powodów do odpoczynku od Taernu.

Pozdro

_________________
Mój kanał na YT

Życie jest jak szachy: albo posuwasz królową, albo bijesz konia.
Życie jest jak szachy: najbardziej żałujemy ruchów, których nie możemy cofnąć.
Prawdziwie wolnym człowiekiem jest tylko ten, kto nikogo nie kocha.


8 Lis 2019, o 19:01
Profil WWW
Mistrz Gry
Awatar użytkownika

Rejestracja: 6 Sie 2015, o 12:14
Posty: 43
Miejscowość: wwa
Podziękowano: 64 razy
Otrzymanych podziękowań: 19 razy
Nick w grze: Uzi
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: czy kłamanie w grze jest karalne?
zybala napisał(a):
Ostatnio coraz częściej wybieram się na ''darmowe'' v1. Zabieram się z innymi graczami pod warunkiem oddania dropu posiadaczowi ogniwa. Jednak ich okłamuje i nigdy nie miałem i nie mam zamiaru im niczego oddawać. ostatnio znów zgarnąłem buty z v1 i nie oddałem osobie, która mnie zabrała. Straszył mnie on zgloszeniem do administracji i banem. Mam wiec pytanie, czy okłamywanie innych graczy i oszukiwanie jest karane faktycznie banem?



Witam,
takie sprawy mogą mieć zakończenie na supporcie.
I jeśli do nas trafią...

To wystarczy poprawnie zrobiony screen z tak zwaną "umową" czyli potwierdzeniem, że się zgadza ktoś lub nie zgadza na oddanie (może być tak, że się ktoś nie zgodzi, a i tak prowadzący go weźmie - jego problem)

Jeśli gracz zgodził się na oddanie, a mimo wszystko nie odda to na początek leci koperta do takiej osoby czy ma zamiar oddać.
Jeśli takiej chęci nie wyrazi lub coś z danym itemem już zrobił to dostaje umowny czas na zwrócenie.
Jeśli nie zdąży oddać lub oleje sprawę może dostać bana za niedotrzymanie warunków umowy.

_________________
138 Druid, Tolnor


8 Lis 2019, o 20:46

Podziękowali: 4 AvadKevadra (8 Lis 2019, o 23:13), kolega112999 (8 Lis 2019, o 20:57), Mele (8 Lis 2019, o 22:15), Nicolay (9 Lis 2019, o 00:05)
Profil WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 17 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron