Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
 Mechanika zleceń na hlvl 

Czy robisz zlecenia? Z Beirn/Masywu ( z wyłączeniem DQ i zl na żarcie)
Tak 20%  20%  [ 9 ]
Nie 71%  71%  [ 32 ]
Sporadyczne 9%  9%  [ 4 ]
Razem głosów : 45

 Mechanika zleceń na hlvl 
Autor Wiadomość
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 5 Sie 2018, o 12:49
Posty: 110
Podziękowano: 11 razy
Otrzymanych podziękowań: 31 razy
Nick w grze: Bulgarczyk
Serwer: HardCore
Odpowiedz z cytatem
Post Mechanika zleceń na hlvl
Hejka
Co uważacie o zleceniach z Beirn/Masywu , czy są one opłacalne względem poświęconego czasu lub zasobów? Jak widać zlecenia z Beirn dają około 50k expa , a czas ich zrobienia opiewa na kilkanaście minut , lub o zasoby (np. 10 odwłoków) . Osobiście uważam że jest to śmieszna nagroda , która nie jest wgle adekwatna do poświęconych chęci .
A co wy o nich uważacie? Myślicie że zmiana to dobra opcja czy lepiej by zostały takie jakie są ? Zapraszam do dyskusji :)

_________________
Demony zrywają się , kiedy dobry człowiek idzie na wojnę.

W poszukiwaniu epika od 2012roku


15 Lis 2019, o 18:41
Profil
Chodząca legenda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Kwi 2011, o 03:06
Posty: 2255
Miejscowość: Wawa
Podziękowano: 216 razy
Otrzymanych podziękowań: 865 razy
Nick w grze: Szymdaro
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Mechanika zleceń na hlvl
Uważam, że zabicie jednego jastrząbka, za którego dostanę 8k i około 50k za oddanie zlecenia, dodatkowo złoto i 2-4 dukaty na 2 minuty to bardzo dobry wynik.

Zrobiłem tych zleceń pewnie setki, nawet mając 140 poziom klepałem je dla zysku, nadal korzystnie wygląda jak na 1 rundę walki.

Nie zrozumiałem też "wgle" - chciałeś napisać we mgle?

Faktem jest, że znakomita większość zleceń w Beirn odstaje od innych, alternatywnych metod zdobywania doświadczenia, czyli przede wszystkim zwykłego grindowania.

Niektórzy jeszcze robią zlecenie na ognika, lecz do tego trzeba mieć odpowiednią profesję. Spotykałem też graczy bijących Argasida, również niezłe zlecenie.

Sytuacja moim zdaniem wygląda tak, że jeśli ktoś się nastawia tylko na zlecenie, to anuluje inne niż oczekiwane, czyli najłatwiejsze z danej puli, od konkretnego NPC. Natomiast w przypadku, gdy ktoś i tak będzie bić danego przeciwnika, bo expi, bo zbiera proszki, to bierze zlecenie i wykonuje je przy okazji.

Odpowiadając na pytania - tak robię zlecenia oraz należałoby rozważyć zmianę tych najmniej opłacalnych, najtrudniejszych.

Pozdro

_________________
Mój kanał na YT

Życie jest jak szachy: albo posuwasz królową, albo bijesz konia.
Życie jest jak szachy: najbardziej żałujemy ruchów, których nie możemy cofnąć.
Prawdziwie wolnym człowiekiem jest tylko ten, kto nikogo nie kocha.


Ostatnio edytowany przez Szymdaro, 16 Lis 2019, o 13:44, edytowano w sumie 1 raz



15 Lis 2019, o 19:42
Profil WWW
Współpracownik Gnarla

Rejestracja: 26 Mar 2012, o 20:07
Posty: 228
Podziękowano: 92 razy
Otrzymanych podziękowań: 162 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Mechanika zleceń na hlvl
Gdyby nagrody były pięciokrotnie wyższe może zastanowił bym się nad tym czy wybrać opcję "tak" czy "nie" ;)
Samo siedzenie w grze to tracenie czasu a jeżeli spędza się go bezproduktywnie dla swojej postaci.. to już strata do kwadratu i mniej więcej tak mogę określić te zlecenia.

Jak i również kilka innych.

_________________
piss.

https://www.youtube.com/watch?v=AN7ImRR6IHs



sub me


16 Lis 2019, o 12:55
Profil
Jedną nogą w Haligardzie

Rejestracja: 14 Lis 2012, o 21:09
Posty: 30
Podziękowano: 1 raz
Otrzymanych podziękowań: 47 razy
Nick w grze: BoocikDr
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Mechanika zleceń na hlvl
zlecko inne niz u reni na jastrzabki nie ma sensu.

_________________
larkas dr powraca
Najbardziej nielubiana osoba na s1

pozdrawiam Boocik

w oczekiwaniu na prawde o ekipie bylej z s1


16 Lis 2019, o 19:14
Profil
Współpracownik Gnarla

Rejestracja: 27 Lis 2012, o 18:09
Posty: 222
Podziękowano: 507 razy
Otrzymanych podziękowań: 216 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Mechanika zleceń na hlvl
W moim odczuciu nagroda za zlecko jako sam exp w danych przedziałach staję się odstającą nagrodą w kwestii "interesujących" - gdyby wybierać nagrody np exp - psycho exp - exp peta to wg mnie opcje stają się ciekawsze i mogą być alternatywą wobec chwil gdy tzw. "się nudzimy".

Jeśli chodzi o balans wobec ubicia to tylko 1 zlecko jest słuszne dla każdej klasy - 1x jastrząbek,a dla vd zlec na ogniki.


16 Lis 2019, o 19:51
Profil
Jedną nogą w Haligardzie
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Gru 2011, o 20:22
Posty: 27
Podziękowano: 59 razy
Otrzymanych podziękowań: 83 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Mechanika zleceń na hlvl
Fakt, że ktoś raz na ruski rok zrobi jakieś zlecko z Beirn nie uczyni go atrakcyjnym. Zlecenia są zupełnie nie przemyślane pod kątem użyteczności, może w zamyśle miały być małymi cegiełkami w drodze do bogacenia się i expienia, ale czas pokazał, robienie podstawowych kilku DQ zajmuje i tak ogromnie dużo czasu, poza tym trzeba dodać kilka zleceń na żarcie (pety coraz większe 350 sztuk jedzenia to tyle co nic). Zlecenia nie są celem w grze, gdyby się na nich chcieć skupić to można zapomnieć o bosach i przyjemnościach płynących z grania. Teraz tak sobie myślę, że większość z nich mogłaby nie mieć ram czasowych, nosilibyśmy te piórka jastrząbków aż do uzbierania określonej ilości i oddawali za jakąś tam niewielka nagrodę. To by może miało jakiś sens?

Cytuj:
Nie zrozumiałem też "wgle" - chciałeś napisać we mgle?


Kto jak kto, ale Ty Szymdaro taka zaczepka na forum? :D Jedyne co mi przychodzi do głowy to "pisz na temat"...

_________________
Na Taernie od 17.03.2011 Tylko S3 i Ostlor. Tak, nie dropnęłam epika,ale za to umiem drogo umierać jak mało kto :p


18 Lis 2019, o 21:40
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Cze 2019, o 19:59
Posty: 18
Podziękowano: 3 razy
Otrzymanych podziękowań: 12 razy
Nick w grze: BlogerRebel
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Mechanika zleceń na hlvl
Zlecenia w zimowej krainie są jak najbardziej opłacalne.
Tak jak napisał wyżej @Szymdaro bijąc ogniki/ kleszcze możesz dodatkowo zarobić na zleceniach, tak o "przy okazji" a że Polska to naród który lubi okazje to po co wprowadzać zmiany? :D

_________________
Bloger - rycerz z klasą!


21 Lis 2019, o 05:50
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 7 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron