Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 51 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
 Taernopedia.pl jako przykład na bezsilność Ekipy. 
Autor Wiadomość
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Rejestracja: 1 Sie 2013, o 12:32
Posty: 180
Miejscowość: Salem
Podziękowano: 347 razy
Otrzymanych podziękowań: 258 razy
Nick w grze: AvadKevadra
Serwer: Tolnor
Post Taernopedia.pl jako przykład na bezsilność Ekipy.
Ciekawi mnie wciąż stanowisko Ekipy w stosunku do tej wątpliwej jakości strony. Wy na serio nawet o własne prawa autorskie nie dbacie? Czy jednak osoby tworzące tą stronę są postawione za wysoko w hierarchii Ekipy? Dodatkowo jak Ekipa odniesie się do czerpania korzyści przez twórców tejże strony? http://prntscr.com/q2hhna to mi nie wygląda na pro publico bono. A i jeszcze jedno, skąd autorzy tejże strony czerpią wiedzę skoro nawet łaskawie nie podają żadnych źródeł (stan na dziś)? Sami do wszystkiego doszli?

_________________
"Zmiany bez pośpiechu, zgodnie z planem, konkretne. Potrafię zaskoczyć życie, biorę z niego co najlepsze. Choć pomysły miało wredne, jestem niewygodnym graczem, zawsze do celu biegnę własnym wytyczonym szlakiem."


26 Lis 2019, o 22:33
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 13 Lut 2018, o 02:39
Posty: 18
Podziękowano: 12 razy
Otrzymanych podziękowań: 44 razy
Serwer: Tolnor
Post Re: Taernopedia.pl jako przykład na bezsilność Ekipy.
Witam, biorę dane z głowy. Pozdrawiam.

Rozwinę jednak wiadomość aby mieć święty spokój, wielu ludzi tylko czeka na to aż się gdzieś wyłożę ;)
Jeśli chcesz aby strona nie posiadała żadnych możliwości wsparcia zapraszam do opłacenia za nią rachunków.
Czerpanie korzyści z pracy włożonej w jakiś projekt należy się jak psu buda, choć jak widać nie zawsze bo ja bym nie nazwał 40 zł korzyścią, która nawet nie opłaci utrzymania strony.
Ponadto nigdzie nie była podana informacja, że działamy non profit.
Nie otrzymaliśmy żadnych dokładnych wytycznych co do prowadzenia strony. Jedynym warunkiem było nie działanie na szkodę gry.
Strona wygląda dobrze, nie posiada żadnych niebezpiecznych treści i jej celem jest pomoc graczom.
Wiele jej zawartości, które posiada zostało wprowadzone około roku temu kiedy nie było jej na Taern wiki. Porównać sobie można daty publikacji konkretnych wątków na wiki.taern a na taernopedii oglądając filmy na yt (Galajus - taernopedia), filmy mają datę publikacji.
Dostaliśmy ponad rok temu zgodę na wykorzystywanie materiałów należących do strony Taern.pl. Nieudolność ekipy kiedy wyraziła zgodę na nawet nie rozpoczęty projekt?
Btw. oglądałeś wywiad. Drygu nawet powiedział, że może udostępnić w bliże nieokreślonym czasie API aby fanowskie strony mogły rozwinąć skrzydła.
Rozwijając kwestie czerpania informacji. Wszystkie były opracowane dzięki wieloletniemu stażowi w grze.
W bliżej nieokreślonym czasie na stronie pojawić się mogą dane, które zawiera wiki. taern. Ponadto problem taernopedii leży w tym, że w momencie kiedy powstała i posiadała informacje nie znajdujące się na wiki.taern nagle wiki.taern zaczęła być uzupełniania. Dla mnie to nie przypadek... plus jest taki, że chociaż "nienawiść" pewnej osoby do siebie zamieniłem w coś dobrego dla wszystkich.


27 Lis 2019, o 01:26

Podziękowali: 6 kolega112999 (27 Lis 2019, o 08:42), Nayya (1 Gru 2019, o 18:59), NWO (28 Lis 2019, o 14:20), PacJam (27 Lis 2019, o 10:44), stalqer22 (27 Lis 2019, o 14:13), Viquer (28 Lis 2019, o 19:24)
Profil
Jedną nogą w Haligardzie
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lis 2016, o 08:55
Posty: 41
Miejscowość: Bełchatów
Podziękowano: 77 razy
Otrzymanych podziękowań: 37 razy
Nick w grze: PrimeCover
Serwer: Tolnor
Post Re: Taernopedia.pl jako przykład na bezsilność Ekipy.
Stalker mogę potwierdzić że Avad nie gra jak co po niektórzy 24h/dobe i nie szuka ciągle maga jak To inni są utwierdzeni w przekonaniu, że tak jest :D Słabe to było postaraj się bardziej. Co do Pedii się nie wypowiem bardziej bym liczył na opinie Szymdaro jak rozwój Wiki stanął gdy Pedia również nie ma jakiegoś większego upka, miłego pozdro

_________________
PrimeCover Druid 112 lvl ~Tolnor
*I feel change in the air*


27 Lis 2019, o 14:28

Podziękowali: AvadKevadra (27 Lis 2019, o 15:28)
Profil WWW
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Rejestracja: 1 Sie 2013, o 12:32
Posty: 180
Miejscowość: Salem
Podziękowano: 347 razy
Otrzymanych podziękowań: 258 razy
Nick w grze: AvadKevadra
Serwer: Tolnor
Post Re: Taernopedia.pl jako przykład na bezsilność Ekipy.
TaernowyNupek napisał(a):
Czerpanie korzyści z pracy włożonej w jakiś projekt należy się jak psu buda...


W takim przypadku chciałem dopytać ekipę czy są jeszcze jakieś profity jakie otrzymują autorzy tej strony a o których zwykli gracze nie mają pojęcia?
I jak ta sytuacja ma się do równego traktowania graczy?

PS. Do chamskich wpisów internetowych nołnejmów nie zamierzam się odnosić.

_________________
"Zmiany bez pośpiechu, zgodnie z planem, konkretne. Potrafię zaskoczyć życie, biorę z niego co najlepsze. Choć pomysły miało wredne, jestem niewygodnym graczem, zawsze do celu biegnę własnym wytyczonym szlakiem."


27 Lis 2019, o 15:23
Profil
Współpracownik Gnarla

Rejestracja: 27 Lis 2012, o 18:09
Posty: 222
Podziękowano: 507 razy
Otrzymanych podziękowań: 216 razy
Post Re: Taernopedia.pl jako przykład na bezsilność Ekipy.
AvadKevadra napisał(a):
TaernowyNupek napisał(a):
Czerpanie korzyści z pracy włożonej w jakiś projekt należy się jak psu buda...


W takim przypadku chciałem dopytać ekipę czy są jeszcze jakieś profity jakie otrzymują autorzy tej strony a o których zwykli gracze nie mają pojęcia?
I jak ta sytuacja ma się do równego traktowania graczy?

PS. Do chamskich wpisów internetowych nołnejmów nie zamierzam się odnosić.



Czasem nie jest tak, że jak ktoś robi coś ciekawego to dostaje jakieś profity od twórców? Skoro nic nie robisz to jak masz dostać jakiś profit? :D

Przykład
https://wiki.taern.pl/index.php?title=Skin_za_testy_(s3)
https://wiki.taern.pl/index.php?title=H ... ernCon2018

Testerzy też czasem dostają skiny :)


W innych produkcjach za samo tworzenie fanowskich stron dostaje się unikalne przedmioty, więc jak coś robisz to się dostaje unikalne przedmioty, więc w czym jest ta nierówność wobec Ciebie?


27 Lis 2019, o 15:44
Profil
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Rejestracja: 1 Sie 2013, o 12:32
Posty: 180
Miejscowość: Salem
Podziękowano: 347 razy
Otrzymanych podziękowań: 258 razy
Nick w grze: AvadKevadra
Serwer: Tolnor
Post Re: Taernopedia.pl jako przykład na bezsilność Ekipy.
Way wskaż mi jakąkolwiek inną grę gdzie część graczy może czerpać korzyści finansowe po za grą z wiedzy która jest uniwersalną częścią tejże gry. Dodatkowo jak czerpanie korzyści finansowych (mniejszych, większych, nieistotne) przez część graczy ma się do tej części regulaminu? http://prntscr.com/q2uetw Czy ktoś z Ekipy zechce mi to wyjaśnić?

_________________
"Zmiany bez pośpiechu, zgodnie z planem, konkretne. Potrafię zaskoczyć życie, biorę z niego co najlepsze. Choć pomysły miało wredne, jestem niewygodnym graczem, zawsze do celu biegnę własnym wytyczonym szlakiem."


27 Lis 2019, o 16:14
Profil
Współpracownik Gnarla

Rejestracja: 27 Lis 2012, o 18:09
Posty: 222
Podziękowano: 507 razy
Otrzymanych podziękowań: 216 razy
Post Re: Taernopedia.pl jako przykład na bezsilność Ekipy.
AvadKevadra napisał(a):
Way wskaż mi jakąkolwiek inną grę gdzie część graczy może czerpać korzyści finansowe po za grą z wiedzy która jest uniwersalną częścią tejże gry. Dodatkowo jak czerpanie korzyści finansowych (mniejszych, większych, nieistotne) przez część graczy ma się do tej części regulaminu? http://prntscr.com/q2uetw Czy ktoś z Ekipy zechce mi to wyjaśnić?



Każda? Poprzez youtuberów, którzy zarabiają poprzez wyświetlenia na filmach bądź donejty, po strony fanowskie, które zarabiają z wyświetleń i reklam. W dodatku w regulaminie masz nadużywanie,a spytanie twórców i zezwolenie na tak ową stronę nie jest nadużyciem.


27 Lis 2019, o 16:23
Profil
Jedną nogą w Haligardzie
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Gru 2011, o 20:22
Posty: 27
Podziękowano: 59 razy
Otrzymanych podziękowań: 83 razy
Post Re: Taernopedia.pl jako przykład na bezsilność Ekipy.
Moim skromnym zdaniem wszelkie strony fanowskie świadczą o popularności gry i im ich więcej to oznacza, że więcej osób się angażuje, żyje po części grą i lubi to.
Avadzie, człowieku walczący o demokrację w każdym aspekcie gry, masz dla Ciebie dobrą propozycję: załóż taką stronę, pracuj nad nią, zainwestuj w jej utrzymanie, a na koniec czerp z niej korzyści. Demokracja na to pozwala, o to przecież walczysz gorliwie.

_________________
Na Taernie od 17.03.2011 Tylko S3 i Ostlor. Tak, nie dropnęłam epika,ale za to umiem drogo umierać jak mało kto :p


27 Lis 2019, o 17:27

Podziękowali: kolega112999 (27 Lis 2019, o 19:23)
Profil
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Rejestracja: 1 Sie 2013, o 12:32
Posty: 180
Miejscowość: Salem
Podziękowano: 347 razy
Otrzymanych podziękowań: 258 razy
Nick w grze: AvadKevadra
Serwer: Tolnor
Post Re: Taernopedia.pl jako przykład na bezsilność Ekipy.
Lulajla napisał(a):
Moim skromnym zdaniem wszelkie strony fanowskie świadczą o popularności gry i im ich więcej to oznacza, że więcej osób się angażuje, żyje po części grą i lubi to.
Avadzie, człowieku walczący o demokrację w każdym aspekcie gry, masz dla Ciebie dobrą propozycję: załóż taką stronę, pracuj nad nią, zainwestuj w jej utrzymanie, a na koniec czerp z niej korzyści. Demokracja na to pozwala, o to przecież walczysz gorliwie.

Demokracja to nie anarchia, skoro jest regulamin to dotyczy on wszystkich, nawet wybrańców. I możecie sobie po mnie do woli jechać, nie robi mi to. A jeżeli wybrańców regulamin nie dotyczy to wystarczy że zostanie to jasno określone.

_________________
"Zmiany bez pośpiechu, zgodnie z planem, konkretne. Potrafię zaskoczyć życie, biorę z niego co najlepsze. Choć pomysły miało wredne, jestem niewygodnym graczem, zawsze do celu biegnę własnym wytyczonym szlakiem."


27 Lis 2019, o 17:38
Profil
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 26 Lis 2019, o 22:59
Posty: 5
Podziękowano: 2 razy
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Nick w grze: Malloy
Serwer: Tolnor
Post Re: Taernopedia.pl jako przykład na bezsilność Ekipy.
Avad czuj się zaszczycony bo specjalnie dla Ciebie założyłem konto na forum i odkopałem starego laptopa z piwnicy.

AvadKevadra napisał(a):
Dodatkowo jak Ekipa odniesie się do czerpania korzyści przez twórców tejże strony? http://prntscr.com/q2hhna to mi nie wygląda na pro publico bono.

- No to tak, czy ktoś tobie ucina dostęp do treści zawartych na stronie bez wpłacenia pieniędzy? Czy musisz pierw zapłacić aby przeglądnąć jakąkolwiek treść?
- Czy ekipa się odniesie? Wydaje mi się że już chyba się odniosła http://prntscr.com/q2vbkx :) I w tym momencie bym poprosił Dryga o potwierdzenie tej informacji.
PrimeCover napisał(a):
Słabe to było postaraj się bardziej. Co do Pedii się nie wypowiem bardziej bym liczył na opinie Szymdaro jak rozwój Wiki stanął gdy Pedia również nie ma jakiegoś większego upka, miłego pozdro

- Wracając do tematu odkopania przeze mnie swojego laptopa, no tak na swoim starym laptopie posiadam pierwszą wersje Taernopedi, więc parę screenów powinno rzucić światło na to co się działo na obu serwisach, jakimi są oficjalne WIKI.TAERN.PL i nasza pedia.
* screen Taernopedia - Karma dla petów:
- http://prntscr.com/q2v15n
* screen wiki.Taern.pl - Karma dla petów:
- http://prntscr.com/q2vgtg
* screen Taernopedia - Trudność Umiejętności:
- http://prntscr.com/q2v23d
* screen wiki.Taern.pl- Trudność Umiejętności:
- http://prntscr.com/q2vhna

I TUTAJ NIE CHODZI MI O TO ABY POKAZAĆ KTO OD KOGO SKOPIOWAŁ, ANI NIE CHCE PROWOKOWAĆ JAKIEJŚ NIE POTRZEBNEJ WOJNY MIĘDZY I TAK JUŻ PODZIELONĄ SPOŁECZNOŚCIĄ TAERNU...

AvadKevadra napisał(a):
A i jeszcze jedno, skąd autorzy tejże strony czerpią wiedzę skoro nawet łaskawie nie podają żadnych źródeł (stan na dziś)?

- Avad serio? Czy podanie informacji o ostatniej modyfikacji strony na której informacja i tak się nie zmieni przez wiele lat jest tak bardzo wymagana? Rozumiem podstrony, które wymagają aktualizacji raz na X czasu...


-------------------------------------------------------------------------------------


Avad a jak tak naprawdę boli cię ta zakładka Dotacja, no to podaj mi proszę swojego maila to wyślę tobie fakturę za sam hosting pod taką stronę i weź mi go opłać...
A wtedy zniknie taka zakładka. Równie dobrze to musiałbyś zabronić wszystkim YouTuberą wstawiania opcji DONATE pod filmami z Taernu, oraz wszystkim STREAMERĄ wstawiania i pobierania "DONEJTÓW" podczas gry z Taernu...


27 Lis 2019, o 17:40
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 51 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron