Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
 Ban? 
Autor Wiadomość
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 18 Lut 2015, o 21:13
Posty: 8
Miejscowość: Śrem
Podziękowano: 3 razy
Otrzymanych podziękowań: 1 raz
Nick w grze: Gibb
Odpowiedz z cytatem
Post Ban?
Witam, nie bardzo się znam na sprawach związanych z komputerami więc proszę o odpowiedź.
Gram w grę od x lat i cały czas logowalem się z domu, jednak z powodu wyjazdu postanowiłem sobie pograć na tablecie i wiadomo logowalem się na innym WiFi. Grałem normalnie wylogowalem i chciałem zalogować jeszcze raz i wita mnie wiadomość "IP zbanowane" czy to oznacza że całe moje konto zostało zbanowane i nie będę już na nie mógł w ogóle zalogować?


22 Gru 2019, o 01:54
Profil
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lip 2011, o 18:33
Posty: 206
Miejscowość: Trentis
Podziękowano: 102 razy
Otrzymanych podziękowań: 176 razy
Nick w grze: Kesibin
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ban?
Zresetuj połączenie z internetem, po prostu trafiłeś na jedno ze zbanowanych IP, po wydzierżawieniu innego adresu komunikat powinien zniknąć.

_________________
Nie wiesz o co chodzi? Chodzi o http://screenshooter.net/100009842/kesibin

Turniej Profesji Ostlor 2018 Luty: 1 Miejsce
Turniej Profesji Ostlor 2018 Grudzień: 1 Miejsce

11.03.2017 11:16 Epik Imisindo został zdobyty!


22 Gru 2019, o 02:18
Profil
Inżynier
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2015, o 15:00
Posty: 157
Miejscowość: Wrocław
Podziękowano: 34 razy
Otrzymanych podziękowań: 181 razy
Nick w grze: Daro
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ban?
Cześć, nie. Po prostu jest pula IP które są zbanowane i trafiłeś na takie.
Jak internet z którego korzystasz ma zmienne IP to musisz zrestartować router i poczekać aż zaciągnie się nowe.
Jak nie to napisz na support, ktoś z adminów usunie adres IP z bazy zbanowanych i będziesz mógł zalogować.

_________________
Barb 140, Tolnor.


22 Gru 2019, o 02:18
Profil
Jedną nogą w Haligardzie
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Gru 2011, o 20:22
Posty: 27
Podziękowano: 59 razy
Otrzymanych podziękowań: 83 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ban?
Zastanawiam się dlaczego ta pula zbanowanych adresów IP wciąż istnieje w czasach, kiedy zmienne IP to norma, a jego banowanie jest chyba mało ważnym zabiegiem wykluczającym gracza co najwyżej do następnego logowania? Teraz większość z nas w miarę często loguje z telefonu na taern i problem ze zbanowanym IP przewija się ciągle jak nie na forum to w grupie na FB gdzie większość nowicjuszy się gromadzi. Czy nie czas już na usunięcie tej bazy zbanowanych adresów i ułatwienie korzystania z gry?

_________________
Na Taernie od 17.03.2011 Tylko S3 i Ostlor. Tak, nie dropnęłam epika,ale za to umiem drogo umierać jak mało kto :p


22 Gru 2019, o 11:11

Podziękowali: fertyno (22 Gru 2019, o 18:56)
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 28 Paź 2019, o 19:54
Posty: 16
Podziękowano: 2 razy
Otrzymanych podziękowań: 5 razy
Nick w grze: DamaSerca
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ban?
Lulajla napisał(a):
Zastanawiam się dlaczego ta pula zbanowanych adresów IP wciąż istnieje w czasach, kiedy zmienne IP to norma, a jego banowanie jest chyba mało ważnym zabiegiem wykluczającym gracza co najwyżej do następnego logowania? Teraz większość z nas w miarę często loguje z telefonu na taern i problem ze zbanowanym IP przewija się ciągle jak nie na forum to w grupie na FB gdzie większość nowicjuszy się gromadzi. Czy nie czas już na usunięcie tej bazy zbanowanych adresów i ułatwienie korzystania z gry?

Zabezpieczenie blokadą IP przed jakimś oszustem może i jest utrudnieniem dla uczciwych graczy ale jest koniecznością by ci uczciwi gracze mogli spokojnie grać, więc nie myśli się o uczciwym graczu ale o utrudnieniu dostępu do gry oszustowi. Po za tym dostawca przy utworzeniu zmiennego IP rejestruje historie klienta i może sam zablokować dostęp do danej strony w tym wypadku Taernu wiedząc że logowanie na tej stronie posłużyło do wirtualnego przestępstwa.

@Daro czemu Admin ma wymazać zablokowane IP z bazy? Tym samym wznowi działalność oszusta na szkodę innych uczciwych graczy.


22 Gru 2019, o 11:39

Podziękowali: fertyno (22 Gru 2019, o 18:57)
Profil
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 18 Lut 2015, o 21:13
Posty: 8
Miejscowość: Śrem
Podziękowano: 3 razy
Otrzymanych podziękowań: 1 raz
Nick w grze: Gibb
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ban?
Dzięki zadziałało, nigdy wcześniej się nie spotkałem z taka sytuacja.


22 Gru 2019, o 14:12
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 6 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron