Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
 Absurdalny ban. 
Autor Wiadomość
Jedną nogą w Haligardzie
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Cze 2013, o 13:41
Posty: 40
Podziękowano: 41 razy
Otrzymanych podziękowań: 62 razy
Serwer: Tolnor
Post Absurdalny ban.
Witam, chciałbym poznać waszą opinię na temat sytuacji, z którą borykam się od ostatnich dni.

Pewnego razu w trakcie wyprawy gildiowej wyrzuciło mnie z gry, okej w czasach ddosów to jest norma, nie było dnia, żeby mnie nie wywaliło. Lecz tym razem to było coś innego. Po próbie zalogowania na każdą z postaci miałem czarny ekran przez calutki czas bez żadnego powiadomienia o utraceniu połączenia, mogłem w nieskończoność wpatrywać się w czerń.

Postanowiłem, że otworzę nowe okno i spróbuję jeszcze raz się zalogować. Zamurowało mnie prawie tak samo jak dzień wcześniej gdy zobaczyłem po 8 latach gry pierwszego epika w pt, gdy ujrzałem zamiast zielonego "Zalogowany", czerwone "Twoje konto zostało zbanowane". W tym momencie zostałem pozbawiony konta, na które pracowałem przez około 8 lat.

Myślę, że naturalnym było, że z prędkością światła, a przynajmniej dźwięku udałem się na support w celu wyjaśnienia sytuacji. W porównaniu do tego jak żwawo napisałem na support, odpowiedź dostałem z prędkością lekko wygimnastykowanego żółwia. Czekałem niecierpliwie 2 dni na odpowiedź, po dobie dopisując kolejną wiadomość. Ktoś może powiedzieć, że wyolbrzymiam problem, że narzekam na brak odpowiedzi po takim czasie. Jeśli coś tu jest wyolbrzymione to kara w stosunku do tego jaki powód znaleźli w skali w jakiej można by narysować mapę miasta, ale o tym za chwilę.

Zapytałem support o powód dlaczego zostałem zbanowany i kiedy zostanę odbanowany lub co mam zrobić. Odpowiedź była krótka. Zostałem zbanowany za używanie zewnętrznego oprogramowania do przyspieszania animacji.

Prawda o tym "oprogramowaniu" była taka, że posiadałem przeglądarkę umożliwiającą coś takiego na komputerze i korzystałem z niej w innych celach, nigdy w tej grze, o czym powiedziałem, powiedziałem również, że udowadniają to moje logi z gry, w których z tego co się dowiedziałem można sprawdzić w jakim czasie ubijam potwory i w jakim czasie powinienem, coś jak w przypadku wyrzucenia z gry za opóźnianie. Wszystko wygląda legit, admini sprawdzają logi czego wcześniej widocznie nie zrobili i odbanowywują mnie, bo nigdy nie użyłem tego w grze.

Jednak w odpowiedzi powiedziano mi, że dla ekipy wystarczy posiadanie przeglądarki na komputerze abym został zbanowany, a prośbie o sprawdzenie logów w celu znalezienia dowodów na korzystanie z przyspieszania GM podziękował mówiąc - "Skoro miałeś zainstalowane to u siebie na komputerze, to nasze mechanizmy to wykrywały, bo logów są setki jak nie tysiące."

Zostało mi w tym momencie odmówione sprawdzenie jedynego(?) dowodu na moją niewinność, w takim razie spytałem o długość bana i ponownie o możliwość odbanowania. Odpowiedziano mi krótko - Ban na zawsze.

Podsumowując, na zawsze odebrano mi dostęp do ośmioletniego konta za to, że miałem zainstalowaną przeglądarkę, która miała opcję przyśpieszenia działania, bez żadnego sprawdzenia czy skorzystałem z możliwości przyśpieszania animacji.
W prawdziwym życiu wyglądało by to mniej więcej tak, że człowiek który posiada broń skazywany jest za jakiś występek z jej użyciem bez udowadniania, że on tego dokonał.

Podpytałem u znajomych, czy ktoś nie był w podobnej sytuacji i dowiedziałem się, że grupa kilku osób została zbanowana z tego samego powodu, różnica była taka, że oni używali tego do cheatowania w grze w przeciwieństwie do mnie. Kolejną różnicą jest, że po kilku miesiącach zostali odbanowani.

Po paru dniach oczekiwania na pomoc od kogoś wyżej napisałem ponownie w tym zgłoszeniu na supporcie, przypominając ponownie o sytuacji znajomych, że unban za to miał miejsce na odpowiednich warunkach (coś typu zabranie rzeczy z eq chyba), więc czy nie ma opcji warunkowego odbanowania mnie, za co zostałem tj. kulturalnie wyśmiany - Dostałem odpowiedź, że jakby Administracja poszła na taki układ to wszyscy musieliby dostać taki wyjątek i mieć warunkowe odbanowanie, na dodatek nie uwierzono mi, że taki unban miał miejsce. Na razie nie wymieniam żadnych nicków, ale powiem tylko, że odesłałem do odpowiedniego GMa, żeby dowiedział się, że to faktycznie miało miejsce i dopisałem że dalej wierzę w szansę na odbanowanie.
Odpowiedział tylko, że nie z jego strony i zamknął zgłoszenie.

Po zapoznaniu się z tą śmieszną historią chciałbym teraz ja zapoznać się z tym co sądzicie na ten temat. Czy według was zostałem słusznie zbanowany, a może odwrotnie?

_________________
VooDoo s1 LarkasTolnor..
Nie pytaj o sens życia, tylko mu go nadaj ~ Arystoteles

W poszukiwaniu Epika od 26.05.2012r.


19 Sty 2020, o 21:22

Podziękowali: fertyno (21 Sty 2020, o 22:14)
Profil
Jedną nogą w Haligardzie

Rejestracja: 25 Cze 2019, o 17:52
Posty: 31
Podziękowano: 1 raz
Otrzymanych podziękowań: 15 razy
Serwer: Tolnor
Post Re: Absurdalny ban.
OtoN napisał(a):
...Po zapoznaniu się z tą śmieszną historią chciałbym teraz ja zapoznać się z tym co sądzicie na ten temat. Czy według was zostałem słusznie zbanowany, a może odwrotnie?

Nie mamy możliwości sprawdzenia, czy "oprogramowanie" nie zostało użyte przez Ciebie. Przyznałes, że masz więc tak naprawdę logicznym sie wydaje, że zdania nie mamy co do tej sytuacji...a tak na marginesie do czego uzywałeś?


19 Sty 2020, o 21:35
Profil
Jedną nogą w Haligardzie
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Cze 2013, o 13:41
Posty: 40
Podziękowano: 41 razy
Otrzymanych podziękowań: 62 razy
Serwer: Tolnor
Post Re: Absurdalny ban.
Tymczasowy napisał(a):
a tak na marginesie do czego uzywałeś?


GM prowadzący powiedział, że to nie ma nic do rzeczy, więc daruję sobie mówienie o tym bo jest to troszkę prywatna sprawa.

_________________
VooDoo s1 LarkasTolnor..
Nie pytaj o sens życia, tylko mu go nadaj ~ Arystoteles

W poszukiwaniu Epika od 26.05.2012r.


19 Sty 2020, o 21:46
Profil
Błądzący w Tunelach

Rejestracja: 5 Maj 2016, o 21:55
Posty: 91
Podziękowano: 648 razy
Otrzymanych podziękowań: 41 razy
Nick w grze: bomburek
Serwer: Tolnor
Post Re: Absurdalny ban.
Szczerze? Małe pytanko. Dlaczego nie używałeś chroma? Przecież to wystarczająco dobra przeglądarka. Fakt je trochę ramu, ale działa wystarczająco szybko :3 :3 :3


19 Sty 2020, o 21:49
Profil
Jedną nogą w Haligardzie
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Cze 2013, o 13:41
Posty: 40
Podziękowano: 41 razy
Otrzymanych podziękowań: 62 razy
Serwer: Tolnor
Post Re: Absurdalny ban.
kolega112999 napisał(a):
Szczerze? Małe pytanko. Dlaczego nie używałeś chroma? Przecież to wystarczająco dobra przeglądarka. Fakt je trochę ramu, ale działa wystarczająco szybko :3 :3 :3


O, przepraszam, powiedziałem, że nie użyłem nigdy przeglądarki w grze, ale nie powiedziałem na jakiej gram. Tak, gram na chromie. Zgadzam się też, że je trochę ramu i dość wolno na słabym sprzęcie się gra, ale jest w miarę w porządku.

Edit: Źle się wysłowiłem, nie odpaliłem nigdy gry w tej przeglądarce. ;p

_________________
VooDoo s1 LarkasTolnor..
Nie pytaj o sens życia, tylko mu go nadaj ~ Arystoteles

W poszukiwaniu Epika od 26.05.2012r.


19 Sty 2020, o 21:52
Profil
Błądzący w Tunelach

Rejestracja: 5 Maj 2016, o 21:55
Posty: 91
Podziękowano: 648 razy
Otrzymanych podziękowań: 41 razy
Nick w grze: bomburek
Serwer: Tolnor
Post Re: Absurdalny ban.
Na słabym sprzęcie nie gra się powoli no chyba, że ma się sprzęt sprzed 2014 roku to wtedy tak, ale zakład, że nie masz takiego sprzętu?


Nie gra się wolno na słabym sprzęcie bo ja sam mam słaby sprzęt i chrome mi śmiga jak ta lala :D


Więc jak dla mnie bez sensu masz tą przeglądarkę z przyśpieszeniem, skoro mi chrome fajnie działa na 4-letnim laptopie z i3 i 4gb ramu z dolnej półki cenowej :3


19 Sty 2020, o 22:05
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2016, o 19:10
Posty: 19
Podziękowano: 192 razy
Otrzymanych podziękowań: 25 razy
Serwer: Ostlor
Post Re: Absurdalny ban.
@up
przeciez napisal ze uzywal tej przegladarki do czegos innego, nie do grania w taerna. wiec na pomidor ciagle piszesz ze chrome taki chrome sraki jak nie gral na niej w taerna.


19 Sty 2020, o 22:07
Profil
Jedną nogą w Haligardzie
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Cze 2013, o 13:41
Posty: 40
Podziękowano: 41 razy
Otrzymanych podziękowań: 62 razy
Serwer: Tolnor
Post Re: Absurdalny ban.
kolega112999 napisał(a):
Na słabym sprzęcie nie gra się powoli no chyba, że ma się sprzęt sprzed 2014 roku to wtedy tak, ale zakład, że nie masz takiego sprzętu?


Przegrałeś zakład. Do niedawna grałem na laptopie, który z tego co wyszukałem o nim informacje w internecie został wydany w 2006 roku. Jakieś 2 miesiące temu kupiłem laptopa, który jest z 2011.

_________________
VooDoo s1 LarkasTolnor..
Nie pytaj o sens życia, tylko mu go nadaj ~ Arystoteles

W poszukiwaniu Epika od 26.05.2012r.


19 Sty 2020, o 22:11

Podziękowali: kolega112999 (19 Sty 2020, o 22:14)
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2010, o 18:45
Posty: 332
Podziękowano: 34 razy
Otrzymanych podziękowań: 358 razy
Post Re: Absurdalny ban.
Ciesz się ze nie zostałeś skazany za gwałt, sprzęt teoretycznie masz:)

_________________
Nigdy nie kłóć się z głupcem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy.


19 Sty 2020, o 22:19

Podziękowali: 6 Balitazaar (20 Sty 2020, o 22:59), Black (19 Sty 2020, o 22:31), Dzumandziii (20 Sty 2020, o 02:05), LosLukaszos (20 Sty 2020, o 02:19), Nayya (20 Sty 2020, o 15:57), OtoN (19 Sty 2020, o 22:23)
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 18 Lip 2016, o 22:52
Posty: 10
Podziękowano: 15 razy
Otrzymanych podziękowań: 14 razy
Nick w grze: Panshedzik
Post Re: Absurdalny ban.
Na Ostlor była sytuacja podobna ban na miesiąc dla kogoś kto nie miał pojęcia nawet jak to się robi i nie posiadał żadnej dziwnej przeglądarki.
Życzę powodzenia w walce o unbana


19 Sty 2020, o 22:25
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 25 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron