Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
 Sztabka złota 
Autor Wiadomość
Błądzący w Tunelach

Rejestracja: 24 Lut 2012, o 18:28
Posty: 103
Podziękowano: 1 raz
Otrzymanych podziękowań: 12 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Sztabka złota
Serwer: S1
Nazwa postaci: Duchii
Czas: 16:50
Opis:
Znikające sztabki. Robiłem to łączone zlecenie. Doszedłem do samego końca, czyli tych czarodziei i ostatnie co mi pozostało to oddać im sztabki(pokonałem juz te grupki) ...jednak okazało sie że znikneła mi sztabka ołowiu... chciałem zrobił jeszcze jedną, jednak nie mogłem wziąć drugiego zlecenia...... Nie mogłem oddac zlec i po jakims czasie znikneła mi z plecaka sztabka żelaza....nie wiem czy cos przegapiłem czy rzeczywiście jest to jakiś błąd


3 Mar 2013, o 18:10
Profil
Duma Forum!
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Paź 2010, o 22:03
Posty: 4171
Miejscowość: 100lica
Podziękowano: 452 razy
Otrzymanych podziękowań: 1822 razy
Nick w grze: HeavenM
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Sztabka złota
a wiesz, że każda próba wzięcia zlecenia u Cai kosztować Cię będzie 1 sztabkę żelaza? to samo u Rentora, więc jak poszedłeś sobie coś dorobić to straciłeś tą jedna,która powinieneś trzymać do końca - tutaj nic samo nie znika


4 Mar 2013, o 12:48
Profil
Uciekinier Taernijczyk
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Cze 2011, o 01:03
Posty: 7
Podziękowano: 11 razy
Otrzymanych podziękowań: 8 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Sztabka złota
Heavenmaker napisał(a):
a wiesz, że każda próba wzięcia zlecenia u Cai kosztować Cię będzie 1 sztabkę żelaza? to samo u Rentora, więc jak poszedłeś sobie coś dorobić to straciłeś tą jedna,która powinieneś trzymać do końca - tutaj nic samo nie znika


Co samo w sobie jest imho rozwiazaniem wadliwym o tyle ze sztabke pobiera zaraz po rozpoczeciu zlecenia zamiast przy jego oddawaniu/wykonaniu. Prowadzi to do sytuacji w ktorej tracac polaczenie z internetem bedac w trakcie zlecenie u rentora jestem rowniez 2 poprzednie w plecy. Czy oni nie mogli by pobierac tych sztabek dopiero po kliknieciu "wykonalem zlecenie"?


8 Mar 2013, o 12:51
Profil
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 10 Wrz 2012, o 10:25
Posty: 3
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Sztabka złota
Heavenmaker, jako do autora nowych zleceń..
Dochodzimy z tymi sztabkami do małej paranoi - w moim przypadku polegała ona na tym, że caia rąbnęła mi sztabkę za nieudaną próbę pobrania zlecenia (nieudaną, ponieważ nie minęła minuta po zakończeniu poprzedniego etapu). Chyba coś jest nie tak - rozumiem, sztabkę może "zjeść" za nieudane próbę wykonania zlecenia albo jego anulowanie, ale znikanie sztabki przy nieudanej próbie pobrania zlecenia to już mała przeginka.
Załączam ss:
http://scr.hu/0qyr/nwcmh
http://scr.hu/0qyr/ie925

_________________
Miigotek łuk 96 S1


8 Mar 2013, o 16:54
Profil
Duma Forum!
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Paź 2010, o 22:03
Posty: 4171
Miejscowość: 100lica
Podziękowano: 452 razy
Otrzymanych podziękowań: 1822 razy
Nick w grze: HeavenM
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Sztabka złota
jumpjet napisał(a):
Heavenmaker, jako do autora nowych zleceń..
Dochodzimy z tymi sztabkami do małej paranoi - w moim przypadku polegała ona na tym, że caia rąbnęła mi sztabkę za nieudaną próbę pobrania zlecenia (nieudaną, ponieważ nie minęła minuta po zakończeniu poprzedniego etapu). Chyba coś jest nie tak - rozumiem, sztabkę może "zjeść" za nieudane próbę wykonania zlecenia albo jego anulowanie, ale znikanie sztabki przy nieudanej próbie pobrania zlecenia to już mała przeginka.

tak, wiemy o tym bugu i zostanie on poprawiony przy najbliższej okazji - nie wyłapaliśmy tego na s0, choć tam również były odstępy 1 min między etapami.


8 Mar 2013, o 16:57
Profil
Jedną nogą w Haligardzie
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2012, o 18:04
Posty: 38
Miejscowość: k/Bydgoszczy
Podziękowano: 2 razy
Otrzymanych podziękowań: 3 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Sztabka złota
no tu to ty popełniłeś błąd bo 2 razy podchodziłeś do tego samego zlecenia (też tak miałem) u mnie jest troche co innego, zrobiłem zlecko od truna potem od sulgoga i poszłem do caia i nie sprawdziłem czy czas sie skończył, a sie nie skończył - klikłem i zonk sztabke wzieła choć ja nie mogłem brać zlecenia.
http://scr.hu/8vt/je1ih
na moje to do poprawki :) pozdro

ps. to coś podobnego było kiedyś u sulgoga jak był ktoś na full to sulgog pazurki zabrał a jak sie opróżniło eq to trzeba było nowe 5 pazurek dawać.


8 Mar 2013, o 17:12
Profil
Jedną nogą w Haligardzie
Awatar użytkownika

Rejestracja: 9 Kwi 2011, o 18:20
Posty: 26
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 2 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Sztabka złota
Jeszcze jest taki problem, który postaram się tu zgłębić.
Mianowicie o pobieraniu tych sztabek przy braniu zlecenia, za miast przy oddawaniu.
Dlaczego uważam, że tak jest źle?
Zacznijmy od tego co twórca/autor tego pomysłu/zleceń łączonych miał na myśli tworząc 4 zlecenia, a nie jedno.
Wiedział, że troszkę czasu to zajmuje i pewnie chciał uniknąć sytuacji, że tuż przed oddaniem zlecenia chwilowo wyrzuci gracza z gry (są rozne powody, to internet mrugnie, to przegladarka sie zawiesi czy prąd na 10 sekund zabiorą) i całe zlecenie się zmarnuje.
Stwarzając to w czterech zleceniach zapewnił "save" trzech juz wykonanych. Marnuje się tylko to ostatnie, które -w naszym przykładzie- akurat wykonywaliśmy w momencie wyrzucenia z gry - rzekomo tylko to czwarte! Ale praktycznie wychodzi na to, że nie mogę go powtorzyć bo zabraknie mi sztabek, bo juz mi pobrał sztabke gdy bralem to zlecenie i koniec końców i tak i tak w takiej sytuacji trzeba zacząć wszystkie zlecenia od nowa!
Gdyby sztabka była pobierana przy oddawaniu zlecenia problem by znikł (pojawił by się jednak nowy - mianowicie - mozna było by wziać zlecenie np drugie lub trzecie bez wykonania poprzedniego, jednak nie dało by się go oddać bo nie mieli byśmy sztabki z poprzedniego. Rozwiązanie widział bym aby zleceniodawca tylko sprawdzałczy mamy daną sztabke podczas brania zlecenia, a pobierał ją od nas dopiero przy jego oddawaniu).


Ostatnio edytowany przez aro777, 14 Mar 2013, o 12:01, edytowano w sumie 1 raz



11 Mar 2013, o 21:32
Profil
Jedną nogą w Haligardzie
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2 Lip 2011, o 14:18
Posty: 25
Podziękowano: 6 razy
Otrzymanych podziękowań: 1 raz
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Sztabka złota
Zgadzam się z kolegą powyżej. Od czasu wgraniu upa, straciłem już 3 lub 4 zlecenia, przez stracenie połączenia. Dzieje mi się to najczęściej w czasie najbardziej obciążonego serwera czyli w godzinach wieczornych. "Utraciłeś połączenie" - lub występujący u mnie częstszy problem w postaci "Wtyczka adobe uległa awarii" i mamy po całym zleceniu. Jak ktoś też w innym chyba temacie zauważył, zrobienie tych 2 czy 3 sztabek no kosztuje troszkę czasu, wiec jest niedorzeczne to zlecenie na etapie jakim jest obecnie. Myślę, że sztabki mogłyby być pobierane tak jak teraz, przed wzięciem zlecenie, tylko z tym, aby wprowadzić wreszcie tą zmianę, mającą na celu nie anulowanie zlecenia po wylogowaniu z gry.

Czytałem, że są już takie działania w planach, ale kiedy się można ich spodziewać w grze ? Kieruję to pytanie bardziej do admina / gm.

Pozdrawiam


12 Mar 2013, o 19:53
Profil
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Sty 2012, o 15:22
Posty: 164
Podziękowano: 7 razy
Otrzymanych podziękowań: 11 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Sztabka złota
Jeżeli po wzięciu zlecenia np na miedź [tak miałam dzisiaj] wylogowało mnie , dlaczego nie zalicza mi zrobionych zadań skoro mam obydwie wymagane rudy miedzi i amulety?
Jest w ekwipunku to powinno zaliczać jako zrobione. A nie pięćset razy robić to samo :(

_________________
Nie traktuj życia serio -
I tak nie wyjdziesz z niego żywy!


14 Mar 2013, o 13:12
Profil
Jedną nogą w Haligardzie
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2 Lip 2011, o 14:18
Posty: 25
Podziękowano: 6 razy
Otrzymanych podziękowań: 1 raz
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Sztabka złota
qperek napisał(a):
Jeżeli po wzięciu zlecenia np na miedź [tak miałam dzisiaj] wylogowało mnie , dlaczego nie zalicza mi zrobionych zadań skoro mam obydwie wymagane rudy miedzi i amulety?
Jest w ekwipunku to powinno zaliczać jako zrobione. A nie pięćset razy robić to samo :(


Ponieważ, do zaliczenia zlecenia nie jest wymagane tylko zebranie odpowiednich rzeczy (w tym przypadku rudy miedzi, amulety gromu i wisiory druidów), ale także ubicie 2 grupek specjalnych mobów. Jeśli "wywaliło" cię z serwera to nie dokończysz tego zlecenia. Musisz zacząć wszystko od początku - strata u Rentora jest chyba najgorsza (przepadają zlecenia u Truna i Cai) - każdemu z nich oddajesz sztabkę z poprzedniego zlecenia, więc nawet jeśli teraz uda ci się dokończyć to zlecenie to nic to nie da, bo dla Malusa zabraknie sztabek... O tym wspominałem właśnie wyżej, więc czekamy tylko na to w jaki sposób twórcy to zmienią.

Dziś miałem podobny przypadek, ale przy zleceniu od Malusa - zabili mnie druidzi Viridum, padłem, lecz pies został i dobił grupkę. Na mojego pecha nie było już możliwości zdobycia katalizatora, więc kolejne zleconko mogłem sobie anulować i czekać kolejne 240 min na następne. Tylko w tym przypadku wina leżała adekwatnie po mojej stronie bo walczyłem z petem.

Ps. Nie wiem czy tylko mi się wydaję, czy grupki smolarzy są przesadzone.... Zlecenia jest od 55 lvl bodajże ja, VD 78 lvl + ogar 73 lvl mam problemy z ich ubieciem :/ I nie mam nie wiadomo jak słabego eq i ulepszenia też są.


14 Mar 2013, o 16:13
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 10 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 251 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron