Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
 Złe wyświetlanie % przy źr od 240 wiedzy [X] 
Autor Wiadomość
Uczeń Simona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Paź 2011, o 15:50
Posty: 77
Podziękowano: 5 razy
Otrzymanych podziękowań: 1 raz
Nick w grze: Wedess
Odpowiedz z cytatem
Post Złe wyświetlanie % przy źr od 240 wiedzy [X]
Data i godzina zauważenia błędu: Jakiś czas temu.. Problem występuje na bieżąco od kilku tygodni.
Nazwa postaci i serwer: Wedess s2
Umiejętność: Źródło natury

Gdy procent jest większy niż 100, mimo wszystko wyświetlane jest 100%. Ogólnie na 1 pa mam źródło na jakieś 3000%, ale wyświetla mi niemal zawsze 100%, niezależnie ile dam pa i ile mam wiedzy procent pozostaje taki sam. Czasami błąd się nie ujawnia i wtedy wszystko jest po staremu. Zdejmowałem całe eq żeby mieć mniej niż 160 wiedzy, wtedy 1 pa nie da 100% powodzenia, ale poniżej 100% wszystko jest wyświetlane poprawnie.

tutaj 2 ss'y, przy 1 pa i przy 5 pa, w obu przypadkach wyświetla 100%:
http://scr.hu/30z/sfp7o
http://scr.hu/30z/rxlgi

EDIT: Odsyłam do posta na końcu tematu. Powyższe nie jest istotne :P

_________________
Jest życie jakie jest i życie jakie chcieli byśmy by było..


Ostatnio edytowany przez Wedess 14 Lis 2012, o 10:49, edytowano w sumie 3 razy



10 Lis 2012, o 13:54
Profil
Chodząca legenda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Mar 2011, o 14:03
Posty: 2356
Podziękowano: 161 razy
Otrzymanych podziękowań: 256 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: źródełko i jego %
Raczej błędem jest to, że wyświetla 3000%. To że wyświetla 100% to akurat poprawna reakcja.


10 Lis 2012, o 14:03
Profil
Uczeń Simona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Paź 2011, o 15:50
Posty: 77
Podziękowano: 5 razy
Otrzymanych podziękowań: 1 raz
Nick w grze: Wedess
Odpowiedz z cytatem
Post Re: źródełko i jego %
Bzdury piszesz.. Przecież od zawsze było tak, że jak leczyłem, dawałem źr czy konde to wyświetlało procenty większe niż 100. Było to normą - wyświetlany był realny %, nie sztuczny - maksymalny. Jeżeli miałem np. 50 lvl i dawałem 2pa w źr i wyświetlało mi 198%, potem wbiłem lvl, doszło 4 wiedzy i pojawiało się 200% to mogłem w ten sposób się dowiedzieć, że jestem już zdolny to wrzucania źr na 1 pa. Właśnie dlatego % w postaci >100 jest czymś normalnym i własnie dlatego to zgłaszam. Racjonalnie 100% to maksimum, ale w tej grze, normą są procenty wyższe. Tylko przy atakach jest ograniczenie do 100%, z kolei przy buffowaniu siebie/kompana w pt procenty mogę być gigantyczne. Według Twojego toku rozumowania, wszystkie buffy w grze mają błędnie wyświetlany %, a źródełko jako jedyne wyświetla poprawnie..

_________________
Jest życie jakie jest i życie jakie chcieli byśmy by było..


10 Lis 2012, o 14:27
Profil
Duma Forum!
Awatar użytkownika

Rejestracja: 5 Paź 2010, o 21:19
Posty: 4832
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 232 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: źródełko i jego %
Easy :)

Jest już wszystko naprawione i będzie wyświetlało poprawnie wartości tj. powyżej 100% jeżeli damy odpowiednio dużą ilość PA.

_________________
Kreatywność, obiektywizm, optymizm = TESTER!

The First 100 lvl on the Lands of Taern - at 114 the Career has been sacrificed.


10 Lis 2012, o 16:24
Profil
Uczeń Simona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Paź 2011, o 15:50
Posty: 77
Podziękowano: 5 razy
Otrzymanych podziękowań: 1 raz
Nick w grze: Wedess
Odpowiedz z cytatem
Post Złe wyświetlanie % przy źr od 240 wiedzy [X]
Błąd wcale nie został naprawiony.. Nie wspomniałem o tym od razu, ponieważ kiedyś też coś zgłaszałem, napisano, że błąd już został poprawiony, a stało się tak dopiero po kilku dniach, więc chciałem dać wam trochę czasu :P

Ale wracam już z nowym newsem i olśnię teraz wszystkich. Dokładnie przeanalizowałem problem i okazało się, że % przy źródełku zmienia się z kilku tysięcy na zaledwie 100, gdy poziom wiedzy druida (wraz z eq, tj. na zielono) osiągnie 240. Manipulowałem moją wiedzą, zmieniając eq/zdejmując jego elementy i znalazłem ten magiczny próg.
Przy 239 wiedzy źr na 1pa ma 2000%, 1 wiedzy więcej i niezależnie od ilości pa, ilość procentów wynosi 100. Problem występuje raczej u wszystkich druidów, nie tylko u mnie.. Śmiem tak twierdzić, gdyż poprosiłem kolegę aby sprawdził to samo na druidzie swojej dziołchy.. widziałem to na własne oczy, od 240 wiedzy procent nie chce przekroczyć setki, także i u niej.
Nie jestem do końca pewien czy to faktycznie błąd, bo może wymyśliliście sobie jakiś limit procentowy, ale nawet jeśli to chyba działało by to inaczej :P Np. 5000% i dalej już nie rośnie, a nie, że nagle % spada do setki, zresztą wcześniej czegoś takiego nie było..

_________________
Jest życie jakie jest i życie jakie chcieli byśmy by było..


14 Lis 2012, o 10:28
Profil
Duma Forum!
Awatar użytkownika

Rejestracja: 5 Paź 2010, o 21:19
Posty: 4832
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 232 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Złe wyświetlanie % przy źr od 240 wiedzy [X]
Poprawka nie zostanie wgrana w tym upie - wymaga większych modyfikacji. Błąd został dodany do listy, dziękuję.

_________________
Kreatywność, obiektywizm, optymizm = TESTER!

The First 100 lvl on the Lands of Taern - at 114 the Career has been sacrificed.


15 Lis 2012, o 01:22
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 6 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 40 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron