Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
 Pomysł na questa ! 
Autor Wiadomość
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 5 Gru 2011, o 23:26
Posty: 117
Podziękowano: 18 razy
Otrzymanych podziękowań: 25 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Pomysł na questa !
W tym temacie chciałbym zaproponować , aby stworzyć konkurs na najlepszego questa.
Jak wszyscy pamiętamy konkurs ten był organizowany dawno temu. Więc spróbuje was zachęcić do stworzenia swoich pomysłów na najlepszego questa.


Moja propozycja:

Nazwa questa : "Lodowa Kolekcja"
Można go otrzymać od Alwana ( Zimowa)
Dostępny od 80lvl

Etap 1

Idziemy do Alwana po questa.Zdaje nam relacje że ktoś ukradł mu 2 figurki magów. Dalej każe nam pójśc do Dalnaga po informacje na temat Lodowej Kolekcji Malusa. Dalnag Jednak nie za wiele wie powiedział tylko że był ostatnio w pobliżu posiadłości Darko Gnarla pewnien kupiec który miał 2 lodowe figurki magów. Teraz idziemy do Alwana . Zdajemy mu relacje. Każe nam poszukać informacji u Caishy i Aedana. Oni powiedzą że kupiec powędrował do sztolni na spotkanie kupców. Udajemy się tam . Spotykamy tam pewnego kupca o imieniu Menses . Handluje on rzeźbami lodowymi oraz figurkami. Dostrzegamy wtedy 1 figurke maga Malusa . Pytamy go skąd ją ma on odpowiada że znalazł. Udajemy się do Alwana mowimy mu czego się dowiedzieliśmy. I tak kończymy etap I. Nagroda : Złoto : 75000
Doświadczenie : 100000

Etap 2
Po zdaniu relacji u Alwana każe on nam pójść do swojego kolegi z zakonu Malusa. Idziemy do Malusa pytamy czy nie wie jak wykraśc figurki kupcowi . Malus mówi nam że jest szansa przekupienia go. Więc teraz musimy zabić 10 sopli/zer/chłodów trzeba zdobyć 10 lodowych rdzeni . Jak je zdobędziemy wracamy do Malusa przerabia nam 10 lodowych rdzeni na kryształ lodu. Idziemy do sztolni na spotkanie kupców. Tam spotykamy Menesa . Pytamy się go czy nie odda nam 2 figurek za Kryształ lodu. Kupiec oddaje nam 2 figurki. Wracamy do Alwana z dobrymi nowinami. Nagroda: Złoto: 85000
Doświadczenie : 130000

Etap 3
Po skończeniu rozmowy z Alwanem idziemy do Malusa .Ten każe nam iść do Karczmy u koldów się czegoś napić a karczmarz nas poinformuje czy Malus ma dla nas zadanie.
Udajemy się do karczmy u Tzahara . Mówi nam że Malus musi nas pilnie zobaczyć.
W takim razie udajemy się do Malusa. Mówi nam że zniknął Alwan i 2 figurki . Każe nam iść do Aedana może on widział Alwana. Po rozmowie z Aedanem musimy sie udać do sztolni powiedział że widział maga w siatce ,a ciągnął go do sztolni nie jaki Menes.
Idziemy do sztolni przy samym wejściu stoi Menes i Alwan. Menes mówi nam , aby uwolnić Alwana musicie mi dostarczyć 1 korpus wendigo oraz 5 kłów szablastozębnych.
Gdy zdobędziemy wszystko wracamy do Menesa . Jednak nie dotrzymuje obietnicy wypuszczenia Alwana i po tym jak daliśmy mu rzeczy które kazał nam przynieść atakuje nas. Ma on 8k życia wraz z obstawą Arcyłotrów po 3k. Jeśli ich zabijemy udajemy sie dalej do jaskini i spotykamy Alwana całego i zdrowego. Dziękuje nam za uratowanie mu życia i daje na : 100000 Złota oraz 150000 Doświadczenia.
Wracamy do Malusa i informujemy go o wykonanym zadaniu. Malus daje nam Amulet i złoto 100000 albo Młot i 100000 Doświadczenia. .

Dialog - Etap 1

Rozpoczęcie questa:
Alwan
- Witaj Derek mam dla ciebie bardzo ważne zadanie - Alwan
Mamy 2 opcje
My
- Jakież to zadanie? - My
- Nie mam teraz czasu - My
Alwan
- Zginęły mi 2 bardzo cenne figurki magów pomożesz mi je odzyskać?
My
- Oczywiście do kogo mam się udać?
- Nie mam czasu teraz Bywaj!
Alwan
- Teraz powinieneś się udać do Dalnaga mojego starego przyjaciela z którym bardzo dawno temu straciłem kontakt. Może on będzie coś wiedział na temat moich figurek.
My
- Dobrze, ruszam więc.

Po dotarciu do dalnaga:

- Witaj Dalnag przybywam od Alwana spytać czy nie wiesz nic o kradzieży jego 2 figurek.
- Zginęły mu figurki! Faktycznie wiem coś na ten temat ale nic za darmo.
- Ile chcesz?
- 5000 złota
- Zgoda . Trzymaj! A teraz mów co wiesz.
- Widziałem wczoraj pewnego kupca który chwalił sie jakimiś posążkami lodowymi.
- Wiesz gdzie mógł pójść?
- Kupiec udał się w strone Lasu Koldów.
- Dzięki Dalnag . Trzymaj się.
- Jeszcze coś idź do Alwana od powie Ci co masz robić dalej
- Okej. Dzięki za informacje.

Po dotarciu do Alwana:
- Witaj Alwanie wracam od Dalnaga. Powiedział że kupiec o imieniu Menes uciekł gdzieś w strone Lasu Koldów.
- W strone Lasu Koldów powiadasz . Dobrze udaj się teraz na posesje Darko Gnarla znajdziesz tam porządnych ludzi. Popytaj się Ceishy albo aedana może oni coś będą wiedzieć.
- Dobrze Alwanie ruszam.

Po dotarciu do Posesji Darko Gnarla:
- Witaj Derek co cię do nas sprowadza?
- Witaj Aedanie. Przyszedłem spytać czy nie widziałeś podejrzanego kupca idącego gdzieś w tą strone?
- Faktycznie przechodził tędy pewien kupiec . Poszedł w strone Sztolni do Lasu Orków na zjazd Kupców , a czemu pytasz?
- Pytam dlatego że Alwanowi potężnemu Magowi zginęły 2 figurki magów i musze je odzyskać dla niego. Ja tyle chciałem wiedzieć . Dzięki Aedanie.
- Dobrze , że mogłem ci pomóc. Trzymaj się Derek.

Po dotarciu do sztolni:

- Hej ty ! Kim ty wogóle jesteś , że śmiesz wkraczać na spotkanie kupców?!
- Witaj . Jestem Derek i chciałem się spytać czy to ty ukradłeś Alwanowi 2 figurki magów ?!
- Ja ukraść . Złodziejem nie jestem.
- Nic takiego nie powiedziałem. (dostrzegasz 2 figurki magów)

- Już pooglądałeś ! Jak tak to wypad.
- Nie tak prędko jednak masz te figurki oddawaj je!
- Nie ma mowy ! Straż wyrzucić go!

Wracamy do Alwana:

- I co dowiedziałeś się czegoś?
- Tak . Nawet wiem kto je ma .
- Kto to taki?
- Imię jego brzmi Menes .
- Niemożliwe . Jak on się tu dostał . Dobra nie ważne dziękuje Ci za pomoc narazie nie mam dla ciebie dalszej części zadania Trzymaj się Derek!
- Do zobaczenia Alwanie.

Kończymy etap I .

Co wy na to ??

przenoszę do odpowiedniego działu. 3siu.

_________________
Derek "Rename" (Vilehad) 80lvl Rycerz S1 - ON


25 Sty 2012, o 15:23
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2011, o 23:12
Posty: 102
Miejscowość: Tczew
Podziękowano: 19 razy
Otrzymanych podziękowań: 14 razy
Nick w grze: Wojpaw
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pomysł na questa !
pomysł nawet,nawet ale nie na 80lvl.
minysy:
- mało walk (1wenda, 5 tigerków, 1mag, 4łuczków)
- wszystko podane jak na dłoni (idź tu i potem tam)
- zbyt wiele expa i golda (dzielone na etapy)
- cały Q rozbrywa się na 3 sąsiednich mapkach (lodowa,kem,las orków)
zalety:
- kioleny qset (na hi lvl jest ich coraz mniej)

Co bym dodał:
- wmieszać w Q duchy(lodowy, energi, ognia) i skrzynki w ich instancjach
- dodać jeszcze jakieś hi bossy(robiąc Q zbiera się ekipa i to by były same hi lvl-e) w instancji wyspy (tam gdzie łowi się dorsze)

Pisane na szybkiego.
Pozdrawiam

_________________
Wojpaw(S3)(S7) Ostlor

________________
W grze od 26.08.2011
Rycerz lvl 140
Gildia: Sentencja


25 Sty 2012, o 16:59
Profil
Chodząca legenda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Kwi 2011, o 03:06
Posty: 2255
Miejscowość: Wawa
Podziękowano: 216 razy
Otrzymanych podziękowań: 865 razy
Nick w grze: Szymdaro
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pomysł na questa !
Cały Q nawet spoko, ale z lvl dałbym 60+. Nagroda tylko po ostatnim etapie, wcześniej brak nagród bo tego zdecydowanie za dużo i zbyt łatwo - za pobieganie i rozmawianie od razu kasa i exp.

Pomysł z korpusem jest świetny, jako ostatni warunek skończenia questa, dlatego zrobią go nieliczni i nie od razu. Poza tym z korpusami nie ma już co robić, na co komu w gildii 30k jedzenia z samych korpusów, pety aż tak dużo nie jedzą :P

@up - mam inną wizję przerobienia tego - Wendigo jest hlvl bossem, powiedzmy ten 60+ dla takiej ekipy jest ok. Nie trzeba na siłę pakować innych bossów. Raczej zaletą jest to, że to kolejny quest. Mnogość walk wcale nie musi być minusem, tak samo jak ograniczenie biegania po tych mapach - wiadomo, można iść sobie do Trentis, do Landaua czy innych NPC wszędzie na świecie. W etapie z rozmawianiem można dopisać kilka dialogów u różnych NPC na całej mapie, lecz nie zmieni to poziomu trudności, a wydłuży jedynie wykonanie Q o kilkanaście/kilkadziesiąt minut. Aby questa można było komentować gracz musiał go dokładnie opisać na forum, pewnie później pomysł stąd zniknie i rozmowy nie będą oczywiste, obecnie są takie questy, że trzeba samemu szukać odpowiedniego NPC, jest powiedzmy wskazówka - popytaj w mieście.

Zauważ też, że na razie jest rozpisany tylko I etap, pewnie pojawią się kolejne z czasem :)

Ogółem - mi się podoba.

@down - a jak chcesz zabić Wendigo solo? albo nawet taką grupkę 4x arcyłotr po 3k hp i jeszcze jakiś lepszy moc? Też się nie da :P Chyba, że kox druid albo kox MO :P

_________________
Mój kanał na YT

Życie jest jak szachy: albo posuwasz królową, albo bijesz konia.
Życie jest jak szachy: najbardziej żałujemy ruchów, których nie możemy cofnąć.
Prawdziwie wolnym człowiekiem jest tylko ten, kto nikogo nie kocha.


Ostatnio edytowany przez Szymdaro, 25 Sty 2012, o 19:08, edytowano w sumie 1 raz



25 Sty 2012, o 18:00
Profil WWW
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2011, o 23:12
Posty: 102
Miejscowość: Tczew
Podziękowano: 19 razy
Otrzymanych podziękowań: 14 razy
Nick w grze: Wojpaw
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pomysł na questa !
Ja wcale nie piwiedziałem że jest do bani, ale na 80lvl (tak zakładał pomysłodawca) to troszke mało jest walki.
Wstawić coś jeszcze do ubicia i zwiększyć teudność.
Wynagrodzenie za Q w miarę trudności.
Podstawmy Q "Próba" i zdobycie lodu, solo nie dasię tego zrobić.

Jeśli się ten Q utrudni i powiększy to będzie rewelka.
(moje zdanie)

Pozdrawiam

_________________
Wojpaw(S3)(S7) Ostlor

________________
W grze od 26.08.2011
Rycerz lvl 140
Gildia: Sentencja


25 Sty 2012, o 18:44
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 5 Gru 2011, o 23:26
Posty: 117
Podziękowano: 18 razy
Otrzymanych podziękowań: 25 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pomysł na questa !
Wiecie ja to jutro poprawie bo muszę się nauczyć.

_________________
Derek "Rename" (Vilehad) 80lvl Rycerz S1 - ON


25 Sty 2012, o 19:21
Profil
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lut 2011, o 10:24
Posty: 627
Miejscowość: Mokradła .
Podziękowano: 101 razy
Otrzymanych podziękowań: 154 razy
Nick w grze: DaQu
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pomysł na questa !
Naucz się nie kopiować avatarów innych ^^


25 Sty 2012, o 19:42
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 5 Gru 2011, o 23:26
Posty: 117
Podziękowano: 18 razy
Otrzymanych podziękowań: 25 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pomysł na questa !
Tylko, że to Slimp to tata konto i pozwolił mi zabrać avatara. I to ja pytałem czy mi zrobisz.

_________________
Derek "Rename" (Vilehad) 80lvl Rycerz S1 - ON


25 Sty 2012, o 22:30
Profil
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lut 2011, o 10:24
Posty: 627
Miejscowość: Mokradła .
Podziękowano: 101 razy
Otrzymanych podziękowań: 154 razy
Nick w grze: DaQu
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pomysł na questa !
mhm :)

Co do questa - to nie jest zły, wkoncu nie pisany na kolanie

Musialem cos napisac, by nie był to offtop :D


25 Sty 2012, o 22:37
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 8 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 345 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron