Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
 Zamiana GM'ów na serwerach 

Zamiana GM'ów na serwerach
Ankieta zakończyła się 12 Lut 2012, o 00:28
Tak 54%  54%  [ 42 ]
Nie 46%  46%  [ 36 ]
Razem głosów : 78

 Zamiana GM'ów na serwerach 
Autor Wiadomość
Mistrz Gry
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Gru 2010, o 14:24
Posty: 2608
Podziękowano: 85 razy
Otrzymanych podziękowań: 284 razy
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zamiana GM'ów na serwerach
Rodzia zdaje się że Ty do końca nie wiesz czym się zajmuje GM i ile ma privów w ciągu dnia... Jak sobie wyobrażasz granie na s2 i równocześnie wypełnianie obowiązków GM np na s1 czyli privy z graczami, naprawianie zadań, przywracanie do inst itp? A to są sprawy które nie lądują na supporcie tylko są załatwiane od razu, a zajmowanie się tylko zgłoszeniami na supporcie mija się z celem bo nie znam graczy z innych serwerów i żeby wymierzyć sprawiedliwą karę muszę się zalogować na serwer, sprawdzić historię kar, porozmawiać z moderatorami serwera o tym graczu co skutecznie wydłuży cały proces...

Spróbuj grać dwoma drutami równocześnie na dwóch różnych serwerach z jednego kompa tak dla sprawdzenia czy są takie same zwyczaje jak na s2 czyli dla świeżego oka, zobaczymy czy będziesz zadowolona z wyników jak również czy Twoje pt będzie zadowolone :)

_________________
Image
Image


30 Sty 2012, o 01:24
Profil
Duma Forum!
Awatar użytkownika

Rejestracja: 8 Lis 2010, o 01:32
Posty: 4230
Miejscowość: Cagliharmon
Podziękowano: 107 razy
Otrzymanych podziękowań: 303 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zamiana GM'ów na serwerach
Ja jeszcze dodam, ze kilka razy prosilam kolegow z innych serwerow, by skomentowali moja decyzje, gdy gracz mial watpliwosci i sama bylam kilka razy o taki komentarz proszona. Choc nie ma nigdzie zapisanego obowiazku, o takie konsultacje, to jak do tej pory nie slyszalam, by komus ich odmowiono.

Jak namowicie dryga, by wraz z takimi sporadycznymi, czasowymi przeprowadzkami przenosil takze nasze postacie, na ktorych gramy, to ja sie z checia zgodze (poznam nowych ludzi, zglebie nature innych serwerow i nie ucierpi na tym moja gra w Taern, same plusy :))

PS tylko jedno zastrzezenie, takich przeprowadzek z postaciami mogliby dokonywac TYLKO GMi (ewentualnie +modzi), zwykli gracze w zadnym wypadku.


30 Sty 2012, o 01:35
Profil
Duma Forum!
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Paź 2010, o 22:03
Posty: 4171
Miejscowość: 100lica
Podziękowano: 452 razy
Otrzymanych podziękowań: 1822 razy
Nick w grze: HeavenM
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zamiana GM'ów na serwerach
@rodzia
intencja słuszna i ją rozumiem, gryzie się ona jednak z rzeczywistością, o której napisało już kilku kolorowych więc nie będę ich przytaczał, ale...

uważam, że tak jak support jest krokiem w dobrym kierunku i pozwala szereg spraw np. analizować i oceniać przez adminów a tym samym oceniać pracę właśnie GMów tak można się zastanowić, które z zadań wykonywanych przez GMów można spróbować transferować tak, żeby pewne elementy swej pracy wykonywali na innych serwerach a tym samym ograniczyli do minimum oskarżenia o stronniczość, póki co są dwa:

- rozstrzygnięcia dotyczące poddawania wojen;
- eventy typu Olimpiada czyli takie gdzie rywalizują Gildie, których członkami sa lub byli GMowie;

uważam, że to jest słuszny kierunek i raczej w tą stronę warto problem analizować niż wylewać dziecko z kąpielą i wysyłać 'dzielnicowego' na inną dzielnice...


30 Sty 2012, o 01:41
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lut 2011, o 14:50
Posty: 139
Miejscowość: Kwidzyn/ Mansfield
Podziękowano: 16 razy
Otrzymanych podziękowań: 9 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zamiana GM'ów na serwerach
Rodzia

Główny argument jaki podaaś to stronniczość?? Czyżbyś byłą ofiarą?? Jeżeli tak to są inne drogi na rozwiązywanie tego problemu.

Pozatym pomysł nie bedzie zrealziowany - wszyscy którzy są na "Tak", to zabardzo nie mają pojęcia o pracy gm (i jak zwykle pojawia się owa "stronniczość" ), tak mi się wydaje (widać to rownież po wypowiedziach - postach w stylu, "jestem na tak".

Mysle ze gm oprocz zabawy w granie, swoich obowiązków, oraż "życia realnego" ma wystarczająco mocno "napięty kalendarz", i nie wyobrażam sobie , np, idąc z gm na Valdusia, który podczas bicia smoka, musi przeskakiwać miedzy oknami przeglądarki, bo ktoś ma problem na innym serwie......


Ostatnio edytowany przez Guliwher, 1 Lut 2012, o 02:48, edytowano w sumie 1 raz



30 Sty 2012, o 14:50
Profil
Uczeń Simona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 3 Sie 2011, o 22:06
Posty: 48
Podziękowano: 3 razy
Otrzymanych podziękowań: 1 raz
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zamiana GM'ów na serwerach
Według mnie można by przenieść GM-mów z S4 na jakiś tydzień na inny serwer, tak szczerze ludzie tam handlują na ogólnym, wyzywają się,wyklinają i tym podobne,piszą na czacie ogólnym tak jakby był to czat prywatny a pomimo tego że są GM-emi to nie ma niczego,raz na jakiś czas jakiś gm lub mod da warna( ale to i tak bardzo rzadko. :!:

_________________
Iloves-barbarzyńca na s2,lvl 36 OFF
Bigosa sheed s2 36 ON
Hopdance rycerz s2 64 lvl (daaaawnooo zbanowany a na końcu usunięty :p)


30 Sty 2012, o 15:54
Profil
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Maj 2011, o 17:10
Posty: 594
Miejscowość: s2
Podziękowano: 123 razy
Otrzymanych podziękowań: 35 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zamiana GM'ów na serwerach
IgorBoczoń napisał(a):
Według mnie można by przenieść GM-mów z S4 na jakiś tydzień na inny serwer, tak szczerze ludzie tam handlują na ogólnym, wyzywają się,wyklinają i tym podobne,piszą na czacie ogólnym tak jakby był to czat prywatny a pomimo tego że są GM-emi to nie ma niczego,raz na jakiś czas jakiś gm lub mod da warna( ale to i tak bardzo rzadko. :!:



No, na s4 to masakra. Bubelage odszedł-jest 2 gmów. Sishi nic nie robi tylko expi, no bo musi wbić lvl i być top1 -,- Do tego jest tylko 4 moderatorów, którzy bywają rzadko i średnio reagują. Popieram, że gmowi byli 'transferowani'

_________________
‎"I bierz co Ci dane, bądź losu panem!"

Pomoglem? Daj kufelek browarka :=)


https://www.facebook.com/pages/The-Prid ... 2137125151 Like'nij! 2 admin strony fanowskiej na fejsie!


30 Sty 2012, o 15:57
Profil
Duma Forum!
Awatar użytkownika

Rejestracja: 8 Lis 2010, o 01:32
Posty: 4230
Miejscowość: Cagliharmon
Podziękowano: 107 razy
Otrzymanych podziękowań: 303 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zamiana GM'ów na serwerach
GMi sa transferowani, ale jest maly haczyk, oni sami musza sie na to zgodzic (a dokladniej sami musza sie zglosic).


30 Sty 2012, o 17:38
Profil
Zabójca Tilsai
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Gru 2010, o 11:03
Posty: 904
Podziękowano: 9 razy
Otrzymanych podziękowań: 20 razy
Nick w grze: LaFuria
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zamiana GM'ów na serwerach
Mystheria napisał(a):
Ja predzej zrezygnuje z funkcji GMa, niz sie wyniose z s1. Nie wazne jak duzo osob bedzie sie tego domagalo i jakie argumenty beda mieli.


Nic dodać nic ująć.

Nie wyobrażam sobie grania na na swojej normalnej postaci na s1 i w tym samym czasie być na innym serwie, rozmawiać tam z graczami i pomagać im w ich problemach, tym bardziej, że będąc online na swoim serwie również będę otrzymywał zgłoszenia.
I co wtedy mam zrobić? Napisać do gracza słuchaj nie pomogę Ci bo siedzę na s4 i tam mam już zgłoszenie? Szukaj sobie kogoś innego do pomocy?
A co w sytuacji gdy żadnego innego GMa nie będzie w grze? To się dopiero zacznie lamet, ze GM w kulki leci bo siedzi, gra a nie chce mi pomóc...

_________________
------------------------------------------------------------------------------
Image


31 Sty 2012, o 21:05
Profil
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Rejestracja: 8 Paź 2011, o 17:52
Posty: 171
Podziękowano: 25 razy
Otrzymanych podziękowań: 5 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zamiana GM'ów na serwerach
A co ja o tym sądzę , jednego gm'a lubię bardziej , jednego mniej....
Ale nie chcialbym zamiany :)


2 Lut 2012, o 21:23
Profil
Jedną nogą w Haligardzie

Rejestracja: 31 Gru 2011, o 01:25
Posty: 36
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zamiana GM'ów na serwerach
Wydaje mi się że nastąpiło pomieszanie pojęć. GM (Game Master) czyli Mistrz Gry powinien być niezależnym przewodnikiem i pomocnikiem w grze typu D&D, a nie policjantem od rozstrzygania sporów, na dodatek odrywanym od swojej własnej gry. Tak więc jestem na NIE.
Ale z drugiej strony rozumiem intencje tej propozycji, gdyż właśnie brak w tej grze prawdziwego Mistrza Gry, pomocnika i przewodnika. A będąc graczem i uczestnikiem różnych zdarzeń, zawsze będzie się oceniało innych przez pryzmat własnych doświadczeń. Moim zdaniem powinni być powołani nowi Mistrzowie gry, którzy będą oddani wyłącznie temu zajęciu, jakkolwiek obawiam się tacy GM musieliby być opłacani, tj. najzwyczajniej w świecie zatrudnieni na tej funkcji i... znając realia producenta, raczej to nie przejdzie. :(


2 Lut 2012, o 22:00
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 139 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron