Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
 Wanted 
Autor Wiadomość
Uczeń Simona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Paź 2010, o 18:46
Posty: 54
Miejscowość: Siemianowice.
Podziękowano: 3 razy
Otrzymanych podziękowań: 2 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wanted
Jestem za tym co Mysteria dodał kilka postów wyżej.

Ludzie :) Urozmaicajmy tą grę coraz bardziej :)

_________________
Edon S1 - 48 [off]
Nedonowy S1 20 Druid [on]


31 Sty 2012, o 20:06
Profil
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Gru 2011, o 16:51
Posty: 499
Podziękowano: 153 razy
Otrzymanych podziękowań: 197 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wanted
Mystheria napisał(a):
To teraz pytanie do was:
Czy uważacie, że ceny są odpowiednio dobrane? a może je zwiększyć? No i czy możliwość zabicia gracza, z czetrwonym oznaczeniem na żółtym polu (jak czerwone czaszki) to dobry pomysł? a może samo złoto wystarczy?


Chodzi o to, żeby instytucja była wykorzystywana przez wysokiej jak i niskie levele. Proponuję cenę uzależnić [url]także[/url] od levela zleceniodawcy (np. dla grup 1-30 lev 31-60 i 60+). Sama cena powinna być uzależniona od tego, ile na danym levelu w określonym odstępie czasu (w wielkim przybliżeniu) da się zarobić.
Jaki jest tego cel? Na 20 poziomie wydanie 100.000 na zrobienie na złość komuś kto nas dręczy jest praktycznie niemożliwe, zwłaszcza że zabity straci 3-4 tys doświadczenia i paręset złota...
Kolejna rzecz: odbiór nagrody. To raczej czepianie się szczegółów, ale wydaje mi się, że bardziej klimatyczny będzie odbiór nagrody u jakiegoś NPC. Ale to już kosmetyka.
Kolejna sprawa: jeśli za gracza A jest wystawiona nagroda, członkowie jego gildii nie mogą mieć możliwości atakowania go. Nie wyeliminuje to wszystkich przekrętów, ale nieco utrudni dogadywanie się zabójcy z ofiarą.
Co do żółtego pola: cóż, chyba tylko wtedy ma to jakiś sens.

Pomysł bardzo dobry, choć widzę szczegóły inaczej niż Mystheria i pozwolę sobie złożyć propozycję alternatywną: zostawiam pieniądze w depozycie (np. u Darko), przychodzi ktoś chętny na zlecenie, przegląda listę WANTED (tylko ci poszukiwani, którzy są zalogowani), decyduje się wziąć zlecenie na konkretną ofiarę, po czym dostaję standardowe zlecenie z mapką gdzie taka osoba aktualnie przebywa. Można też wprowadzić blokadę levelową na 10-15 leveli żeby 70ki nie atakowały 40tek itd. Wtedy ofiara staje się przypisana do zabójcy i żadne dodatkowe znaczki nad postacią nie są potrzebne. W razie wyjścia ofiary z gry zlecenie jest anulowane, choć dalej pozostaje na liście WANTED i inna osoba może wziąć na nią zlecenie po ponownym zalogowaniu się ofiary.

Sama instytucja bardzo dobra. Kwestia dopracowania. Swoją drogą zabicie takiego kogoś miałboby się to liczyć do /łowca/ czy do /zabójca/?

_________________
REDDE, QUOD DEBES

ACCUSARE NEMO SE DEBET

ACTUS HOMINIS,NON DIGNITAS IUDICETUR

DA MIHI FACTUM, DABO TIBI IUS


1 Lut 2012, o 00:30
Profil
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Cze 2011, o 21:16
Posty: 1021
Podziękowano: 39 razy
Otrzymanych podziękowań: 175 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wanted
łoo, skąd wy bierzecie takie prehistoryczne tematy :D

uzależnienie ceny wystawienia listu gończego od lvla zleceniodawcy wydaje się logiczne, ale ma sporą wadę - ktoś zalezie mi za skórę, zechcę go wpisać na listę, nie będzie mi się chciało wydawać 100/200/300k, to przeloguję się na 15 lvl i zapłacę 10k ^^

mieszane uczucia mam względem tego pomysłu, wydaje mi się że zbyt wiele możliwości przekrętów wygeneruje wprowadzenie takich zleceń.


1 Lut 2012, o 05:04
Profil
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Gru 2011, o 16:51
Posty: 499
Podziękowano: 153 razy
Otrzymanych podziękowań: 197 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wanted
Faktycznie, masz rację. Takie przekręty staną się wtedy nagminne. Ale dalej pozostanie problem niedostępności tej instytucji dla niskich leveli.

_________________
REDDE, QUOD DEBES

ACCUSARE NEMO SE DEBET

ACTUS HOMINIS,NON DIGNITAS IUDICETUR

DA MIHI FACTUM, DABO TIBI IUS


1 Lut 2012, o 06:51
Profil
Jedną nogą w Haligardzie
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2011, o 01:29
Posty: 32
Podziękowano: 5 razy
Otrzymanych podziękowań: 2 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wanted
A czy nie można by ustalić stawki od uśrednionego lvl wszystkich postaci z danego konta?
Albo stawka od max lvl na danym koncie.

_________________
koniec gry.1 konto innych nie będzie.z podziękowaniem dla kurczątka( pokaż ssy przełożonym)za przyspieszenie decyzji o końcu.


6 Lut 2012, o 07:01
Profil
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Cze 2011, o 21:16
Posty: 1021
Podziękowano: 39 razy
Otrzymanych podziękowań: 175 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wanted
dopóki nie będzie zakazu posiadania więcej niż jednego konta przez tę samą osobę, to nie rozwiąże sprawy. a nawet jak będzie - zawsze da się dogadać z low lvlem który puści takie zlecenie za nas, choćby za drobną opłatą. dlatego myślę że ten pomysł nigdy nie wejdzie w życie.


6 Lut 2012, o 17:57
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 479 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron