Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 4 posty(ów) ] 
 Gotowość 
Autor Wiadomość
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 25 Sty 2012, o 16:14
Posty: 11
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Post Gotowość
Wiele osób przed biciem boss/danej gruby monstrów pyta sie czy wszscy sa gotowi. Czasem ktos odpowiada za wszystkich, lub po prostu nie do patrzenie, i okazuje sie ze 1 osoba jest z dala od klawiatury. Moja propozycja polega na tym, by mozna bylo wypuscic na srodek ekranu/badz jaka jego czesc komunikat"gotowy". Osoba miala by 10 sek na potwierdzenie lub nie, gotowosci( jezeli czas by sie skonczyl automtycznie byla by to odpowiedz negatywna). Byla by to tabelka:
-u gory twarze kazdego członka naszej druzyny(bez petow jesli bylby wylaczone)
-na dole puste miejsca, wktorych pojawialby sie zielony "ptaszek"po akceptacji lub czerwony krzyżyk w razie jej braku(badz zolty/niebieski dla daltonistow).
- na samym dole bybly pasek z czasem
Oczywiscie kazdy z druzyny widzialby kto jest afk/nie gotowy/gotowy.
Osoba "wypuszcajaca ten komunikat" z zalozenia byla by gotowa.
-Moglby by byc jakis dzwiek, ktory "ozywilby" tych ktorzy juz usypiaja.(justin biber):p
Po co to? Poniewaz wiele gildii/graczy gra w nocy i czesto przysypiaja/mg nie zaluwazyc/ lub po prostu dla ulatwienia gry.

Dziekuje i Pozdrawiam. Mam nadzieje ze pomysl przypadnie wam do gustu


4 Lut 2012, o 04:24
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sty 2011, o 14:07
Posty: 85
Miejscowość: Krk
Podziękowano: 3 razy
Otrzymanych podziękowań: 3 razy
Post Re: Gotowość
Od tego powinna jednak być pamięć i korzystanie ze skrótu "zw" w razie konieczności. Gra grupowa polega na zgraniu, a prowadzący grupe powinien ją ogarnąć.


4 Lut 2012, o 07:30
Profil
Duma Forum!
Awatar użytkownika

Rejestracja: 8 Lis 2010, o 01:32
Posty: 4230
Miejscowość: Cagliharmon
Podziękowano: 107 razy
Otrzymanych podziękowań: 303 razy
Post Re: Gotowość
Czytając początek miałam obawę, że będzie to kolejny tego typu temat proponujący "jak ktoś jest afk i zacznie się walka, to niech ustawienia walki same mu się aktywują", co odrzucaliśmy w każdej formie. Jednak zostałam mile zaskoczona, Twoja propozycja ma na celu sprawdzenie gotowości drużyny, a nie wspomaganie zagapionych.

Pomysł ogólnie mi się podoba, ale jak to GM'i lubią zawsze znajdę jakiej "ale", a mianowicie ja bym to widziała w nieco innej formie:

-W widoku drużyny dodać nowy przycisk "Sprawdź gotowość", który byłby dostępny tylko dla lidera grupy.

-Lider może go nacisnąć, a gdy to zrobi każdemu z członków wyskakuje podgląd drużyny, z tym, ze dodane są iksy pod głowami postaci.

-Poniżej iksów będzie widniał przycisk "gotów", a wtedy czerwony iks (czy tam "inniejszy" kolor :P) zmienia się na ładnego zielonego ptaszka (tylko bez skojarzeń proszę...).

-Wszelkie limity czasowe i zaznaczanie braku gotowości są wg mnie zbędne. Takie coś będzie miało na celu wyłącznie poinformowanie lidera o gotowości członków wyprawy i on sam (zresztą tak jak pozostali członkowie) uzna sobie jak długo takie okno będzie miał na widoku (wyleczenia okna u jednego gracza w drużynie nie oznacza wyłączenie go u pozostałych). Jak ktoś zaznaczy gotowość, to będzie to widać, jak nie zaznaczy, lub zamknie okno przed zaznaczeniem będzie trwał jako domyślnie nieobecny / niegotowy.

-Jak ktoś przypadkiem wyłączy "sprawdzian obecności" może go przywrócić klikając w podgląd drużyny (podgląd drużyny będzie taki jak zawsze, z tym, ze dojdą ikonki gotowości i przycisk "gotów") i widok taki będzie dostępny aż do momentu przeprowadzenia ataku na jakaś grupę, nie wróci do normalnego od razu po zaznaczenia gotowości przez wszystkich, bo byłoby to mylące dla lidera (jak ktoś nie rozumie czemu mylące, to ma pecha, bo nie chce mi się tego tłumaczyć).

-Lider może aktywować sprawdzenie gotowości ponownie, nawet w trakcie trwania wcześniejszego sprawdzania gotowości (po prostu zostanie ono zresetowana i będzie trzeba od nowa zaznaczać).

-Jak lider będzie nadużywał przycisku, albo ktoś z grupy usilnie będzie unikał współpracy, to już zmartwienie grupy (będzie wiadomo z kim więcej się nie dobierać na wyprawy).



Oczywiście pomyśl ten może zostać odsunięty jako nieważny, a obowiązek rzetelnego kontrolowania członków drużyny tak jak do tej pory spoczywał będzie tylko na liderze (choć do tego używa się czatu bocznego, który nie zawsze gracze czytają, a pewien stopień ogarnięcia dalej byłby wymagany od lidera), lub zostanie uznany za amol ważny i jego ewentualne wprowadzenie może nastąpić w dość odległej przyszłości.


4 Lut 2012, o 09:40
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 25 Sty 2012, o 16:14
Posty: 11
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Post Re: Gotowość
W związku ze pomysł raczej nie przejdzie, a je nie lubie miec nie dokonczonych spraw, prosilbym kogos o zamkniecie teamtu. Z góry dziekuje


14 Mar 2012, o 15:45
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 4 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 374 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron