Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4
 Zamiana GM'ów na serwerach 

Zamiana GM'ów na serwerach
Ankieta zakończyła się 12 Lut 2012, o 00:28
Tak 54%  54%  [ 42 ]
Nie 46%  46%  [ 36 ]
Razem głosów : 78

 Zamiana GM'ów na serwerach 
Autor Wiadomość
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Lip 2011, o 22:36
Posty: 182
Miejscowość: Bochum
Podziękowano: 4 razy
Otrzymanych podziękowań: 1 raz
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zamiana GM'ów na serwerach
Polkot napisał(a):
Wydaje mi się że nastąpiło pomieszanie pojęć. GM (Game Master) czyli Mistrz Gry powinien być niezależnym przewodnikiem i pomocnikiem w grze typu D&D, a nie policjantem od rozstrzygania sporów, na dodatek odrywanym od swojej własnej gry. Tak więc jestem na NIE.
Ale z drugiej strony rozumiem intencje tej propozycji, gdyż właśnie brak w tej grze prawdziwego Mistrza Gry, pomocnika i przewodnika. A będąc graczem i uczestnikiem różnych zdarzeń, zawsze będzie się oceniało innych przez pryzmat własnych doświadczeń. Moim zdaniem powinni być powołani nowi Mistrzowie gry, którzy będą oddani wyłącznie temu zajęciu, jakkolwiek obawiam się tacy GM musieliby być opłacani, tj. najzwyczajniej w świecie zatrudnieni na tej funkcji i... znając realia producenta, raczej to nie przejdzie. :(


Aż tak bardzo zależy Ci na wykurzeniu GM'ów na inne serwery? I w ogóle żeby dostać GM'a to jest dłuuuuuuga droga, nie jest tak jak opisałeś powyżej że GM będzie wybierany spośród kilkudziesiąt/kilkuset osób, by zostać GM'em trzeba najpierw na to zasłużyć i być lojalnym dla każdej osoby itp.

Prosiłbym o niezamykanie tego Tematu, niech ludzie się dalej wypowiadają co o tym sądzą.

_________________
S3 Ofikos 93 łuk ciągle rośnie ^^
Image

Taern to gra PVP, nie płacz gdy padniesz tylko powstań i graj dalej
Falanga
TOP 17 Gildia na S3


2 Lut 2012, o 22:15
Profil
Jedną nogą w Haligardzie

Rejestracja: 31 Gru 2011, o 01:25
Posty: 36
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zamiana GM'ów na serwerach
Ofikos napisał(a):
Aż tak bardzo zależy Ci na wykurzeniu GM'ów na inne serwery? I w ogóle żeby dostać GM'a to jest dłuuuuuuga droga, nie jest tak jak opisałeś powyżej że GM będzie wybierany spośród kilkudziesiąt/kilkuset osób, by zostać GM'em trzeba najpierw na to zasłużyć i być lojalnym dla każdej osoby itp.

Prosiłbym o niezamykanie tego Tematu, niech ludzie się dalej wypowiadają co o tym sądzą.


A prosiłbym o wysilenie kory mózgowej lub zakup nowych okularów, oraz czytanie ze zrozumieniem, napisałem że jestem na NIE. Czyli nie popieram zamiany GM-ów pomiędzy serwerami!!!!
A jestem na NIE, bo obecni GM są tylko namiastką Mistrzów Gry, będąc wciągani w rozstrzyganie sporów i odpowiadanie graczom, a jednoczesne uczestnictwo w grze - będzie zawsze kolizją interesów! Dlatego napisem że to powinna być płatna a nie społeczna funkcja i oddana wyłącznie na "pożytek" uczestników gry!


2 Lut 2012, o 22:30
Profil
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Lip 2011, o 22:36
Posty: 182
Miejscowość: Bochum
Podziękowano: 4 razy
Otrzymanych podziękowań: 1 raz
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zamiana GM'ów na serwerach
Przepraszam, ale następnym razem opisz to dokładniej bo nie wiadomo o co Ci chodziło, i prosił bym o trochę kultury nie jesteś tu sam.

_________________
S3 Ofikos 93 łuk ciągle rośnie ^^
Image

Taern to gra PVP, nie płacz gdy padniesz tylko powstań i graj dalej
Falanga
TOP 17 Gildia na S3


2 Lut 2012, o 22:37
Profil
Jedną nogą w Haligardzie

Rejestracja: 31 Gru 2011, o 01:25
Posty: 36
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zamiana GM'ów na serwerach
OK. Nie gniewam się i również przepraszam jeśli Cię dotknąłem. Jakkolwiek na przyszłość postaraj się wczytać w post zanim go skomentujesz. Pozdrawiam


2 Lut 2012, o 23:17
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 4 Lis 2011, o 22:52
Posty: 19
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 1 raz
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zamiana GM'ów na serwerach
nie rozumiem zamieszania
jezeli jest stronniczosc to i bedzie, przeniesiesz gm na inny serwer?
co to da?
po za ta gra mozna sie tez inaczej kontaktowac (telefony maile itd itp)
jestem na NIE - tu sa ich chary i ICH KAMIENIE:D niech sobie graja nimi a nie kombinowanie
jezeli jakis gm jest stronniczy i bedzie chcial komus pomagac to i z innego serwa pomoze bo powiedzmy ze ten Gm przeniesiony ma tam kogos komu pomagal to sie zmowia i teraz ten bedzie pomagal komus tu a ten stad tam

( mowie hipotetycznie o domniemanym procederze nie twierdze ze tak jest )

i kolo sie zamkie. jezeli ktos widzi jakies cos nie fer to sa wyzszsi od wysluchania zali na danego GMa.

sam fakt przeniesienia i tak nic nie zmieni


7 Lut 2012, o 16:48
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 457 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron