Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 10 posty(ów) ] 
 Blad powielony wielokrotnie 
Autor Wiadomość
Uczeń Simona

Rejestracja: 18 Lip 2010, o 23:58
Posty: 66
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 5 razy
Post Blad powielony wielokrotnie
Widze, ze spora czesc opisow misji (dotyczy to glownie starszych misji) jest tylko i wylacznie w formie meskiej. Nowsze (poki co to w Tragarzu i kontynuacjach jest forma zenska). O ile w wiekszosci przypadkow mozna to pominac, to przy "czarze wily" jest to nie do pomyslenia - w wiekszosci przypadkow nie zgadzaja sie koncowki czasownikow, ale kiedy wila mowi do kobiety "chlopcze".... Drugi blad "rodzajowo-plciowy " to przy piratach - przy zglaszaniu straznikowi ratuszowemu w jednym zdaniu mowi do nas w osobie zenskiej, a w drugim juz w meskiej... chyba ktos nie dokonczyl "niewiescielizacji" dialogu :)

Korzystajac z okazji, przy koncu "zapachu drewna", kiedy ratuje nas Helena bardzo glupio brzmi jak ciagle zwracamy sie do niej "corko". Jak matka czy ojciec. Juz lepiej Heleno.


21 Lut 2012, o 18:02
Profil
Duma Forum!
Awatar użytkownika

Rejestracja: 8 Lis 2010, o 01:32
Posty: 4230
Miejscowość: Cagliharmon
Podziękowano: 107 razy
Otrzymanych podziękowań: 303 razy
Post Re: Blad powielony wielokrotnie
Nakieruje na ten temat quest admina :)


21 Lut 2012, o 23:48
Profil
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Cze 2009, o 17:01
Posty: 1084
Podziękowano: 130 razy
Otrzymanych podziękowań: 267 razy
Post Re: Blad powielony wielokrotnie
To wypisujcie mi dokładnie w którym tekście są babolki (quest/etap, z kim gadka) i będę na bieżąco poprawiał.


22 Lut 2012, o 12:55
Profil
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Cze 2011, o 21:16
Posty: 1021
Podziękowano: 39 razy
Otrzymanych podziękowań: 175 razy
Post Re: Blad powielony wielokrotnie
ja próbowałam kiedyś to spisywać dokładnie, ale przepraszam - to nie wyrzut czy coś;) tylko po prostu tego jest tak dużo, że dałam sobie spokój w końcu.

wiem że to wymagałoby dużo czasu i w sumie nawet nie mam pojęcia jak to wygląda od strony technicznej, ale myślę że najlepiej gdyby ktoś po prostu przysiadł i stopniowo poczytał wszystkie dialogi 'od deski do deski', poprawiając na bieżąco (mogę się zgłosić na ochotnika jeżeli potrzebna jest pomoc:).


22 Lut 2012, o 19:59
Profil
Uczeń Simona

Rejestracja: 18 Lip 2010, o 23:58
Posty: 66
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 5 razy
Post Re: Blad powielony wielokrotnie
No,to teraz bede musial skreowac kolejna postac i przechodzic wszystko od poczatku. Minus jest taki ze nie mozna skopiowac tekstu tylko trzeba zrobic screena i potem wszystko recznie przepisywac.


23 Lut 2012, o 16:31
Profil
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Cze 2009, o 17:01
Posty: 1084
Podziękowano: 130 razy
Otrzymanych podziękowań: 267 razy
Post Re: Blad powielony wielokrotnie
Możecie nawet po jednym tutaj wrzucać (posty sobie nabijecie :D). Nikt nie musi robić tego na raz. Nie musicie robić tego specjalnie. Trafiacie na coś - pyk na forum. Quest/etap, z kim gadka, ja już się przyjrzę. Zachęcajcie też innych.


23 Lut 2012, o 16:55
Profil
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Cze 2011, o 21:16
Posty: 1021
Podziękowano: 39 razy
Otrzymanych podziękowań: 175 razy
Post Re: Blad powielony wielokrotnie
hmm, nie chodzi o to że nam się nie chce jednego screena wrzucać na forum (takie pojedyncze błędy zgłaszałam wielokrotnie), tylko że mi się prawdę mówiąc średnio uśmiecha fotografowanie co drugiej strony dialogu, a potem wrzucanie do netu i na forum kilkudziesięciu takich ssów z jednego questa...

ale ok, postaram się w najbliższych dniach znaleźć chwilę (i lepszy sposób niż paint + imageshack;p) i przelecieć małą postacią któreś z zadań (szkoda że nie pamiętam gdzie takich wpadek było najwięcej), żeby pokazać skalę problemu.

no chyba że większość już została poprawiona, a ja się burzę po próżnicy - tak też może być bo zaliczałam te questy jakiś czas temu;)


23 Lut 2012, o 23:27
Profil
Uczeń Simona

Rejestracja: 18 Lip 2010, o 23:58
Posty: 66
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 5 razy
Post Re: Blad powielony wielokrotnie
W tych "malych" misjach starszych niz zapach drewna prawie wszedzie. Niestety nie okresle dokladnie gdzie, poniewaz to grala moja zona a ja tylko przez ramie jej zagladalem. wiec nie mialem za bardzo mozliwosci robienia screena z co drugiego ekranu itd.. itd.. niedlugo chyba zrobie ta testowa postac i przejde wszystko powoli od poczatku...
___________________________________

ale sie roboty szykuje na dlugie zimowe wieczory... a tu wiosna puka w okno...


24 Lut 2012, o 22:55
Profil
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Cze 2009, o 17:01
Posty: 1084
Podziękowano: 130 razy
Otrzymanych podziękowań: 267 razy
Post Re: Blad powielony wielokrotnie
Ok, a ja ze swojej strony przepatrzę te teksty, tylko teraz jest masa roboty z innymi rzeczami :((.


28 Lut 2012, o 12:56
Profil
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Cze 2011, o 21:16
Posty: 1021
Podziękowano: 39 razy
Otrzymanych podziękowań: 175 razy
Post Re: Blad powielony wielokrotnie
co prawda nie jest to żaden ze starszych questów, ale jak widać te najnowsze też nie są wolne od błędów...

wszystkie screeny dotyczą zadania 'wybory sołtysa'.

etap... pierwszy, nie zanotowałam nazwy;/ zadanie zaczęłam rozmową z marcelą. najwyraźniej uznałam zdzisława za kobietę ^^
Image

etap 'idź do unena'
Image

Image

ten sam etap, błąd innego typu, ale skoro już znalazłam literówkę to wklejam...
Image

etap 'wróć do marceli'
Image

Image

Image

etap 'odnajdź ukryte rejestry'
Image

Image

Image

etap 'masz wszystko, wróć do marceli', pierwszy screen to literówka
Image

Image

Image

Image

etap następny, znowu nie zapisałam nazwy;/
Image

etap 'idź do ratusza po swoją nagrodę', literówka
Image

rzecz jasna przeszłam zadanie tylko jedną ścieżką.


29 Lut 2012, o 04:47

Podziękowali: Torgerd (7 Mar 2012, o 12:28)
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 10 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 82 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron