Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
 Sheed w drużynie 2 

Czy jesteś za tym aby kontrola oddechu sheeda była drużynowa??
TAK 39%  39%  [ 22 ]
NIE 61%  61%  [ 34 ]
Razem głosów : 56

 Sheed w drużynie 2 
Autor Wiadomość
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Paź 2009, o 20:39
Posty: 265
Miejscowość: Wrocław
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 7 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Sheed w drużynie 2
Ja chcę grupowe źródełko!! Wzmocnienie!! Odczarowanie!! Korzenie:P A nie... mogę sobie chociaż któreś wybrać? :P

A tak na poważnie, taka umiejętność byłaby zupełnie imba... W takiej sytuacji trzeba by wprowadzić podobne "grupowe" uroki do innych profesji.
Normalnie zabawa polega na umiejętnym rozdysponowaniu uroczków w drużynie. Druidzi wiedzą o czym mówię:)

_________________
"I'm not crazy. My reality is just different than yours."


23 Lut 2012, o 03:43
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem
Awatar użytkownika

Rejestracja: 4 Lip 2011, o 13:09
Posty: 14
Podziękowano: 1 raz
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Sheed w drużynie 2
Nieeee Sheed wtedy stał by się "obiektem porządania" ludzie by się dziwili " idziecie bez sheed ?! " to bez ensu


27 Lut 2012, o 03:00
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 6 Sty 2012, o 22:56
Posty: 12
Podziękowano: 1 raz
Otrzymanych podziękowań: 4 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Sheed w drużynie 2
Nie rozumiem Was. W każdym temacie dotyczącym propozycji dla zmian w działaniu umiejętności/podklas piszecie "za mocne to, za mocne tamto". Owszem, w niektórych przypadkach to jest prawda, ale większość z Was pisze to, zupełnie bez zastanowienia się zupełnie nad daną kwestią.

Wyobraźcie sobie rycka, który ma rozkaz dla jednej osoby. Ciężkie, nie? Ale spróbujmy...
Rzuca sobie taki rycej trans rozkaz i siłę ataków na barbę, ten nie dosć, że zadaje kolosalne obrażenia to jeszcze częściej trafia... Jednym słowem miodzio.
Ale co by były w przypadku propozycji dodania grupowego rozkazu?
-Każde party by chciało wtedy rycerza i bez rycerza by się ruszyć nie dało, rycerz i tak jest mocny i nie potrzebuje zmian. Nie znasz się na balansie i najlepiej nie pisz już.

Teraz wyobraźcie sobie postać, która jednym czarem jest w stanie zabrać 10 tysięcy życia. Kto mądry by pomyślał, by wprowadzić TAKĄ postać? Myślę, że nikt...

Druid który unieruchamia przeciwnika? Nierealne, nie dość że leczy, daje kondycje zmniejsza mane zadaje dużo odbiera pa zadaje sporo obrażeń leczy grupowo i odczarowuje to jeszcze ma mieć takie coś? Łeeeeeeeeee...

Osobiście uważam, że sheed jest dobry taki jaki jest (czyli zgadzam się z Wami) ale nie wiem czemu od razu skazujecie kogoś na porażkę bo przecież przy odpowiednich cyferkach taki grupowy oddech byłby jak najbardziej w porządku, przykładowo:

Zamienić Haduoken z latającym kolanem a potem te z kontrolą oddechu (czyli że latające kolano na 3 miejscu, Haduoken na 6 a grupowa kontrola na 8) [to tylko przykład!]

I dać powiedzmy max pa następująco:
1/1/1/1/1/2/2 PA przy czasie trwania 2/2/3/3/3/3/4 (czyli w praktyce 1/1/2/2/2/2/3 tury) oraz koszcie many dwukrotnie wyższym niż teraz, czyli około ~75/80)
a do tego zwiększyć trudność tak by nie miał 55 a na przykład 82.
Wtedy taki sheed musiałby zrezygnować z siły/zręki/kondy/hp na rzecz wiedzy/many, co skutkowałoby tym że by był słabszy.

Oczywiście to głupie, bo sheed ma być unikalną klasą postaci, jakiej w grach jeszcze nei było a nie kolejnym "rzucę buffa + uniki i modle się by mnie nie zabili" ale z tymi cyferkami wątpie by był przykokszony, bo miałby wtedy ogromny problem tak z solowaniem bossów jak i PVP... Ale lepiej napisać "będzie zbyt dobry" prawda?


27 Lut 2012, o 07:18
Profil
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Gru 2011, o 16:51
Posty: 499
Podziękowano: 153 razy
Otrzymanych podziękowań: 197 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Sheed w drużynie 2
EvenClan napisał(a):
Nie rozumiem Was. W każdym temacie dotyczącym propozycji dla zmian w działaniu umiejętności/podklas piszecie "za mocne to, za mocne tamto". Owszem, w niektórych przypadkach to jest prawda, ale większość z Was pisze to, zupełnie bez zastanowienia się zupełnie nad daną kwestią.

Wyobraźcie sobie rycka, który ma rozkaz dla jednej osoby. Ciężkie, nie? Ale spróbujmy...
Rzuca sobie taki rycej trans rozkaz i siłę ataków na barbę, ten nie dosć, że zadaje kolosalne obrażenia to jeszcze częściej trafia... Jednym słowem miodzio.
Ale co by były w przypadku propozycji dodania grupowego rozkazu?
-Każde party by chciało wtedy rycerza i bez rycerza by się ruszyć nie dało, rycerz i tak jest mocny i nie potrzebuje zmian. Nie znasz się na balansie i najlepiej nie pisz już.

Teraz wyobraźcie sobie postać, która jednym czarem jest w stanie zabrać 10 tysięcy życia. Kto mądry by pomyślał, by wprowadzić TAKĄ postać? Myślę, że nikt...

Druid który unieruchamia przeciwnika? Nierealne, nie dość że leczy, daje kondycje zmniejsza mane zadaje dużo odbiera pa zadaje sporo obrażeń leczy grupowo i odczarowuje to jeszcze ma mieć takie coś? Łeeeeeeeeee...

Osobiście uważam, że sheed jest dobry taki jaki jest (czyli zgadzam się z Wami) ale nie wiem czemu od razu skazujecie kogoś na porażkę bo przecież przy odpowiednich cyferkach taki grupowy oddech byłby jak najbardziej w porządku, przykładowo:

Zamienić Haduoken z latającym kolanem a potem te z kontrolą oddechu (czyli że latające kolano na 3 miejscu, Haduoken na 6 a grupowa kontrola na 8) [to tylko przykład!]

I dać powiedzmy max pa następująco:
1/1/1/1/1/2/2 PA przy czasie trwania 2/2/3/3/3/3/4 (czyli w praktyce 1/1/2/2/2/2/3 tury) oraz koszcie many dwukrotnie wyższym niż teraz, czyli około ~75/80)
a do tego zwiększyć trudność tak by nie miał 55 a na przykład 82.
Wtedy taki sheed musiałby zrezygnować z siły/zręki/kondy/hp na rzecz wiedzy/many, co skutkowałoby tym że by był słabszy.

Oczywiście to głupie, bo sheed ma być unikalną klasą postaci, jakiej w grach jeszcze nei było a nie kolejnym "rzucę buffa + uniki i modle się by mnie nie zabili" ale z tymi cyferkami wątpie by był przykokszony, bo miałby wtedy ogromny problem tak z solowaniem bossów jak i PVP... Ale lepiej napisać "będzie zbyt dobry" prawda?



No tak głupiej propozycji dawno nie czytałam... Sheed w wallkach pvp i tak mało kiedy traci całą kondycję czy manę, więc w pvp go to bardzo nie osłabi (zakładając, że ma brać tyle co np rozkaz) a w drużynie uczyni z niego 2gą najważniejszą po druidzie postać...
Może to co piszę wynika z niechęci do zmian, ale uważam, że nie ma co zmieniać czegoś co jest dobre i raczej nikomu nie przeszkadza.

PS Zwykle nie krytykuję dobrych pomysłów, ani nawet tych średnich, a jedynie te (moim zdaniem) zupełnie idiotyczne.

_________________
REDDE, QUOD DEBES

ACCUSARE NEMO SE DEBET

ACTUS HOMINIS,NON DIGNITAS IUDICETUR

DA MIHI FACTUM, DABO TIBI IUS


27 Lut 2012, o 12:37
Profil
Duma Forum!
Awatar użytkownika

Rejestracja: 8 Lis 2010, o 01:32
Posty: 4230
Miejscowość: Cagliharmon
Podziękowano: 107 razy
Otrzymanych podziękowań: 303 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Sheed w drużynie 2
Sama w zamknietej grupie dawalam podobna propozycje (grupowa kontrola, ale z mniejszymi korzysciami, niz teraz) w okresie, gdy zmiany przechodzili sheed i barb. Zdecydowano jednak, ze te zmiany, ktore nadano wtedy sheedowi sa wystarczajace.


27 Lut 2012, o 12:42
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 6 Sty 2012, o 22:56
Posty: 12
Podziękowano: 1 raz
Otrzymanych podziękowań: 4 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Sheed w drużynie 2
Calipsis napisał(a):
No tak głupiej propozycji dawno nie czytałam... Sheed w wallkach pvp i tak mało kiedy traci całą kondycję czy manę, więc w pvp go to bardzo nie osłabi (zakładając, że ma brać tyle co np rozkaz) a w drużynie uczyni z niego 2gą najważniejszą po druidzie postać...
Może to co piszę wynika z niechęci do zmian, ale uważam, że nie ma co zmieniać czegoś co jest dobre i raczej nikomu nie przeszkadza.

PS Zwykle nie krytykuję dobrych pomysłów, ani nawet tych średnich, a jedynie te (moim zdaniem) zupełnie idiotyczne.


Nie napisałem że ta poprawka dla Sheeda była by dobra i wręcz jestem zupełnie przeciwny tej zmianie, jak i (przynajmniej na tą chwile) czegokolwiek u sheeda. Te kilka kwestii napisałem do ludzi piszących nade mną, którzy jedynie piszą "byłoby zbyt dobre" bez jakiegokolwiek zastanowienia się nad materią, bez znaczenia czy odnosimy się do grupowej kontroli oddechu, nowego lodowego MO (czyli w sumie ML ^^). Nawet, wyobraź sobie, w temacie "noc w teaernie" osoba czy dwie napisały że to by było zbyt dobre, czyli klasyczne "WTF?"

W kwestiach balansu postaci można rozmawiać i rozmawiać. Jeszcze raz wspomnę, że jestem przeciwko tej zmianie, ale powiedz, czemu taki sheed pełniłby najważniejszą rolę w drużynie? Przecież Kontrolę oddechu może mieć cała drużyna z tym wyjątkiem, że nie od 2, a od 6 rundy. Należało też pamiętać że koszt rzucenia kontroli oddechu 5 razy byłby mniej-więcej taki sam jak koszt rzucenia dwukrotnego grupowego(według cyferek napisanych przeze mnie) a gdyby utrudnić rzucenie i zamiast 2/3 pa wymagałoby 5 pa, bo Sheed stałby się słabszy, niż jeszcze jest.

Z doświadczenia wiem, że takie gadanie: "A bo jest zbyt dobre" nie ma nic do rzeczy. Sam, jako tester innej gry, pomagałem w tworzeniu+balansie około 15 postaci i gdzie początkowo cana scena "płakała" (a liczy sobie prawdopodobnie około 10 milionów graczy) że postać/umiejętność jest przesadzona, to po lekkim balansie szła niemalże w zapomnienie.

Trzeba oceniać pomysł, a nie cyferki, bo nawet najlepszą umiejętność da się tak przerobic by była bezużyteczną. A więc teraz zrobię to też ja:
Czemu nie chcę grupowej kontroli oddechu?

- Sheed już od 16 poziomu (7 lvl umki) mógłby mieć grupowy buff
- Sheed byłby kolejnym "bufferem", co zniszczyłoby (IMO) jego unikalny styl.
- w przypadku zwiększenia kosztu many/kondycji/czegokolwiek, sheed miałby stanowczo gorsze solo oraz pvp, co bez wątpienia negatywnie by wpłynęło na graczy.

Każdy pomysł wymaga konstruktywnej oceny, a nie postów w stylu "solowałbym tym Wendigo".

PS. Mam może trochę dziwny tok rozumowania, ale proszę... Nie czepiajcie się moich bzdurnych przykładów mających na celu uzmysłowić jak dana rzecz mogłaby wyglądać, a jedynie ideę płynącą z posta, bo przecież nie temu one służą.

Pozdrawiam.


27 Lut 2012, o 17:07
Profil
Uczeń Simona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 5 Sie 2011, o 11:13
Posty: 53
Podziękowano: 4 razy
Otrzymanych podziękowań: 3 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Sheed w drużynie 2
Pewnie wiekszosc osob byla juz z taba na bossach tylko uwaza ze jestes slaby, ale przez grzecznosc tego nie mowi (jestem sheedem)


27 Lut 2012, o 17:52
Profil
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Gru 2011, o 16:51
Posty: 499
Podziękowano: 153 razy
Otrzymanych podziękowań: 197 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Sheed w drużynie 2
Wybacz, odebrałam to jako kolejną propozycję "grupowej KO ale...". Wydaje mi się jednak, że grzebanie w tym zasadniczo zmieni pozycję sheeda w drużynie, ponieważ obecnie na walki trwające 3 tury i mniej zwyczajnie nie opłaca się rzucać KO (czyli w praktyce drużyna dostaje ją tylko na bossach, a i to nie na wszystkich), a po wprowadzeniu grupowej kosztem 2-3PA w nast turze drużyna ma dodatkowe 10 PA, czyli w praktyce oznacza to 5 ataków. Moim zdaniem to bardzo dużo i z tego powodu jestem na nie. Faktycznie, rycerz ma grupowy "rozkaz" ale to raczej wyjątek wynikający z istoty tej umiejętności. Tak więc wybacz, ale każda grupowa KO zmieni charakter postaci sheeda ze świetnego solisty (którym by pewnie pozostał) na jeden z filarów drużyny.

Czasem mam niewyparzony język, ale żadne ze sformułowań nie padają pod adresem konkretnej osoby, tylko prezentowanych postaw/pomysłów.

PS Tekst Kyth'a o solowaniu Wenda robi się popularny:)

_________________
REDDE, QUOD DEBES

ACCUSARE NEMO SE DEBET

ACTUS HOMINIS,NON DIGNITAS IUDICETUR

DA MIHI FACTUM, DABO TIBI IUS


27 Lut 2012, o 19:10
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2012, o 17:20
Posty: 108
Miejscowość: Dolny Śląsk
Podziękowano: 8 razy
Otrzymanych podziękowań: 10 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Sheed w drużynie 2
Jestem na tak ^^ Otóż znam jednego sheeda na s1 nïezdfadze nicka (to nie ja) :) ktory ma wysoki lvl i przez caly czas jak gram to prosi na czacie zeby ktos go wzioł na bossa ;P ... i gdyby kontrola byla na cala drużynę to by napewno go brali :D

_________________
'Just look at the flowers'


27 Lut 2012, o 19:31
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 19 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 420 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron