Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
 Flasze ulepszeń 
Autor Wiadomość
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Gru 2011, o 16:51
Posty: 499
Podziękowano: 153 razy
Otrzymanych podziękowań: 197 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Flasze ulepszeń
Nie chcę, żeby ten temat został potraktowany jako kolejna "siermiężna próba ułatwienia", po prostu sądzę, że pewnych flaszek w praktyce nie da się zrobić, zrobienie innych jest ZNACZNIE trudniejsze niż wykonanie innych, dlatego chciałam zaproponować zmiany w recepturach.

obecnie wygląda to tak: http://www.wiki.taern.pl/index.php/Flasze_Ulepsze%C5%84

Proponuję:
-przy średniej flaszy siły zmniejszyć ilość potrzebnych do jej wykonania resztek magii: chodzi o to, że są one bardzo ciężkie i musimy dla wykonania jednej flaszy pokonać drogę z zamku do Zochara, zazwyczaj na jednym kursie da się zrobić przynajmniej 2 flasze (WF HP, siły, niszczenia, czy nawet 4 jak przy śf HP i zręczności)
-Przy WF zręczności zmniejszyć ilość wymaganych piór eile z 2 do 1 (albo zastąpienie ich czymś innym, naprawdę za długo się je zbiera, nie ma co porównywać ze zwojami mocy które dostajemy za zlecenia za orki), może wtedy będzie się opłacało je robić, na dzień dzisiejszy nie znam nikogo kto by je robił, a porównując trudność wykonania z WF HP czy niszczenia widzimy ogromną przepaść.
-przy WF mocy zmniejszyć ilość wymaganych kul mocy z 8 do 4-6: dość ciężko je zdobyć, nie wypadają z każdej gr koldów-kapłanów, a w pieczarze aragonitowej nie można odpoczywać, przez co ich zdobycie jest bardzo... "potochłonne".
-przy małych flaszach mocy proponuję zastąpić czymś składnik "amulet gromu". Powiedzmy sobie szczerze, który gracz ok 20 levela poradzi sobie z białym druidem...
-WF wiedzy. GŁÓWNY PROBLEM. Od kiedy Rizurul siedział na jednym miejscu zdobycie tych 4 czaszek było dość proste, choć żmudne. Od kiedy hasa sobie po lesie orków bylo już trudniej, ale było to wykonalne. Ale od kiedy każdy się na niego rzuca... sami rozumiecie, czaszek po prostu nie ma. Proponuję zmniejszyć ilość wymaganych czaszek z 4 do 1. EDIT albo zastąpić czymś ten składnik, propozycja w 3 poście od góry.
-WF HP: tu dla odmiany można utrudnić, np przez podniesienie wymaganej liczby amuletów krwi do 2, czy amuletów orków do 10. Po prostu wielu ludzi je robi, co zapycha rynek, moim zdaniem nadmiernie.
-WF kondycji: zmniejszenie wymaganej ilości pinari z 5 do 2, czemu skoro wystarczy je kupić? Wykonanie takiej flaszy kosztuje 22 500, podczas gdy rynkowa cena na s3 (na innych serwerach chyba też) nie przekracza 15 000 za sztukę.
-edit; zapomniałam o WF many: faktycznie, trzeba czymś zastąpić płonącą wodę, albo niech wypada za zwykłych mobów, choćby rzadko.

Większość z tych flasz robiłam, więc na obecną chwilę każdą da się na upartego wykonać, ale poziom trudności jest bardzo zróżnicowany, np udało mi się zrobić grubo ponad 1000 WF HP i tylko 3 WF wiedzy, więc sami widzicie, że są ogromne różnice. Może wtedy handlowy nie będzie zawalany ofertami sprzedaży WF HP (jest tego pełno) a magowie wreszcie dostaną WF wiedzy, o które teraz bardzo ciężko.

_________________
REDDE, QUOD DEBES

ACCUSARE NEMO SE DEBET

ACTUS HOMINIS,NON DIGNITAS IUDICETUR

DA MIHI FACTUM, DABO TIBI IUS


Ostatnio edytowany przez Calipsis 5 Paź 2012, o 11:35, edytowano w sumie 4 razy



1 Mar 2012, o 04:54
Profil
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Cze 2011, o 21:16
Posty: 1021
Podziękowano: 39 razy
Otrzymanych podziękowań: 175 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Flasze ulepszeń
oj tak, problem łbów rizurula jest znany... mam wrażenie że ktoś po prostu zupełnie nie przemyślał jak dodanie temu mobkowi setów wpłynie na rynek w grze, obecnie wf wiedzy są najbardziej poszukiwanymi (i najdroższymi) flaszkami. mało że trudno upolować rizurula, to zwykle udaje się to 'zawodowym łowcom setów', którzy łby zwyczajnie wyrzucają (bo ciężkie), więc i kupić się ich raczej nie da.

propozycja zmniejszenia ilości potrzebnych czaszek do jednej wydaje się rozsądna (można za to na przykład zwiększyć ilość wymaganych ksiąg morkvirra), ale ja najchętniej widziałabym całkowite rozdzielenie dropu setów i surowców niezbędnych do wykonania flaszek.

o innych się nie wypowiadam, bo ich nie robiłam, poza hp - faktycznie, trudne to nie jest.


1 Mar 2012, o 07:11

Podziękowali: 2 Calipsis (10 Mar 2012, o 03:03), plenty (27 Lis 2012, o 14:27)
Profil
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Gru 2011, o 16:51
Posty: 499
Podziękowano: 153 razy
Otrzymanych podziękowań: 197 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Flasze ulepszeń
Widzę, że temat cieszy się niesamowitym zainteresowaniem:/ No cóż, spróbuję go nieco odświeżyć, zanim wsadzą mi kilof do ręki.

Pomysł koleżanki wyżej o zastąpieniu czaszek Rizurula wydaje się dobry (np zamiast nich można dać "łep orka szamana" wypadający z grupy 3-4 orków, gdzie taki się znajduje, grafika już przecież jest). Co do innych - nie wdaję się w polemikę, nie jestem w stanie ogarnąć wszystkich powyższych postów 8-)

Co pewien czas pojawiają się tematy związane z flaszami, a to ktoś chce je kupować w sklepie jak inhibitory, a to ktoś chce je wymieniać u NPC. Moim zdaniem handlowy rozwiązuje ten problem w przypadku flasz, których wykonanie jest możliwe bez szukania jakiegoś wyjątkowo rzadkiego składnika, wypadającego z czempiona. Czy ktoś na s3 ma problem z zakupem wf HP czy niszczenia, albo średnich flasz HP, many, niszczenia czy zręczności? Raczej nie, bo ktoś zamiast lać bezmyślnie tysięczny raz biednego Ichtiona postanowił pobawić się właśnie we flasze.

Myślę, że zredukuje to wiele problemów: niedostępność niektórych flasz, skupienie się przez graczy "na bule" w takich miejscach jak statek czy halit, czy wreszcie oczyści to handlowy z ofert sprzedaży wf HP (część przeżuci się na inne), poza tym ktoś może lubi bawić się w alchemika, a przez ekonomię gry nie może rozszerzyć swojego asortymentu.

_________________
REDDE, QUOD DEBES

ACCUSARE NEMO SE DEBET

ACTUS HOMINIS,NON DIGNITAS IUDICETUR

DA MIHI FACTUM, DABO TIBI IUS


4 Mar 2012, o 04:52
Profil
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2011, o 03:07
Posty: 1229
Podziękowano: 78 razy
Otrzymanych podziękowań: 463 razy
Nick w grze: Gildartz
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Flasze ulepszeń
Wcześniej jakoś nie zauważyłem tego tematu, ale teraz wpadł mi w oko, więc skomentuję.

Co do tego całego "flaszowania". Pomysły z wymianą flasz czy sklepem z flaszami są robione z jednego względu - właśnie przez wzgląd na to, że niektóre flasze są trudno dostępne, a inne bardzo łatwo wykonać, nawet nie latając zbyt wiele. Gdyby wykonanie wszystkich rodzajów flasz było zbalansowane, wtedy na pewno takie tematy by się nie pojawiały. Jestem tego pewien. Poza tym wykonywanie flasz to dobry zarobek dla graczy z mniejszymi levelami. Stracą trochę czasu, ale kasa godziwa, trzeba jednak zrobić tak, by to się naprawdę opłacało. Skoro administracja gra i równowagę pomiędzy profesjami, to niech będzie zachowana równowaga między tworzonymi przez graczy przedmiotami. Pomysł koleżanki jest jak najbardziej ok. :)

No i najważniejsze - powinno zostać wprowadzone to, żeby przedmioty potrzebne na wykonywanie flasz, inhibitorów etc, etc nie wypadały z championów. Proszę Was, ale aktualnie upolować championa jest bardzo trudno, ponieważ są "łowcy setów", którzy ciągle okupują miejsca respawnu, nawet całymi gildiami, aby nadejdzie czas respa. Więc można zdobyć taki przedmiot co najwyżej przypadkiem lub w nocy, a to bez sensu. Trzeba zastąpić przedmioty z championów potrzebne do wykonania flasz/inhibitorów etc na przedmioty ze zwykłych mobów lub nawet bossów.

_________________
Image
Image
Image


4 Mar 2012, o 05:18

Podziękowali: Calipsis (10 Mar 2012, o 03:03)
Profil
Duma Forum!
Awatar użytkownika

Rejestracja: 8 Lis 2010, o 01:32
Posty: 4230
Miejscowość: Cagliharmon
Podziękowano: 107 razy
Otrzymanych podziękowań: 303 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Flasze ulepszeń
Co do flasz zgodze sie, ze ich wykonanie powinno zostac zbalansowane, lecz ciezko mi sie wypowiedziec nad szczegolami, o ile nie dostane obiektywnej oceny na temat trudnosci i czasu potrzebnego na wyrobienie kazdej flaszy :)


9 Mar 2012, o 23:58

Podziękowali: Calipsis (10 Mar 2012, o 03:03)
Profil
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Gru 2011, o 16:51
Posty: 499
Podziękowano: 153 razy
Otrzymanych podziękowań: 197 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Flasze ulepszeń
Robiłam większość z nich, dlatego podam przybliżony czas i trudność dla sheeda ok 50 levela mającego do pomocy białego ogara:

-WF siły
4 serca misia: czas pomijalny, polując na niedzwiedzie mamy ich pełno.
10 kamieni aragonitu: wyprawa po aragonit z kermek i z powrotem trwa ok 40 min i tylko z inną osobą, sami na 50 poziomie możemy próbować, ale pewnie skończy się to pod konarem, albo ogołoceniem z miksturek. Każdy przynosi ok 30-35 aragonitu przy pustym plecaku.
10 korzeni mantilum: ok 20-25 min, bierzemy ok 20 korzeni
2 flasze ok godziny 20 minut, najtrudniej z aragonitem
średnia cena na s3 12-15k/szt

-SF Siły
5 serc upadłych rycerzy: ok 5 min
8 pozostałości magii: tu ciężko określić, zbiera się 2 minuty, ale dojście do Zohara jest dość czasochłonne, zwłaszcza na niższych poziomach jak pająki/szkielety nas łapią. W zasadzie wystarczy obniżyć ilość tego składniku o 5 (bo waży bodaj 50) i wtedy można za 1 kursem wykonać 2 flasze
sok siły: robiłam masówkę, czas pomijalny.
1 flasza ok 20min, sami potrzebujemy ok 30lev

-WF zręczności
8 ścięgien tygrysa ok 10 min
10 butli wody koldów jak aragonit
2 pióra eile ponad godzinę
1 flasze robimy w 2-2i1/2 godziny, problem z wodą: sami ok 55lev, pióra ok 40 lev
średnia cena na s3 20-22k

-SF zręczności
10 skrzydeł komara ok 10 minut
10 ścięgien wilka ok 10 min
10 butli wody morskiej 2 min
jednorazowo robimy nawet 4 flasze, więc 1 flasza zajmuje nam ok 20 minut, wykona każdy 30lev
średnia cena na s3 12k

-WF mocy
2 zwoje mocy:kto robi zlecenia na orki ten ma dużo, kto nie robi to ok 30 min
8 kul mocy: jak aragonit
zastygła lawa: ok 4 min
1 flasza ok godziny i 20 minut, sami ok 55 levela (trzeba pokonać po drodze 2 koldów na kiciach)
średnia cena na s3 20k

-WF wiedzy
4 czaszki rizurula: nie da się zdobyć w praktyce. Gdy był przed hatką darko ok 15 minut
3 Księgi wiedzy: jak aragonit (drop z Mokavvira)
10 grzybów pomijamy, 3-4min
w praktyce nie da się wykonać sami jesteśmy w stanie pokonać Mokavvira ok 55 levela
średnia cena na s3 25-30k, wyjątkowo osiąga 60k

-WF HP
amulet krwi: 10 kłów blutterów ok 3-4 minuty, czasu na dojście nie liczę, bo każdy robi masówkę, ja wynoszę po 200-300 kłów.
8 amuletów orków: bajka 10-12 minut
orcze zioło: ok 4 min i mamy 20 sztuk
wliczając drogę na 1 flaszę wychodzi 15-20 min, wykona każdy 40lev+
cena na s3 17-25k, zwykle 20

-SF HP
-10 krwi komara: jak skrzydła
-druidzki pył życia kupujemy
-10 kory A... dość długo się zbiera, ale 10 szt mamy w 5 min
jednorazowo wykonujemy do 4 flasz, czyli ok 10-15 min 1 flasza. Wykona każdy 30 lev
średnia cena ok 12k, wyjątkowo mnawet 20

-WF Kondycji
wszystko można kupić, 2 flasze wykonamy w 15-20 minut,problemem jest cena: wykonanie kosztuje 22 500, cena rynkowa jest znacznie mniejsza, stąd propozycja zmniejszenia wym ilości pinari
średnia cena na s3 ok 10k

-SF kondycji
liść nocy kupujemy
12 żywicy: ok 10-15 minut
palinka: po drodze na ichti; największym zagrożeniem jest Jojek i Emenka, którzy tam nabijają czachy:)
średnia cena na s3 ok 10k

-WF many
4 kolce sm sługi ok 5 min
8 wisiorów druida ok 10-25 min
3 butle płonącej wody: drop z Zaimma, uwagi jak przy łbach rizurula
W teorii nic trudnego, sami damy rady każdemu z nich, ale od kiedy wszyscy polują na Zaimma...
średnia cena na s3 ok 15k

-Śf Many
8 kości cz wilka max 10 min
nasiono mocy 5 min na ubicue dębiaka
łza driady: kupno
na 50 poziomie zsolujemy dębiaka, 1 flasza ok 15 minut
średnia cena na s3 ok 12-15k

-WF niszczenia
12 aragonitu: był omawiany przy wf siły
8 przeklętycz szponów mamy dropy z miśka, jeśli nie to ok 15 min
tojad hosta kupno
2 flasze mamy w godzinę, ale musimy prosić kogoś o pomoc z aragonitem
średnia cena na s3 22-25k

-Śf niszczenia
szpony kniei:drop z dębiaka, analogicznie do nasiona mocy
taernijski skrypt dewastacji: zabijamy 5 imperialnych na pograniczu (5 min) lub kupujemy za 2 500, potem wymieniamy na skrypt
jad zabujców kupujemy
10-15 minut na 1 flaszę, jednak dębiaka ciężko ubić, może to zrobić 2 graczy ok 35 levela, solo ok 50go
śr cena na s3 ok 12-15k

Niewielu graczy robi flasze (poza WF HP) dlatego ciężko będzie o opinie innych, ale zawsze mogą to zrobić testerzy, jeśli ktoś rzeczywiście postanowi się tym zająć.

_________________
REDDE, QUOD DEBES

ACCUSARE NEMO SE DEBET

ACTUS HOMINIS,NON DIGNITAS IUDICETUR

DA MIHI FACTUM, DABO TIBI IUS


10 Mar 2012, o 01:26
Profil
Jedną nogą w Haligardzie
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2011, o 01:29
Posty: 32
Podziękowano: 5 razy
Otrzymanych podziękowań: 2 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Flasze ulepszeń
Popieram, przynajmniej dać substytut łba rizula i płonącej wody... :roll:

_________________
koniec gry.1 konto innych nie będzie.z podziękowaniem dla kurczątka( pokaż ssy przełożonym)za przyspieszenie decyzji o końcu.


11 Mar 2012, o 05:27

Podziękowali: Calipsis (12 Mar 2012, o 04:55)
Profil
Uczeń Simona

Rejestracja: 12 Cze 2011, o 10:34
Posty: 61
Miejscowość: BBA
Podziękowano: 6 razy
Otrzymanych podziękowań: 1 raz
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Flasze ulepszeń
i na czym stoimy ?? łeb rizorula dalej nieosiągalny wiec i wf wiedzy nie do ogarnicia ?? bedzie w koncu jakas zmiana tego stanu rzeczy ??


4 Lis 2012, o 10:39
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Maj 2012, o 12:32
Posty: 298
Miejscowość: Starogard Gdański
Podziękowano: 64 razy
Otrzymanych podziękowań: 41 razy
Nick w grze: Stachubrach
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Flasze ulepszeń
Jestem jak najbardziej za,naprawdę niektóre flasze robi się ciężko i długo :|

_________________
Stachubrach-Łucznik [85] OFF :(
Pomogłem? Podoba się? Daj ku f e l k a. :)
Mój kanał na YT: http://www.youtube.com/channel/UC4rLfyOMgD-2IhDf0b6YxOw/feed


4 Lis 2012, o 11:51
Profil
Uciekinier Taernijczyk
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2 Lis 2012, o 13:54
Posty: 4
Podziękowano: 3 razy
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Flasze ulepszeń
Nie bd przeciągał tego
W prost jestem za
Głównie myślałem tylko o łbie rizurula bo ni robie flaszek często bo albo se kupię albo spadnie z czegoś :p
A jak widze nie tylko z łbem jest problem zdobycia
Mam nadzieję że pomysł przejdzie :)

_________________
Image


4 Lis 2012, o 13:34
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 19 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 483 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron