Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
 Nowy boss :) (ogarnięty pomysł , nie pisany na kolanie) 
Autor Wiadomość
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Rejestracja: 8 Paź 2011, o 17:52
Posty: 171
Podziękowano: 25 razy
Otrzymanych podziękowań: 5 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Nowy boss :) (ogarnięty pomysł , nie pisany na kolanie)
Cześć , tak jak w temacie chciałbym zaproponować nowego bossa.
Nie będzie to wypowiedź w stylu ''Gm chce nowego bossa co on bendzie mial 5 k hp i beda lecialy z niego takie rary jak pierscien ktury bedzie dawal 2000 na ogien''
No więc tak , zacznijmy od tego
''Legenda o Marqunie'' Dawno , dawno , dawno temu wieśniacy z wioski Halgridzkiej (obecna nazwa to Wioska Romana) przepędzili do jaskiń na wzgórzu pewnego nieznośnego goblina Marquina który kradł im ziemniaki oraz zabijał nocami kury , mieszkańcy wioski zgromadzili się i przepędzili goblina wraz z jego ''bandą'' do jaskiń na wzgórzu i dalej wiedli spokojne życie , tak było do urodzenia się Emilki , prastary goblin chciał zemścić się za to iż mieszkańcy wygnali go z wioski i zaplanował że nocą zabije Emilię , lecz pewien bardzo dzielny wieśniak o imieniu Roman własnymi widłami przepędził goblina do jaskiń i na jego cześć nazwano Wioskę Halgridzką jego imieniem... Po wielu , wielu latach Roman się zestarzał i popadł w nałóg alkoholowy i stanął się strasznie osłabiony wtedy goblin ponownie się ujawnił.''

Boss nazywałby się Marquin i byłby połączeniem maga ognia z voodoo. Jego ataki to iskra ulepszona na 2 , ukucie lalki ulepszone na 3 , ognista tarcza ulepszona na 1.
Statystyki bossa :
siła : 12/12
zręczność : 15/16
Wiedza : 25/26
Moc : 24/25
Punkty życia : 2,300

Mana : 600
Kondycja : 250
obstawa :
Goblin Szaman x2
Goblin x1
Goblin wojownik x1 (z tym że potrafiłby dawać ochronkę na jednego z szamanów)
Załącznik:
ave.PNG

Boss znajdowałby się w jaskiniach na wzgórzu (na ss'ie podam gdzie dokładnie)
Jeszcze ważna rzecz czyli mianowicie jak wyglądała by instancja , nie jestem grafikiem więc mapki nie zrobię ale postaram się zrobić plan :)
Załącznik:
mapka.png

Opis mapki : Mapka była by podobna do freda , były bo podobne grupki :)
Legenda :
X Czyli 2x goblin , 1x goblin szaman
O Czyli 3x goblin szaman 2x goblin wojownik
Kwadrat Czyli 5x Goblina wojownik
Czerwony romb - Najniebezpieczniejsza grupka w tej instancji (prócz bossa) wylatywałby z niej klucz (o kluczu zaraz napiszę) były by tam 2 eucerie i 1 mniejszy krab.
Klucz - wylatywałby z Czerwonego rombu , dzięki niemu można dostać się za czerwoną kreskę , gdzie byłby respawn mobów i można by było tam bardzo dobrze poexpić , nie było by tam odpoczynku , ponieważ respawn byłby tylko dla graczy wyposażonych w mikstury znajdowałby się tam też oczywiście teleport)
Żółte pola oznaczają odpoczynek.
Ten Taki dziwny pomalowany kwadrat to teleport , boss znajdowałby się pod kwadratem , po pokonaniu bossa można by pokusić się o wydobycie klucza , lub po prostu podejść do teleportu który zaprowadzałby nas pod Wioskę Romana.
Oczywiście na całej mapce były by liczne grupki mobów , których nie umieszczałem na planie.Takie jak : 2x goblin , goblin szaman , 3x Goblin wojownik , 2x goblin szaman goblin wojownik.
Teraz to na co wszyscy czekacie : RARY !

Miecz dla rycerza - Gladius
Uniwersalny młot na barbarzyńcę , nie rar , ale także wypadałby często z bossa i był dość dobry.
Statów rarów nie podam , ponieważ gdy pomysłem zainteresują się czerwone/pomarańczowe nicki to statystyki będą ustalane przez gm'ów/modów lub czasem z małą pomocą testerów :)
AAAAA no tak , jeszcze jakby wyglądał boss ... jak już pisałem nie jestem grafikiem więc go opiszę :
Posiadałby na twarzy wiele zmarszczek (ze względu na swój wiek) , miałby narzucone na siebie stare , podarte , zniszczone szaty koloru brązowego.Byłby wielkości szkieleta , bardziej pochylony w przód , trzymałby stary kij którym uderzając o ziemię rzucał zaklęcia.Jego skóra byłaby bardzo blada , gdy bedzie upadał postawi swoją laskę na ziemi , uklęknie i przewróci się martwo na ziemię.


Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.


Ostatnio edytowany przez jasiekqq, 24 Mar 2012, o 13:29, edytowano w sumie 1 raz



24 Mar 2012, o 02:49
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2011, o 11:21
Posty: 101
Podziękowano: 3 razy
Otrzymanych podziękowań: 5 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nowy boss :) (ogarnięty pomysł , nie pisany na kolanie)
Cytuj:
stanął się strasznie osłabiony
STANĄŁ?
3 razy powtórzyłeś "przepędzili"..

Cytuj:
Statów rarów nie podam , ponieważ gdy pomysłem zainteresują się czerwone/pomarańczowe nicki to statystyki będą ustalane przez gm'ów/modów lub czasem z małą pomocą testerów :)

pozwól że poprawię

Statów rarów nie podam, ponieważ nie chce mi się, bo i tak to nie przejdzie.
Pomysł bezsensowny, imho, poczekaj na przebudowę Alarilu, a nie piszesz na odwal sie takie opisy...

Cytuj:
Opis mapki : Mapka była by podobna do freda , były bo podobne grupki


Przetłumaczy ktoś?

Wybacz, ja osobiście jestem na NIE, słabe toto...

viewtopic.php?f=121&t=17717
oto link do porządnego opisu bossa, wzoruj sie na tym żeby było bardziej przejrzyste..

_________________
Image


24 Mar 2012, o 10:29
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2012, o 21:01
Posty: 232
Miejscowość: Świniarsko
Podziękowano: 36 razy
Otrzymanych podziękowań: 30 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nowy boss :) (ogarnięty pomysł , nie pisany na kolanie)
Pomysł zły, niedopracowany etc. Czemu go jeszcze nie zamknęli?

_________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.

Matyasek-Barbarzyńca 87 lvl - W stanie spoczynku
KebabButche-Mag Ognia 57lvl - Ciągle w grze


Ostatnio edytowany przez barnostary, 30 Mar 2012, o 18:05, edytowano w sumie 1 raz



24 Mar 2012, o 11:24
Profil
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sie 2011, o 21:55
Posty: 511
Miejscowość: Poznań
Podziękowano: 8 razy
Otrzymanych podziękowań: 35 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nowy boss :) (ogarnięty pomysł , nie pisany na kolanie)
A mi się pomysł podoba , pomimo iż wymaga dopracowania oraz trochę jaśniejszego i przejrzystszego formułowania myśli ;)

Pomysł jest dobry bo już od dawna (prawie od początku mojego istnienia w Taernie) zastanawiałem się jakie administracja ma plany w związku z tą jaskinią. Nawet po drodze na ścieżce w wystającej skale jest jakby dziura , która może robić za wyjście z instancji (albo to tylko moje przewidzenie).

Biorąc pod uwagę miejsce powinien się tutaj znajdować BOS o porównywalnej sile do Krzyżaka bądź odrobinę silniejszy. Sam pomysł z kluczykiem już mi się mniej podoba - zerżnięte z innej instancji :(

Moim zdaniem ze względu na liczebność występujących w tym miejscu goblinów umieścił bym w owej jaskini coś na wzór ich podziemnej wioski ;) na początku zaraz po wejściu trafiali byśmy na długi korytarz - wiodący w głąb ziemi (o ile udało by się to tak rozrysować żeby sprawić takie wrażenie) , w korytarzu spotykamy standardowe grupy goblinów - te co na zewnątrz.
Na końcu korytarza stał by pierwszy "goblin jaskiniowy" (nigdy nie wychodzi z ciemności) - coś w rodzaju odpowiednika "czarnej wdowy" - podobne ataki co zwykły "goblin wojownik" ale ma ok 800HP. Po zabiciu przeciwnika musimy przejść przez bramę - która jest otwierana tylko od środka mechanizmem wodnym. Jak wiadomo gobliny nam nie otworzą, jednak możemy sami otworzyć za pomocą wody wlanej do mechanizmu:D
Wodę zbieramy w jaskini herszta , i to byłby odpowiednik naszego kluczyka - jednak aby nie było za łatwo musimy mieć tej wody w drużynie tyle ile jedna postać sama nie udźwignie. ( w ten sposób do instancji zawsze będą musiały wejść przynajmniej 2 osoby co zmusi graczy do współpracy a nie solowania. )

Po przejściu przez bramę trafiamy na placyk - gdzie są tam jakieś goblińskie stragany - stoły - ognisko itp. (nie możemy jednak nic w tym miejscu kupować) w okół placu rozchodziły by się promieniście ścieżki do pieczar. W każdej z nich znajdował by się jeden silniejszy przeciwnik (po drodze jacyś słabsi) - jednak tylko w jednej losowej znajdował by się owy BOS - co zmusiło by graczy do nieustannych poszukiwań tego właściwego i pożądanego przeciwnika ^^

Co do RARów - miecz dla rycerza oraz broń dla barbarzyńcy są dobrym pomysłem :)
Kastet dla sheeda - dość wcześnie można zdobyć takowy od Ihitona a kupno od innych graczy jest bajką (każdy chętnie to sprzeda).
Sztylet dla maga - co tu dużo ukrywać magowie mają do wyboru aż dwa RARy od Herszta. A dawanie dwóch podobnych RARów w BOSach tak zbliżonych poziomami do siebie jest błędem.
Dobrym pomysłem było by jednak obdarzenie magów jakąś zbroją - na tym poziomie taka zbroja była by wciąż słabsza od tego co można kupić u Druidów nie wspominając o Kamenak, co w ogólności nie naruszyło by aż tak mocno stosunków sił.

Ps.
Przy okazji tak wykonaną instancję można by wykorzystać np. Dla lepszych graczy - nie interesował by ich już wtedy ten słaby BOS. Musieli by jednak poświęcić czas na zdobycie wody. Jeden z korytarzy wioski goblinów prowadził by np. w głąb ziemi gdzie po przesunięciu ciężkiego głazu (wymagany poziom 30~50) wchodziło by się do wnętrza ziemi ....... Ale to już taka bardzo luźna sugestia ^^
W końcu czemu rozłożenie mapki ma być liniowe (jak to jest obecnie) i starzy wyjadacze nie mogą się pojawić tam gdzie nowicjusze :P

Pps.
Na prośbę autora dorzucam na szybko zrobioną mapkę wioski goblinów.
Przy wyjściu (VII) stał by NPC , który dawał by linę przenosząc w ten sposób całą drużynę na zewnątrz lub proponował by zejście do wnętrza ziemi (wymagany Lv + ewentualna opłata).


Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.

_________________
Saintx - Sheed 44Lv (w stanie spoczynku)
Siantx - Druid 51Lv (skacze po wieży)


24 Mar 2012, o 12:04
Profil
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Rejestracja: 8 Paź 2011, o 17:52
Posty: 171
Podziękowano: 25 razy
Otrzymanych podziękowań: 5 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nowy boss :) (ogarnięty pomysł , nie pisany na kolanie)
Wiem że , pomysł wymaga trochę dopracowania , nawet dużo dopracowania , ale można na podstawie tego wy myśleć coś lepszego :) Ale nie wziąłem pod uwagę tego że , jeśli graficy zrobili takie wejście do jaskini to już pewnie coś tam planują :) Ale zawsze można na podstawie tego wy myśleć coś o niebo lepszego :)
A te rary , hmmmn mieczyk zostawię , ale usunę sztylet i kastet i dam spodnie dla maga (bo rar jest dopiero z dz od 55)


24 Mar 2012, o 13:27
Profil
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Rejestracja: 8 Paź 2011, o 17:52
Posty: 171
Podziękowano: 25 razy
Otrzymanych podziękowań: 5 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nowy boss :) (ogarnięty pomysł , nie pisany na kolanie)
Kubothyr napisał(a):
Cytuj:
stanął się strasznie osłabiony
STANĄŁ?
3 razy powtórzyłeś "przepędzili"..

Cytuj:
Statów rarów nie podam , ponieważ gdy pomysłem zainteresują się czerwone/pomarańczowe nicki to statystyki będą ustalane przez gm'ów/modów lub czasem z małą pomocą testerów :)

pozwól że poprawię

Statów rarów nie podam, ponieważ nie chce mi się, bo i tak to nie przejdzie.

Nie , nie podaję ze względu na to że administracja zawsze znajdzie jakieś ALE przy statach :)


24 Mar 2012, o 15:05
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 5 Gru 2011, o 23:26
Posty: 117
Podziękowano: 18 razy
Otrzymanych podziękowań: 25 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nowy boss :) (ogarnięty pomysł , nie pisany na kolanie)
Cytuj:
Miecz dla rycerza - Gladius
Uniwersalny młot na barbarzyńcę , nie rar , ale także wypadałby często z bossa i był dość dobry.
Statów rarów nie podam , ponieważ gdy pomysłem zainteresują się czerwone/pomarańczowe nicki to statystyki będą ustalane przez


Miecz dla rycerza.
Uniwersalny młot na barbarzyńce :D

_________________
Derek "Rename" (Vilehad) 80lvl Rycerz S1 - ON


24 Mar 2012, o 17:05
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 7 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 411 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron