Odpowiedz  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
 Radio w Taernie 
Autor Wiadomość
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Maj 2011, o 17:10
Posty: 594
Miejscowość: s2
Podziękowano: 123 razy
Otrzymanych podziękowań: 35 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Radio w Taernie
Witam,
wiem, że kiedyś już zakładałem taki temat. Niestety nie było zainteresowania zbytnio.
Otóż chciałbym poszukać grupę ludzi (3-4 osoby). Znających się na stworzeniu takie radia, oraz chętnych do pomocy.
Radio oferowało by:
*Audio poradniki
*Ciekawe historie, anegdoty
*Wywiady z ekipą i graczami
*Konkursy
*I oczywiście muzykę wszelkiego rodzaju, od psycho rapu do techno przez metal do klasyki :mrgreen:

drygu napisał(a):
Jeżeli masz tyle zapału aby to porządnie przygotować i nie znudzi ci się po drugiej audycji to możesz spróbować. Ale żeby to wypaliło trzeba by było duuuużo pracy.

Tak napisał drygo pod tamtym tematem. Otóż szukam ludzi ambitnych, oraz z wielkimi chęciami i możliwościami.

Mystheria napisał(a):
Powiem szczerze, ze sama myslalam sobie ostatnio, ze fajnie byloby miec takie radio. Po glebszych przemysleniach stwierdzilam, ze najwieksza trudnoscia byloby utrzymania radia na poziomie, bo w taernie raczej niewiele sie dzieje, a zmiany i ciekawostki nie powstaja tak szybko, by mozna bylo codziennie o tym paplac. Jednak skoro macie tyle zapalu i checi, to moge troche pomoc w przygotowywaniu materialow do radia, no i oczywiscie pomoc we wszelkich aspektach, gdzie moze byc wymagana ingerencja GMa :P

Jak to wypali i bedzie nadawalo na poziomie to nic nie obiecuje, ale postaram sie namowic administracje na wynagrodzenie was za to :P

EDIT doczytalam nieco ten link, ktory umiesciles i to chyba nie jest tak, ze gracze musza wyrazic jakas zgode, tylko, ze Ty jako tworca tego radia mozesz je udostepnic tylko znajomym i rodzinie. W przeciwnym razie nie wolno Ci puszczac kawalkow do ktorych nie masz praw autorskich.

A jak to jest z tymi znajomymi? w swietle polskiego prawa za znajomego uznaje sie tylko osoby, ktore znasz z reala, choc tu sady sa zazwyczaj poblazliwe i jesli udowodnisz, ze faktycznie znales sie z kims na odleglosc przez internet, to moga uznac taka osobe za znajomego (jest to jeden z nielicznych przypadkow, gdzie sady postepuja niezgodnie z prawem), ale pomimo to watpie, by udalo Ci sie udowodnic, ze znasz kazdego taernijczyka, ktory korzysta z radia :P

PS te informacje napisalam na podstawie wykladu na temat praw autorskich, w ktorym uczestniczylam na studiach rok temu. Jak ktos ma dokladniejsze dane (lub aktualniejsze) to prosze o komentarz :)


To możecie zoabczyć, że jak coś rozkręcimy to mamy szansę na platynkę :] I musimy być jak wielka Taernowska gromada.


Oczywiście radio musiałoby być legalne, i miało bezpośrednie połączenie z Taernem- jak np. TS.
http://webinside.pl/news-4644-radio-int ... platy.html
Tu jest przykład takie stworzenie. Licencje itp.


Radio trwałoby np. 19-22 w soboty.

Jak to mówił słynny polski raper "Dla chcącego nic trudnego". A więc komentujcie pomysł oraz chętnych proszę o kontakt na pw :ugeek:


CZEKAM NA KAŻDĄ PROPOZYCJE

_________________
‎"I bierz co Ci dane, bądź losu panem!"

Pomoglem? Daj kufelek browarka :=)


https://www.facebook.com/pages/The-Prid ... 2137125151 Like'nij! 2 admin strony fanowskiej na fejsie!


25 Mar 2012, o 14:45
Profil
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Kwi 2011, o 20:41
Posty: 689
Miejscowość: Zawiercie
Podziękowano: 134 razy
Otrzymanych podziękowań: 91 razy
Nick w grze: Kraldjur
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Radio w Taernie
Cytuj:
Jest jedna dobra wiadomość. Jeśli radio będzie przeznaczona dla najbliższych (rodzina i znajomi) i nie będzie oferowało dostępu osobom postronnym to nie wymaga żadnych opłat i wymogów legalizowania. Wszystko dzięki zapisowi o dozwolonym użytku prywatnym w prawie autorskim.

O ile ten zapis pozwalałby tutaj prowadzić takie radio za darmo, to nie wiem czy dobrze kojarzę, ale trzeba mieć oryginalne pliki z muzyką, a to już mógłby być problem.

_________________
Żmijcia, ŁK 87 lvl [Ostlor]
Kraldjur , MO 67lvl [Ostlor]

Spelmastare, DT 45 lvl [Ostlor]


25 Mar 2012, o 15:04
Profil
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2010, o 22:29
Posty: 1435
Podziękowano: 52 razy
Otrzymanych podziękowań: 100 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Radio w Taernie
Zmijka napisał(a):
Cytuj:
Jest jedna dobra wiadomość. Jeśli radio będzie przeznaczona dla najbliższych (rodzina i znajomi) i nie będzie oferowało dostępu osobom postronnym to nie wymaga żadnych opłat i wymogów legalizowania. Wszystko dzięki zapisowi o dozwolonym użytku prywatnym w prawie autorskim.

O ile ten zapis pozwalałby tutaj prowadzić takie radio za darmo, to nie wiem czy dobrze kojarzę, ale trzeba mieć oryginalne pliki z muzyką, a to już mógłby być problem.

Ten zapis pozwala na używanie nieoryginalnych treści. ALE jedynie w kręgu rodzinnym lub bliskich znajomych. Forum nie jest już taką grupą w razie kontroli trzeba wskazać stosunek z osobami odbierającymi radio.


25 Mar 2012, o 15:15
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lis 2011, o 13:23
Posty: 156
Podziękowano: 69 razy
Otrzymanych podziękowań: 29 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Radio w Taernie
My jesteśmy jedną Taernijską rodziną :P


25 Mar 2012, o 15:16
Profil
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Maj 2011, o 17:10
Posty: 594
Miejscowość: s2
Podziękowano: 123 razy
Otrzymanych podziękowań: 35 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Radio w Taernie
Ja mam kilkaset płyt...jak co to inni pewnie też mają :]
/Pirek
Teoretycznie forum można uznać za społeczność

_________________
‎"I bierz co Ci dane, bądź losu panem!"

Pomoglem? Daj kufelek browarka :=)


https://www.facebook.com/pages/The-Prid ... 2137125151 Like'nij! 2 admin strony fanowskiej na fejsie!


25 Mar 2012, o 15:17
Profil
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Kwi 2011, o 20:41
Posty: 689
Miejscowość: Zawiercie
Podziękowano: 134 razy
Otrzymanych podziękowań: 91 razy
Nick w grze: Kraldjur
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Radio w Taernie
Pirek nie, on pozwala na udostępnianie, ale muszą to być oryginalne treści, ewentualnie kopie oryginałów które posiadasz, miałam o tym na etyce i pragmatyce zawodu.

I o ile owszem grę, forum można uznać za społeczność zamkniętą powiązaną jakimiś "więzami" to oryginały i tak są wymagane. Ja mogę spokojnie udostępnić 9 płyt z metalem, rockiem etc, jakby coś z tego wyszło.

_________________
Żmijcia, ŁK 87 lvl [Ostlor]
Kraldjur , MO 67lvl [Ostlor]

Spelmastare, DT 45 lvl [Ostlor]


25 Mar 2012, o 15:18
Profil
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Maj 2011, o 17:10
Posty: 594
Miejscowość: s2
Podziękowano: 123 razy
Otrzymanych podziękowań: 35 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Radio w Taernie
Mam sporą ilość oryginalnych płyt, jak co to mam w rl sporo zasięg do różnych kumpli i napewno dąłoby się skopiować orygnalne płyty.

_________________
‎"I bierz co Ci dane, bądź losu panem!"

Pomoglem? Daj kufelek browarka :=)


https://www.facebook.com/pages/The-Prid ... 2137125151 Like'nij! 2 admin strony fanowskiej na fejsie!


25 Mar 2012, o 15:20
Profil
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Maj 2011, o 17:10
Posty: 594
Miejscowość: s2
Podziękowano: 123 razy
Otrzymanych podziękowań: 35 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Radio w Taernie
Tylko chętnych nie ma :FF

_________________
‎"I bierz co Ci dane, bądź losu panem!"

Pomoglem? Daj kufelek browarka :=)


https://www.facebook.com/pages/The-Prid ... 2137125151 Like'nij! 2 admin strony fanowskiej na fejsie!


25 Mar 2012, o 15:27
Profil
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2010, o 22:29
Posty: 1435
Podziękowano: 52 razy
Otrzymanych podziękowań: 100 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Radio w Taernie
Zmijka napisał(a):
Pirek nie, on pozwala na udostępnianie, ale muszą to być oryginalne treści, ewentualnie kopie oryginałów które posiadasz, miałam o tym na etyce i pragmatyce zawodu.

I o ile owszem grę, forum można uznać za społeczność zamkniętą powiązaną jakimiś "więzami" to oryginały i tak są wymagane. Ja mogę spokojnie udostępnić 9 płyt z metalem, rockiem etc, jakby coś z tego wyszło.

Mylisz się troszeczkę tu rozchodzi się o wprowadzanie w obieg treści pirackich, mogę ściągnąć np piosenkę i przekazać ją siostrze lub nawet znajomym z fb i nie będę ponosił za to żadnej odpowiedzialności gdyż jest to udostępnianie wśród osób z którymi pozostaję w stałym lub przemijającym stosunku. Niestety forum się nie zalicza do takiej grupy tym bardziej, że jest otwarte. A i oczywiście pobieranie jakich kolwiek pieniędzy za to jest zakazane. Jeśli chodzi o rozpowszechnianie oryginałów z zastrzeżeniem "zakaż sprzedaży, kopiowania, publicznego odtwarzania" działa to tak samo w grupie z którą pozostajemy w stałym stosunku można.

Edit. Żmijka być może masz racje w kwestii rozpowszechniania za pomocą radia ja wypowiadam się w kwestii ogólnej. Nie jestem pewien czy normalne rozpowszechnianie i rozpowszechnianie przez radio to będzie to samo bo przecież tylko odsłuchujemy a nie wchodzimy w posiadanie.?


25 Mar 2012, o 15:35
Profil
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Maj 2011, o 17:10
Posty: 594
Miejscowość: s2
Podziękowano: 123 razy
Otrzymanych podziękowań: 35 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Radio w Taernie
Chyba oczywiste, że radio byłoby za friko... ^^

_________________
‎"I bierz co Ci dane, bądź losu panem!"

Pomoglem? Daj kufelek browarka :=)


https://www.facebook.com/pages/The-Prid ... 2137125151 Like'nij! 2 admin strony fanowskiej na fejsie!


25 Mar 2012, o 15:37
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 398 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron