Odpowiedz  [ 88 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
 "Spsuło się" 
Autor Wiadomość
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Gru 2011, o 16:51
Posty: 499
Podziękowano: 153 razy
Otrzymanych podziękowań: 197 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "Spsuło się"
Heavenmaker napisał(a):
Szymdaro napisał(a):
Nie każdy ma farta do rarów, a jak już je ma, to musi je spieniężyć, co też łatwe nie jest.


no własnie, a dlaczego ma problem je spieniężyć? bo ludzie o niższych lvl nie mają na to kasy a sam sprzedający nie chce zejść z ceny (a jak zejdzie to zaraz jest krzyk, że psuje rynek).
A czemu Ci niżej nie mają kasy? bo rary, które dropią na swoich poziomach są mało warte, bo są powszechne, a czemu są powszechne? bo są niezniszczalne - raz wydropiony item staje się przedmiotem na wieczność...



Heaven, nie każdy na niższym poziomie ubiera się sam/chodzi na bossy. Są jeszcze tacy którzy wolą zaszlachtować x mobów i kupić sobie to, czego potrzebują. Dostaną wtedy podwójnie po tyłku: nie dość, że wszystko będzie droższe, to jeszcze będą to musieli kupować 2 razy (czy nawet więcej). A nawet jak ich gra polega na dropieniu rarów to co z tego, że sprzedają drożej, skoro potrzebne dla siebie rary będą musieli drożej kupić. Wychodzi na 0. Poza tym Twoje rozwiązanie spowoduje tylko tyle, że normalnie będzie się chodzić w słabszych rarach, a od święta zakładać te najlepsze. To można sobie te lepsze odpuścić. W takim razie po co grać powyżej 40 levela, wtedy gra się właściwie skończy.

Pisałeś też że rar ma być rarem... praktyka pokazała co innego: rar stał się czymś pożądanym, ale raczej powszechnym, a ich zamierzoną rolę przejęły sety i epiki. Podporządkowałam większość gry zdobyciu kompletu rarów, więc jak słyszę że kilka miesięcy poświęceń ma iść na marne lekko się irytuję... zwłaszcza, że nie bardzo wiem czemu to ma służyć, bo do ściągnięcia śmieci z rynku są lepsze sposoby.

_________________
REDDE, QUOD DEBES

ACCUSARE NEMO SE DEBET

ACTUS HOMINIS,NON DIGNITAS IUDICETUR

DA MIHI FACTUM, DABO TIBI IUS


25 Mar 2012, o 15:29
Profil
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 14 Mar 2012, o 20:27
Posty: 9
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 2 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "Spsuło się"
Nie twierdze że pomysł jest zły ale moim zdaniem nie dopracowany ,szczególnie całkowite zniszczenie raru/epiku mi się nie podoba ,rozumiem uszkodzenia ale zniszczenie?
Sam jestem właścicielem epika(miecz rycka) jedyny na s2 i napędzam rynek bo skupuje rary na przetop tylko że pare epików nie napędzi całego systemu.
Zniszczenie rarów też nie zmieni nic bo żal mi będzie cokolwiek sprzedac bo gildia albo ja sam moge tego potrzebować.Dodatkowo sam wiem ile kosztuje dropienie np. bitek /lawiny itp i pochodze w nich na 100 bosów i co strace je całkowicie?
Gdzie ja mam powiedzmy około 200 modli i 60 tigerów i nie potrafiłem ich dropnąć do tej pory? To by było chore.Zupełnie przestałbym chodzić na bossy w ekwpiunku który kompletowałem prawie rok czasu a i tak nie jestem całkowicie ubrany.Dla porównania ten co ma farta dropnął 2 pary bitek w przeciągu 2 miesięcy.



Jedyną opcją by było wprowadzenie sensownego systemu przetopów żeby nie opłacało się sprzedawać tak często np. przy ulepszaniu teraz jedna esencja daje 10% do ulepszenia ,czemu by nie zmienic systemu by 1 esencja np 1% i szło by sumować te procenty powiedzmy do 50% większej szansy.Fakt zaś ukłon w strone high lvl'i ale napewno by podniosło to ceny rarów.Dodatkowo zwiększyć możliwość ulepszania powiedzmy do 15 i w tym momencie mamy maszynke do przetowpu gotową.
Trzeba by było podnieść też ilość esencji z rarów +IX i X by opłaciło się je przetapiać i macie pomysł na tanie rary.Dodatkowo dodać opcje uszkodzenia raru i naprawy przez esencje i problem sam zniknie z czasem


25 Mar 2012, o 15:32
Profil
Duma Forum!
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Paź 2010, o 22:03
Posty: 4171
Miejscowość: 100lica
Podziękowano: 452 razy
Otrzymanych podziękowań: 1822 razy
Nick w grze: HeavenM
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "Spsuło się"
snow napisał(a):
chyba że, item by się nie psuł na amen, ale po każdej naprawie mogła by być możliwość wywiania 1-2 punktów ze statystyk, tak żeby niekoniecznie, lecz po jakimś czasie taki używany i zmęczony życiem rar byłby o parę punktów gorszy od nojki z salonu


no de facto o to chodzi - czy on będzie kompletnie zniszczony, czy będzie mial staty obniżone po n-liczby napraw np. do polowy czy 30% wychodzi na to samo - staje się bezużyteczny i warto rozejrzeć się za nowym...

@Calipsis
rar to rar, a nie common - obecnie to common, epik to zupełnie inna liga i nie może być porównywany z rarami. A to że masz ambicje chodzić w top rarach to dobrze, to nakręca grę, tylko co - zdobędziesz je i koniec gry? a z drugiej strony, grasz dla rarów? to chyba mamy inna filozofie gry...


25 Mar 2012, o 15:34
Profil
Jedną nogą w Haligardzie
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Paź 2011, o 09:32
Posty: 31
Miejscowość: Koszalin
Podziękowano: 11 razy
Otrzymanych podziękowań: 20 razy
Nick w grze: Aragorn
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "Spsuło się"
To można zrobić że przedmioty ulepszone na + ileś nie podlegają zniszczeniu każdy przecież może ulepszać przedmioty bez względu na lvl

_________________
Aragorn Pierwszy 140lvl Rycerz na S5
Psujeczka 106lvl Plox http://screenshooter.net/102684217/dkuworssm http://screenshooter.net/102684217/dlpjnssny
Brzydalek 83lvl Tłuk
MatasQ 67lvl Sheed s5
Kuleczka 66lvl AquaEra
Gildia Rest in Peace


25 Mar 2012, o 15:45
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Paź 2011, o 12:07
Posty: 281
Podziękowano: 4 razy
Otrzymanych podziękowań: 24 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "Spsuło się"
Mowisz ze po zdobyciu full eq koniec gry?W grze jest duzo zeczy do roboty.Pomysl z psuciem eq jest do bani.Wydac kase na kupno,naprawe i ulepszenia a potem zaczynac wszystko od nowa?Taka zmiana zniecheci graczy.

_________________
Znany jako:
Farguat Dru 64
SoulKnight Brb 37


25 Mar 2012, o 15:50
Profil
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Gru 2011, o 16:51
Posty: 499
Podziękowano: 153 razy
Otrzymanych podziękowań: 197 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "Spsuło się"
Heavenmaker napisał(a):
a z drugiej strony, grasz dla rarów? to chyba mamy inna filozofie gry...


Wychodzi na to, że inną. Dlatego proszę Cię nie staraj się pozbawić kogoś owoców jego pracy przez pomysły, które mają wątpliwe korzyści przy tak wielkich stratach. Nie wiem jak u innych, alem u mnie coś takiego wywróci grę do góry nogami. Wcale nie poprawi sytuacji, bo co z tego, że ceny wzrosną skoro nie będzie za co kupować (trzeba będzie lać więcej razy biednego ichta, tachać więcej halitu... gratuluję pomysłu na urozmaicenie gry). Natomiast świadomość, że coś na co zbierałam /starałam się wydropić 2 tygodnie może zostać zniszczone spowoduje tylko tyle, że będzie się nosić 2 komplety: zwykły na exp i słabszych bossów i "wyjściowy" na Wenda, Waldka i turnieje. W takim razie po co mam tworzyć jak najlepszą postać, skoro w ten sposób się mnie ogranicza?

_________________
REDDE, QUOD DEBES

ACCUSARE NEMO SE DEBET

ACTUS HOMINIS,NON DIGNITAS IUDICETUR

DA MIHI FACTUM, DABO TIBI IUS


25 Mar 2012, o 16:09
Profil
Duma Forum!
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Paź 2010, o 22:03
Posty: 4171
Miejscowość: 100lica
Podziękowano: 452 razy
Otrzymanych podziękowań: 1822 razy
Nick w grze: HeavenM
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "Spsuło się"
nikogo niczego nie staram się pozbawiać, napisałem jaki mam pomysł i dyskutuję z osobami, które go krytykują bo z takiej dyskusji może się coś ciekawego urodzić :)

nie traktuje tego wątku jak rozmowy o tym co będzie, tylko jak rozmowę o tym jak by mogło być, ale czy będzie to czort wie...

gra od czasów gdy ruszyła bardzo się zmieniła, doszły gildie, prestiż, nowe bossy i rary, pety, sety etc. jednak moim zdaniem obecnie wprowadzony szereg zmian negatywnie wpływa na inne elementy gry, w tym handel... ja nie twierdze, że mój pomysł jest jedyny i idealny - wręcz przeciwnie, dlatego chce nad nim dyskutować, jednak uważam, że rozmowa powinna toczyć się nad tym jak gra powinna wyglądać dla wszystkich a nie dla tego czy innego gracza - póki co większość osób (choć nie wszystkie), w tym i Ty Calipsis, wypowiedziały się jedynie ze swojej perspektywy, nawet nie swojego przedziału lvlowego (bo ktoś kto twierdzi, że na psuciu rarów stracą lowLVL kompletnie się myli - byłoby odwrotnie). Ja staram się spojrzeć szerzej, nawet jeśli kosztowałoby to mój styl gry więcej pracy i wysiłku, to uważam, że gra jako całość by na tym skorzystała... a to że części osób się to nie będzie podobało - cóż, nigdy nie ma tak, żeby wszyscy lubili to samo.


25 Mar 2012, o 16:31
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Paź 2011, o 12:07
Posty: 281
Podziękowano: 4 razy
Otrzymanych podziękowań: 24 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "Spsuło się"
Mam takie samo zdanie jak Caplisis.A jesli mowa o tym ze rary sa zbyt tanie to pytam sie dla kogo?Dla tych co graja w taern juz ponad rok i pamietaja stare ceny rarow?Kiedys czacha kosztowala 5kk teraz nawet 1.3kk.I teraz gracz ktory chce sprzedac radius,lysmary i brassary zeby kupic czache proporcjonalnie bedzie potrzebowal tyle srodkow co za czasow drogich rarow.

_________________
Znany jako:
Farguat Dru 64
SoulKnight Brb 37


25 Mar 2012, o 16:33
Profil
Duma Forum!
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Paź 2010, o 22:03
Posty: 4171
Miejscowość: 100lica
Podziękowano: 452 razy
Otrzymanych podziękowań: 1822 razy
Nick w grze: HeavenM
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "Spsuło się"
farguat, masz trochę racji - będzie relatywnie tyle samo potrzeba, tylko że tych radiusów, brassarów i fulgurów nikt kupić nie chce... a kiedyś kupowano więc było jak zarabiać.


25 Mar 2012, o 16:35
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Paź 2011, o 12:07
Posty: 281
Podziękowano: 4 razy
Otrzymanych podziękowań: 24 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: "Spsuło się"
Jak nikt kupic nie chce?Niektorz nosza full eq nie chodzac na bossy.A jak ktos chce dobrze zarobic to dorobi sie na setach.

_________________
Znany jako:
Farguat Dru 64
SoulKnight Brb 37


25 Mar 2012, o 16:40
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 88 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 396 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron