Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
 znów wojny gildiowe 
Autor Wiadomość
Jedną nogą w Haligardzie
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011, o 16:20
Posty: 44
Podziękowano: 5 razy
Otrzymanych podziękowań: 10 razy
Odpowiedz z cytatem
Post znów wojny gildiowe
prosta sprawa- dołączanie do walk pomiędzy innymi gildiami jest i będzie, chyba że coś z tym się zrobi. wiec sprawa prosta, albo będzie to z automatu zablokowane, albo za graczy którzy dołączyli, nawet spoza gildi, będzie prestiż, lecz oni by go nie dostawali za wygraną walkę, co skłoniło by ich do wypowiedzenia własnej wojny.


29 Mar 2012, o 12:34
Profil
Chodząca legenda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Kwi 2011, o 03:06
Posty: 2255
Miejscowość: Wawa
Podziękowano: 216 razy
Otrzymanych podziękowań: 865 razy
Nick w grze: Szymdaro
Odpowiedz z cytatem
Post Re: znów wojny gildiowe
Jak dla mnie dziwnie napisane, nie bardzo wiadomo o co chodzi. W każdym bądź razie jestem zdecydowanie przeciw dołączaniu ludzi do walk między gildiami, wtedy po prostu te walki nie będą gildiowe ...

_________________
Mój kanał na YT

Życie jest jak szachy: albo posuwasz królową, albo bijesz konia.
Życie jest jak szachy: najbardziej żałujemy ruchów, których nie możemy cofnąć.
Prawdziwie wolnym człowiekiem jest tylko ten, kto nikogo nie kocha.


29 Mar 2012, o 15:14
Profil WWW
Walczący z drzewcami

Rejestracja: 4 Wrz 2011, o 19:21
Posty: 353
Podziękowano: 3 razy
Otrzymanych podziękowań: 3 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: znów wojny gildiowe
wogle niewiadomo oco kaman w tym poscie,
walki gildiowe sa tylko i wylacznie dla czlonkow danyc gildi ktore maja wojne z druga gildia i inne gildie nie moga i nie powinny moc dolaczyc do danej walki jesli do danej gildi nie naleza, chyba ze gildia A B oraz C ma wojne z gildia Y wtedy jak Y walczy z gildia A to gracze gildi b i C moga dolaczyc do walki bo tez z gildia Y maja wonjne tak to dzialalo i z tego co wiadomo nie ulegnie to zmianom.


29 Mar 2012, o 15:32
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2011, o 19:40
Posty: 288
Podziękowano: 1 raz
Otrzymanych podziękowań: 15 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: znów wojny gildiowe
snower 8-) piłeś nie pisz :P

_________________
Image

2010-12-23 09:07:11-start gry
2012-04-07 21:25~ koniec gry(ban) :)
20120-06-01 xx:xx-powrót


29 Mar 2012, o 18:34

Podziękowali: farguat (29 Mar 2012, o 18:35)
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2011, o 00:48
Posty: 261
Podziękowano: 24 razy
Otrzymanych podziękowań: 93 razy
Nick w grze: Markko
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: znów wojny gildiowe
haha chcialem napuisac to samo ale sie wstrzymalem wiecej snu mniej alko :lol:

_________________
Markko VD 122 Laraks ON
Caandy Drut 79 Laraks ON
Barb 140 Laraks ON
Pasionat zasiadania i Oszukanista/Legalista


29 Mar 2012, o 18:55
Profil
Jedną nogą w Haligardzie
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011, o 16:20
Posty: 44
Podziękowano: 5 razy
Otrzymanych podziękowań: 10 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: znów wojny gildiowe
wy już mi się tu nie śmiejcie, po prostu mam za wiele skrótów myślowych :P


jeszcze raz wyjaśnię:

Gildia X ma 1 członka, gildia Y 20. Obie mają wypowiedzianą wojnę, co nam szkodzi. Lecz kiedy do walki dołączy gildia spoza działań wojennych, robi się kiełbie we łbie, niestety. Do party w walce gildii X dołącza jakaś tam inna, więc oczywiście gildia Y dołącza do swojego członka, nie da mu przecież pewnie zginąć... I co się dzieje? Gracz z gildii X za każdego gracza z gildii Y dostaje ~17 presta (może wyjść nawet 170 presta jeżeli dołączy 10 graczy i przegra), natomiast ludzie z gildii Y mogą liczyć jedynie na jednorazową premie w postaci 3 presta na głowę, bo przecież tylko z jednym graczem mają wojnę, reszta to randomy można by powiedzieć.

Screeny:
http://prntscr.com/7j9g7
http://prntscr.com/7ja5z

Zrobić z tym wg mnie (i nie tylko) coś trzeba, bo to jest podobne zupełnie do niczego ;)

Masart zaproponował, żeby robić screeny walki pomiędzy gildiami, i gracze spoza faktycznych agresorów dostawali by ujemny prest, tak w razie wygranej jak i przegranej. Byłby do tego specjalny temat, czy podpiąć pod istniejący może, nie wiem.


30 Mar 2012, o 14:06
Profil
Chodząca legenda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Kwi 2011, o 03:06
Posty: 2255
Miejscowość: Wawa
Podziękowano: 216 razy
Otrzymanych podziękowań: 865 razy
Nick w grze: Szymdaro
Odpowiedz z cytatem
Post Re: znów wojny gildiowe
Do walki nie może dołączyć gildia jeśli nie ma wypowiedzianej wojny, w ogóle nie rozumiem tematu ... Chcecie to powypowiadajcie nawzajem wojny i prestiż będzie, poza tym jest liczony na pewno inaczej niż z tych wartości, które podałeś. Nie mam pojęcia co jest na tym screenie, może wojny się zmieniły, aczkolwiek pewnie od pół roku moja gildia ma multiwojnę i nic dziwnego się nie działo, poza tym, że nie wiadomo jak liczony jest honor i prestiż. Normalnie wyrzuca z walki graczy, którzy wojny nie mają jeśli są w party a dołączać mogą tylko sojusznicy, którzy mają daną wojnę wypowiedzianą.

edit:
Dziwne, na s3 wyrzuca zawsze ...

@down - to chyba raczej błąd, a nie pomysł.

@2xdown - właśnie dlatego nie rozumiem czemu tam ludzie nie mają zmian w honorze/prestiżu. dawno się poważnie nie biliśmy, może tego nie było albo nie zauważyłem takich zagrywek.

_________________
Mój kanał na YT

Życie jest jak szachy: albo posuwasz królową, albo bijesz konia.
Życie jest jak szachy: najbardziej żałujemy ruchów, których nie możemy cofnąć.
Prawdziwie wolnym człowiekiem jest tylko ten, kto nikogo nie kocha.


Ostatnio edytowany przez Szymdaro 30 Mar 2012, o 19:46, edytowano w sumie 2 razy



30 Mar 2012, o 17:13
Profil WWW
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2011, o 19:40
Posty: 288
Podziękowano: 1 raz
Otrzymanych podziękowań: 15 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: znów wojny gildiowe
jak nie może daje przykład z s2 pan combajn jest sam w gildii wypowiedział nam wojnę ,ii zbiera on 4i osoby do swojego pt i nas atakuję wtedy nie wywala z jego pt żadnej osoby tylko z naszego pt wywali osoby które nie są w naszej gildii.I to samo na odwrót jak my go walniemy a on łazi z jakimiś koksami którzy nie są w jego gildii to też ich wywali.

_________________
Image

2010-12-23 09:07:11-start gry
2012-04-07 21:25~ koniec gry(ban) :)
20120-06-01 xx:xx-powrót


30 Mar 2012, o 17:17
Profil
Jedną nogą w Haligardzie
Awatar użytkownika

Rejestracja: 5 Lut 2011, o 18:47
Posty: 35
Podziękowano: 15 razy
Otrzymanych podziękowań: 7 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: znów wojny gildiowe
Szymdaro napisał(a):
(...) Nie mam pojęcia co jest na tym screenie, (...)


To ja ci powiem. Na tym screenie widać jak tzw. najlepsza gildia dostaje kolejny raz po głowie i nie ma co się oszukiwać rzucona rękawica przez nas jest dla nich za ciężka.

Wracając do tego co poruszył Snow. Kolejne niedociągnięcie które wykorzystują gracze. Tak sobie własnie wymyślili chłopcy z jednej gildii ,że jedna osoba od nich założy gildie i wypowie nam wojnę a reszta będzie dołączać do niego i w razie porażki ich gildia nic nie traci, a w przypadku wygranej jedna osoba dostaje z naszą piątkę "dużo" prestiżu, a my tak jak widać po 3-5.

Według mnie rozwiązanie jest proste:

1.Jeśli dane gildie walczą ze sobą to tylko sojusznicy mogą dołączać do walki i wtedy sojusznicy traktowni są jak osoby z gildii(chodzi o prestiż). Pozostali gracze mogą jedynie popatrzeć sobie. Dodatkowo sojuszników danej gildii nie da się ich zaatakować na żółtym polu , lecz jeśli pomagają swym kolegą w wojnie to w razie porażki tracą oni prestiż ze swojej gildii
2. Tak samo w przypadku jeśli zaatakuję się drużynę, która ma w składzie osoby z poza gildii to walczą tylko gildie mające ze sobą wojnę, pozostałych graczy automatycznie wyrzuca z pt. Również w przypadku jeśli samemu ma się w składzie osoby z poza gildii to w przypadku zaatakowania przez wroga zostaje się samemu chyba ,że jest ktoś z sojuszników albo z gildii.
3. Jeśli gildia A prowadzi wojnę z gildia B to patrząc z perspektywy gildii A sojusznicy powinni być zaznaczeni kolorem załóżmy różowym ,a patrząc z perspektywy gildii B czarnym. Wtedy wiadomo ,że jak stoi 10 osób pod kem to kilka to sojusznicy wroga, kilka to sam wróg, a kilka to zwykli gracze.

Kilka prostych zmian dzięki którym wojny między gildiami będą tylko dla wybranych i dla tych którzy nie boją się zaryzykować prestiżu.

_________________
~~Kto nie dąży do rzeczy niemożliwych nigdy ich nie osiągnie~~
-------------------------------------------------------------------------------------------------


30 Mar 2012, o 19:21
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2011, o 00:48
Posty: 261
Podziękowano: 24 razy
Otrzymanych podziękowań: 93 razy
Nick w grze: Markko
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: znów wojny gildiowe
a co ty sie dziwisz zum jak w vl to same low juz zostaly jest pare koxikow i reszta 70/80 lvl max by zmienili status to gildia vl by po prostu znikla albo by poddali po tygodniu bo nigdzie by nie wyszli a co do wojen to jest fakt jesli wojny nazywaja sie gildijne to sama nazwa swiadczy o tym w jakim gronie powinny przebiegac i nawet sojusznicy nie powinni dolanczac
sojusz tez powinien tez byc bardziej precyzyjnie okreslony militarny i pokojowy
militarny gildia a ma wojne z gildia b a ma sojusznika militarnego status gildi sojusznika rowniez powinien sie zmienic na wojenny oraz z auto wojna gildi a staje sie wojna sojusznika militarnego
pokojowy tak zwany pakt o nie agresji status gildi sie nie zmienia lecz gildia a nie ma prawa wypowiedziec wojny gildi sojusznika nawet jesli status gildi jest agresywny i tu powinno byc jakies zabespieczenie zeby nie mozna bylo nagle zerwac paktu badz dolaczyc gildi a do bierzacej wojny

_________________
Markko VD 122 Laraks ON
Caandy Drut 79 Laraks ON
Barb 140 Laraks ON
Pasionat zasiadania i Oszukanista/Legalista


30 Mar 2012, o 20:08
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 10 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 386 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron