Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 12 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
 Knebel wulgaryzm 
Autor Wiadomość
Jedną nogą w Haligardzie
Awatar użytkownika

Rejestracja: 9 Kwi 2011, o 18:20
Posty: 26
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 2 razy
Post Knebel wulgaryzm
Gdzie znajde spis co jest uznane za wulgaryzm i kiedy dostaje sie knebel i jak dlugie kneble są nakladane w zależności od przewinienia?
Dlaczego za ciąg znaków "kur#a" nakładany jest knebel? I to na 12 godzin. Najwidoczniej osoba nakladająca jest bardzo wulgarna, gdyż miałem na myśli słowo "kurka", a osoba ktora nalozyla na mnie knebel przeczytała to przez "w". Dzieje się tak wtedy gdy nie widzi się innego rozwiązania bo samemu się naduzywa wulgaryzmów.
Moze za ciąg "xxxxxx" tez zostanie nalozony knebel wulg. bo zostaną podstawione pod x znaki interpretującego takie aby wyszło z tego wulgarne słow?


26 Mar 2012, o 17:00
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Gru 2010, o 03:25
Posty: 251
Miejscowość: Warszawa
Podziękowano: 17 razy
Otrzymanych podziękowań: 29 razy
Nick w grze: Ceol
Post Re: Knebel wulgaryzm
Knebel słuszny i nawet nie chce mi się tłumaczyć dlaczego. Skoro jesteś taki sprytny to chyba powinieneś zrozumieć.

_________________
dr 120


26 Mar 2012, o 18:45
Profil
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2011, o 02:38
Posty: 1597
Miejscowość: Szczecin
Podziękowano: 109 razy
Otrzymanych podziękowań: 101 razy
Post Re: Knebel wulgaryzm
takie tłumaczenia są śmieszne ;) gdybyś miał na myśli "kurka" to napisałbyś "kurka" a nie bawił się w pseudocenzurę.
wszystko jest wyjaśnione w regulamionie
Kod:
3.3
[...]- stosowanie słów powszechnie uważanych za obsceniczne / obraźliwe / urażające ludzką godność / wulgaryzmów, również w formie ocenzurowanej (np. za pomocą "****", pozornych literówek itp.);[...]


więcej wyjaśniać raczej nie trzeba. zamykam i przenoszę do odpowiedniego działu.

EDIT
otwieram na "prośbę" gracza. który ma coś jeszcze do dodania.


26 Mar 2012, o 19:21
Profil
Duma Forum!
Awatar użytkownika

Rejestracja: 8 Lis 2010, o 01:32
Posty: 4230
Miejscowość: Cagliharmon
Podziękowano: 107 razy
Otrzymanych podziękowań: 303 razy
Post Re: Knebel wulgaryzm
Takie tlumaczenie typu "Mialem co innego na mysli" nic Ci nie da, na drugi raz po prostu napisz "Kurka" i nie uzywaj przy tym cenzury, nie liczy sie co miales na mysli, tylko jaki efekt to przynioslo. Knebel sluszny.

temat specjalnie przeniosłem, bo autor nie mógł nic napisać (chcę sprawdzić, czy bez podforum, może zadziałać).
3siu.


27 Mar 2012, o 22:40
Profil
Jedną nogą w Haligardzie
Awatar użytkownika

Rejestracja: 9 Kwi 2011, o 18:20
Posty: 26
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 2 razy
Post Re: Knebel wulgaryzm
Lehmar napisał(a):
Knebel słuszny i nawet nie chce mi się tłumaczyć dlaczego. Skoro jesteś taki sprytny to chyba powinieneś zrozumieć.


Mi też się czasem coś nie chce, ale wtedy po prostu tego nie robie, a jeśli robie to dobrze. Ty napisałeś coś, ale w sumie nic bo ci się nie chce. Trzeba było sobie darować, nie spamowac.


3siu napisał(a):
takie tłumaczenia są śmieszne ;) gdybyś miał na myśli "kurka" to napisałbyś "kurka" a nie bawił się w pseudocenzurę.
wszystko jest wyjaśnione w regulamionie
Kod:
3.3
[...]- stosowanie słów powszechnie uważanych za obsceniczne / obraźliwe / urażające ludzką godność / wulgaryzmów, również w formie ocenzurowanej (np. za pomocą "****", pozornych literówek itp.);[...]


więcej wyjaśniać raczej nie trzeba. zamykam i przenoszę do odpowiedniego działu.

EDIT
otwieram na "prośbę" gracza. który ma coś jeszcze do dodania.


Oczywiście że na prośbę, bo knebla już dostałem w grze a i na forum dojść do słowa nie dadzą, powiedzą swoje i zamknięte.

Co do odpowiedzi.
Dla jednych śmieszne dla drugich prawdziwe, mnie tam nie śmieszy. A co ja mam na myśli i jak to napisze kurka krurka kr#k czy kr#$a to moja sprawa, a to nie koniecznie musi być cenzura a literówka - wcale nie pseudo (w sumie obojętnie, wulgaryzmem nie jest). To nie tłumaczenie, bo nie zamierzam. Nie chce ani nie dążę też do ściągnięcia knebla, tylko raczej coś wyjaśnić. Śmieszne jest to, żeby wulgaryzmem nazywać coś co koło wulgaryzmu co najwyżej leżało. A do czego zmierzam to już wyjaśniam.

Może zadam pytanie. Kiedy, jak to nazwałeś ‘pseudocenzura’, jest wulgaryzmem? Kiedy jest przekroczona ta magiczna granica? Gdy użyje trzech * lub #? Gdy postawie ich 5? Może musi być ich więcej niż połowa liter w słowie? Jedno lub więcej? Mniej niż połowa? 30% i mniej? Właśnie!
Regulamin nigdzie tego nie określa, jest bardzo ubogi. Nic nie wyjaśnia. W rezultacie GM może każde słowo, znaczek czy jakąkolwiek literówkę kropkę przecinek uznać za wulgaryzm w swojej subiektywnej opinii i będzie działał zgodnie z regulaminem!

ŻADEN NIECZYTELNY CIĄG ZNAKÓW NP. Z „#” W ŚRODKU, (KOŃCU CZY POCZĄTKU NIE TWORZĄCY JASNEGO SŁOWA) NIE JEST WULGARYZMEM!!!

Jeśli jednak kneblujecie ponieważ jest w waszym subiektywnym domyśle wulgaryzmem to należy kneblować też osoby piszące np. tak: „słowo, synonim pani stojącej przy ulicy”. Jak widać w domyśle jest wulgaryzm, tak samo jak to zrobi przy *. Czyli jak to jest, kneblujecie takich też czy nie? Podejrzewam, że jednak nie.

Natomiast jeśli nie potrafisz czegoś odczytać bo użyty jest znak nieczytelny, lub litery nie są ułożone w słowo czytelne to knebluj za spamowanie wyrazami które nic nie oznaczają, spam. Proste. A nie wulgaryzm bo ty się domyślasz.
Ale w takiej sytuacji knebluj też użytkowników piszących np. „pomusz” itd. gdyż takie słowo też nie istnieje. A może to zakamuflowany wulgaryzm?

Podsumowując i ogólnie rzecz biorąc osoba krzycząca publicznie „kurr.” nie może zostać ukarana mandatem za wulgaryzm bo nim nie jest. Ale jeśli za głośno krzyczy może zostać ukarana za zakłócanie porządku dziennego lub ciszy nocnej.


31 Mar 2012, o 08:58
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Paź 2011, o 12:07
Posty: 281
Podziękowano: 4 razy
Otrzymanych podziękowań: 24 razy
Post Re: Knebel wulgaryzm
Zamiast sie klucic o knebla to nie pisz na czacie takich zwrotow.

_________________
Znany jako:
Farguat Dru 64
SoulKnight Brb 37


31 Mar 2012, o 12:19
Profil
Jedną nogą w Haligardzie
Awatar użytkownika

Rejestracja: 9 Kwi 2011, o 18:20
Posty: 26
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 2 razy
Post Re: Knebel wulgaryzm
farguat napisał(a):
Zamiast sie klucic o knebla to nie pisz na czacie takich zwrotow.

aro777 napisał(a):
...Nie chce ani nie dążę też do ściągnięcia knebla, tylko raczej coś wyjaśnić...


31 Mar 2012, o 12:37
Profil
Duma Forum!
Awatar użytkownika

Rejestracja: 8 Lis 2010, o 01:32
Posty: 4230
Miejscowość: Cagliharmon
Podziękowano: 107 razy
Otrzymanych podziękowań: 303 razy
Post Re: Knebel wulgaryzm
aro777 napisał(a):
Co do odpowiedzi.
Dla jednych śmieszne dla drugich prawdziwe, mnie tam nie śmieszy. A co ja mam na myśli i jak to napisze kurka krurka kr#k czy kr#$a to moja sprawa, a to nie koniecznie musi być cenzura a literówka - wcale nie pseudo (w sumie obojętnie, wulgaryzmem nie jest). To nie tłumaczenie, bo nie zamierzam. Nie chce ani nie dążę też do ściągnięcia knebla, tylko raczej coś wyjaśnić. Śmieszne jest to, żeby wulgaryzmem nazywać coś co koło wulgaryzmu co najwyżej leżało. A do czego zmierzam to już wyjaśniam.


Mylisz sie piszac, ze to Tylko Twoja sprawa, na naszym czacie dba sie o wysoki poziom kultury, rozumiem, ze mozna popelnic zwykla literowke (samej mi sie to przydazylo i choc ja wiedzialam, ze ja nie mialam zamiaru tak napisac, to potraktowalam sie taka sama kara, jakbym potraktowala innego gracza czyli 12h knebla). Tak jak pisalam, to co Ty masz na mysli piszac to nie ma absolutnie zadnego znaczenia, bo liczy sie efekt.

aro777 napisał(a):
ŻADEN NIECZYTELNY CIĄG ZNAKÓW NP. Z „#” W ŚRODKU, (KOŃCU CZY POCZĄTKU NIE TWORZĄCY JASNEGO SŁOWA) NIE JEST WULGARYZMEM!!!

Masz racje, nie jest, ale to nie zmienia faktu, ze takie zabiegi cenzurujace wulgaryzm tez sa tu niedozwolone.
aro777 napisał(a):
Może zadam pytanie. Kiedy, jak to nazwałeś ‘pseudocenzura’, jest wulgaryzmem? Kiedy jest przekroczona ta magiczna granica? Gdy użyje trzech * lub #? Gdy postawie ich 5? Może musi być ich więcej niż połowa liter w słowie? Jedno lub więcej? Mniej niż połowa? 30% i mniej? Właśnie!

Takiej granicy nie ma z 2 powodow:
-By gracze nie probowali jej naginac i balansowac na granicy knebla. Takim i tym podnym cwaniakom pokazujemy, ze tu nie ameryka i za tlumaczenie typu "ja nie wiedzialem, ze kawa jest goraca" nie wygra sie sprawy.
-Nawet jakbysmy chcieli taka granice wytyczyc, pewnie by sie nie udalo, bo nawet to samo zdanie napisane w innej sytuacji moze miec inne znaczenie i oddzwiek. Dlatego to zywi ludzie a nie automaty przyznaja kneble.

aro777 napisał(a):
Jeśli jednak kneblujecie ponieważ jest w waszym subiektywnym domyśle wulgaryzmem to należy kneblować też osoby piszące np. tak: „słowo, synonim pani stojącej przy ulicy”. Jak widać w domyśle jest wulgaryzm, tak samo jak to zrobi przy *. Czyli jak to jest, kneblujecie takich też czy nie? Podejrzewam, że jednak nie.



Natomiast jeśli nie potrafisz czegoś odczytać bo użyty jest znak nieczytelny, lub litery nie są ułożone w słowo czytelne to knebluj za spamowanie wyrazami które nic nie oznaczają, spam. Proste. A nie wulgaryzm bo ty się domyślasz.
Ale w takiej sytuacji knebluj też użytkowników piszących np. „pomusz” itd. gdyż takie słowo też nie istnieje. A może to zakamuflowany wulgaryzm?

Podsumowując i ogólnie rzecz biorąc osoba krzycząca publicznie „kurr.” nie może zostać ukarana mandatem za wulgaryzm bo nim nie jest. Ale jeśli za głośno krzyczy może zostać ukarana za zakłócanie porządku dziennego lub ciszy nocnej.

Jak juz wczesniej pisalam jest to swego typu balansowanie na krawedzi, choc podany tu przyklad jest i tak duzo dyskretniejszy, niz wulgaryzm z cenzura, choc w zaleznosci od sytuacji i czestotliwosci taki zwrot rowniez mozna ukarac (choc jako mniej dobitna i bardziej kulturalna odmiana dalabym warna, lub najwyzej knebla na 60 min, ale tak jak pisze, kazda sytuacje ocenia sie indywidualnie). Podobnie zreszta traktujemy obrazanie, za nazwanie kogos "dzieciak", lub "noob" raczej nie stosuje sie kary, natomiast za bardziej obrazliwe zwroty juz tak. wulg wulgowi, a obraza obrazie nierowne, a dobranie kary adekwantnej do przewinienia, jak i sama ocena czy to juz zasluzylo na kare jest ciezkim zadaniem, a kazdy Mod / GM tez moze nieco inaczej to ocenic, w koncu jestesmy ludzmi :)


31 Mar 2012, o 15:09
Profil
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2011, o 02:38
Posty: 1597
Miejscowość: Szczecin
Podziękowano: 109 razy
Otrzymanych podziękowań: 101 razy
Post Re: Knebel wulgaryzm
to i ja dorzucę swoje 3 grosze (znowu). Jeżeli Ty miałeś na myśli co innego (a my naprawdę chcemy wierzyć w dobre intencje użytkowników), to nie każdy takie ma. Niestety jesteśmy zmuszeni do oceniania poszczególnych przypadków przez pryzmat ogółu. Jest to jedyne wyjście, jeżeli chcemy uniknąć naprawdę poważnego bałaganu.


31 Mar 2012, o 16:03
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sty 2011, o 02:54
Posty: 144
Podziękowano: 55 razy
Otrzymanych podziękowań: 113 razy
Post Re: Knebel wulgaryzm
aro777 napisał(a):
Lehmar napisał(a):
ŻADEN NIECZYTELNY CIĄG ZNAKÓW NP. Z „#” W ŚRODKU, (KOŃCU CZY POCZĄTKU NIE TWORZĄCY JASNEGO SŁOWA) NIE JEST WULGARYZMEM!!!


Jesteś i***tą...

(Oczywiście chodziło mi o "jesteś inuitą" - czyli inaczej eskimosem)


31 Mar 2012, o 16:57
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 12 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 253 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron