Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
 Pomysły odnośnie wojen 
Autor Wiadomość
Pogromca Valdaroga

Rejestracja: 4 Kwi 2011, o 23:13
Posty: 1301
Podziękowano: 26 razy
Otrzymanych podziękowań: 502 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pomysły odnośnie wojen
zumix: to się nazywa walka scenariuszowa. Tyle, że niezwykle uboga, na podobieństwo turnieju. Administracja ciągle tego nie opracowała do końca.


13 Kwi 2012, o 18:43
Profil
Jedną nogą w Haligardzie
Awatar użytkownika

Rejestracja: 5 Lut 2011, o 18:47
Posty: 35
Podziękowano: 15 razy
Otrzymanych podziękowań: 7 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pomysły odnośnie wojen
W tym rzecz ,że jest uboga. Łatwa do wprowadzenia i trochę oderwie od tego co mamy.

To po co w ogóle jest ten temat jak ty wszystko krytykujesz ?
Daruje sobie następne wypociny bo to nie ma sensu..

_________________
~~Kto nie dąży do rzeczy niemożliwych nigdy ich nie osiągnie~~
-------------------------------------------------------------------------------------------------


13 Kwi 2012, o 19:04
Profil
Pogromca Valdaroga

Rejestracja: 4 Kwi 2011, o 23:13
Posty: 1301
Podziękowano: 26 razy
Otrzymanych podziękowań: 502 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pomysły odnośnie wojen
Może użyłem złego słowa. Zamiast uboga, to prosta. Zaletą tego pomysłu jest że promuje lepszych (z lepszym eq lvl) graczy. Zaleta jest jednocześnie wadą - mało kto będzie miał ochotę na tak ryzykowne walki. Żeby od jednej walki zależało nawet 30% (kilka tysięcy) prestiżu? 1v1 to kpina, w zbyt dużym stopniu zależy od klasy grających.

Dla mnie pomysł obojętny, tyle że jak wspomniałem, to walka scenariuszowa. Przydałoby się uzdrowić sytuacje (normalnych) wojen, o ile to możliwe...

PS: Walka 1vs1 druidów z latarniami życia, z leczeniem - trwałaby choćby i miesiąc, postacie można by zostawić na afku :P


13 Kwi 2012, o 19:12
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sie 2010, o 19:14
Posty: 86
Podziękowano: 17 razy
Otrzymanych podziękowań: 32 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pomysły odnośnie wojen
Kyth Moire ciągle piszesz że silniejsi nie powinni wygrywać wojen bo są silniejsi... to według Ciebie słabsi mają wojny wygrywać?
Według mnie wojna powinna być za zgodą 2 gildii.

możliwość a) Gildia ABC wypowiada wojnę Gidii CBA, CBA akceptuje wojnę pojawia się w pokoju turniejowym (bądź zmiana zamkniętego pokoju drużynowego na pokój gildiowy) turniej powiedzmy 3vs3 i 2vs2 (odpowiednie nazwy "ABC vs CBA 3vs3").
Czemu 2 turnieje? Sądzę że własnie takie małe drużyny pokazują najlepiej czy ktoś potrafi dobrze "bawić się" w pvp. Jeszcze żeby było ciekawiej to powinno być losowe tak że drużyny z jednej gildii będą trafiać na siebie ( więc niekoniecznie wygra gildia która da najwięcej drużyn).
Turnieje były wyznaczana na podstawie średnich lvl gildii ( wzór dla 3vs3: 3,5*((sumaLVL"ABC"+sumaLVL"CBA")/ilość ludzi w gildiach). Turniej pojawiałby się automatycznie z data +3 i +4 dni od zaakceptowania wojny. Oczywiście nie można przyjmować nowych człeków do gildii od momentu otrzymania powiadomienia o wojnie, i w turnieju mogą być osoby tylko z gildii.
Wygrywa gildia która zdobędzie najwięcej punktów z 2 turniejów,
za zajęcie 1 miejsca - 5 pkt
za zajęcie 2 miejsca - 3 pkt
za zajęcie 3 miejsc - 1 pkt
czyli łącznie jest 20 punktów do zdobycia.
Nagrodą dla wygranej gildii od 20% do 30% prestiżu, 20% do 50% surowców, 30 do 60% złota, platyny w ten sposób nie będzie można stracić. Im zbliżone siły, poziomy gildii, czy też prestiż na zakończenie turnieju to tym większe korzyści dla wygranych.
Przegranej gildii wojny ponownie nie będzie można zaproponować, natomiast przegrana gildia też tej która wygrała nie może wypowiedzieć wojny.


możliwość b) Gildia ABC wypowiedziała wojnę gildii CBA, CBA odrzuciła wojną. Odrzucili wojnę czyli podali się bez walki według mnie powinni zostać pozbawienie do 20% prestiżu w zależności do różnicy prestiżu i nie może im ta sama gildia wypowiedzieć wojny, aż do momentu w którym gildia CBA nie wypowie wojny ABC. Pewnie powiecie że "koks" będą masowo wypowiadać wojny słabszym, cóż teraz też tak jest tylko że teraz gildia straci jednorazowo.

możliwość c) Gildia ABC wypowie wojnę gildii CBA, nie przyjmie ani nie odrzuci wojny. Będzie to wojna w zawieszaniu, która powinna się toczyć na dotychczasowych zasadach co zmusi gildia CBA do jak najszybszego rozstrzygnięcia ( bo wiadomo że silniejsi tylko wypowiadają wojnę :twisted: )

_________________
Kto walczy z potworami, ten niechaj baczy, by przy tym samemu nie stać się potworem.


14 Kwi 2012, o 02:15
Profil
Uczeń Simona

Rejestracja: 12 Lut 2012, o 18:14
Posty: 62
Podziękowano: 3 razy
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pomysły odnośnie wojen
Nie zgadzam się na stratę presta za nie przyjęcie wojny. Reszta może być.


14 Kwi 2012, o 10:09
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Mar 2012, o 22:57
Posty: 314
Podziękowano: 2 razy
Otrzymanych podziękowań: 13 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pomysły odnośnie wojen
Co to za wojna GvG gdzie członkowie jednej gildii bija się miedzy sobą :P
Jak dla mnie za duże te procenty 20% z 50k to jest 10k prestiżu masakra za 1 wojnę?? Do tego 50% złota i surowców?? Gdzie ci gildie na to pójdą jeszcze większa strata jak dotychczas jeszcze większy strach przed wojnami by był. Na dodatek strata za niezaakceptowanie wojny masakra 20% po 5 niezaakcentowanych wojnach gildie zeszła by do 33% swojego prestiżu czyli jak ktoś ma 40k prestiżu zostało by mu 13k. Jak dla mnie pomysł nie przemyślany znów wojny były by tylko dla silnych gildii chodź one pewnie tez by się bały.

A chcemy żeby wojny były dla każdego. Pomyślcie zanim coś napiszecie kto na którym lv i za ile, w tym co ja pisałem starałem się aby każdy mógł gdzieś walczyć ale widać ze silni gracze chcą prostej nawalanki ze wszystkimi.

Na turnieje organizowane przez graczy można zrobić osobny temat na przykład gracze ugadywali się dla kogo ten turniej ustawiali by pule (ze wpisowego lub z wpłaty jakiejś) datę i godzinę, do tego jakieś zasady szczególne.

_________________
"Warto mieć marzenia" tylko jaka to wartość jak się nic z tego nie ma??


14 Kwi 2012, o 11:38
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sie 2010, o 19:14
Posty: 86
Podziękowano: 17 razy
Otrzymanych podziękowań: 32 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pomysły odnośnie wojen
Zauważ ze to jest max 20% więc gildie miały by szansę pokonać przeciwnika tyle by straciły. Na przykład gildia ABC ma 15432 siły i wypowiada wojnę gildii CBA która ma 13253 siły. Więc liczone było by w ten sposób 13253/15432 *100% co daje 85%, i te 85%*20% co daje nam 17% - powiedzmy ze gildia z taką siłą ma 50000 prestiżu to straci 8500. I ma pewność że gildia znów jej nie wypowie wojny więc w pewnym sensie ma z głowy już jednych koksów.

_________________
Kto walczy z potworami, ten niechaj baczy, by przy tym samemu nie stać się potworem.


14 Kwi 2012, o 13:18
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Mar 2012, o 22:57
Posty: 314
Podziękowano: 2 razy
Otrzymanych podziękowań: 13 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pomysły odnośnie wojen
Nie wiele to zmienia dalej walki są tutaj zbyt losowe żeby aż tak wielkie zmiany mogły by być, wojna która toczy się kilka godzin (albo nawet nie cala godzinę) nie możne dać zysku czy straty 8,5k prestiżu. Po takiej stracie to pewnie zawały i depresje same :P

_________________
"Warto mieć marzenia" tylko jaka to wartość jak się nic z tego nie ma??


14 Kwi 2012, o 13:29
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 323 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron