Odpowiedz  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
 Radio w Taernie 
Autor Wiadomość
Uczeń Simona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 6 Cze 2011, o 13:46
Posty: 62
Miejscowość: krater w okolicach Marsa
Podziękowano: 44 razy
Otrzymanych podziękowań: 52 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Radio w Taernie
Jeżeli gazetka nie wypaliła to co dopiero takie radio :)
Ciekawy pomysł byłby, gdyby Taern się czymś charakteryzował, miał rozwiniętą fabułę a tak nie jest. Jaką muzykę będziecie puszczać? Bibera? Jakie tematy będą poruszane, gdy zabraknie pomysłów? O tym jak ktoś jest fajny a inny nie? Znów będzie kolejny Taerniak, który nie ma ze sobą nic do zaprezentowania.

Szkoda czasu.
PS: Macie osoby z odpowiednią dykcją, głosem do radia? Kogoś kto się zna na robieniu różnych rzeczy typu dżingli? Chcąc nie chcąc jak się ktoś za coś zabiera, dobrze by było to na jak najwyższym poziomie a nie od tak se, by się ludzie z tego śmiali.

_________________
"Istnieje tylko jedna prawda - administracji/biurokracji".

Przypełzła from Gildia: Radykalne Śpiochy.
VD 100 coś lvl, s2.


20 Kwi 2012, o 10:46
Profil
Zabójca Tilsai
Awatar użytkownika

Rejestracja: 5 Mar 2011, o 20:36
Posty: 756
Podziękowano: 63 razy
Otrzymanych podziękowań: 139 razy
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Radio w Taernie
Dla Ciebie Biebera i Pannę Black na zmianę.
Takie radio ma szansę na sukces. Słuchałaś kiedyś Kwejk.fm ?
Leci tam ciekawa muzyka są fajne audycje, a to tylko radio strony z obrazkami. Radio daje o wiele większe możliwości niż gazeta, a nawet Taerniak miał szansę na zaistnienie na dłużej, jedynie zabrakło im pomysłu i regularności.

Fabuła to jedno, a radio dla grupy osób to inna sprawa.

_________________
W grze od 24.12.2010
W ekipie od marca 2011


20 Kwi 2012, o 10:50
Profil
Uczeń Simona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 6 Cze 2011, o 13:46
Posty: 62
Miejscowość: krater w okolicach Marsa
Podziękowano: 44 razy
Otrzymanych podziękowań: 52 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Radio w Taernie
Ale radio musi mieć coś do zaprezentowania, zainteresowania, czym to zrobisz jak sens gry nie jest rozbudowany? Czym zainteresujesz słuchaczy? Dlatemu padł Taerniak i dlatemu padnie i takie radio :)
Wszystko ma szanse na rozwój, jeśli tylko zajmują się tym odpowiednie osoby i wiedzą jak się to je. Nie robią tego by zaistnieć, mają pomysł świetny, który chcą kontynuować, zarażać nim innych, ale z czasem gdy nie ma się na czym się oprzeć człowiek błądzi :)

Radio czy gazeta jest fajna na chwile, ale z czasem zaczynają pojawiać się problemy i muszą się zajmować tym osoby, jak wspomniałam wcześniej, które wiedzą jak sobie z nimi poradzić. Jeśli znajdziecie kogoś takiego może byłby sens zainwestowania w radio :) a tak ni ma sensu. Trza mieć plan działania.

_________________
"Istnieje tylko jedna prawda - administracji/biurokracji".

Przypełzła from Gildia: Radykalne Śpiochy.
VD 100 coś lvl, s2.


20 Kwi 2012, o 10:58
Profil
Zabójca Tilsai
Awatar użytkownika

Rejestracja: 5 Mar 2011, o 20:36
Posty: 756
Podziękowano: 63 razy
Otrzymanych podziękowań: 139 razy
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Radio w Taernie
To brzmi tak jakbyś była przeciw do czasu wprowadzenia Twojego pomysłu.
Widzę że chyba nie czytałaś tego tematu, bo póki co nie ma tu napisane co by było puszczane.
Jedynie dyskusja toczyła się na temat rejestracji takiego radia i tego kto by chciał się podjąć. Fabuła gry nie ma chyba większego znaczenia w audycji, chyba że chcesz opowiadać questy.
Wszystko da się wymyślić, zarówno poważne audycje, pouczające, jak i zabawne.

Pamiętaj, że w zwyczajnych radiach audycje nie zajmują całego czasu antenowego, są głównie przerywnikiem, i nie trzeba paplać 24/7 aby coś było ciekawe.

_________________
W grze od 24.12.2010
W ekipie od marca 2011


20 Kwi 2012, o 11:09
Profil
Uczeń Simona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 6 Cze 2011, o 13:46
Posty: 62
Miejscowość: krater w okolicach Marsa
Podziękowano: 44 razy
Otrzymanych podziękowań: 52 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Radio w Taernie
Nie wpadłabym na taki pomysł bo wiem, że i tak to nie wypali, jakby się udało z gazetką to takie radio tyż. Skoro się nie udało podratować jednego, to jak możecie poradzić sobie z taką inwestycją? Szkoda pieniędzy, dlatemu śmiałam zabrać głos w tej sprawie, jako ta z "rozsądkiem" :) Wiadomo, że za swoimi pomysłami zawsze stoi się murem, ci którzy rzucili pomysła będą go bronić bo coś w nim widzą, ale czym się to różni od nastawienia osób, jakie były za Taerniakiem?
Co do audycji, chyba nikt nie lubi jak w radiu jest za dużo gadania, ale to gadanie mówi wiele o stacji jaką słuchasz :) Charakteryzuje ją, tworzy klimat, tym bardziej Ci którzy wkładają w nią swoje serce, układają teksty i całą resztę - trzeba z lekka szerzej na to spojrzeć, nie na tę chwilę jak to może wyglądać z technicznej strony. Bo skoro coś tam może działać co podałaś wcześniej w przykładzie, to i takie coś co Wy proponujecie może mieć sens bytu. Obmyślcie cały plan i nie rzucajcie się motyką na słońce.

O tyle dobre, że muzyka nigdy się nie skończy, zawsze coś się puści, pytanie jak wyżej ktoś się zastanawiał, byleby to było legalne, bo jak wiadomo z prawem autorskim nie ma zmiłuj, trzeba wiedzieć co można a co nie by nie narobić sobie problemów. Osobiście na utworach się nie znam, ale nie ma takiej wolności z nimi jak z pisaniem. Dlatego wciąż wracam myślą do Taerniaka, może najpierw postarajcie się go reanimować, spróbujcie swoich sił na czymś prostszym a potem, jeśli to przeżyje zorganizujcie radio. Taki Taerniak może wtedy współpracować z radiem i jest z lekka lekko :) ciekawiej, jedno drugie napędza, jedna i druga grupa dzieli się pomysłami i nie pozwala się wypalić.

_________________
"Istnieje tylko jedna prawda - administracji/biurokracji".

Przypełzła from Gildia: Radykalne Śpiochy.
VD 100 coś lvl, s2.


20 Kwi 2012, o 11:22
Profil
Zabójca Tilsai
Awatar użytkownika

Rejestracja: 5 Mar 2011, o 20:36
Posty: 756
Podziękowano: 63 razy
Otrzymanych podziękowań: 139 razy
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Radio w Taernie
Chodzi o Twój pomysł z rozwinięciem fabuły.

Póki co powstrzymajmy się od porównywania radia do Taerniaka, bo to zupełnie różne światy w kwesti ludzi chcących to stworzyć.
Taerniak był dobrą gazetką, tylko zabrakło im czegoś co ciekawi.
Wypowiadałam się na ten temat w zamkniętym forum i uważam że gazetkę da się postawić na nogi.

Co do radia nie komentujmy, bo obie nie wiemy jak to będzie wyglądać, a wnioski bo nie, bo tak.
Też nie mają większego sensu.

_________________
W grze od 24.12.2010
W ekipie od marca 2011


20 Kwi 2012, o 11:36
Profil
Uczeń Simona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 6 Cze 2011, o 13:46
Posty: 62
Miejscowość: krater w okolicach Marsa
Podziękowano: 44 razy
Otrzymanych podziękowań: 52 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Radio w Taernie
To nie jest stricte mój pomysł bo ja gry i zadań nie tworzę, to tylko przypomnienie niechcący tego (skoro próbujesz o tym wspomnieć), że nie masz powiedziane czym jest Taern, radio będzie to wymyślać? Niech wymyśla, ale widzisz, sama tego potrzebujesz i zdałaś sobie z tego sprawę :D Bo trza to mieć, by się na czymś oprzeć. I nie prawda, nie robię sobie w tym momencie kryptoreklamy, tylko jak widać nie da rady nie powracać do tego tematu bo jest potrzebny, szczególnie jeśli chodzi o gazetkę czy nawet radio. Jeśli radio czy cokolwiek innego ma być dobre musi mieć coś wspólnego z Taernem nie tylko tematami, jakie są poruszane ale ciągnąć jak magnes do gry, nie być czymś oderwanym.
Jeśli chcecie robić coś co ma przetrwać musi mieć klimat. To tak jak z gazetką czy radiem w szkole, kto przechodził taki trening wie co mam na myśli i jak bardzo to przypomina sytuację w grze, gdy dla nieznajomych ludzi, ale w pewnym środowisku, chce się stworzyć coś, co zainteresuje odbiorców. O zainteresowanie zawsze nie jest łatwo, bo nie da rady każdego zaspokoić, ale miło jak się robi coś dla innych a nie samego siebie.

Wniosek nie jest nie: bo takie mam widzimisię. Wniosek jest nie: bo nie miał się kto zająć gazetką to i nie będzie się mieć kto zająć radiem. Każdy kto odgradza jedno od drugiego już robi błąd, bo gazetka to pikuś w porównaniu do radia, który wpływa na więcej zmysłów ^^.
Poruszmy temat Taerniaka i tutaj, nie zaszkodzi, może Ci którzy chcą radia wezmą i pod swoje skrzydła gazetkę, czemu nie? Nie każdy w jakimś tam temacie miał do przeczytania to co ktoś miał na myśli, tu i teraz jest na to czas skoro odzywa się ktoś z zapotrzebowaniem, nie obrabiając nikomu zadka, jasno stwierdzić w czym był problem i nie dopuścić by to miało miejsce.

Szkoda gasić czyjeś chęci, ale warto wysunąć wnioski z historii i rozmawiać, dyskutować ze sobą, tworzyć plan skoro są chęci, nie poddawać się, dopuszczać do głosu każdego kto chce się wypowiedzieć, nawet jeśli krytykuje nie robi tego na złość.

_________________
"Istnieje tylko jedna prawda - administracji/biurokracji".

Przypełzła from Gildia: Radykalne Śpiochy.
VD 100 coś lvl, s2.


20 Kwi 2012, o 11:58
Profil
Uczeń Simona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 9 Mar 2011, o 20:04
Posty: 52
Podziękowano: 6 razy
Otrzymanych podziękowań: 13 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Radio w Taernie
Jakiś czas temu prowadziłem audycje w radiu internetowym dlatego postanowiłem się wypowiedzieć. Moim zdaniem co do klimatu na audycjach, wzmianki o nadchodzących turniejach, eventach czy np osiągnięciach (dropnięcie kilku rarów z jednego bossa) lub zsolowaniu bossa na małym lvl w zupełności wystarczy. Jeśli nie zawsze można dodać opcje reklam za platyne, typu gracz A płaci 10 platyn i jego oferta handlowa będzie czytana przez osobę prowadzącą audycje. Do tego można np stworzyć dział na forum gdzie będzie można wysyłać pozdrowienia dla swoich kolegów z gry lub gildii. Jest mnóstwo możliwości co zrobić aby takie radio nie było całkiem oderwane od świata gry.

_________________
Duffik 94 druid Ostlor
RedHott 70 barba Ostlor
IamDuffis 43 mo Ostlor


20 Kwi 2012, o 14:08
Profil
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2011, o 02:38
Posty: 1597
Miejscowość: Szczecin
Podziękowano: 109 razy
Otrzymanych podziękowań: 101 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Radio w Taernie
To ja gwoli ścisłości wypowiem się co do Taerniaka. To był kolos na glinianych nogach (samo to, ile wychodziły poszczególne numery i to, kiedy wyszedł 1 numer - notabene po jakiś 2 czy 3 miesiącach), kiedy był zapał, mieliśmy ograniczenia co do tematu. Potem, gdy dostaliśmy wolną rękę, nie mieliśmy sensowych "redaktorów". Już z pierwszym numerem było widać, że nie wszyscy chcieli to robić, niektórzy chcieli tylko platę. Deadline był tak odwlekany, że nikomu nie chciało się robić na czas. W efekcie poprawiałem prawie wszystkie teksty, gdy już wszyscy domagali sie pierwszego numeru. Potem i mnie ogarnął tumiwisizm, bo w 3 osoby nie da się zrobić nawet średniej gazetki. Brak różnorodności. Gazetka raczej nie będzie reanimowana, bo zwyczajnie, nie ma chętnych, aby się za to sensownie zabrać. 4 numer był praktycznie gotowy (zdążyłem napisać coś do niego, mimo 3 miesięcznej! przerwy). I co? I nic. Znowu. Największą "mobilizacją" było to, że spóźnialscy chyba dostaną mniej platy-.-

Co do radia, żeby nie robić offtopu.
Mamy KGB, który siedzi w tym. I to dosłownie. Podejrzewam, że chociaż dobrą radą pomoże:) audycje wcale nie muszą być związane z Taernem. Przynajmniej nie wszystkie :) Co do muzyki, mogą być bloki tematyczne chociażby. Jakaś lista, kto wie, może jest jakiś zapaleniec, który robi muzykę i coś od siebie podrzuci:)

Ale zapału i pomysłu na początku zawsze jest mnóstwo (patrz Taerniak) gorzej jest później.


21 Kwi 2012, o 14:43
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Kwi 2012, o 14:22
Posty: 84
Miejscowość: Sosnowiec
Podziękowano: 8 razy
Otrzymanych podziękowań: 52 razy
Nick w grze: Inese
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Radio w Taernie
A na czym owa pomoc miała by polegać?
Bo pomagać mogę lecz chce wiedziec czy dam rade ogarnąc :)

_________________
Serwer VGram jako:Inese [Mosiek]Patrząc na ciemność lub śmierć boimy się nieznanego - niczego więcej. Jeśli pomogłem to "Kliknij Kufelek" :D Czytaj:
http://forum.taern.pl/viewtopic.php?f=161&t=9053

http://forum.taern.pl/viewtopic.php?f=161&t=16507


21 Kwi 2012, o 14:55
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 410 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron