Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 19 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
 Torgowisko po raz setny :) 
Autor Wiadomość
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2011, o 03:07
Posty: 1229
Podziękowano: 78 razy
Otrzymanych podziękowań: 463 razy
Nick w grze: Gildartz
Post Re: Torgowisko po raz setny :)
ironka napisał(a):
w dawnych tematach dotyczących targowiska przewijały się wypowiedzi kolorowych twierdzących, że byłoby to 'za duże ułatwienie', 'zabójstwo klimatu' itp. stąd taka moja osobista teoria, że być może góra po prostu nie bardzo chce żeby to targowisko w ogóle powstało.


Zabójstwo klimatu? O ile fragment z ułatwieniem rozumiem, o tyle nie rozumiem podejścia, że to zabije klimat. Fabuła Taernu dzieje się w alternatywnym świecie osadzonym w czasach średniowiecza (z grubsza rzecz ujmując), w tamtych czasach sercem miasta był targ, duszą miasta była gospoda. Gospoda jest, i w Trentis, i w Kemenak, targowisko również jest w Trentis, ale jedynie dla NPC, nie dla graczy. W większości gier mmorpg, w które grałem i gram nadal, targowisko jest. To, można powiedzieć, obowiązek w takiej grze, gdzie ciągle coś dropimy. :) Ale znając częstotliwość wprowadzania zmian w Dumie Taernu i fakt, że grafik zmianowy jest ustalony na najbliższe pięć lat z hakiem, targowiska bym się jednak nie spodziewał. :)

Pomysł ogólnie nie jest zły, chociaż odnośnie targowiska bywały lepsze, a było ich tu, było, dosyć sporo.

_________________
Image
Image
Image


10 Maj 2012, o 22:00
Profil
Uczeń Heremona

Rejestracja: 9 Lut 2011, o 18:04
Posty: 466
Miejscowość: płock
Podziękowano: 41 razy
Otrzymanych podziękowań: 93 razy
Nick w grze: ShortBow
Post Re: Torgowisko po raz setny :)
Ja tylko dodam że targowisko jest, tyle że chwilowo niedostępne :lol: ;)

Targowisko jest potrzebne tak samo jak i podklasy ale prawda jest taka że niestety raczej nie będzie nam dane (a przynajmniej połowie) ich ujrzeć w grze.
Jak pisałem w innym temacie, może czas zmienić priorytety i zająć się niektórymi rzeczami które były planowane na termin późniejszy.

_________________
*Shortbow* - 119 - s3 - DELETED (Assassins of Kings 4 ever)

(In)famous asian women lover from s3.


10 Maj 2012, o 22:05
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Mar 2012, o 22:57
Posty: 314
Podziękowano: 2 razy
Otrzymanych podziękowań: 13 razy
Post Re: Torgowisko po raz setny :)
@ironka
O tym ze temat powinien być zamknięty wiem napisałem to w pierwszym moim poście.

Co do klimatu to się nie zgodzę mi klimat gry zabija to ze co 10 min widzę na handlowym te same oferty wklejane z notatnika czyli spam i trolwanie.

Osobiście grałem w sporo gier typu MMO w jednej z nich coś wzór targu był wprowadzony dopiero po 2 latach i gra nic nie straciła lecz zyskała skończy się wysiadywanie całymi dniami na handlowym ludzie zaczęli grac.
Brak targu może być na początku gry gdzie gra się dopiero tworzy i nie ma za wiele do do roboty, to ludzie żeby mieli zajęcie siedzą na handlowym obecnie Taern jest na tyle rozbudowany że siedzenie na handlowym jest zbędne. (oczywiście po wprowadzenie targu nie trzeba usuwać czatu handlowego nie wszystkie oferty będzie się dało dać na targ)

W taki targ może mieć tez historie do przedmiotów i takie coś na pewno zmniejszy ilość za pytań "po ile chodzi przedmiot xyz" wystarczy ze ktoś zobaczy w historie.

Gadanie "kolorowych" o tym że wprowadzenie targu jest złe może być spowodowane strachem przed wprowadzeniem tak wielkiej zmiany w systemie handlu na pewno będzie to spora i odczuwalna zmiana a "kolorowi" są już starymi wyjadaczami i maja już utarte nawyki. Dodam ze taka sytuacja ma miejsce w wielu dobrych pomysłach bojkotowanych bez "kolorowych".

_________________
"Warto mieć marzenia" tylko jaka to wartość jak się nic z tego nie ma??


10 Maj 2012, o 22:36
Profil
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Rejestracja: 1 Maj 2011, o 18:35
Posty: 1643
Miejscowość: RZE
Podziękowano: 302 razy
Otrzymanych podziękowań: 400 razy
Nick w grze: Buszcik
Post Re: Torgowisko po raz setny :)
Dexdex napisał(a):
@ironka
O tym ze temat powinien być zamknięty wiem napisałem to w pierwszym moim poście.
Co do klimatu to się nie zgodzę mi klimat gry zabija to ze co 10 min widzę na handlowym te same oferty wklejane z notatnika czyli spam i trolwanie.

Takie życie, trzeba Ctrl + C, Ctrl + V. Spamem i Trollowaniem bym tego nie nazywał.

Dexdex napisał(a):
Gadanie "kolorowych" o tym że wprowadzenie targu jest złe może być spowodowane strachem przed wprowadzeniem tak wielkiej zmiany w systemie handlu na pewno będzie to spora i odczuwalna zmiana a "kolorowi" są już starymi wyjadaczami i maja już utarte nawyki.

Targowisko jest zamknięte tylko chwilowo :D
A na poważnie gdy tylko Ekipa wybrnie z najważniejszych zaplanowanych zmian pewnie podejmie się stworzenia targowiska znanego Wam z innych gier MMORPG.

Dexdex napisał(a):
Dodam ze taka sytuacja ma miejsce w wielu dobrych pomysłach bojkotowanych przez "kolorowych".

Jak to już drygu wspominał ciężko wyłowić perełkę z pomysłów na forum. Na palcach dwóch dłoni mogę wyliczyć dobre pomysły ze strefy otwartej na forum. Takich wartych wprowadzenia "choćby od zaraz" jest może z 5.
Duże lepsze pomysły są w strefach zamkniętych do których maja dostęp "kolorowi".

_________________
Image
Buszcik - BuszcikMag - BuszVd s2 -- Busio s0


10 Maj 2012, o 22:48
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Mar 2012, o 22:57
Posty: 314
Podziękowano: 2 razy
Otrzymanych podziękowań: 13 razy
Post Re: Torgowisko po raz setny :)
Buszcik napisał(a):
Takie życie, trzeba Ctrl + C, Ctrl + V. Spamem i Trollowaniem bym tego nie nazywał.

Moim zdaniem operacja Ctrl + C, Ctrl + V powinna być całkowicie zakazana w grach typu mmo bo zabija cały klimat. Znam kilka takich gier gdzie nie jest możliwe coś takiego.
Buszcik napisał(a):
Jak to już drygu wspominał ciężko wyłowić perełkę z pomysłów na forum. Na palcach dwóch dłoni mogę wyliczyć dobre pomysły ze strefy otwartej na forum. Takich wartych wprowadzenia "choćby od zaraz" jest może z 5.
Duże lepsze pomysły są w strefach zamkniętych do których maja dostęp "kolorowi".

Do wprowadzenia od zaraz nie wiedziałem żadnego ale do przemyślenia i dopracowania owszem. Gracze zazwyczaj swoimi pomysłami podają tylko zarys a developerzy decydują jak chcą rozwijać swój produkt i co z danego pomysłu jest warte uwagi.
Może masz racje, nie wiem jakie tam macie pomysły, pewnie podobne pomysły przejawiają się na ogólnym ale mniej dopracowane. Sam napisałeś ze dostęp do tych maja tylko "kolorowi" gdzie nie wiele jest zmian i większość "kolorowych" to wyjadacze. Zazwyczaj firmy które już trochę działają na rynku wprowadzają w swoje szeregi ludzi tak zwanych Świeżaków którzy wprowadza trochę świeżości w pomysły. Poz tym swój swojego broni. Genialnym pomysłem w zamkniętym gronie było ACTA co z tego wyszło...??

_________________
"Warto mieć marzenia" tylko jaka to wartość jak się nic z tego nie ma??


10 Maj 2012, o 23:10
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 17 Lip 2010, o 20:34
Posty: 16
Podziękowano: 1 raz
Otrzymanych podziękowań: 1 raz
Post Re: Torgowisko po raz setny :)
Trochę schodzimy z tematu.

Jak dla mnie to targowisko powinno być w tym momencie priorytetem, no może zaraz po mapce dla hight lvli bo faktycznie mogą nie mieć co robić.
Z tymi podklasami też można poczekać bo zapewne były by dla graczy +40 a takie targowisko to dla wszystkich i dla 20 lvla i dla 80 zresztą też.
Wydaje mi się że osoby z przedziału lvlowego 20-50 to największe grono osób kupujących platynę i utrzymujących grę więc taki rynek naprawde moża zatrzymać tych ludzi przy taernie na dłużej niż miesiąc, bo czyż nie jest uciążliwe i męczące szukać kupców na cokolwiek co dropnie wartościowego ?
Sami sobie odpowiedzmy .


11 Maj 2012, o 10:33
Profil
Uczeń Heremona

Rejestracja: 9 Lut 2011, o 18:04
Posty: 466
Miejscowość: płock
Podziękowano: 41 razy
Otrzymanych podziękowań: 93 razy
Nick w grze: ShortBow
Post Re: Torgowisko po raz setny :)
Osoby ktore najwiecej kupuja platyne to osoby 60+ :p

Najwiecej platyny idzie na ulepszenia a gdy juz nie masz co robic z hajsem pozostaje tylko to.
A low lvl co ci kupi? 200 platki na premke? to raczej wszystko bo zadko kto ulepsza eq ponizej 50tki (ba a i naprawa hlvl eq bardziej oplacalna jest za plate przez co tez masa platy idzie wlasnie na naprawe rarow z waldka wenda itp itd bo jest to poprostu tansze).Nie wspomne juz o gildiach w ktorych lvl woli postawic budynek za plate bo stac go i jest to szybsze (tak samo pety ktore malo nie kosztuja)

_________________
*Shortbow* - 119 - s3 - DELETED (Assassins of Kings 4 ever)

(In)famous asian women lover from s3.


11 Maj 2012, o 13:16
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Mar 2012, o 22:57
Posty: 314
Podziękowano: 2 razy
Otrzymanych podziękowań: 13 razy
Post Re: Torgowisko po raz setny :)
Nie zrozumiałeś go, jemu chodziło kto najwięcej platyny kupuje za realna kasę. Wydaje mi się ze to może być porównywalne choć widać ze platynę sprzedajną głownie goście lv do 40 ale ci 60+ tez mogą kupować za realna kasę ale nie sprzedają bo ją potrzebują.

_________________
"Warto mieć marzenia" tylko jaka to wartość jak się nic z tego nie ma??


11 Maj 2012, o 13:37
Profil
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2010, o 22:29
Posty: 1435
Podziękowano: 52 razy
Otrzymanych podziękowań: 100 razy
Post Re: Torgowisko po raz setny :)
Ludziska sprawa targowiska jest jasna wystarczy poczytać wypowiedzi Dryga.
Targowisko jest planowane ale ma to dosyć niski priorytet, jest sporo ważniejszych rzeczy do zrobienia.
Tak więc nie ma co pisać pomysłów trzeba cierpliwie czekać.


11 Maj 2012, o 14:35
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 19 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 432 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron