Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
 handel surowcami 
Autor Wiadomość
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 28 Lip 2011, o 20:34
Posty: 11
Miejscowość: Żywiec
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Odpowiedz z cytatem
Post handel surowcami
Witam.
Nie wiem czy się nie zdubluję, ale nie znalazłem..może przeoczyłem...nic podobnego.

W związku z tym iż w gildii można wybudować zaledwie dwie kopalnie (z czterech) to może udałoby się wprowadzić opcję wypłacania surowców z gildii tak by można było nimi handlować lub wymieniać "1 do 1" z innymi gildiami.


29 Maj 2012, o 08:46
Profil
Chodząca legenda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2011, o 19:01
Posty: 2181
Podziękowano: 262 razy
Otrzymanych podziękowań: 697 razy
Nick w grze: desacred
Odpowiedz z cytatem
Post Re: handel surowcami
Wyobraź sobie, że ktoś robi włam na konto kanclerza/stratega wypłaca surkę i przekazuje innej gildii która od razu idzie na przemiał - co wtedy?

Jest jak jest i jest dobrze.

_________________
"Fałszywa skromność to najgorszy rodzaj pychy."

"Nie znam się, to się wypowiem."
"Znam się na wszystkim, na niczym dobrze."


29 Maj 2012, o 09:07
Profil WWW
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Gru 2011, o 16:51
Posty: 499
Podziękowano: 153 razy
Otrzymanych podziękowań: 197 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: handel surowcami
Mi się pomysł mimo wszystko podoba. Czasem naprawdę czegoś brakuje a czego innego jest nadmiar. Mimo wskazanego wyżej zagrożenia jestem na tak. Nie każdy musi być strategiem. Można by jednak wprowadzić jakieś zabezpieczenie typu zgoda dwóch strategów, ale nawet bez tego jest to moim zdaniem pomocne rozwiązanie.

_________________
REDDE, QUOD DEBES

ACCUSARE NEMO SE DEBET

ACTUS HOMINIS,NON DIGNITAS IUDICETUR

DA MIHI FACTUM, DABO TIBI IUS


29 Maj 2012, o 09:48
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 28 Lip 2011, o 20:34
Posty: 11
Miejscowość: Żywiec
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Odpowiedz z cytatem
Post Re: handel surowcami
co do zagrożeń....wprowadzić np. limit wypłat surowców na dzień, lub ograniczać ich wypłatę do kilku osób z gildii np. kanclerz i strateg

a to że ktoś się włamie na konto...to już inna bajka bo może wyczyścić całe, i dotyczy to wszystkiego a nie tylko surowców. jeśli są ludzie, którzy nie dbają o hasła i pozwalają grać innym na swoich kontach lub nie przejmują się tym że banalne hasło umożliwia włam, to już sami są sobie winni. (nie znam danych jak to do tej pory wyglądało co do ilości takich włamów na konta i czyszczenia ich)


29 Maj 2012, o 10:30
Profil
Chodząca legenda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Mar 2011, o 14:03
Posty: 2356
Podziękowano: 161 razy
Otrzymanych podziękowań: 256 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: handel surowcami
Jestem na nie. Specjalnie jest zrobione, że można wybudować tylko 2 kopalnie. Jesteśmy wtedy zmuszeni robić zlecenia na surowce, a tak to możnaby polegać tylko na kopalniach, dlugo bo długo, ale w koncu kopalnie zapracowałyby na nowy budynek :D


29 Maj 2012, o 10:54
Profil
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Cze 2011, o 21:16
Posty: 1021
Podziękowano: 39 razy
Otrzymanych podziękowań: 175 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: handel surowcami
taaaak, to jest piękny pomysł, dawno już żałowaliśmy że nie możemy handlować tymi surowcami...

tylko że wtedy wszystkie inne metody pozyskiwania surowców i handel nimi przestałyby istnieć, gildie po prostu wymieniałyby się między sobą i budowały przy zerowym wysiłku.


29 Maj 2012, o 11:43
Profil
Chodząca legenda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Kwi 2011, o 03:06
Posty: 2255
Miejscowość: Wawa
Podziękowano: 216 razy
Otrzymanych podziękowań: 865 razy
Nick w grze: Szymdaro
Odpowiedz z cytatem
Post Re: handel surowcami
Dokładnie jak wyżej - nazbieraj sobie czego masz dużo i handluj z ludźmi, którzy mają coś innego na wymianę :) Nie trzeba tutaj dodatkowych rozwiązań w gildiach.

_________________
Mój kanał na YT

Życie jest jak szachy: albo posuwasz królową, albo bijesz konia.
Życie jest jak szachy: najbardziej żałujemy ruchów, których nie możemy cofnąć.
Prawdziwie wolnym człowiekiem jest tylko ten, kto nikogo nie kocha.


29 Maj 2012, o 12:40
Profil WWW
Uczeń Simona

Rejestracja: 12 Lut 2012, o 18:14
Posty: 62
Podziękowano: 3 razy
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Odpowiedz z cytatem
Post Re: handel surowcami
Jestem na tak. Jako dodatkowe zabezpieczenia można dać dodatkowe chasło bez możliwości automatycznego zapisania i/lub zgodę kanclerza i conajmniej jednego stratega.


29 Maj 2012, o 14:21
Profil
Duma Forum!
Awatar użytkownika

Rejestracja: 8 Lis 2010, o 01:32
Posty: 4230
Miejscowość: Cagliharmon
Podziękowano: 107 razy
Otrzymanych podziękowań: 303 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: handel surowcami
Wtedy wystarczy po prostu zakladac gildie na mniejszych charach, zbudowac kopalnie i przekazywac surowce na glowna gildie. NIE ma tak latwo :)


29 Maj 2012, o 16:39
Profil
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Gru 2011, o 16:51
Posty: 499
Podziękowano: 153 razy
Otrzymanych podziękowań: 197 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: handel surowcami
Cóż, opierając się na powyższych wpisach i doświadczeniu z grą wnioskuję,że nie będzie takiej możliwości. Szkoda, świat się przez tonie zawali. Zaskoczyło mnie jednak co innego... osoby które zazwyczaj podają bardzo rozsądne argumenty teraz... odpłynęły:

Mystheria napisał(a):
Wtedy wystarczy po prostu zakladac gildie na mniejszych charach, zbudowac kopalnie i przekazywac surowce na glowna gildie. NIE ma tak latwo :)


Raczej wątpię, żeby było to opłacalne. Trzeba wyhodować chara, nabić te 20 000 prestiżu, włożyć masę surowców/złota/ew platyny i wtedy można czerpać jakieś zyski.
Przykładowo: warownia i 2 zakłady to 80 000 szt surowca i 8kk. Dziennie wytworzymy niecałe 2 000 szt surowca więc zacznie się zwracać po 2 miesiącach. 2 000 szt surowca dziennie... wybaczcie, ale tyle jest w stanie jest wpłacić dziennie w miarę aktywny gracz 70lev+. Oczywiście niektórzy gracze mają kilka mniejszych postaci i może powstaną takie "gildie-farmy" ale raczej będzie to margines.


ironka napisał(a):
taaaak, to jest piękny pomysł, dawno już żałowaliśmy że nie możemy handlować tymi surowcami...

tylko że wtedy wszystkie inne metody pozyskiwania surowców i handel nimi przestałyby istnieć, gildie po prostu wymieniałyby się między sobą i budowały przy zerowym wysiłku.


Z pustego i Salomon nie naleje. Mamy w gildii ok 15 aktywnych graczy, każdy robi dziennie średnio 300-400 szt surowca (gracze poniżej 70lev robią mniej z wiadomych powodów). W najsilniejszych gildiach z s3 wpłaca się nieco więcej. Oczywiście można zdać się na wymiany, ale wtedy rozbudowa trwałaby 3-4 razy dłużej.


Szymdaro napisał(a):
Dokładnie jak wyżej - nazbieraj sobie czego masz dużo i handluj z ludźmi, którzy mają coś innego na wymianę :) Nie trzeba tutaj dodatkowych rozwiązań w gildiach.


Problemy z magazynowaniem. Jak już wykonamy zlecenie to zazwyczaj chowamy surowce w gildii a nie w zawalonym depozycie. Jakieś wyjście to zawsze jest, ale po co mamy to robić okrężną drogą?

_________________
REDDE, QUOD DEBES

ACCUSARE NEMO SE DEBET

ACTUS HOMINIS,NON DIGNITAS IUDICETUR

DA MIHI FACTUM, DABO TIBI IUS


29 Maj 2012, o 20:50
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 16 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 383 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron