Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
 Kilka pomysłów na gildie 
Autor Wiadomość
Uczeń Simona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 3 Mar 2012, o 04:08
Posty: 49
Miejscowość: Poznań
Podziękowano: 11 razy
Otrzymanych podziękowań: 6 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Kilka pomysłów na gildie
Korzystając z tego, że nie da się wejść na grę, postanowiłam podzielić się kilkoma pomysłami dotyczącymi gildii.
1. Zmiana nazwy gildii
Nie wyszperałam nigdzie tego pomysłu, choć był on wielokrotnie powtarzany w moim gronie. Często jest tak, że założyciel rezygnuje z gildii, czy nawet z gry, a nazwa zostaje. Zdarza się, że nie wiadomo "co autor miał na myśli" nazywając ją tak, a nie inaczej. W związku z tym powinna być możliwość zmiany nazwy. Oczywiście nie za darmo. Kosztowałoby to np. 100 platyny, żeby zmiany nie były nagminne wyznaczono by limit np. 1 zmiany w ciągu roku (czy jak by się tam adminom podobało).
Tyczy się to również osób, które kupiły gildię od kogoś i chcą ją prowadzić po swojemu. A jednak własna nazwa dodaje klimatu :)

2. Sumowanie aktywności, dodanych surowców etc

Są gildie, które dużą uwagę kładą na aktywność jej członków. Nie każdy ma czas i chęci by liczyć kto, ile dał danego dnia. Dlatego aby ułatwić życie kanclerzom/strategom można by zrobić coś takiego jak licznik przypisany do każdego członka swojej gildii.
Można by w ten sposób sprawdzać również składki i "darowizny".

3. Nie polecam

Czyli opinia gildii o graczu, który odszedł/został wyrzucony i na odwrót. Jest wiele osób, którym pewne występki uchodzą płazem i pozostaje tylko opinia na czacie globalnym, która szybko zniknie. Kanclerz będzie mógł wystawić opinię osobie, która odeszła, a dany gracz będzie mógł na tę opinię odpowiedzieć. Oczywiście bez wulgaryzmów i wzajemnych obraz. Uniknęłoby to między innymi nieporozumień między sojuszami oraz gildie wiedziałyby na jakich graczy uważać (np. niezapłacone składki, działania niezgodne z regulaminem gildii, nagminne atakowanie sojuszników, nie wspieranie członków gildii w walkach PvP itp.).

4. Lepszy kontakt z sojusznikami

Nie zawsze pamiętamy wszystkie osoby/gildie z naszych sojuszy. Dochodzi do nieporozumień, wzajemnych oskarżeń, których pewnie dałoby się uniknąć. Może osobny czat dla sojuszy byłby nierealny lub ciężki do wykonania (nie znam się :P), ale jakaś lepsza forma kontaktu, nie tylko przez TSa by się bardzo przydała.
No i oczywiście oznaczenia, czy w danej drużynie znajduje się sojusz aby np. wiedzieć do kogo dołączać podczas walk PvP.

5. Dodatkowa zakładka w gildii

Zakładka lub bardziej rozbudowane forum. Aby można było zakladać osobne tematy lub zamieszczać jakieś dokumenty/info. Np. cennik rarów, dostępny dla graczy z gildii, zamieszczony w jakiś łatwy do otworzenia sposób, czy lista przedmiotów, które są potrzebne poszczególnym osobom. :) Przyznam, że to forum jest bardzo... ubogie. Nawet myślników nie da się stworzyć, przez co często notatki są niezrozumiałe. Nie da się również rozpisać, stworzyć wiadomości, która nie zniknęłaby podczas dodawania kolejnych.

Wszystkie pomysły powstały poprzez rozmowy z różnymi graczami, przemyślane i nieco zmodyfikowane. Nie wiem, ile wysiłku/czasu zajęłoby zrealizowanie któregokolwiek z nich, ale zrozumiem jeśli jest to po prostu niewykonalne.

_________________
Serpentsya [S4] - 70lvl (druidka)
Nymfetamina [S4] - 29lvl (barba)


1 Cze 2012, o 22:02

Podziękowali: Shimo (1 Cze 2012, o 22:04)
Profil
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 22 Mar 2012, o 12:28
Posty: 5
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 2 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kilka pomysłów na gildie
Całkiem niezłe pomysły. Ja do tego bym dołożył pomysł taki oto nawet dosyć prosty:

Gracz który jest w gildii ma bonus w postaci ochrony przed silniejszymi graczami.
Gracz nie może zaatakować gracza którego lvl jest niższy o wiecej niż 5lvl, chyba że trwa wojna między gildiami albo gracz sam zaatakuje.


1 Cze 2012, o 22:23
Profil
Uczeń Simona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 3 Mar 2012, o 04:08
Posty: 49
Miejscowość: Poznań
Podziękowano: 11 razy
Otrzymanych podziękowań: 6 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kilka pomysłów na gildie
Moim zdaniem są to za duże ograniczenia, można wręcz powiedzieć, że swego rodzaju "kara" za uczestniczenie w jakiejś gildii. Atakowanie niższych lvli jest cóż... niefajne, ale niektórzy tak robią z zemsty, z chęci szybkiego zbicia tarczy/czachy, no powód jest nieważny, ale chodzi o to, że z jakiej racji osoby w gildii mają być poszkodowane? :P Trochę dziwne.
A bonus "chronienia" przed silniejszymi też jest zbędny, jak dla mnie, jak Cię ubije ktoś to masz 2 dni ochronki, to powinno wystarczyć. :)

_________________
Serpentsya [S4] - 70lvl (druidka)
Nymfetamina [S4] - 29lvl (barba)


1 Cze 2012, o 22:28
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Mar 2012, o 22:57
Posty: 314
Podziękowano: 2 razy
Otrzymanych podziękowań: 13 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kilka pomysłów na gildie
1. Można by dodać coś takiego za platynę.
2. Były już przynajmniej 2 takie pomysły pierwszy był na forum zamkniętym a 2 mój na otwartym. Drygu ma planach wprowadzić coś takiego.
3. Fajne i nie fajne drobna sprzeczka i można dostać bardzo zła opinie za byle co. A z doświadczenia wiem że ludzie nie umieją się wyluzować i wystarczy głupi żart i już obraza majestatu.
4. System sojuszy jest kiepski i dlatego są takie nieporozumienia.
5. Zbędny bajer jak dla mnie.

_________________
"Warto mieć marzenia" tylko jaka to wartość jak się nic z tego nie ma??


1 Cze 2012, o 23:55
Profil
Uczeń Simona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 3 Mar 2012, o 04:08
Posty: 49
Miejscowość: Poznań
Podziękowano: 11 razy
Otrzymanych podziękowań: 6 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kilka pomysłów na gildie
Cytuj:
3. Fajne i nie fajne drobna sprzeczka i można dostać bardzo zła opinie za byle co. A z doświadczenia wiem że ludzie nie umieją się wyluzować i wystarczy głupi żart i już obraza majestatu.

No wydaje mi się, że za głupie żarty ludzi się nie wyrzuca z gildii, a przynajmniej ja tego nie doświadczyłam. Fakt, mogłoby to być powodem sprzeczek, ale w takich sytuacjach i tak one występują, a w tym wypadku będą widoczne dla wszystkich zainteresowanych. Coś jak opinie negatywne na Allegro.
Wiele razy przeglądając nabór zastanawiam się kim ta osoba jest i dlaczego np. na 60lvlu nie ma jeszcze gildii.
Cytuj:
4. System sojuszy jest kiepski i dlatego są takie nieporozumienia.

No stąd właśnie ten pomysł :P W mojej gildii staramy się mieć tylko przydatne i aktywne sojusze, ale czasem zdarzy się jakaś niemiła wpadka no i słaby kontakt.
Cytuj:
5. Zbędny bajer jak dla mnie.

No dla Ciebie zbędny, dla niektórych nie, nie wzięłam go znikąd. Nie wiem w na ile "rozbudowanej" gildii jesteś, ale u nas na nowo wymyślamy różne rzeczy i forum jest zbyt ubogie aby to dobrze zorganizować. Chciałam ogłosić komunikat dla reszty członków to po prostu już nie starczyło miejsca, nie mówiąc o interpunkcji :/
Poczta jest...Owszem. Ale nie korzystam z niej w wysyłaniu wiadomości masowych, po tym jak rozesłałam wszystkim wiadomość, która następnego dnia dosłownie zniknęła. Nikt jej nie miał w odebranych, a ja w wysłanych. A w zakładki móglby wejść każdy.

_________________
Serpentsya [S4] - 70lvl (druidka)
Nymfetamina [S4] - 29lvl (barba)


2 Cze 2012, o 13:19
Profil
Uczeń Simona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012, o 08:53
Posty: 54
Miejscowość: 3city
Podziękowano: 7 razy
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kilka pomysłów na gildie
1. Całkiem przyjemna modyfikacja - ale ja zamiast ograniczenia czasowego dałbym ograniczenie kwotowe 1k platy zamiast 100 (przy takiej ilości zbyt częste zmiany by były).
2. Absolutnie musi się znaleźć w grze. Każda osoba zliczająca surówkę i inne materiały na pewno klnie w duszy jak musi to robić obecnie :)
3. Zmodyfikowałbym to tylko do przypadku kiedy gracz zostaję wyrzucony z gildii, wtedy kanclerz ma prawo "przypiąć łatę" z opinią na temat odejścia itp.
4. Temat długi i szeroki jak Wisła więc się nie wypowiem, ale zdecydowanie trzeba zmienić dużo więcej niż to o czym piszesz :twisted:
5. Co do tego miejsca to ciężko nazwać to "forum" raczej stół gildyjny gdzie każdy może wyrazić jakąś krótką opinię ( a forum gildii by się bardzo przydało ), ale coś czuję że trzeba takie założyć ale poza taernem.

pozdrawiam

_________________
Pabli [S4] - Ryc 54 lvl - ON
Zwycięzca turnieju 3vs3 - 23.05.2012


2 Cze 2012, o 14:07
Profil
Duma Forum!
Awatar użytkownika

Rejestracja: 8 Lis 2010, o 01:32
Posty: 4230
Miejscowość: Cagliharmon
Podziękowano: 107 razy
Otrzymanych podziękowań: 303 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kilka pomysłów na gildie
1. Admin, gdy ostatnio widzialam, jak wypowiadal sie na temat zmiany nazwy powiedzial krotko - Nie bedzie, jak ktos przejmuje gildie, to taka jaka jest, ale kto wie, moze kiedys zmieni zdanie :P

2. Tez drygu sie wypowiadal, fajna rzecz, prawdopodobnie zostanie wprowadzona, ale w swoim czasie, bo to pracochlonne.

3. Niestety znajac graczy zrobia oni z tego tablice do wzajemnego oczerniania.

4. Nie do konca rozumiem, o jakie nieporozumienia i wzajemne oskarzenia Ci chodzi. Sojusz nie jest po to, by poszerzyc sobie znajomych na czacie, ale mozliwe, ze cos w tym kierunku ruszy, przy okazji przerobki wojen w gildiach itp.

5. Najlepszym rozwiazaniem, jest po prostu stworzenie swojego wlasnego forum na potrzeby gildii, jest to bezplatne (no chyba, ze ktos chce stawiac forum na poteznym silniku, ale to juz raczej profesjonalne fora, dla tysiecy uzytkownikow), zaklada sie je dosc szybko, a obsluga jest tak prosta, ze podstawowe wyksztalcenie wystarczy ^^ Tutaj nawet, jak zrobimy takie cos, to ciagle znajdzie sie ktos, komu to bedzie za malo, a swoje forum mozna sobie dopasowac do potrzeb :)


4 Cze 2012, o 11:41
Profil
Uczeń Simona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 3 Mar 2012, o 04:08
Posty: 49
Miejscowość: Poznań
Podziękowano: 11 razy
Otrzymanych podziękowań: 6 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kilka pomysłów na gildie
Cytuj:
3. Niestety znajac graczy zrobia oni z tego tablice do wzajemnego oczerniania.

Dlatego ich wpisy byłyby w miarę kontrolowane... Chodzi tylko o to aby mniej więcej "ogarnąć" kandydata, by uniknąć niemiłych rozczarowań. Wiem, że nie każdy kanclerz jest na tyle dojrzały by podejść do tego nie jak do zemsty ale małego ostrzeżenia i nie każdy gracz przyjmuje daną opinię ze spokojem ale pod groźbą usunięcia wpisu i knebla dla osoby, która przekroczyła granicę zdrowej krytyki, wydaje mi się, że to by było całkiem przydatne. Może to spojrzenie jest zbyt optymistyczne :)

Cytuj:
4. Nie do konca rozumiem, o jakie nieporozumienia i wzajemne oskarzenia Ci chodzi. Sojusz nie jest po to, by poszerzyc sobie znajomych na czacie, ale mozliwe, ze cos w tym kierunku ruszy, przy okazji przerobki wojen w gildiach itp.

Przede wszystkim problem leży w walkach PvP. Zwłaszcza gdy walczą mieszane składy. Czasem w pośpiechu wkroczymy do jednej ekipy, nie zdając sobie sprawy, że po drugiej stronie walczy sojusz.
Są momenty, gdzie nie ma czasu sprawdzić kto jest w jakiej gildii, kliknięcie na postać i zerknięcie na całą ekipę trochę zajmuje (zwłaszcza, gdy jakaś grupka się "bardzo gdzieś spieszy" :D). Dlatego bardzo przydatne byłyby jakieś oznaczenia, np. małe, kolorowe, np. niebieskie aby nie zlewało się z zielonym nickiem, "S", które byłoby umieszczone tuż za nazwą postaci. Nie wiem w jaki sposób byłoby to zrobione, ale po prostu chodzi o świadomość... Również w przypadkach, gdy walka się rozpoczęła a ty nie kojarzysz nicka osoby prowadzącej. Nie ma czasu sprawdzać, skaczesz "instynktownie".
Cytuj:
5. Najlepszym rozwiazaniem, jest po prostu stworzenie swojego wlasnego forum na potrzeby gildii, jest to bezplatne (no chyba, ze ktos chce stawiac forum na poteznym silniku, ale to juz raczej profesjonalne fora, dla tysiecy uzytkownikow), zaklada sie je dosc szybko, a obsluga jest tak prosta, ze podstawowe wyksztalcenie wystarczy ^^ Tutaj nawet, jak zrobimy takie cos, to ciagle znajdzie sie ktos, komu to bedzie za malo, a swoje forum mozna sobie dopasowac do potrzeb :)

Osobiście uważam, że to już drobna przesada :P Rozumiem - gra jest naprawdę fajna, jest tu wiele wspaniałych osób, z którymi miło się spędza czas, ale tworzenie forum dla kilkunastoosobowej grupki poza grą jest takie trochę... śmieszne :P Nie dosyć, że ciężko było (czasem nadal jest) przekonać ludzi do zaglądania na tablicę to jeszcze mamy ich zachęcać do wchodzenia na inną stronę. Nikt na 100% nie będzie tam zaglądać codziennie, czasem ludzie mają tak słaby internet, że podczas gry wolą innej strony nie włączać, a osobne forum wymagałoby już jako tako większej aktywności i poświęcenia od graczy. Byłoby to niewygodne i czasochłonne. Rozumiem, jeśli stworzenie takiego forum wewnątrz gry okaże się rzeczą zbyt dużą, ale chociaż jakieś małe zakładki, możliwość przechowywania jakichś dokumentów chociaż? Nie wiem w jaki sposób to funkcjonuje, ale wydaje mi się, że część tych większych gildii by to doceniła. :P
(może się mylę, jeśli tak to przepraszam :D)

No i szczerze dziękuję za wszystkie odpowiedzi :) I mam cichą nadzieję, że jednak zmiana nazwy będzie kiedyś możliwa... xD

_________________
Serpentsya [S4] - 70lvl (druidka)
Nymfetamina [S4] - 29lvl (barba)


4 Cze 2012, o 23:11
Profil
Duma Forum!
Awatar użytkownika

Rejestracja: 8 Lis 2010, o 01:32
Posty: 4230
Miejscowość: Cagliharmon
Podziękowano: 107 razy
Otrzymanych podziękowań: 303 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kilka pomysłów na gildie
3. Wiem co bys chciala takim czyms osiagnac, ale aby cos takiego dzialalo gracze naprawde musieliby sie do tego przylozyc, a graczy troche znam i zapewniam Cie, ze w 95% przypadkow:
-Danych na temat kandydata nie bedzie, albo
-Beda, ale zrobione na odpiernicz sie, lub sfalszowane po znajomosci
-Tak jak pisalam wczesniej, beda mialy miejsa oczernienia i wzajemne dogryzanie sobie, chocbysmy nie wiem jak to kontrolowali

Ja to bym widziala nieco inaczej (poki co bez szczegolow). Do gracza bylaby "przyczepiona" jego historia, gdzie moglibysmy zobaczyc:
-do jakich gildi nalezal (ile czasu tam byl) - wtedy moglibysmy wypytac te gildie o gracza
-jaki byl powod podany przy jego odejsciu / wyrzuceniu
-moze jeszcze jakies dodatkowe dane (czy byl aktywny, czy wplacal surowce etc.)

4. Tutaj ciezko mi sie wypowiadac, bo moze sie duzo pozmieniac odnosnie tych sojuszy, nie wiem, czy zostanie tak jak teraz (na zasadzie umowy miedzy graczami bez jakiejkolwiek interwensji w grze, czyli na zasadzie - jak sobie sojusz poscieli tak sie wyspi, co ma swoje plusy bo eliminuje sojusze mniej zgrane), czy moze te sojusze jednak zaczna zobowiazywac graczy. Tu by sie admini musieli wypowiedziec, ale ja osobiscie popieram, by nie dalo sie walczyc z przeciwnikiem, u ktorego jest sojusznik (ale to tez w druga strone, jak w grupie jest wrog, to nie dolaczymy do niego chocby nie wiem co).

5. No i takie malutkie zakladki masz w grze w gildii (tablica ogloszen, tablica forum), a jak Ci potrzeba cos wiecej, to polecam zrobienie forum. Sama mialam pierwsza stycznosc z danym problemem grajac w ogame, gdzie moj sojusz posiadal wlasnie swoje forum z racji braku zadowalajacego miejsca na to w grze, wiec ja obecnie w swoim sojuszu tez stworzylam forum (rzadko ktokolwiek tam zaglada, ale przydaje sie do ankiet, krotkiego okreslenia kto kim jest i co mysli na dany temat). Po prostu jak jest cos waznego do obngadania wrzuca sie link na tablice ogloszen, by sie ludki wypowiadali itp. i wiem, ze sa inne gildie, ktore z tego systemu korzystaja i ogolnie ja nie narzekam. Oczywiscie nie bedzie to forum na miare tego tutaj, ot 10-20 osob i jeden temat na dwa tygodnie albo i rzadziej :P


8 Cze 2012, o 12:31

Podziękowali: Serpentsya (8 Cze 2012, o 15:22)
Profil
Uczeń Simona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 3 Mar 2012, o 04:08
Posty: 49
Miejscowość: Poznań
Podziękowano: 11 razy
Otrzymanych podziękowań: 6 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kilka pomysłów na gildie
Cytuj:
Ja to bym widziala nieco inaczej (poki co bez szczegolow). Do gracza bylaby "przyczepiona" jego historia, gdzie moglibysmy zobaczyc:
-do jakich gildi nalezal (ile czasu tam byl) - wtedy moglibysmy wypytac te gildie o gracza
-jaki byl powod podany przy jego odejsciu / wyrzuceniu
-moze jeszcze jakies dodatkowe dane (czy byl aktywny, czy wplacal surowce etc.)

O. Takie rozwiązanie byłoby idealne :) Faktycznie ciężko polegać na graczach, a mnie chodziło tylko i wyłącznie o pozostawienie informacji o osobach starających się zagrzać miejsce w nowej gildii.


Cytuj:
5. No i takie malutkie zakladki masz w grze w gildii

No właśnie takie malutkie :( Na tablicy tej dla gildii jest regulamin. Nic innego się tam już nie mieści. Na oficjalnym niewiele jesteśmy w stanie napisać, bo każdy to widzi. A forum takie... No chyba sama wiesz jakie :D Bardziej to przypomina wystawianie statusów na Facebooku, czy opisu na gadu-gadu. Krótko, zwięźle i na temat, góra 1 zdanie. A wiele nie wymagam xd zdecydowanie nie tak wiele by zakładać osobne forum (gdzie, jak pisałam, i tak nikomu by się nie chciało zaglądać :P).


Co do sojuszy, no faktycznie, jakiś admin musiałby się wypowiedzieć ^^'

_________________
Serpentsya [S4] - 70lvl (druidka)
Nymfetamina [S4] - 29lvl (barba)


8 Cze 2012, o 15:20
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 10 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 420 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do: