Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
 Poprawa chatu 
Autor Wiadomość
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Maj 2012, o 22:20
Posty: 143
Miejscowość: Cardiff
Podziękowano: 12 razy
Otrzymanych podziękowań: 28 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Poprawa chatu
A to tak wielki problem, dodać ikonkę czatu lokalnego do globalnych? Podczas walki może ta ikonka być blokowana, i tyle.

To wersja minimalistyczna - ale wprowadzenie jej jest śmiesznie proste, a wygoda większa.

_________________
"The meme for blind faith secures its own perpetuation by the simple unconscious expedient of discouraging rational inquiry"


12 Cze 2012, o 22:58
Profil WWW
Taernijczyk z ekwipunkiem
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Cze 2012, o 03:47
Posty: 14
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Poprawa chatu
jak dla mnie dobrze jest jak jest nic nie trzeba zmieniac :| czat mozna zmniejszyc i umiescic w prawym dolnym rogu gdzie nam z niczym nie przeszkadza 8-)

a o to maly przyklad

:arrow: http://scr.hu/4ra/idgdw


13 Cze 2012, o 05:24
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Maj 2012, o 22:20
Posty: 143
Miejscowość: Cardiff
Podziękowano: 12 razy
Otrzymanych podziękowań: 28 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Poprawa chatu
Kolejny specjalista i rozwiązanie z mega ekranem ;)

mam lapka z panoramicznym ekranem, ale max rozdziałka to 1280x800 i chat się nijak nie mieści po zmniejszeniu. na drugiej maszynie wygląda to nieco lepiej, ale nadal brakuje miejsca. To gra przeglądarkowa, ludzie ;) powinna wygodnie na każdym sprzęcie śmigać.
O pomysłach z oddalaniem/zmniejszaniem okna gry nie wspominam - toż i bez tego ledwo co widać, a wzrok mam dobry.

Taki problem dodać jedną ikonkę? Taern to przyjemna gra, ale na oko widać że to zlepek modułów, a GUI wygląda i działa jak jakaś wersja beta...

Zróbcie z tym coś ;) Dodanie ikonki do obecnego chatu można w przerwie na papierosa wykonać.

_________________
"The meme for blind faith secures its own perpetuation by the simple unconscious expedient of discouraging rational inquiry"


14 Cze 2012, o 01:45
Profil WWW
Uczeń Simona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2012, o 13:34
Posty: 58
Podziękowano: 4 razy
Otrzymanych podziękowań: 3 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Poprawa chatu
jestem jak najbardziej za pomyslem autora postu oraz mystherii, oba pomysly sa ok, ja tez gram na laptopie i miewam problemy z czatem


18 Cze 2012, o 17:58
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Maj 2012, o 20:40
Posty: 129
Miejscowość: Bydgoszcz
Podziękowano: 4 razy
Otrzymanych podziękowań: 4 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Poprawa chatu
Jak słyszę wypowiedzi ludzi z szerokimi/dużymi ekranami to mam ochotę je wziąść i wsadzić im je w ....!

1 - widzę że nawet tłumaczyć wielokrotnie trzeba: dla ludzi z mniejszym monitorem ten chat w takiej formie w jakiej jest stanowi problem

2 - gdy zmniejszyć taern tak żeby chat się mieścił to gra robi się mniej czytlna i jest jeszcze gorzej niż jakby czat zasłniał

3 - zgodzę się z autorem że wykonanie jest śmiesznie proste... nawet bardziej śmieszne niż argumenty Mystherii

_________________
"To nie bug. Tak ma być..."
"Procenty działają"
Pety dopracowane
Podklasy zrobione


12 Lis 2012, o 12:24
Profil
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 3 Lut 2012, o 15:15
Posty: 475
Miejscowość: Orzesze
Podziękowano: 24 razy
Otrzymanych podziękowań: 135 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Poprawa chatu
Wallace - widzę, że bawisz się w górnika? Tym bardziej, że nie dodałeś do tego pomysłu żadnego nowego elementu... Staraj się nie odkopywać starych postów, jeśli nie masz nic konkretnego do dodania.

PS. Co do samego pomysłu, to chyba nikt nie zauważył, że wprowadzenie go w takim kształcie spowodowałoby, że czat byłby z tej lewej strony całkiem nieczytelny, ponieważ jest tam bardzo mało miejsca na wpisywany tekst.
W moim przekonaniu lepiej już jest tak jak jest, ponieważ przeróbka uniemożliwiłaby korzystanie z czatu w ogóle.
(korzystam z dwóch monitorów, jeden pozwala na umieszczenie czatu z boku gry, jeden niestety nie).

_________________
Gram na Larkas (kiedyś S2), MO 133
Gildia: Dark Templars |||||||| Blues Brothers & Valhalla - I shall remember

Image
+Druid turniejowy, lvl 44: 1. miejsce x3 +Ryc turniejowy, lvl22: 1. miejsce x3, 3. miejsce x1


12 Lis 2012, o 12:48
Profil
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Kwi 2011, o 20:41
Posty: 689
Miejscowość: Zawiercie
Podziękowano: 134 razy
Otrzymanych podziękowań: 91 razy
Nick w grze: Kraldjur
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Poprawa chatu
Kopacz miesiąca!

Podczas walki czat można wyłączyć, gdyby był podpięty pod boczny to i tak by go wtedy nie było widać. Podczas poruszania się po mapie można zakryć nim kawałek mapy i nie utrudnia to niczego. Ja daję rade grać na netbooku 10'' i bez problemu sobie z czatem radzę.

Siedzicie czasami pod Kemenak jak jest tam koło 6-7 piszących osób? Z czatem globalnym podpiętym pod boczny (którego wielkość jest stała) nie dałoby się nic na nim odczytać bo wiadomości przesuwałyby się bardzo szybko.

Pierwszy :P - mikhell

bo ja tu pracuje na serwerze dodatkowo to musiałam na chwilkę przerwać pisanie :D

_________________
Żmijcia, ŁK 87 lvl [Ostlor]
Kraldjur , MO 67lvl [Ostlor]

Spelmastare, DT 45 lvl [Ostlor]


12 Lis 2012, o 12:50
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Maj 2012, o 20:40
Posty: 129
Miejscowość: Bydgoszcz
Podziękowano: 4 razy
Otrzymanych podziękowań: 4 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Poprawa chatu
O matko! Przegapiłem to "cze" przy poście - przepraszam xD

Nie miałem zamiaru tak głęboko kopać... Jednak pomysł wydawał mi się dobry i nad wyraz ztrollowany dlatego nieco wtrąciłem

Jeśli pomysł byłby całkiem nietrafiony, temat zostałby już dawno zamknięty i przeniesiony z czeluście archiwum. To że został, to sygnał że jest coś na rzeczy. Administracja ma zapewne świadomość tej niedogodności, jednak jak już kilka osób napisało: rozwiązanie problemu nie jest chyba jednak takie proste jak sugeruje autor. - mikhell

Edit: Choćby dla widocznej reakcji i tego zielonego przypisu powyżej warto było nieco pogrzebać ;]

_________________
"To nie bug. Tak ma być..."
"Procenty działają"
Pety dopracowane
Podklasy zrobione


12 Lis 2012, o 12:54
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 1 Paź 2012, o 19:14
Posty: 271
Miejscowość: Gromakowice
Podziękowano: 12 razy
Otrzymanych podziękowań: 37 razy
Nick w grze: PLpenguin
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Poprawa chatu
najlepszy pomysl jaki widzialem. GZ za pomysl. i jestem za


14 Lis 2012, o 16:19
Profil
Uciekinier Taernijczyk
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lis 2012, o 18:13
Posty: 8
Podziękowano: 8 razy
Otrzymanych podziękowań: 13 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Poprawa chatu
Fajny pomysł, dobrze pomyślany i ułatwiający grę. Jeśli przejdzie będzie to kolejny wielki plus gry.

_________________
Napioor barb 66lvl s1


14 Lis 2012, o 18:49
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 20 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 456 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron