Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
 Pomysł na nową instę 
Autor Wiadomość
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 28 Kwi 2011, o 10:04
Posty: 13
Podziękowano: 2 razy
Otrzymanych podziękowań: 2 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pomysł na nową instę
Pirek napisał(a):
Google można wykluczyć łatwo,
-Brak możliwości skopiowania treści zagadki
-Ograniczenie czasowe (30 SEC)

i pytanie odpowiadała by cała grupa czy tylko lider?

Zagadki można zbierać po przez forum lub pocztę, na pewno napłynie wiele zgłoszeń, sam z miejsca mogę wymyślić kilkadziesiąt pytań odnośnie taern i życia realnego :P


Może i byś wymyślił ale tu raczej chodzi o to żeby nikt z graczy nie znał odpowiedzi bo na własne pytania to wszyscy by odpowiedzieli juz lepiej by to było coś jak napisał kolega up "sudoku" czy coś w tym stylu.


14 Cze 2012, o 12:39
Profil
Jedną nogą w Haligardzie
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Cze 2011, o 21:51
Posty: 41
Podziękowano: 30 razy
Otrzymanych podziękowań: 45 razy
Nick w grze: Spopielona
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pomysł na nową instę
Jeżeli dalej będzie tyle pozytywnie nastawionych osób i drygu stwierdzi, że coś takiego może powstać, to ja proponuje założenie tematu w którym ludzie mogliby wymyślać pytania i ew. odpowiedzi. Może wtedy uzbierałaby się wystarczająca ilość różnych pytań.

Jeżeli byłoby ich 100+ to myślę, że nawet z gotowymi odpowiedziami w jednym temacie trzeba byłoby się chwile namęczyć, żeby znaleźć szukane pytanie.

SkromnyBanan napisał(a):
Może i byś wymyślił ale tu raczej chodzi o to żeby nikt z graczy nie znał odpowiedzi


A mi się wydaje, że odwrotnie - każdy powinien umieć odpowiedzieć lub znać odpowiedz


14 Cze 2012, o 12:48
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 28 Kwi 2011, o 10:04
Posty: 13
Podziękowano: 2 razy
Otrzymanych podziękowań: 2 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pomysł na nową instę
A mi się wydaje, że odwrotnie - każdy powinien umieć odpowiedzieć lub znać odpowiedz[/quote]


Jeśli wszyscy będą znali odpowiedź to po co w ogóle te pytania -.-?
Ja albo tego nie rozumiem albo to jest dziwne i bezsensowne :evil:


zielony kolor jest zarezerwowany dla moderatorów - ironka


14 Cze 2012, o 12:52
Profil
Jedną nogą w Haligardzie
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Cze 2011, o 21:51
Posty: 41
Podziękowano: 30 razy
Otrzymanych podziękowań: 45 razy
Nick w grze: Spopielona
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pomysł na nową instę
SkromnyBanan napisał(a):
Jeśli wszyscy będą znali odpowiedź to po co w ogóle te pytania -.-?
Ja albo tego nie rozumiem albo to jest dziwne i bezsensowne :evil:


A jak chcesz na nie odpowiedzieć nie znając odpowiedzi? szukając po googlach?
To nie ma uczyć szukania po googlach tylko szukania we własnej pamięci i/lub logicznego myślenia jak dla mnie.
To ma najpierw odwołać się do pamięci gracza "Hmmm, gdzieś o tym czytałem, był taki quest" jeżeli pamięta to może od razu odpowiedzieć, jeżeli nie - czat, forum co tam zostaje.
Ew zagadki typu Darko kupił 6 kur, ale Roman podwędził mu 2. Kto ma teraz więcej kur?
albo Emilia chciała napisać list do "kolegi", ale ciągle nie może sobie przypomnieć czy powinna napisać wór czy wur

Aczkolwiek wyrażam moją opinię i nie wiem czy pokrywa się z tą autora tematu.


@down żeby juz nie nabijać postów. tam było "i/lub" co nie znaczy, ze kazde pytanie mialoby wymagać logicznego myslenia. Aczkolwiek pytania na ktore ludzie nie znają odpowiedzi kojarzą mi się z pytaniami typu "W którym roku miała miejsce koronacja pierwszego króla Hiszpanii" Oczywiscie ktoś może znać odpowiedz, ale to bardzo wątpliwe...Gdyby zapytano o pierwszego króla Polski pewnie też byłyby sporo problemy aczkolwiek część już by znałą odpowiedz. Przy takich pytaniach nie liczy się logika, tylko wiedza. Ta sama zasada obowiązuje przy pytaniach questowych - nie znasz questa, nie jestes w stanie odpowiedzieć. Bardziej niz logika liczy się wiedza, chyba, że pytanie jest tak skonstruowane, ze mozna się domysleć znając inne fakty.


Ostatnio edytowany przez Kasiek, 14 Cze 2012, o 13:30, edytowano w sumie 1 raz



14 Cze 2012, o 13:08
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 28 Kwi 2011, o 10:04
Posty: 13
Podziękowano: 2 razy
Otrzymanych podziękowań: 2 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pomysł na nową instę
[/quote]A jak chcesz na nie odpowiedzieć nie znając odpowiedzi? szukając po googlach?
To nie ma uczyć szukania po googlach tylko szukania we własnej pamięci i/lub logicznego myślenia jak dla mnie.
To ma najpierw odwołać się do pamięci gracza "Hmmm, gdzieś o tym czytałem, był taki quest" jeżeli pamięta to może od razu odpowiedzieć, jeżeli nie - czat, forum co tam zostaje.
Ew zagadki typu Darko kupił 6 kur, ale Roman podwędził mu 2. Kto ma teraz więcej kur?
albo Emilia chciała napisać list do "kolegi", ale ciągle nie może sobie przypomnieć czy powinna napisać wór czy wur

Aczkolwiek wyrażam moją opinię i nie wiem czy pokrywa się z tą autora tematu.[/quote]


Emilka już dobrze wie jak się piszę "wór" :D ale nie widzę logicznego myślenia jeśli odpowiedzi są już znane :) więc wracając do wcześniejszych postów kolega pisał o "sudoku" czy tez innych tego typu zmuszających do myślenia rzeczach i takie coś mogę poprzeć co do pytań mogły by się opierać na Qestach bo wszyscy je wykonujemy może wtedy ludzie zaczęli by czytać "dialogi" to jest wielka niewiadoma :D


14 Cze 2012, o 13:15
Profil
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2010, o 22:29
Posty: 1435
Podziękowano: 52 razy
Otrzymanych podziękowań: 100 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pomysł na nową instę
SkromnyBanan napisał(a):
Pirek napisał(a):
Google można wykluczyć łatwo,
-Brak możliwości skopiowania treści zagadki
-Ograniczenie czasowe (30 SEC)

i pytanie odpowiadała by cała grupa czy tylko lider?

Zagadki można zbierać po przez forum lub pocztę, na pewno napłynie wiele zgłoszeń, sam z miejsca mogę wymyślić kilkadziesiąt pytań odnośnie taern i życia realnego :P


Może i byś wymyślił ale tu raczej chodzi o to żeby nikt z graczy nie znał odpowiedzi bo na własne pytania to wszyscy by odpowiedzieli juz lepiej by to było coś jak napisał kolega up "sudoku" czy coś w tym stylu.


Pula pytań powinna być na tyle duża, że gracz miał my małą szansę na trafienie tego które zaproponował

Fajnie by było jak by za każdym wejściem do insty pytania robiły się trudniejsze zapobiegło by to farmieniu niektórych bosów, ceny rarów by tak nie spadały... Ech marzenia ;)


14 Cze 2012, o 14:56
Profil
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2010, o 23:14
Posty: 173
Miejscowość: Kabaty
Podziękowano: 12 razy
Otrzymanych podziękowań: 43 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pomysł na nową instę
Akurat ceny rarów juz sie uspokoiły (mid_lvlowych) wiekszosc hlvli nie ora juz na potege fyodorow/modliszek tylko przerzucila sie na nowe insty i rary z tamtych inst sa juz co raz bardziej widywane po drugiej stronie (czyli nie sprzedam, lecz kupie) xenothory, vaekany i inne wzorki mozna bez trudu sprzedac za godziwe pieniadze

_________________
Lex retro non agit, chyba ze w taernie :)


14 Cze 2012, o 15:27
Profil WWW
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 1 Wrz 2011, o 21:24
Posty: 22
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 1 raz
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pomysł na nową instę
Pomysl bardzo mi sie podoba!


14 Cze 2012, o 19:37
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2012, o 21:01
Posty: 232
Miejscowość: Świniarsko
Podziękowano: 36 razy
Otrzymanych podziękowań: 30 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pomysł na nową instę
Orthal napisał(a):
To bardzo dobry pomysl ale ja bym zrobił tak żeby były odpowiedzi wyboru czyli np.:

Co to jest garbarz?

a) osoba pracująca na roli,
b) osoba,która pracuje przy robieniu pasków,
c) osoba która chowa zmarłych (grabarz^^)
d) nie ma takiej osoby
e)osoba,która wyrabia skóry
tak bym zmienił ten pomysł ,ale jest bardzo fajny :D



*Zielone to moje :)

bo gdyby nie to,żadna z tych odpowiedzi nie byłaby prawidłowa^^

_________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.

Matyasek-Barbarzyńca 87 lvl - W stanie spoczynku
KebabButche-Mag Ognia 57lvl - Ciągle w grze


21 Cze 2012, o 18:17
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 19 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 355 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron