Odpowiedz  [ 41 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
 Kneble za wulgi UWAGA 18+ 
Autor Wiadomość
Duma Forum!
Awatar użytkownika

Rejestracja: 8 Lis 2010, o 01:32
Posty: 4230
Miejscowość: Cagliharmon
Podziękowano: 107 razy
Otrzymanych podziękowań: 303 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kneble za wulgi UWAGA 18+
Ja wiem, ze idac bezmyslnie z czasem wielu graczy nauczylo sie teraz dorzucac wszedzie "lol", "omg" no i przede wszystkim "wt*", niestety to, ze wasze mozgi sa juz tak tym przesiakniete, ze piszecie to najczesciej automatycznie (lub szczyt ignorancji - piszecie to nie wiedzac co to znaczy) nie zwalnia was ani w 1% z odpowiedzialnosci za to, co napisaliscie. Nie piszcie co wam do glowy przyjdzie, tylko myslcie, co piszecie.

Co do samych kar, to maja one bolec do tego stopnia, by gracz na drugi raz faktycznie bardziej uwazal co pisze, lub niech nawet czyta to co napisal, nim to wysle, niz takie sytuacje maja sie powtarzac i uwazam, ze 12 h to dobra kara.


14 Cze 2012, o 21:58

Podziękowali: 2 Piperitae (14 Cze 2012, o 22:25), Zmijka (15 Cze 2012, o 09:25)
Profil
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2011, o 21:31
Posty: 179
Podziękowano: 1 raz
Otrzymanych podziękowań: 10 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kneble za wulgi UWAGA 18+
Kary za wulgaryzmy, skróty i próbę ich cenzurowania są takie same i uważam, że to bardzo dobrze, aczkolwiek przydałaby się jakaś lista skrótów uważanych za wulgarne, bo wspominane wielokrotnie WTF ma różne znaczenia, jak chociażby World Taekwondo Federation czy what a terrible failure!, wiem, że jest używane jako skrót wulgaryzmu i da się to dostrzec czytając daną wypowiedź, ale patrząc w ten sposób to czemu za FOCH nie ma knebli? Faktycznie głównie używa się tego, żeby wyrazić, że jest się obrażonym, ale można się również spotkać z użyciem tego jako skrót od Fachowe Obciąganie CH*ja. O ile skrót jest częścią zdania to wiadomo o co chodzi, ale jak jest to sam skrót to można to różnie zinterpretować, dlatego myślę, że jakby ktoś miał czas to dobrze by było sporządzić listę skrótów, za które można dostać knebla.

_________________
Camillus - łucznik 41lvl - s3 - 17-05-2011r zakończenie kariery
Qqryq - druid 105lvl - s3 - kanclerz gildii Immortal - 20-07-2012r zakończenie kariery
Camillus- druid 58lvl - uk1 - kanclerz gildii LOL Team - 11-09-2012r koniec gry


15 Cze 2012, o 16:46
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2 Sty 2012, o 18:02
Posty: 98
Podziękowano: 19 razy
Otrzymanych podziękowań: 5 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kneble za wulgi UWAGA 18+
Kultura obejmuje każdego w takim samym stopniu. Nie ma ''Równych i równiejszych'', a przynajmniej nie powinno być


15 Cze 2012, o 17:22
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2011, o 01:14
Posty: 145
Miejscowość: Włocławek
Podziękowano: 14 razy
Otrzymanych podziękowań: 4 razy
Nick w grze: Shunx
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kneble za wulgi UWAGA 18+
Ja uważam ze kary za wulgi powinny być surowo karane bo jak nie będzie kar to każdy będzie bluzgał używał skrótów np.Ch.. itd i gm,modzi i serwer tego nie zmienia i uważam ze temat powinien być zamknięty.

_________________
Skazavd s1
Skazadr s1
Woj­ny przychodzą i od­chodzą, a moi żołnie­rze są wieczni
Cze­mu wal­czę by żyć, jeśli żyję tyl­ko by walczyć


15 Cze 2012, o 17:30
Profil
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Cze 2011, o 21:16
Posty: 1021
Podziękowano: 39 razy
Otrzymanych podziękowań: 175 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kneble za wulgi UWAGA 18+
no nie idźmy w stronę absurdu... lista zakazanych skrótów? serio?

ja naprawdę uważam, że wszystkim przydałoby się więcej luzu ^^ chciałabym żeby gracze przede wszystkim kierowali się zdrowym rozsądkiem, nie pisali na czacie w nerwach, nie nadużywali wulgaryzmów ani zwrotów o których wiadomo że są kontrowersyjne; a moderatorzy uważali na pułapkę nadgorliwości - tak żeby nikomu nie były potrzebne szczegółowe do bólu zasady, wystarczyłaby jedna, zwykłej kultury osobistej i wzajemnej życzliwości. tak, wiem, utopia;p

a swoją drogą akurat za wtf ja bym nie kneblowała, ten skrótowiec zdążył tak głęboko wniknąć w internetową kulturę że nikt już chyba nie uważa go za wulgaryzm, nawet w angielskojęzycznej sieci. taki obrazek na potwierdzenie, z ubierankowej gry pochodzącej z wielkiej brytanii, dodam że gry w którą grają w dużej części dzieciaki (hint: naszyjnik ;) ):
Image


15 Cze 2012, o 17:36
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2011, o 01:14
Posty: 145
Miejscowość: Włocławek
Podziękowano: 14 razy
Otrzymanych podziękowań: 4 razy
Nick w grze: Shunx
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kneble za wulgi UWAGA 18+
Trochę przesadziłem kary muszą być tylko za obrażanie graczy np.ty ciach itd. za takie coś powinny być surowe kary a kar nie powinno być za o ja ciach co ja ciach to nie jest żadna obraza kogoś i za takie coś nie powinno być kar tylko by się za takie coś ostrzeżenia dostawać za częste używanie takich słów bez kar.


no bez przesady :D ja rozumiem, metajęzyk, ale to jest publiczne forum do ciacha;p - ironka

_________________
Skazavd s1
Skazadr s1
Woj­ny przychodzą i od­chodzą, a moi żołnie­rze są wieczni
Cze­mu wal­czę by żyć, jeśli żyję tyl­ko by walczyć


15 Cze 2012, o 17:54
Profil
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2011, o 21:31
Posty: 179
Podziękowano: 1 raz
Otrzymanych podziękowań: 10 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kneble za wulgi UWAGA 18+
ironka napisał(a):
a swoją drogą akurat za wtf ja bym nie kneblowała, ten skrótowiec zdążył tak głęboko wniknąć w internetową kulturę że nikt już chyba nie uważa go za wulgaryzm, nawet w angielskojęzycznej sieci.

To samo było ze słowem "zajebiście", większość nie uważa tego za wulgaryzm, a jednak był temat o tym na forum i zostało uznane, że jest to wulgaryzm i należy za niego karać jak za każdy inny :)

_________________
Camillus - łucznik 41lvl - s3 - 17-05-2011r zakończenie kariery
Qqryq - druid 105lvl - s3 - kanclerz gildii Immortal - 20-07-2012r zakończenie kariery
Camillus- druid 58lvl - uk1 - kanclerz gildii LOL Team - 11-09-2012r koniec gry


15 Cze 2012, o 18:12
Profil
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Cze 2011, o 21:16
Posty: 1021
Podziękowano: 39 razy
Otrzymanych podziękowań: 175 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kneble za wulgi UWAGA 18+
bo ja taka liberalna językowo jestem widać;p to słówko wyżej mało jest eleganckie w moim odczuciu i osobiście go nie używam, ale nie razi mnie gdy się gdzieś pojawi raz na jakiś czas. i też bym za takie pojedyncze użycie nie kneblowała;p na forum nie wycinam :twisted:


15 Cze 2012, o 18:22
Profil
Uczeń Simona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 3 Mar 2012, o 04:08
Posty: 49
Miejscowość: Poznań
Podziękowano: 11 razy
Otrzymanych podziękowań: 6 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kneble za wulgi UWAGA 18+
Na temat "wt*" już dyskutowałam przed tym, jak zostałam modem. Po części zgodzę się, że ten skrót jest jednym z najbardziej niewinnych jakie spotyka się na czatach i kara za niego powinna być mniejsza bo liczą się chyba intencje gracza. A przy takim skrócie z pewnością złe nie są.
Z drugiej jednak strony przywykliśmy do tego, że przekleństwa w obcych językach wydają się nam mniej wulgarne od polskich, choć znaczenia są jednakowe.
Jeśli napisałbyś po polsku "co jest k*" to knebel otrzymałbyś od razu i chyba już nie powstałby temat, że jest to niesprawiedliwe. :)

Cytuj:
Gdy byl dzien bez knebli, to mogliscie zauwazyc, ze ogromna wiekszosc graczy nie przeklinala nadmiernie lub w ogole

... :shock: wybacz, ale chyba byliśmy na innych czatach.

_________________
Serpentsya [S4] - 70lvl (druidka)
Nymfetamina [S4] - 29lvl (barba)


16 Cze 2012, o 17:27
Profil
Jedną nogą w Haligardzie

Rejestracja: 18 Lis 2011, o 18:57
Posty: 31
Podziękowano: 4 razy
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kneble za wulgi UWAGA 18+
dobre napisałem "wtf" na globalu i dostałem bana na 70 dni i powiedz gdzie sprawiedliwość


18 Cze 2012, o 18:53
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 41 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 424 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron