Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 129 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Następna
 Bugusing - Jaskółka 
Autor Wiadomość
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Cze 2011, o 11:30
Posty: 269
Miejscowość: Hollywood
Podziękowano: 3 razy
Otrzymanych podziękowań: 104 razy
Serwer: HardCore
Post Re: Bugusing - Jaskółka
można zerknąć? :p

_________________
Moment w którym zamykasz oczy na polu walki, jest momentem, w którym już ich nie otwierasz


18 Cze 2012, o 00:10
Profil
Uczeń Heremona

Rejestracja: 9 Lut 2011, o 18:04
Posty: 466
Miejscowość: płock
Podziękowano: 41 razy
Otrzymanych podziękowań: 93 razy
Nick w grze: ShortBow
Post Re: Bugusing - Jaskółka
drygu napisał(a):
Nie ma żadnego problemu z rozpoznaniem ile razy ktoś zrobił nieuczciwe instancję.

Dla nas nieuczciwe = cała instancja bez zabicia nawet jednej drużyny poza bossem. To oczywiste, że jest to wykorzystywanie błędu w grze.

Mamy już pełną listę graczy, którzy w ten sposób farmili rary.


A wiesz Drygu ze modliszke tez mozna zrobic nie zabijajac zadnej grupki (przy odrobinie farta) i jakos tego sie nigdy nikt nie czepial? Ba fyoda i smoka itp itd tez bo wszedzie mozesz "skoczyc" grupki.

Sprawe zwalil wasz tworca instancji robiac ja w ten sposob.
Instancja liniowa z bossem na koncu badz dojscie typu lodowy (1 mapa bez instancji ale z masa grupek respiacych i dopiero pozniej "final room" i problemu by nie bylo)

Jak dla mnie jest to zwykle zwalanie winy na innych (mimo ze przyznales ze to wasza wina~ lecz oczywiscie i tak gracze zostali oficjalnie nazwani oszustami co prawda nie jest)

Ale niestety prawda jest smutna ~ ile racji bys nie mial to z wladza nie wygrasz.

Swiecic oczami za niego musisz teraz ty a tymi ktorzy poniosa jego kare jestesmy niestety my i tyle ~

_________________
*Shortbow* - 119 - s3 - DELETED (Assassins of Kings 4 ever)

(In)famous asian women lover from s3.


Ostatnio edytowany przez Shorty 18 Cze 2012, o 00:23, edytowano w sumie 3 razy



18 Cze 2012, o 00:16
Profil
Duma Forum!
Awatar użytkownika

Rejestracja: 5 Paź 2010, o 21:19
Posty: 4832
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 232 razy
Post Re: Bugusing - Jaskółka
@soadMaster

Jest na serwerze s3 TOP 50 się zwie:P

Sorki, taka późno-dobranocna dygresyjka żartobliwa :)

_________________
Kreatywność, obiektywizm, optymizm = TESTER!

The First 100 lvl on the Lands of Taern - at 114 the Career has been sacrificed.


18 Cze 2012, o 00:17
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2011, o 00:48
Posty: 261
Podziękowano: 24 razy
Otrzymanych podziękowań: 93 razy
Nick w grze: Markko
Serwer: Tolnor
Post Re: Bugusing - Jaskółka
po 1 zmień testerów bo przeoczenie możliwości ominięcia 3 w inscie jest waszym błędem
(ludzie którzy to testowali są do niczego)

po 2 sam dałeś takie możliwości graczom
(dodałeś wybór insty wiec się nie dziw i podzieliłeś inste na 1/2 bez żadnych wymogów)

po 3 a co z modliszka ludzie maja tam skoczki od bodajże pół roku i tam sie nie "srałeś", ze skaczą ze to jest wykorzystywanie buga itp....

teraz idąc twoim podejściem pół serwa powinno stracić rary z modli/tygrysa bo tez były zdobyte tym samym sposobem

robisz sobie jaja z ludzi po prostu i napisze to otwarcie "zjebałeś" i teraz inni maja cierpieć bo wam coś nie wyszło, zawsze musi być coś nie tak.......

chcecie to banujcie mnie róbcie co chcecie mam to już gdzieś :!:

poświeciłem na ta zakichana grę ponad rok życia a ty potrafisz tylko bugi dawać w zamian i karać innych za swoje błędy i to jest tylko twoja wina , taka insta wyszła bo to ty podejmujesz decyzje ostateczne w tej grze

może czas pograć trochę a nie patrzeć ile więcej 000 na koncie się pojawia :?:
wrócisz może do nowego spojrzenia na cala sytuacje


Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.

_________________
Markko VD 122 Laraks ON
Caandy Drut 79 Laraks ON
Barb 140 Laraks ON
Pasionat zasiadania i Oszukanista/Legalista


Ostatnio edytowany przez Ares, 18 Cze 2012, o 00:41, edytowano w sumie 1 raz



18 Cze 2012, o 00:23
Profil
Uczeń Simona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2011, o 23:38
Posty: 69
Podziękowano: 15 razy
Otrzymanych podziękowań: 16 razy
Post Re: Bugusing - Jaskółka
piwo dla pana u góry , popieram w 100% jak i pewnie cała moja gildia :))

_________________
What is the democracy?


18 Cze 2012, o 00:30
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sty 2011, o 03:16
Posty: 421
Miejscowość: Wwa/Krk/Hamburg
Podziękowano: 8 razy
Otrzymanych podziękowań: 130 razy
Post Re: Bugusing - Jaskółka
no dobra, bug bugami, bylo to wykorzystywanie bledu i niedopatrzenie testerow ale..
jednak na zabijanie tych jaskolek poswiecili gracze czas, ktory mogli poswiecic go na normalne robienie bossow gdyby instancja nie byla zwalona za przeproszeniem. rary zabierzecie, exp, prestiz i co bylo zwiazane z ta instancja, a kto mi wynagrodzi czas ktory tam poswiecilem? nic z niego nie mam
Jaskinia modliszki na tym samym polega, przeciez tam setki ludzi bije czasem modliszke bez zabijania grupki wiec czemu tu tak byc nie moglo? to jest rozum prostego gracza ktorymi jestesmy

_________________
Koko: kuki jak nazwac gildie?
-nie wiem, czy to wazne?
..
-dlaczego nazwales nasza gildie NoName?
-bo to gildia bez nazwy, ona nie jest wazna, tylko osoby ktore w niej sa
Image
Dzieki. Wszystkim.


18 Cze 2012, o 00:34
Profil
Współpracownik Gnarla

Rejestracja: 10 Wrz 2011, o 11:56
Posty: 172
Podziękowano: 60 razy
Otrzymanych podziękowań: 79 razy
Nick w grze: Wilgefortz
Serwer: Tolnor
Post Re: Bugusing - Jaskółka
Chyba trochę słabo się naradziliście, skoro Samozuo zarzuca bugusing, a Drygu przyznaje że wina leży po jego stronie. Tylko dalej powtórzę iż jest to gra cRPG. RPG czyli gra w której wcielamy się w postać, a nie wykonujemy liniowe założenia twórców vel instancja jaskółki. Gracze uznali że instancja jest łatwa i przyjemna, na 70+ więc gracze ok 100 robili ją szybciej. Skoro wychwycono błąd powinno się reagować natychmiast, a nie zarzucać graczom działanie w złej wierze i niweczyć ich trud.

To że Ekipa coś rozumie poprzez prawidłowe przejście instancji nie znaczy że gracze muszą myśleć w sposób identyczny. Nikt nie narzucił wytycznych przejścia tej instancji.
http://screenshooter.net/0540589/yhruxxl


18 Cze 2012, o 00:38
Profil
Jedną nogą w Haligardzie
Awatar użytkownika

Rejestracja: 9 Kwi 2011, o 18:20
Posty: 26
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 2 razy
Post Re: Bugusing - Jaskółka
Z jednej strony trudno karać tu za wykorzystanie błędu w grze, skoro gra jest tak zrobiona i żaden błąd tu się nie wkradł. Zdefiniować by trzeba było słowo błąd. Bo w którym momencie gracz jest sprytny, a w którym wykorzystuje błąd gdzie programista czegoś nie przemyślał i gracz musi na to wpaść?
Moim zdaniem błąd jest to niepoprawne działanie gry, czyli w sposób inny niż było to w zamiarze programisty. Tu natomiast gra działała tak jak miała. Po prostu nie przemyślano do końca wszystkich możliwości.

Ale z drugiej strony racją jest też, że dobrze wiedzieli, że tak być nie powinno. I każdy szybko pomyślał "-ale znalazłem wała xD". Zdobywać takie przedmioty prawie w "hurtowych ilościach". Może brakuje czegoś w regulaminie, aby to opisać, ale....
Każdy dobrze wie, że niemożliwe jest opisanie w regulaminie każdego możliwego błędu jaki może wystąpić oraz zakazu jego wykorzystywania, bo wtedy by już nie wystąpił :D Dlatego nigdy nie będzie idealnego regulaminu, tylko będą ogólne prawa, które będą w późniejszym czasie interpretowane subiektywnie.
Kary słuszne, ale to co pisałem na początku powinno być dużą okolicznością łagodzącą.
Takie moje skromne zdanie:)

EDIT: Nie porównujcie do modliszki, gdzie nie ma insty. i praktycznie rzecz biorąc może sobie chodzić każdy jak po każdej mapie, tu natomiast jest insta specjalna na bossa i tu widzę tą różnicę.


Pozdro


Ostatnio edytowany przez aro777 18 Cze 2012, o 01:30, edytowano w sumie 7 razy



18 Cze 2012, o 00:43
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2010, o 18:45
Posty: 332
Podziękowano: 34 razy
Otrzymanych podziękowań: 358 razy
Post Re: Bugusing - Jaskółka
bug jak bug, dla mnie jest oczywiste ze osoby robiące lewiznę i obchodzące system doskonale zdawały sobie sprawę z tego co robią i jak robią, świadczy o tym chociażby ilość wpisów w tym temacie i to przez osoby które ze maja tutaj dostęp to powinny mieć dużo większą świadomość jak insta powinna wyglądać i jaki był jej zamysł, a wykryta możliwość obejścia systemu powinna być zgłoszona także przez emerytów, skoro nadal maja dostep do ST, to chyba do czegoś zobowiązuje..

strasznie mnie irytuje ta podwójna moralność, byle obejść, przykombinować, oszukać jak nikt za rękę nie złapie.. jakie to polskie...

_________________
Nigdy nie kłóć się z głupcem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy.


18 Cze 2012, o 00:45
Profil
Chodząca legenda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Kwi 2011, o 03:06
Posty: 2255
Miejscowość: Wawa
Podziękowano: 216 razy
Otrzymanych podziękowań: 865 razy
Nick w grze: Szymdaro
Post Re: Bugusing - Jaskółka
Skąd wiadomo, że nieuczciwie i co to znaczy? Skoro zostaje wprowadzony gotowy produkt to powinien być pozbawiony wad. Jeśli wady są - to odpowiedzialność ponosi wykonawca, naprawia to co musi na swój koszt, a nie na koszt klienta. Taern ma jednak swoje realia. Kolejny raz decyzja administracji nie jest tyle kontrowersyjna, co debilna. Gracze, którzy tam ginęli i poświęcili mnóstwo czasu stracą jeszcze więcej niż zyskali, chociażby expa, licząc po 85k za wejście, gdzie tyle się często nie dostaje, albo wcale na mniejszym lvl. Poziomu administracji nie będę krytykował, bo za obrazę jest ban, więc tylko proponuje może wydać kilka tysięcy złotych miesięcznie i zatrudnić prawdziwych testerów, którzy myślą i ogarniają, bo jak na razie to kolejny raz zwykli gracze są sprytniejsi od członków ekipy. Może czas na zmianę? Z każdym updatem jest masa błędów i jakoś obecni testerzy nie dają rady ich wyłapać. Administracja celowo pisze o nieuczciwości graczy, przekrętach, wykorzystywaniu błędu, którego de facto nie było, nikt go nie zgłosił, nie napisał, że nie wolno albo od razu nie wyłączył instancji. To jest zwykła propaganda, kreowanie sytuacji tak jak komuś pasuje, przez co gracze są negatywnie traktowani jako oszuści, a nie jako inteligentni, pomysłowi gracze. Dlaczego trwało to tak długo? Nikt po pierwszym dniu nie zauważył błędu, tylko pozwolił zmarnować ludziom czas i jak się okazuje exp. Co ciekawe zostaną skasowane wszystkie rary - niezależnie od tego, czy zostały zdobyte uczciwie czy "uczciwie", czytaj nieuczciwie według administracji. Chęć wyrównania szans w tym wypadku jest źle dobrana, rary rarami, ale ludzie tu potracą po kilka mln expa więcej niż wbili, złoto, platę, poprzednie eq itd itp, o ile nie zostanie to zwrócone. Jeśli chodzi o wyrównanie to niech te rary zostaną usunięte, ale cała reszta powinna zostać zwrócona, nie mówię już o czasie poświęconym przez graczy, w którym mogliby zrobić cokolwiek innego. W obecnej formie to nie jest wyrównanie szans, chyba, że na myśli ma się sprowadzenie najaktywniejszych graczy do poziomu graczy o kilkadziesiąt lvl mniejszych. Najlepiej to całe eq skasować i dać 0 expa, szanse będą bardziej wyrównane ...

Dobrze chociaż, że raz administracja potrafiła się przyznać do błędu i uderzyć w piersi, tyle w tym dobrego ...



Czy w regulaminie jest chociaż słowo, że trzeba bić wszystko na instancji albo po drodze?
Nie ma.

Czy regulamin zabrania przeskakiwania lub omijania grupek na instancjach?
Nie.

Czy w regulaminie jest wzmianka o wybieraniu instancji, zakazie wchodzenia na starą instancję?
Nie ma. Możliwość została wprowadzona dokładnie w ostatnim update.

Czy regulamin mówi czym jest bug?
Nie.

Czy regulamin określa maksymalny czas utrzymywania instancji?
Nie.

Czy regulamin określa maksymalną ilość graczy na instancji?
Nie.


Dodatkowo mam kilka pytań, bo jak zawsze informacje są nieprecyzyjne.

Co to znaczy BUG w rozumieniu administracji? Nigdzie nie ma napisane na czym błąd polega, co jest błędem w grze. Można powiedzieć, że wszystko jest błędem, bo przecież nie wiadomo jak ma być, skoro administracja wprowadza coś to gracze zakładają, że tak ma być i korzystają z możliwości, które dostają od administracji.

Co oznacza wejście na instancję? Czy liczone jest wejście na instancję bossa czy instancję przed bossem? Czy liczone jest każde wejście, czy wejście tylko na nową instancję?

Dołączam się do pytania o zwrot złota, platyny, flaszek, esencji poświęconych na naprawę i ulepszenie nowych rarów.

Co z tym związane czy zwrócone zostaną sprzedane itemy, których nowe rary z Jaskółki są zamiennikami?

Kiedy można spodziewać się naprawienia instancji i jej ponownego wprowadzenia?

Dlaczego kolejny raz administracja jest niekonsekwentna? Błąd po wprowadzeniu Angwalfa był ewidentny, a mimo to administracja instancji nie wyłączyła ani nie ukarała buguserów. Połowa graczy z top s4 w tym administracja i GMowie od bardzo dawna osiągnęli korzyści, które zgodnie z regulaminem powinny być ukarane, a błędu jakoś nie zgłosili. Farmili bossa całe dnie i noce zdobywając mnóstwo rarów, expa podobnie jak miało to miejsce z Jaskółką. Czy można spodziewać się, że teraz wszystkie rary z Angwalfa zostaną usunięte?

Czy na s1 nikt nie wiedział o rzekomym błędzie?

Kiedy nastąpi ukaranie graczy/członków ekipy?

Czy z powodu degradacji przewidywane jest przyjmowanie nowych członków ekipy? Proponuję przeprowadzanie testu na inteligencję albo rozmowy kwalifikacyjnej, nie tylko odpowiedzi na pytanie typu "Dlaczego żółw się nie spieszy?".

Kiedy można spodziewać się odebrania expa, rarów, prestiżu?

Czy trzeba być online w momencie karania?

W jaki sposób zostanie określona ilość zdobytego prestiżu na Jaskółce? Dokładnie zliczona ilość zdobyta na bosie wraz z prestiżem za rary?

Czy zostanie zaprezentowana lista osób, którzy dany błąd wykorzystywali oraz ilość razy wykorzystania błędu? Ewentualnie do wglądu tylko dla samego zainteresowanego, aby miał podstawy do bycia karanym.

Czy po wprowadzeniu kolejnej instancji mamy czekać kilka dni dla pewności, że wszystko jest ok, czy można śmiało odejmować sobie exp i tracić czas korzystając z niby błędów?

Czy ludzie, którzy podejmują takie decyzje i są odpowiedzialni za grę Taern zdają sobie sprawę ze swojej nieuczciwości wobec graczy, o której u graczy tak się doszukują?

Jak zostanie stwierdzone czy rar został zdobyty uczciwie, nie czy? Jestem świadom, że część rarów zdobyta przez osoby farmiące bossa zdobyta została uczciwie, zanim odkryliśmy metody na korzystanie z możliwości bicia bossa co średnio 5 minut. Na swoim przykładzie wiem, że na około 80 razy gdy zabiłem bossa spadł rar mnie interesujący tylko 2 razy, to trochę mniej niż 3% szansy. Prawdopodobne jest, że rary spadły gdy nie były wykorzystywane żadne błędy.

Na czym będzie polegało naprawienie błędów? Na przemalowaniu mapy, poprzestawianiu grupek, zrobieniu 1 instancji zamiast 2?

Dlaczego administracja ubliża graczom, zamiast gratulować im szybkiego odkrywania "błędów" i wyręczaniu testerów z ich pracy? Według mnie powinno się dziękować za szukanie błędów graczom i gratulować sprytu, dociekliwości, a nie stawiać tylko w negatywnym świetle określając ich jako słabych.
Tutaj cytat: http://screenshooter.net/1901093/17_06_2012__23_35_53

Dlaczego za błędy administracji karani są gracze?

Czy zostanie gdzieś kiedyś opublikowana lista możliwości, które są traktowane jako błędy i nadal są w grze obecne i używane. Czyli możliwości, które są niemożliwe do wykorzystywania. Absurd, a jednak prawda.


To chyba na razie tyle, na pewno powstało wiele postów w trakcie gdy pisałem swój, może później edytuję. Oczekuję możliwie najszybszego udzielenia odpowiedzi.

Pytanie poza tematem - kiedy będą wyniki konkursu na event na s3?

Pozdrawiam

@kerklis - typowo polskie podejście - może i masz rację, ale to ja mam władzę i będzie jak ja chcę.

@Willy - a s2 i s4 to co? Wcięło na tej liście? Twoja wypowiedź pokazuje stronniczość ekipy, negatywne podejście do wybranego grona graczy.

@Dexdex - młoda insta, straty małe. Jeśli dla Ciebie 7-9kk expa i 40-45kk złota (tak szacuję swoje straty, nie wliczając w to nowych rarów) to mało to gratuluję bogactwa. Nie liczę strat moralnych oraz ~15h na dobę grania.

@Gruby - mogę oszacować, że nam, czytaj Bagiennym spadło rarów, hmm, z 15-20. Podejrzewam, że u innych topowych gildii podobnie.

@Willy - kto tu psuje atmosferę i niszczy resztki zaufania ... Komu jako gracz mam ufać jak nie administracji, która daje mi kopa przy każdej możliwej okazji i sprowadza do dna. Mam wrażenie, że niedługo będą insty odpalane na 2-3 dni, żeby mieć pretekst do odjęcia później graczom kilku mln expa, pozbawienia ich eq i niesamowitych ilości złota/platy. Sam zorganizowałem sobie po dostaniu rękawiczek 1,1k platyny, bo 1,4k które miałem okazało się za mało na ulepszenie, którego oczekiwałem. 2,5k platy to hmm około 200 zł?

@Shiraz - jest moc :D Może bym i został testerem, ale z kim bym testował? Z tymi co teraz nie dają rady? Trzeba mieć ogarniętą ekipę i szanować czas testerów, a nie tak jak pisze Shiraz mieć w nosie ich zgłoszenia. Motywować ich nagrodami za dobrą robotę i nie nagradzać za bezczynność czy nieefektywność.

Jakbym od czasu gdy zacząłem grę ogarniać był testerem czyli parę ładnych miesięcy temu i za każdy zgłoszony błąd dostawał po 100 platy (chyba tak kiedyś wypłacano gdy wchodziła wersja angielska) + normalna pensja to byłbym prawdziwym bogaczem :O Najwięcej postów napisałem w dziale z pomysłami dając nowe i komentując inne, najwięcej w temacie o zmianach - 30 razy, czyli około 30 updatów. Praktycznie po każdym update znajduje błędy, które opisuję na forum w dziale z błędami oraz komentuję w zmianach, a jakoś połowa moich tematów/postów została bez odpowiedzi i naprawienia błędów. Nie trzeba daleko szukać, męczyć się na s0 tylko czytać forum.

@Heaven - Ary zgłosił błąd a bossa nie farmił, ja błędu nie zgłaszałem, bo go nie znalazłem. Nie miałem pojęcia, że tam są błędy. Zrobiliśmy to co zawsze i wszędzie czyli ułatwiliśmy sobie w naszym rozumieniu w legalny sposób grę, stąd określanie jako oszusta jest dla obu stron inne.

@Drygu - też napisałem swoje szacunki co do rarów, expa, złota, czasu poświęconego/straconego/zdobytego na Jaskółce i to jeszcze przed Shiraz. Czuję się pominięty, nie pierwszy zresztą raz.

_________________
Mój kanał na YT

Życie jest jak szachy: albo posuwasz królową, albo bijesz konia.
Życie jest jak szachy: najbardziej żałujemy ruchów, których nie możemy cofnąć.
Prawdziwie wolnym człowiekiem jest tylko ten, kto nikogo nie kocha.


Ostatnio edytowany przez Szymdaro 18 Cze 2012, o 01:51, edytowano w sumie 10 razy



18 Cze 2012, o 00:49
Profil WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 129 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron