Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 129 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Następna
 Bugusing - Jaskółka 
Autor Wiadomość
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Mar 2012, o 22:57
Posty: 314
Podziękowano: 2 razy
Otrzymanych podziękowań: 13 razy
Post Re: Bugusing - Jaskółka
W każdej grze wykorzystywanie exploitów jest zakazane i jak administracja dojdzie do tego stara się ukarać tych co to wykorzystują. Niekiedy gdy exploit jest ciężki do udowodnienia i jest mało korzystny developerzy tylko usuwają możliwość jego wykorzystania. Nie wiem na jakiej zasadzie działał ten exploit na Jaskółce ale popieram ich działania. Ta instancja jest bardzo młoda i nie na robi wielkich strat.
Dodam że bugi nie raz za bardzo ciężkie do wykrycia nie ma gry która ich nie posiada. Do tego nazwa bugusing jest jak dla mnie złą nazwą może wprowadzać w błąd pod exploit możną podciągnąć wykorzystywanie buga jak i niedopracowania gry dla własnych korzyści.

Inaczej może być z modliszką tam wszystkie grupy idą prawie ta sama trasą "skoczki" mogą nie koniecznie być tej grupy która przeszła na dodatek można też przejść po tym inna grupa graczy zakatowała mobki to już jest legalne. W takiej sytuacji może się zdarzyć ze ktoś ubił 100x modle 2x ktoś pomógł jemu drużynie "skoczkiem" i 1x dropnol rara i akurat wtedy gdy dropnol rara doszedl do modli przy pomocy czyjegoś "skoczka". Skasowanie tego rara było by wtedy niesprawiedliwe. Na dodatek zdarza się że trzeba 2x zabić ta sama grupę mobów bo za szybko się pojawili.

_________________
"Warto mieć marzenia" tylko jaka to wartość jak się nic z tego nie ma??


18 Cze 2012, o 00:50
Profil
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2010, o 23:14
Posty: 173
Miejscowość: Kabaty
Podziękowano: 12 razy
Otrzymanych podziękowań: 43 razy
Post Re: Bugusing - Jaskółka
drygu napisał(a):

Dla nas nieuczciwe = cała instancja bez zabicia nawet jednej drużyny poza bossem. To oczywiste, że jest to wykorzystywanie błędu w grze.

Czyli jeśli uda mi sie wejsc na duszki i na inscie nie zaatakuje ani jednej grupki (omine)
to znaczy ze nieuczciwie zrobiłem ta inste? :)
Jeżeli dwóch ryców uzna ze idzie sobie na fyodorka i będą 'skakać' to znaczy ze nieucziciwie zrobili ta inste?
Jesli tak to z przykroscia stwierdzam iz 95% graczy na fyodorze omija poprzez skoki grupki (minimum 2, czasem wszystkie) czyli co kasujemy opoki/diabola/wzorki i inne czachy?
Na modliszce to samo co drugi gracz ma jakies passy na skoki i jakos to wam nie przeszkadza
Na wiezy tez bardzo dlugo ludzie tak robili ze chcieli klepac np tylko ghadire zostawiali se ludzi na 1 i 2 pietrze zeby byly puste i tez wam to nie przeszkadzalo, a moze wy tego nie wiedzieliscie

Widocznie na 100 ankietowanych tylko wasz inzynier/tester czy kto tam był uznal ze warto bic ta 3ke, a pozostale 99 osob uznalo ze lepiej ominac, oni poszli na latwizne ale maja byc karani za to jak sam mowisz ze popelniliscie blad ?

Litosci posypcie głowe popiołem i przyznajcie zjebaliśmy gracze okazali sie sprytniejsi od nas czemu chcecie karac bystrzejszych od siebie? moze zaproponujcie im stanowiska testerow zamiast swoich obecnych testerów i wtedy nie bedzie takich kwiatkow


Jeżeli ktoś jest chętny to zapraszam do "testerki", moje pierwsze zdanie jak się o tym dowiedziałem to "tacy by się przydali na testach:P" - btw:) -Willy.

_________________
Lex retro non agit, chyba ze w taernie :)


18 Cze 2012, o 00:50
Profil WWW
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sty 2011, o 02:24
Posty: 471
Podziękowano: 21 razy
Otrzymanych podziękowań: 63 razy
Post Re: Bugusing - Jaskółka
Za wskazanie bledu inzynierow i testerow (ktorzy za 2-3h roboty w miesiacu dostaja po 500 platy)zamiast dostac nagrode ,mam byc karany oO.Problem z modliszka rowniez zglaszalem ale nikt nigdy nie powiedzial ,ze itemy zostana usuniete,wnioskujac tutaj rowniez nie powinny byc..Z dobrego serca zglosilem ten blad(sam drygu to potwierdzi) liczac ,ze ktos to jednak poprawi ,a nie zostawi jak na modliszce,poki insta swieza i duzo osob tego nie wykorzystalo.
Czesto powtarzacie,ze prawo nie dziala wstecz ,jak to ma sie do tej sprawy?.Za to ,ze ktos znalazl blad i go troche wykorzystal ,zglaszajac to jednoczesnie administracji ma teraz byc karany?,wydaje mi sie ,ze za wskazanie takiego niedopatrzenia ze strony administracji powinna byc nagroda a nie kara.
Mimo wszystko wiele osob stracilo kupe czasu na te insty a teraz ma byc im wszystko zabrane.Jezeli chcecie byc sprawiedliwi i karac tych sprytniejszych to usuncie wszystkie rary z modliszki i tygrysa ,bo zaloze sie ,ze 99% rarow zostalo zdobyte poprzez "bug using"

Jak pomnożysz swój predykowany (mylnie) czas pracy inż. to jeszcze dorzuć współczynnik równy 40-50 i wyjdzie Ci liczba bliższa rzeczywistości. - Willy
Byc moze co do inz. przesadzilem,natomaist testerem bylem i wiem ile ludzie spedzaja tam czasu.

_________________
Kumple


Ostatnio edytowany przez Arystos, 18 Cze 2012, o 01:13, edytowano w sumie 1 raz



18 Cze 2012, o 00:54
Profil
Współpracownik Gnarla

Rejestracja: 17 Kwi 2011, o 17:50
Posty: 185
Podziękowano: 24 razy
Otrzymanych podziękowań: 27 razy
Nick w grze: UDumpi
Serwer: Ostlor
Post Re: Bugusing - Jaskółka
Szymdaro rary z Angwalfa nam usunęli natomiast ja po sfarmieniu 130~ jaskółeczek w ciągu 2 straconych dni prawie rara nie widziałem.. cały dzień od godziny 11 do północy były same pustaki dopiero później spadły 3 lub 4 rary :p więc s4 raczej nie poszalało na tej jaskółeczce :)

_________________
09-07-2014 00:54 Straciłeś:
Grzyby naskalne (20) Gorthdar uzyskał 60 doświadczenia. Gorthdar uzyskał 8 poziom.


Ostatnio edytowany przez Gruby1994, 18 Cze 2012, o 00:57, edytowano w sumie 1 raz



18 Cze 2012, o 00:54
Profil
Jedną nogą w Haligardzie
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lut 2012, o 23:37
Posty: 27
Podziękowano: 5 razy
Otrzymanych podziękowań: 2 razy
Post Re: Bugusing - Jaskółka
drygu napisał(a):
Nie ma żadnego problemu z rozpoznaniem ile razy ktoś zrobił nieuczciwe instancję.

Dla nas nieuczciwe = cała instancja bez zabicia nawet jednej drużyny poza bossem. To oczywiste, że jest to wykorzystywanie błędu w grze.

Mamy już pełną listę graczy, którzy w ten sposób farmili rary.


A jeżeli zabijałem bossa + trójkę przed nią? To już nie jest bugusing?


18 Cze 2012, o 00:54
Profil
Duma Forum!
Awatar użytkownika

Rejestracja: 5 Paź 2010, o 21:19
Posty: 4832
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 232 razy
Post Re: Bugusing - Jaskółka
@luky

Doskonale rozumiem Twój tok rozumowania i linię obrony. Aczkolwiek oboje wiemy, że jest to nadinterpretacja ogólnych zasad oraz regulaminu. Bo idąc Twoim tokiem rozumowania czy gdziekolwiek jest napisane, że nie wolno klonować przedmiotów? Nie. A mimo to jest to bug, a wykorzystywanie tego nazywa się bugusingiem i co do tego nie ma wątpliwości.

Ponadto, jeżeli Drygu/Ekipa etc popełniła błąd to ok, popełniać błędy rzecz ludzka, ale każdy z graczy powinien to niezwłocznie zgłosić do Administracji. I nie starajmy się domniemać niewinności "poszkodowanych" ponieważ jej nie ma w rozpatrywanej sytuacji.

Wprowadzenie zabezpieczeń i ograniczeń jest trywialna, ale czy gracze będą zadowoleni jeżeli ograniczymy ich swawolę i frywolność?

Nie ma sensu wprowadzać obostrzeń, korzystniej dal obu stron jest darzyć się pewną dozą zaufania i nie niszczyć tego takimi sytuacjami.

_________________
Kreatywność, obiektywizm, optymizm = TESTER!

The First 100 lvl on the Lands of Taern - at 114 the Career has been sacrificed.


18 Cze 2012, o 00:58
Profil
Jedną nogą w Haligardzie

Rejestracja: 25 Kwi 2012, o 14:34
Posty: 30
Podziękowano: 36 razy
Otrzymanych podziękowań: 27 razy
Post Re: Bugusing - Jaskółka
Willy napisał(a):
@soadMaster

Jest na serwerze s3 TOP 50 się zwie:P

Sorki, taka późno-dobranocna dygresyjka żartobliwa :)


zapewne chodzi o mnie i jestem z tego dumna :D Przyznaję się że świadomie w ten sposób wykonywała instancję i możecie mi zabrać co tam sobie chcecie bo i tak za dużo tego nie było raptem 1 rar który sama wydropiłam, bardziej jest mi szkoda czasu ale nie o tym chciałam.

Generalnie uważam że Drygu powinien bardziej się przyłożyć do tego co "tworzy" bo to że taka instancja z masą błędów (skokami, omijaniem grupek, farmieniem bosa bla bla bla) w ogóle się pojawiła jest NIEDOPUSZCZALNE i generalnie świadczy tylko i wyłącznie o tym kto testuje, jaka jest wydajność testów, kto nadzoruje testy i powiem wam że ci co korzystali z błędu powinni być testerami bo to oni potrafią inste rozpracować w 100% i znają gre od podszewki i wyłapią każdą jedną możliwość ułatwienia sobie gry, myślę że nawet lepiej sobie z tym radzą niż sam jej twórca skoro "nie ogarnął tematu".
Tak czy siak pozdrawiam tych co potrafią sobie radzić :D to sie nazywa moc :lol: czekam zatem na kolejną zajebistą inste 8-)

pozdro :twisted:


Nie wiem do kogo:) Rzuciłem tą dygresję apersonalnie :) - Willy
Odniosę się do powyższego, swojego wtrącenia, z przyjemnością przyjmę takich "cfanych" graczy i sprawdzimy jak sobie dadzą radę na testach.


nie raz byłam na testach nie raz pisałam te śmieszne raporty i nie raz nikt z tego nic nie wyciągnął ani się nie ustosunkował. Nie raz zgłaszałam błędy które Drygu osobiście akceptował i uznawał po czym się okazywało że jest to nadużycie. Podziękuję za tą możliwość i życzę wam powodzenia :)

_________________
s3 Racja jest jak dupa każdy ma swoją.
Don't hate the player, hate the game! ;)
Czarne pole powinno zmuszać ludzi do walki


18 Cze 2012, o 01:05
Profil
Duma Forum!
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Paź 2010, o 22:03
Posty: 4171
Miejscowość: 100lica
Podziękowano: 452 razy
Otrzymanych podziękowań: 1822 razy
Nick w grze: HeavenM
Post Re: Bugusing - Jaskółka
Szymdaro napisał(a):
Dlaczego administracja ubliża graczom, zamiast gratulować im szybkiego odkrywania "błędów" i wyręczaniu testerów z ich pracy? Według mnie powinno się dziękować za szukanie błędów graczom i gratulować sprytu, dociekliwości, a nie stawiać tylko w negatywnym świetle określając ich jako słabych.
Tutaj cytat: http://screenshooter.net/1901093/17_06_2012__23_35_53


czego tu gratulować? szczytu bezczelonści? orać inste, wyłowić mnóstwo RARów, expa i presta a potem zgłosić administracji, że jest taki błąd? odkrywanie błędów polega na tym, że się je wynajduje, zgłasza administracji, zachowuje się je w tajemnicy przed innymi graczami i się z nich nie korzysta - więc żaden z cwaniaków i OSZUSTÓW którzy z tego świadomie korzystali nie zasługuje na nazywanie go poszukiwaczem błędów...
a tak nawiasem mówiąc - mała analogia - ściąganie nie jest prawnie zabronione, nie jest nigdzie zdefiniowane a jest ścigane - i jest oszustwem a ściągający są oszustami - dlatego celowo i z premedytacją użyłem wyróżnienia tekstu w odniesieniu do osób które z tego korzystały w sposób świadomy

Szymdaro napisał(a):
@Willy - a s2 i s4 to co? Wcięło na tej liście? Twoja wypowiedź pokazuje stronniczość ekipy, negatywne podejście do wybranego grona graczy.


no głupi żart Willego, zwłaszcza że najwyraźniej pojęcia nie ma o tym kto jest w top50 na s3 - mam nadzieje, że sam przeprosi...


18 Cze 2012, o 01:15
Profil
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Cze 2009, o 16:34
Posty: 3515
Podziękowano: 108 razy
Otrzymanych podziękowań: 1521 razy
Post Re: Bugusing - Jaskółka
Shiraz: i to jest dobra postawa :mrgreen:

Każdy dobrze wie, ze wykorzystywał bug/exploit, wszystko jedno jak to nazwiemy. Dobrze wiedział wprowadzając do instancji skoczka i robiąć ją 10xszybciej niż reszta graczy. Ale większość próbuje wynaleźć wymyślne powody dla usprawiedliwienia i odwrócenia kota ogonem.

Póki co tylko Shiraz ma odwagę się do tego przyznać.


18 Cze 2012, o 01:19
Profil
Jedną nogą w Haligardzie
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lut 2012, o 23:37
Posty: 27
Podziękowano: 5 razy
Otrzymanych podziękowań: 2 razy
Post Re: Bugusing - Jaskółka
Jeżeli się przyznała to kiedy idziemy na to piwo drygu co razem nagotowaliśmy? :D

@EDIT

Dobra, fajnie się gadało ale muszę spadać bo koledzy mnie wołają żebym SKAKAŁ NA MODLISZCE.


18 Cze 2012, o 01:24
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 129 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron