Odpowiedz  [ 51 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
 Spadające ceny rarów 
Autor Wiadomość
Uczeń Simona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 3 Mar 2012, o 04:08
Posty: 49
Miejscowość: Poznań
Podziękowano: 11 razy
Otrzymanych podziękowań: 6 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Spadające ceny rarów
Tytuł to nie pomysł, tylko problem, jeden z większych, jakie dostrzegamy w grze. Niedługo nie będzie się opłacało chodzić na bossy, bo exp z nich gorszy niż na kotkach górskich, rary wydropione a ich cena nie powala, więc nie ma sensu nawet po drop tam łazić.
Głównie za taką sytuację odpowiada to, że wysokie lvle bez problemu biją np. ichtiona w pojedynkę, powtarzając to tak z kilkanaście razy dziennie (droga do niego łatwa i po drodze mamy halit).
Pewnie część z Was pamięta jak Czegnsvesy chodziły za ponad 100k, nie mówiąc nic o Lysymarach z Grażynki. To były ceny, za które opłacało się tam chodzić i bić bossy.
Rary, jak sama nazwa wskazuje, powinny być przedmiotami nietypowymi, a teraz jest ich tak dużo, że nikt nie chce kupować.
Stąd mój pomysł - aby ograniczyć wysokim lvlom chodzenie na słabsze bossy, a wraz z tym dropienie niepotrzebnych im itemów.
Czy to przez instancję ograniczoną lvlem, czy przez brak instancji lub np. instancję z nierarowym bossem (niech pobiją jak lubią :)).
Wiem, że dochodzi tu też kwestia solowania bossów, np. duszki, które nieraz sama robię, więc można by wziąć pod uwagę lvl, w którym część profesji jest w stanie bić bossa samemu. Np. ograniczyć bicie herszta, krzyżaka, ichtiona, gdzie w sumie każdy powyżej 45 poziomu może go bić spokojnie sam.

Wiem, że solowanie bossów to jedna z form zarobku, ale z drugiej strony szybko przestanie nią być, jeśli tak będzie dalej. Jestem z s4, myślę, że na wcześniejszych serwerach z cenami wygląda jeszcze gorzej. -,-
Problem zarobku można by wtedy rozwiązać inaczej. Np. instancja danego bossa dla hlvli dawałaby większe korzyści materialne (niewielkie ale zawsze). Być może jest to do zrobienia ^^'


Edit:
Kolega z gildii wpadł też na jeszcze jedno rozwiązanie:
Aby w sklepie za rara dawało nam więcej złota, przez co cena przedmiotu na handlowym również urośnie (skoro bardziej będzie się opłacało go sprzedać u kowala, nikt nie odda go taniej :)).

Jeśli nie podnieść cenę samego rara (w końcu naprawa by też urosła, czego nie chcemy...) można podnieść procent wartości uszkodzonego przedmiotu legendarnego.

_________________
Serpentsya [S4] - 70lvl (druidka)
Nymfetamina [S4] - 29lvl (barba)


19 Cze 2012, o 08:55
Profil
Uczeń Simona

Rejestracja: 27 Lut 2012, o 16:30
Posty: 69
Podziękowano: 12 razy
Otrzymanych podziękowań: 6 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Spadające ceny rarów
Pomysł kolegi dobry ale za Twoim nikt się nie wstawi bo hlvle męczą icha po epika -,- albo dużo hlvli robi postacie turniejowe i im się nie widzi kupować całe eq -,-

_________________
KUbaFCA s3 druid 56lvl wciąż rośnie full eq (brak vaekanów)
Gotikologio shed 26lvl


19 Cze 2012, o 09:55
Profil
Uczeń Simona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012, o 08:53
Posty: 54
Miejscowość: 3city
Podziękowano: 7 razy
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Spadające ceny rarów
Serpi, jak znajdziesz sposób na podniesienie cen rarów na serwerach to uważam że w Alariulu powinien stanąć twój pomnik:)
A teraz całkiem na poważnie, niestety podaż rarów jest zbyt duża w szczególności z bossów, na które non stop się biega typu, fyo, gmo, dz itp.
Niestety jedynym rozwiązaniem jakie ja widzę, a za które za chwilę zbiorę straszne cięgi od graczy to zmniejszenie procentu dropienia rara.
Drugim pomysłem, który mógłby wpłynąć na ceny rarów to model uszkodzenia sprzętu, a właściwie jego psucia. Gdyby sprzęt, który posiada gracz się psuł, a każda kolejna naprawa byłaby jeszcze droższa od poprzedniej, to w pewnym momencie bardziej opłacałoby się zostawiać sobie rary niż je odsprzedawać. Myślę, że wtedy byłaby szansa na to, aby ceny rarów skoczyły do góry.

_________________
Pabli [S4] - Ryc 54 lvl - ON
Zwycięzca turnieju 3vs3 - 23.05.2012


19 Cze 2012, o 10:00
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 4 Lip 2011, o 18:08
Posty: 291
Podziękowano: 38 razy
Otrzymanych podziękowań: 78 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Spadające ceny rarów
Serpentsya napisał(a):
Stąd mój pomysł - aby ograniczyć wysokim lvlom chodzenie na słabsze bossy, a wraz z tym dropienie niepotrzebnych im itemów.
Czy to przez instancję ograniczoną lvlem, czy przez brak instancji lub np. instancję z nierarowym bossem (niech pobiją jak lubią :)).


OK. Niech insty będą ograniczone levelem. Ale Fyo od 70+ modliszka 80+ itd. Czemu Hlvle mają być ograniczone, a low lvle mają się pchać na nasze instancje? Mam 107 poziom i co? Nie mogę expić sobie epika na misiu? Temat całkowicie bez sensu. Jak utrudniasz zycie Hlvlom to przy okazji utrudnij low.

Pabli napisał(a):
Niestety jedynym rozwiązaniem jakie ja widzę, a za które za chwilę zbiorę straszne cięgi od graczy to zmniejszenie procentu dropienia rara.


1. Zmniejszenie % nie wchodzi w rachubę, bo są nadropione itemy, a rara i tak ciężko zdobyć niekiedy. Zależy od szczęścia.


Pabli napisał(a):
Drugim pomysłem, który mógłby wpłynąć na ceny rarów to model uszkodzenia sprzętu, a właściwie jego psucia. Gdyby sprzęt, który posiada gracz się psuł, a każda kolejna naprawa byłaby jeszcze droższa od poprzedniej, to w pewnym momencie bardziej opłacałoby się zostawiać sobie rary niż je odsprzedawać. Myślę, że wtedy byłaby szansa na to, aby ceny rarów skoczyły do góry.


2. Dotknij czoła i sprawdź czy nie jesteś gorący. Drugiego żmija nie chce mi się dropić. Poza tym mam sprzęt ulepszony na 7/8. Muszę go ulepszać ponownie (Niekiedy idzie więcej kasy na ulepszenie niż kupno nowego sprzętu).

_________________
BloodlineMage s2 86 mo OFF
UndeadMage s4 121 mo OFF
UndeadPonyH Ostlor 123 łucznik
Undi EU 62 druid OFF
Undiii Ostlor 40 Ryc


19 Cze 2012, o 10:05
Profil
Pogromca Valdaroga

Rejestracja: 7 Cze 2011, o 18:39
Posty: 1306
Podziękowano: 52 razy
Otrzymanych podziękowań: 217 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Spadające ceny rarów
A nie łatwiej wprowadzic ładowanie sprzetu poprzez esencje ??

Jeżeli każdy rar tak by trzeba było ładowac to:

1. Spadek ilości rarów
2. Ceny za esensje w góre
3. Ceny za rary w góre
4. all happy :D

_________________
Kocham mojego Szopa :D


19 Cze 2012, o 10:08
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 4 Lip 2011, o 18:08
Posty: 291
Podziękowano: 38 razy
Otrzymanych podziękowań: 78 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Spadające ceny rarów
oblivionn napisał(a):
A nie łatwiej wprowadzic ładowanie sprzetu poprzez esencje ??

1. Spadek ilości rarów
2. Ceny za esensje w góre
3. Ceny za rary w góre
4. all happy :D


1. Spadek tylko niektórych. Kto zdrowy na umyśle przetopi Istav czy Debbę?
2. Pisze się esencji. Poza tym esencje łatwo zdobyć np z misia.
3. Tylko niektóre rary. Poniżej rangi 7-8 są nieopłacalne do przetopienia.
4. Happy Ci którzy mają mało rarów. Mam 2 przedmioty które trzeba ładować. Co 2 dni idzie mi 14 esencji + 2 inhi diamentowe (16 platy) + 2x manamer (40k). Teraz co 2 dni ładuj 11 lub 12 przedmiotów. 77 (w przypadku rycka lub oszołomów z tarczą 84) esencje + 50 platy~ sredni poziom ładowania inhibitorem korundowym oraz 220 lub 240k za manamery. Czyli z 1.5-2kk co 2 dni na to żeby się dało używać sprzętu. Nonsens.

Do tego trzeba zdropic 4 pary irkamali, siduny lub cos w ten deseń. 4x ekstraktor + inhibitory korundowe 24 platy + 80k. W pół roku trzeba wydropić minimum 360 rarów na przetop.

_________________
BloodlineMage s2 86 mo OFF
UndeadMage s4 121 mo OFF
UndeadPonyH Ostlor 123 łucznik
Undi EU 62 druid OFF
Undiii Ostlor 40 Ryc


19 Cze 2012, o 10:15
Profil
Uczeń Simona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 3 Mar 2012, o 04:08
Posty: 49
Miejscowość: Poznań
Podziękowano: 11 razy
Otrzymanych podziękowań: 6 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Spadające ceny rarów
Cytuj:
OK. Niech insty będą ograniczone levelem. Ale Fyo od 70+ modliszka 80+ itd. Czemu Hlvle mają być ograniczone, a low lvle mają się pchać na nasze instancje? Mam 107 poziom i co? Nie mogę expić sobie epika na misiu? Temat całkowicie bez sensu. Jak utrudniasz zycie Hlvlom to przy okazji utrudnij low.

Wiem, myślałam o tym, ale z drugiej strony niskie lvle wcale i tak nie mają łatwego życia, bo jak coś wydropią np. ayol to i tak się na tym nie wzbogacą, bo te hlvle mają ich po 10 i nawet dają za darmo. xD Jakby te rary były droższe to po 1. low lvle musiałyby mieć więcej złota (co też nie jest dla nich ułatwieniem), po 2. zarabiałyby sobie właśnie na rarach, które sprzedają.
Wtedy przepaść między rarami z wieży i fyo/gmo nie byłaby aż taka duża.

No i nie ukrywajmy, że fyo to nie jest boss 70+ :D prędzej 50+
a modła 60+
to, że ktoś dał taki lvl nie znaczy, że faktycznie od tego trzeba chodzić. A low lvle idą tam na własne ryzyko.



Co do "męczenia o epika", szansa na epika w takiej instancji by nie zmalała, tylko rarów by nie dostawali. :P Nie wiem czy to wykonalne, ale zdecydowanie lepsze niż spadek cen.

Co do "dropienia na inne swoje postaci" - to uważacie, że to jest takie fair? Bo ja uważam, że to kolejny powód by im to ograniczyć. Jeśli chcą rara na swoją drugą postać, to niech podropią właśnie tą postacią albo sobie kupią ^^

_________________
Serpentsya [S4] - 70lvl (druidka)
Nymfetamina [S4] - 29lvl (barba)


19 Cze 2012, o 10:23
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 4 Lip 2011, o 18:08
Posty: 291
Podziękowano: 38 razy
Otrzymanych podziękowań: 78 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Spadające ceny rarów
Bije level po to żeby mieć z tego korzyści. Będę miał gorzej na 100+ niż na 50+. Bzdura.

_________________
BloodlineMage s2 86 mo OFF
UndeadMage s4 121 mo OFF
UndeadPonyH Ostlor 123 łucznik
Undi EU 62 druid OFF
Undiii Ostlor 40 Ryc


19 Cze 2012, o 10:50
Profil
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Gru 2011, o 16:51
Posty: 499
Podziękowano: 153 razy
Otrzymanych podziękowań: 197 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Spadające ceny rarów
Moim zdaniem podniesienie cen uszkodzonych rarów w sklepie z 5% na ok 15 to najprostsze rozwiązanie.
Co do esencji: najbardziej opłaca się przetapiać rary kat 8-9 (9 gł młoty i virrale). Moim zdaniem można podnieść ilość otrzymywanej esencji z rarów IV-V z 1 na 3 (tych nie opłaca się przetapiać) i stworzyć ekstraktor dla poszczególnych rarów (jak np flaszki) np mały dla rarów IV-VI za 5k, średni odp VII za 10k i duży (obecny, tylko dla rarów VIII-X).
Ograniczenie levelowe dla instancji chyba nie wchodzi w grę (choćby ze względu na expienie epików/psychorarów).
Psucie się rarów: kolega miał kiedyś podobny pomysł: rar się psuje (ale nie nieodwracalnie) i można go naprawić za złoto+esencję. Jeden z gmów dodał od siebie, że rary powinny się psuć nieodwracalnie wywołując burzę i powszechną chęć nabicia go na pal. Ja mówię na wstępie, że jak pomysł w tej drugiej wersji przejdzie to kończę z grą.
% dropienia: były takie pomysły: wszystko tanieje, ale to raczej cena rzędu 2kk za uguns jest wypaczeniem a nie 700k. Jednych spadek cen cieszy (lovlev kupujące eq) innych martwi. Lepiej dodać hlev kilka esencjo - żernych rarów i będzie po sprawie.

_________________
REDDE, QUOD DEBES

ACCUSARE NEMO SE DEBET

ACTUS HOMINIS,NON DIGNITAS IUDICETUR

DA MIHI FACTUM, DABO TIBI IUS


19 Cze 2012, o 10:56
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Cze 2011, o 11:30
Posty: 269
Miejscowość: Hollywood
Podziękowano: 3 razy
Otrzymanych podziękowań: 104 razy
Serwer: HardCore
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Spadające ceny rarów
Ja mam fajny pomysł żeby spadały itemy naprawione ale przypisane zawsze wiecej u kowala a nie przypisane by były droższe :P

_________________
Moment w którym zamykasz oczy na polu walki, jest momentem, w którym już ich nie otwierasz


19 Cze 2012, o 11:16
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 51 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 403 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron