Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 129 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Następna
 Bugusing - Jaskółka 
Autor Wiadomość
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 21 Sie 2011, o 00:06
Posty: 13
Podziękowano: 5 razy
Otrzymanych podziękowań: 6 razy
Post Re: Bugusing - Jaskółka
Szkoda ze nie chcecie czegoś wyjaśnić. Skąd zwykły gracz ma wiedzieć co jest błędem a co nie. Jeśli skoki na modliszce nie są wykorzystywaniem błędu a wiadomo też w dużym stopniu skracają czas wykonania insty podobnie jak było w tym przypadku. Skąd gracze mieli wiedzieć że wykorzystują błąd??? Czy to nie jest kolejny patent na szybkie wykonanie insty.
Dopiero po fakcie piszecie że to jest błąd i karzecie graczy.


18 Cze 2012, o 22:11
Profil
Chodząca legenda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Kwi 2011, o 03:06
Posty: 2255
Miejscowość: Wawa
Podziękowano: 216 razy
Otrzymanych podziękowań: 865 razy
Nick w grze: Szymdaro
Post Re: Bugusing - Jaskółka
drygu napisał(a):
Omijanie ostatniej drużyny nie kwalifikuje się jako wykorzystanie exploita.

Dokładny przepis za co ścigamy graczy:
1. Wchodzi 5 osób do jaskółki.
2. Jedna wychodzi i wprowadza szóstą.
3. Wszyscy czyszczą instancję.
4. 6 gracz pozostaje na instancji.
5. Reszta idzie bić jaskółkę.
6. Reszta wraca po ubiciu jaskółki i przechodzi przez pustą instancję, która utrzymuje się ze względu na obecność 6 gracza.

W ten sposób można ją bić w tempie ekspresowym i jest to nieuczciwe w stos. do reszty graczy.

Przestańcie też czepiać się testerów. To ja zawaliłem tą instancję. Testerzy zwracali uwagę na możliwość skoków na niej. Zablokowałem ją w inny sposób korzystając z nowego systemu poruszania lecz nie przewidziałem tego typu skoków. Przechytrzyliście mnie :) Ale teraz muszę was za to ścignąć :mrgreen:


To jest odpowiedź dryga na temat tego co jest błędem. Oby tylko liczył tak jak pisze, bo administracja podaje sprzeczne informacje o tym, co błędem było - drygu i Zło opisali niby ten sam błąd, drygu napisał co nim było, a Zło jak był sprawdzany.

_________________
Mój kanał na YT

Życie jest jak szachy: albo posuwasz królową, albo bijesz konia.
Życie jest jak szachy: najbardziej żałujemy ruchów, których nie możemy cofnąć.
Prawdziwie wolnym człowiekiem jest tylko ten, kto nikogo nie kocha.


18 Cze 2012, o 22:19
Profil WWW
Współpracownik Gnarla

Rejestracja: 10 Wrz 2011, o 11:56
Posty: 172
Podziękowano: 60 razy
Otrzymanych podziękowań: 79 razy
Nick w grze: Wilgefortz
Serwer: Tolnor
Post Re: Bugusing - Jaskółka
Możliwy był także scenariusz:
Wchodzi 5 osób na jaskółkę po czym każdy traci połączenie z siecią / prąd / musi załatwić coś ważnego i wylogowują z gry. Za 10 min wracają - nie ma kłódki, jest tylko 1sza grupka = nie ma ptaszorów o których pisał Zło... sytuacja analogiczna do 'farmienia' dzta.

Kolejny scenariusz:
Wchodzi 5 osób na instancję, biją 4 grupki, na ostatnią grupę wbija się przypadkowo 1 gracz w pojedynkę. Reszta grupy przechodzi na jaskółkę - znów nie mają ubitych ptaszorów. Możliwe jest także bicie ptaszorów i padnięcie w walce, gdzie oba ptaszki maja skrawek hp. Nie zdarzamy wrócić i ptaszków nam nie zalicza.

Więc wyjaśnienie Samozło jak naliczane były błędne jaskółki nijak się ma do opisu Dryga co było bugiem.


Ja nie spełniałem przynajmniej 2 punktów dokładnego przepisu, tj 3 i 6.
Punkty 1 i 5 są zgodne z 'prawidłowym' przejściem instancji.
Punkty 2 i 4 są możliwe na szeregu wcześniejszych instancji, a powrót na starą instę został niedawno dodany...


Śmieszą mnie głosy osób które nie widzą analogii do:
dz - gubienie instancji, gdzie możliwe jest za 200k zrobienie 5ciu bosów bez czyszczenia instancji
fyo - skakanie grupek w instancji - również robienie bez bicia, ew też możnaby wygasić instę i pójść na samego gmo także bez bicia
modliszka - już nawet nie wyjaśniam.
nowe bosy (vidwar, vough, wąż) - wchodzi 5ka graczy, 1 wychodzi, bierze kolejnych 4 graczy, wraca na starą instę, 5ka bije 1 grupke (3 na węzach), pozostałe są blokowane przez 4 dodatkowych graczy - 5ka jest przy bosie.

Instancja była wykonana analogicznie do wcześniejszych, i analogicznie do nich została zrobiona. Gdyby ktoś nie trzymał instancji / mobki by respiły sposób na jej wykonanie byłby ze 2 min dłuższy.
Jeżeli tak wam zależy aby częstotliwość bicia była mniejsza trzeba albo dołożyć potrzebny na wejście przedmiot, albo wprowadzić opłaty... Mówicie że skoczki na modli to zupełnie inna sytuacja, tam ją olewacie, a tu chcecie karać.


drygu napisał(a):
Nie ma żadnego problemu z rozpoznaniem ile razy ktoś zrobił nieuczciwe instancję.

Dla nas nieuczciwe = cała instancja bez zabicia nawet jednej drużyny poza bossem. To oczywiste, że jest to wykorzystywanie błędu w grze.


Mamy już pełną listę graczy, którzy w ten sposób farmili rary.

Skoro biłem 1 grupkę, znaczy że zrobiłem ją uczciwie, chyba że znowu się coś zmieniło.



@Zmijka
Po prostu nie rozumiem karania za rozwiązania znane i stosowane od daaawna. Jest wiele sposobów na ominięcie danej grp, o czym twórcy zdają się zapominać.

A zacytowany fragment - no cóż może się tak zdarzyć :D


Ostatnio edytowany przez luky, 19 Cze 2012, o 09:38, edytowano w sumie 1 raz



19 Cze 2012, o 06:56
Profil
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Kwi 2011, o 20:41
Posty: 689
Miejscowość: Zawiercie
Podziękowano: 134 razy
Otrzymanych podziękowań: 91 razy
Nick w grze: Kraldjur
Post Re: Bugusing - Jaskółka
Luky i tracą prąd/połączenie/musi odejść ok kompa kilkaset razy przez 2-3 dni? No proszę cię... :D

_________________
Żmijcia, ŁK 87 lvl [Ostlor]
Kraldjur , MO 67lvl [Ostlor]

Spelmastare, DT 45 lvl [Ostlor]


19 Cze 2012, o 08:30
Profil
Jedną nogą w Haligardzie

Rejestracja: 2 Cze 2011, o 12:34
Posty: 34
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Post Re: Bugusing - Jaskółka
Dalej jest dla mnie niepojęte czemu wprowadzono tą instę skoro już od testerów Drygu wiedział że jest możliwość skakania (popularnego sposobu omijania grupek na inście). I czemu skakanie tu jest złe a na innych instach dopuszczalne.

Gracze zawsze będą dążyć do opracowania strategii jak najszybszego farmienia bosów i nie potrafią czytać w myślach twórcy jak przechodzić daną instę należy.

Dla mnie zaczyna to wyglądać w ten sposób:
1. Insta jest testowana i wychodzi, że jest możliwość omijania grupek, bla, bla, bla...
2. Zostaje to zgłoszone/niezgłoszone, ale zignorowane, bo "nikt na to nie wpadnie", "nie będą tego robić na większą skalę", "jak ktoś spróbuje to go udupimy"
3. Przez te kilka dni widać wyraźnie, że jaskółka jest farmiona, ale ciągle nie podaje się informacji o bugu, karze ... (być może niektóre gildie dostały info/ostrzeżenie od testerów... o mogących wystąpić konsekwencjach, ale nie wszystkie, za wyjątkiem gildii podejrzanych o Bugusing jakoś dziwnym trafem z TOP 10 widziałem chyba jeszcze 2 Gildie)
4. Okazuje się że że jednak skala problemu jest większa niż zakładano, trzeba więc "wyzerować system" - odebrać prestiż, exp, rary. A przecież można było się domyślić, że bos dedykowany (lol) dla 70+ lvli będzie farmiony przez 100+, czy to w ten czy inny sposób.
I to raczej skala problemu a nie on sam spowodowała takie a nie inne działanie administracji. A skakanie na instach nie jest pomysłem nowym, a znanym już od dawna.

To tyle mojej "teorii spiskowej" xD

W inście Jaskółki osobiście widze 2 duże błędy: po pierwsze: nie jest to insta dla 70+lvli, a po drugie: podział tego typu insty na 2 niezależne części, gdzie na pierwszej nie przebywa ani boss, ani nic czego zdobycie/zrobienie jest wymagane aby przejść dalej.

Cytuj:
filozofia w stylu: brak kartki z informacją o zakazie kradzieży batonów upoważnia do kradzieży bo przecież byli cwani i przechytrzyli sprzedawce, a winien jest sprzedawca, ze nie stal przy batonach, nie umieścił ich za pancerną szybą i nie dal każdemu kupującemu informacji na piśmie z zakazem kradzieży batonów... komuś się w głowach poprzewracało!


Zapominasz, że jest coś takiego jak prawo, gdzie masz napisane co za tą kradzież ci grozi, oczywiście możesz "przechytrzyć" sprzedawcę i ukraść batony ale musisz mieć na uwadze karę jaka cię za to może spotkać. Wiesz, że to jest złe i zakazane.
Tu sytuacja wygląda tak: leżą batony, a niema jeszcze spisanego prawa, kradniesz batony, a ktoś po tym fakcie wpisuje, "kradzież batonów jest zła i karalna".
Może przykład nie do końca jeszcze pasuje, ponieważ "kradzież" już sama w sobie ma negatywny wydźwięk, a "skakanie" już takiego negatywnego wydźwięku nie posiada.

Podsumowująć: "gdzie jest punkt że nie można skakać" ?

Paragraf § ---> Przestępstwo podlegające po dniego ---> kara w nim opisana
a nie
Działanie ---> Paragraf opisujący że to działanie jest przestępstwem ---> kara


19 Cze 2012, o 14:07
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 21 Sie 2011, o 00:06
Posty: 13
Podziękowano: 5 razy
Otrzymanych podziękowań: 6 razy
Post Re: Bugusing - Jaskółka
Ja bym to bardziej porównał do kupowania ale bez stania w kolejce. A informacji że trzeba stać w kolejce nie ma. Więc jesteś nie fer w stosunku do innych ze Ci się udało kupić bez kolejki. Chyba tak to bardziej można zrozumieć. Bo do kradzieży nie można porównać. Bo biło się bosa i z niego rar leci, a nie z tego że przeskoczyłeś przeszkody po drodze.


19 Cze 2012, o 14:24
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Cze 2011, o 21:41
Posty: 16
Miejscowość: Przasnysz
Podziękowano: 13 razy
Otrzymanych podziękowań: 9 razy
Post Re: Bugusing - Jaskółka
"2. Osoby z listy/spoza, które wyropiły/kupiły/dostały przedmioty muszą zwrócić je i jeżeli został sprzedany, wyrzucony itp. przedmiot inny z tego miejsca, zostanie on zwrócony."

Jeśli dobrze rozumuje to Rękawice Północne, które sprzedałem celem naprawy tych nieszczęsnych Zadrów, zostaną mi zwrócone ? :FF

_________________
Dehu s2 Barbarzyńca 96lvl DELETED
dehu s2 sheed 101lvl DELETED
Dehuś s5 Barbarzyńca 62lvl DELETED


19 Cze 2012, o 15:43
Profil WWW
Jedną nogą w Haligardzie
Awatar użytkownika

Rejestracja: 9 Kwi 2012, o 10:57
Posty: 44
Miejscowość: Lublin
Podziękowano: 218 razy
Otrzymanych podziękowań: 7 razy
Nick w grze: Ikcylgyrg
Post Re: Bugusing - Jaskółka
No cóż, teraz trzeba dodać jakąś opłatę na wejście do insty(może znowu coś z esencjami?). Polecam także wymienić testerów, najlepiej nadają się bug-userzy.
Jestem pewien, że przez podział na 2 insty istnieje jeszcze kilka takich bugów, które dopiero czekają na odkrycie.

P.S. Może mi ktoś wytłumaczyć, dlaczego w tym temacie nie mogę dziękować za posty?

_________________
"You have enemies? Good. That mean you've stood up for something, sometime in your life." - Winston Churchill
"There is no time to remedy our enemies' ignorance. Blast it out of them" - Aurelia


19 Cze 2012, o 16:00
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Cze 2011, o 11:30
Posty: 269
Miejscowość: Hollywood
Podziękowano: 3 razy
Otrzymanych podziękowań: 104 razy
Serwer: HardCore
Post Re: Bugusing - Jaskółka
proponuje brami levelowe modla +50 jaskolka +60 dziekuje dobranoc

_________________
Moment w którym zamykasz oczy na polu walki, jest momentem, w którym już ich nie otwierasz


19 Cze 2012, o 16:06
Profil
Chodząca legenda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2011, o 19:01
Posty: 2181
Podziękowano: 262 razy
Otrzymanych podziękowań: 697 razy
Nick w grze: desacred
Post Re: Bugusing - Jaskółka
mandaryn3d napisał(a):
No cóż, teraz trzeba dodać jakąś opłatę na wejście do insty(może znowu coś z esencjami?). Polecam także wymienić testerów, najlepiej nadają się bug-userzy.
Jestem pewien, że przez podział na 2 insty istnieje jeszcze kilka takich bugów, które dopiero czekają na odkrycie.


Szanowny drogi kolego wyjaw mi skąd posiadasz wiedzę o pracy testera skoro polecasz nas "wymienić"? Twoje pojęcie tak jak większości "niezadowolonych" z tej "pracy" forumowiczów można porównać do znajomości astronomii u wołu. Specjalnie napisałem "pracy" testera w cudzysłowiu bo to nie jest praca tylko wolontariat. My poświęcamy swój czas żeby tacy jak Ty mogli posmęcić jak to jest źle. Że niby nie robimy tego za darmo - jeśli by ktoś przytoczył taki argument - tyle ile może dostać (nie zarobić) tester w przeliczeniu na ilość godzin poświęcanych ze swojego prywatnego czasu jest - lekko rzecz ujmując - nieporównywalnie niska. Testowanie to dobra wola osób z niebieskim nickiem które to zajęcie robią w sumie pro publico bono. W związku z powyższym jak nie Masz zielonego pojęcia jak to wygląda co robi tester i za co odpowiada, a co robią inne osoby z kolorowymi nickami na forum w sprawie wprowadzania nowości w grze, to z łaski swojej przestań się udzielać w tej kwestii tak jak i inni wszystkowiedzący-o-pracy-testera "specjaliści".

_________________
"Fałszywa skromność to najgorszy rodzaj pychy."

"Nie znam się, to się wypowiem."
"Znam się na wszystkim, na niczym dobrze."


19 Cze 2012, o 17:20
Profil WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 129 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron