Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 129 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna
 Bugusing - Jaskółka 
Autor Wiadomość
Chodząca legenda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Kwi 2011, o 03:06
Posty: 2255
Miejscowość: Wawa
Podziękowano: 216 razy
Otrzymanych podziękowań: 865 razy
Nick w grze: Szymdaro
Post Re: Bugusing - Jaskółka
Temat Jaskółki jest mocno drażliwy, bo świeży. Sporo już tu było komentarzy. Jeśli administracja "konsekwentnie" według tego co zapisuje "wyrównanie szans" rozumie, przez PIĘCIOKROTNE odjęcie ilości zdobytego prestiżu to chyba nijak ma się do wyrównania szans.

Dodatkowo nie ma to jak przekazywanie graczom informacji z czatu dla moderatorów przez samego GM'a, co widać na screenach. Tak wiem, on screena nie zrobił, ale on go przekazał. Mniejsza z tym, to w innym temacie będzie szerzej opisane.

http://scr.hu/screenshooter/7594923/vniihnv

http://scr.hu/screenshooter/7594923/qbrmhnl

Człowiek się może mylić, przyznać się do tego i ponieść tego konsekwencje. My się przyznajemy - graliśmy "nieuczciwie" w rozumieniu administracji, wykorzystując błąd, który błędem nie był dla wielu graczy (to już w osobnym temacie). Wg regulaminu - ban.

Administracja przyznaje się do błędu - karzemy graczy.
Dostajemy produkt dziurawy tak samo jak regulamin, który nie opisuje błędów, a jedynie nakazuje karać banem? Nie dostajemy bana, bo wina była dryga, ok. Jest to powiedzmy ustępstwo z jego strony. Chodzi o wyrównanie szans - jasne, my się tak samo przyznajemy do błędu, możemy oddać exp, prestiż, rary zdobyte nieuczciwie w ilości zdobytej, nie 5x większej (czemu 5x, a nie 100x? bo drygu tak sobie pomyślał, a jak pomyśli, tak zrobią), a dostać zwrot poniesionych kosztów i wszystko będzie cacy, jakby nic się nie stało. Ale nie, bo po co, można przy okazji troszkę dowalić nielubianym graczom.

Tyle o prestiżu. Wcześniej pisałem o braku konsekwencji w jego obliczaniu, teraz o braku konsekwencji w karaniu.



Czemu administracja nie wyłączyła serwera od razu po zauważeniu wykorzystywania błędu i nie cofnęła czasu? Miało to miejsce w przypadku innych błędów po update i było git, kilka godzin grania w plecy, bo źle przetestowali i tyle. A tu nam pozwolili szaleć do woli, a później karać z przesadą. Ciekawe czy zawsze insty będą wprowadzane z błędem na 2-4 dni, żeby gracze nabili ile się da a następnie stracili 5x tyle bez uprzedzania ani żadnej oficjalnej informacji, przy okazji testując nowości pod każdym względem. Skoro administracja nie potrafi dogadać się z graczami to i gracze nie próbują z administracją.



O ile lepsze dla wszystkich byłoby nagradzanie graczy znajdujących błędy, gdyby mieli pewność, że tak będzie. Jestem przekonany, że wtedy znajomi, którzy się o tym błędzie dowiedzieli nie ryzykowaliby kary, a dali zarobić "2k platyny" geniuszowi, który błąd znalazł. A obecnie jest tak, że zgłaszasz za darmo, często kary nie ma, teraz jest, a o nagrodzie możesz zapomnieć.

Pytanie - po co zgłaszać, jak można korzystać bezkarnie? Przykład Lempo.
Po co zgłaszać błędy za darmo na forum, skoro testerzy mają to w obowiązkach i są nagradzani?

Odpowiedź jest prosta. 3/4 ludzi, którzy grają chcą mieć grę dobrą, bezbłędną, więc charytatywnie pomagają ją budować, a później są odgórnie gnębieni i karani, chyba za to, że są inteligentniejsi czy sprytniejsi od niektórych członków ekipy, czytaj testerów i samego dryga przyznającego się do wprowadzania do gry syfu ... Połowa z tych wymienionych na s3 jako buguserów to byli/są członkowie ekipy, albo powinni nimi być. Brakuje tam jeszcze paru nicków, ale donosić nie będę. Może w innym temacie, gdzie screenów i przykładów na NIEUCZCIWOŚĆ czy brak konsekwencji, łamanie regulaminu, stosowanie się do nieistniejących zasad administracji nam nie zabraknie.

Już nawet nie oczekuję na odpowiedzi, bo nie dostaję ich na moje proste pytania od roku.

Pozdrawiam mimo wszystko ...



Ojoj, ktoś z kolorowych pozmieniał screeny w moim poście i się nie przyznał. Nie ładnie, zawsze był komentarzyk z kolorkiem i podpisem. Ciekawe kto tak bardzo lubi placki :O

_________________
Mój kanał na YT

Życie jest jak szachy: albo posuwasz królową, albo bijesz konia.
Życie jest jak szachy: najbardziej żałujemy ruchów, których nie możemy cofnąć.
Prawdziwie wolnym człowiekiem jest tylko ten, kto nikogo nie kocha.


Ostatnio edytowany przez Szymdaro 20 Cze 2012, o 00:22, edytowano w sumie 2 razy



19 Cze 2012, o 21:42
Profil WWW
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 8 Mar 2011, o 23:04
Posty: 100
Podziękowano: 4 razy
Otrzymanych podziękowań: 45 razy
Post Re: Bugusing - Jaskółka
podziękowania dla całej "ekipy" za zrobienie z nas oszustów, nazwania nieuczciwymi, złodziejami i wszystkim co najgorsze.

Teraz na całym servierze 3 panuje właśnie taka opinia o naszej gildii. To nie jest miłe.

Doskonale wiecie, że spieprzyliscie sprawę z nową instancją i wprowadziliście ją zbugowaną. My zawiniliśmy bo znaleźliźmy błąd i go wykorzystaliśmy.
Wina leży po środku.. dlaczego więc nas karzecie x 5 ??

Tak to już jest kiedy można ukarać kogoś baaardzo srogo bo wiadomo, że nie będzie mógł się w żaden sposób odegrać.


19 Cze 2012, o 22:25
Profil
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lut 2011, o 10:24
Posty: 627
Miejscowość: Mokradła .
Podziękowano: 101 razy
Otrzymanych podziękowań: 154 razy
Nick w grze: DaQu
Serwer: Tolnor
Post Re: Bugusing - Jaskółka
W regulaminie masz jasno napisane o bugusingu, ze trzeba zgłosić odrazu po znalezieniu.
A ze wy tak nie zrobiliście, to juz wasz problem, w logach jest wszystko Jasno napisane :P


19 Cze 2012, o 23:07
Profil
Duma Forum!
Awatar użytkownika

Rejestracja: 8 Lis 2010, o 01:32
Posty: 4230
Miejscowość: Cagliharmon
Podziękowano: 107 razy
Otrzymanych podziękowań: 303 razy
Post Re: Bugusing - Jaskółka
To ja moze przetlumacze regulamin na bardziej zrozumialy jezyk :P

Jak uslugodawca cos w grze "spieprzy" i wy to zauwazycie, to macie OBOWIAZEK
-niezwlocznie powiadomic o tym uslugodawce, lub innego czlonka ekipy
-nie mowic o tym innym graczom
-nie wykorzystywac tego
(to, czy wam sie podoba, czy nie podoba taki regulamin nie jest omawiane w tym temacie, wiec tego nie ciagnijcie)

Jesli dany punkt zlamiecie, to kara, jaka powinna obowiazywac, to ban dozywotni na konto bez mozliwosci odwolania sie. Ja szczerze na miejscu osob, ktore tego buga wykorzystywaly i zostaly potraktowane tak lekkimi karami bym dryga po bosych nogach calowala.


19 Cze 2012, o 23:17
Profil
Jedną nogą w Haligardzie
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lip 2011, o 08:47
Posty: 41
Miejscowość: Wałbrzych
Podziękowano: 12 razy
Otrzymanych podziękowań: 7 razy
Post Re: Bugusing - Jaskółka
Chwila. Z tego co wiem, to w qescie z ubiciem demona jest blokada i ktoś, kto skończy qesta musi sobie znaleźć kogoś, kto z walki ucieknie i wyjdzie po tą osobę jak padnie, bo nie ma możliwości powrotu. Dlaczego więc tutaj nie ma takiej możliwości ? Poza tym nie jest nigdzie napisane, że nie można "skakać" bo wszędzie i to od bardzo dawna się przeskakuje grupki i nawet sami GM'owie to wykorzystują. Teraz nagle wielkie oburzenie, bo ktoś coś dropnął z nowego bossa i trzeba go ukarać. A może by tak dopisać w regulaminie, że zabronione jest np przeskakiwanie grupek na instancjach ? Zablokować wprowadzenie więcej niż 5 osób na instancję, a nie teraz karać graczy. Skoro nigdzie nie jest napisane, że takie coś nie powinno mieć miejsca, to nie rozumiem, w czym problem. Wystarczy jasno napisać, co wolno a czego nie i wtedy będzie wiadomo. A stwierdzenie testerów, że nie są od testowania błędów jest conajmniej śmieszne. Od czego jesteście ? Od latania po s0 i sprawdzania jako pierwsi możliwości map ? Nie gracze są od testowania, tylko osoby do tego wyznaczone, a większość z waszych "zajęć" robimy my, szarzy gracze, którzy później dostają za to po tyłku.

Dziękuję. Dobranoc.

_________________
Człowiek jest człowiekiem wtedy ,
gdy potrafi dać drugiemu człowiekowi
chociaż odrobinę radości ,
okruszynkę nadziei ,
zrozumienia oraz serca .
Gdy potrafi wywołać na twarzy drugiego człowieka
nawet krótki szczery, uśmiech .


19 Cze 2012, o 23:28
Profil
Uczeń Heremona

Rejestracja: 9 Lut 2011, o 18:04
Posty: 466
Miejscowość: płock
Podziękowano: 41 razy
Otrzymanych podziękowań: 93 razy
Nick w grze: ShortBow
Post Re: Bugusing - Jaskółka
myst~

Zglosilem buga w moim luku i co? od x dni nikt mi nawet nie raczy udzielic bardziej szczegolowego info i zostalem bez odpowiedzi.

Latam ze zbugowanym lukiem (tylko i wylacznie wasza wina) gdzie trace x% bonusu ktorego nigdy nie odzyskam bo tylko wy jestescie w stanie to naprawic ale o to nie mozna sie was doprosic.

Wiec jaki jest sens zglaszania?

_________________
*Shortbow* - 119 - s3 - DELETED (Assassins of Kings 4 ever)

(In)famous asian women lover from s3.


19 Cze 2012, o 23:30
Profil
Chodząca legenda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Kwi 2011, o 03:06
Posty: 2255
Miejscowość: Wawa
Podziękowano: 216 razy
Otrzymanych podziękowań: 865 razy
Nick w grze: Szymdaro
Post Re: Bugusing - Jaskółka
@thedaq - i tu się mylisz. Napisałem wcześniej o sprawdzaniu i błędzie - logi tego nie pokazują, drygu sobie oszacował i zrobił jak chciał.

Czyj był pomysł odejmowania 5x większej ilości prestiżu - nie wiem, ale był poroniony. Nijak ma się do słów administracji o chęci wyrównania szans, to nie jest wyrównanie szans, chyba, że w stosunku do wrogów karanych gildii.

@Mystheria - jasne, tak, regulamin. Jest tak samo nasycony błędami jak ta gra. Skąd mamy wiedzieć, że drygu spieprzył? Przecież nam nie napisał od razu, że zrobił złą instę i mamy tam nie chodzić, tylko pozwolił 4 dni latać, a później kary. Informacja o tym, że jest błąd pojawiła się po tym, że będą kary. Żadnego info od GM'a, że jest błąd. Nawet po zgłoszeniu go przez Arystosa po dniu czy 2, następne 2 teoretycznie administracja wiedziała o błędzie i dała pozwolenie na jego wykorzystywanie, bo insty nie wyłączyła. Nie wyłączyła jej od razu i nie zrobił cofki serwera - czemu? Zdała sobie sprawę z błędu gdy był już masowo wykorzystany. Może z premedytacją pozwoliła pozwoliła gildiom sojuszniczym, stojącym po jednej stronie farmić ile wlezie aby później kary były większe? Może od razu zakładano karanie 5x większe niż zyski i pozwolono zyskać więcej, aby jeszcze więcej zabrać?

Moich zgłoszeń bugów zignorowanych zostało pewnie z 30, może połowa tego co zgłosiłem. Mogę się założyć, że zgłosiłem jako zwykły gracz po wprowadzeniu nowości do gry więcej błędów niż niejeden tester mający możliwość latania na s0 i testowania wcześniej, który brał za to platynę. No ale przecież testerzy nie są od szukania błędów ...

Jakaś nagroda? Brak, tylko karać można. Tu trzeba marchewki, nie tylko kija. Zmieńcie swoje podejście w stosunku do graczy o 180 stopni, to i gracze zmienią zdanie o was.

Nie wiem co miało na celu brak reakcji od razu przez dryga i resztę ekipy.

ps - zbanujcie 80% topowych graczy, ciekawe kto wtedy wam będzie utrzymywał serwer, kto go napędzał, kto na nim jeszcze zostanie grać. Wiem, że większość graczy nie jest w nic zamieszana i też kupuje platynę, ale to hlvlowi gracze kupują jej najwięcej. Biorąc pod uwagę, że są mniej liczną grupą - może wyjść po równo, czyli na oko - połowę zysków z platyny zniknie. Może moje szacunki są złe, szczerze mnie to nie obchodzi, nie mój problem.

_________________
Mój kanał na YT

Życie jest jak szachy: albo posuwasz królową, albo bijesz konia.
Życie jest jak szachy: najbardziej żałujemy ruchów, których nie możemy cofnąć.
Prawdziwie wolnym człowiekiem jest tylko ten, kto nikogo nie kocha.


19 Cze 2012, o 23:40
Profil WWW
Taernijczyk z ekwipunkiem
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2011, o 15:42
Posty: 13
Miejscowość: Maszewo/Szczecin
Podziękowano: 14 razy
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Post Re: Bugusing - Jaskółka
@ Myst
Moja droga, pojęcie "buga" czy "spieprzenia" jest tutaj hmm.... niesprecyzowane? Tak samo jak te kary.
Ja miałem, wg. Administracji 9 "nielegalnych" jaskółek, przy czym z tego co pamiętam, tych "nielegalnych" faktycznie miałem może z 5. Tych robionych z biciem alkanhostów i sukkubów nikt nie brał pod uwagę, no bo po co....
I nie chodzi mi tutaj o cofke, bo szczerze średnio mnie ona obchodzi, tylko o zasady, które jak widać.... pozwolę sobie tego nie komentować.

_________________
Porgan s2 125lvl Druid


Ostatnio edytowany przez Porgan, 19 Cze 2012, o 23:56, edytowano w sumie 1 raz



19 Cze 2012, o 23:54
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 8 Mar 2011, o 23:04
Posty: 100
Podziękowano: 4 razy
Otrzymanych podziękowań: 45 razy
Post Re: Bugusing - Jaskółka
Cytuj:
Jesli dany punkt zlamiecie, to kara, jaka powinna obowiazywac, to ban dozywotni na konto bez mozliwosci odwolania sie.


na stos ich!!

Ten cały bug z Jaskółką to taki trochę naciagany...
Pisało o tym wiele osób więc nie będę kolejny raz tego opisywać bo znowu będzie post bez odzewu.

teraz trochę kalkulacji...
skoro "wyrównanie szans" polega na tym, że oddajemy tyle co zyskaliśmy to weźmy pod lupę prestiż...

otóż: Kumpli chodzacych na Jaskółę było 18 osób wg. listy. Odjęty prestiż to 9500.... Łącznie daje to 528 prestiżu na osobę.
Za Jaskółkę otrzymywalismy po 1 prestiżu.


Reasumując każdy z nas zabił po 500 Jaskółek...?!

P.S może jeszcze w ramach "wyrównywania szans" dodajcie pełnej kulturze z 9000 prestizu za to, że nie wykorzystywali błędu gry...
bez odbioru.


19 Cze 2012, o 23:56
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 14 Sty 2011, o 06:18
Posty: 20
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 1 raz
Post Re: Bugusing - Jaskółka
Heh.. płacz i lament jak zawsze ,trzeba było nie ułatwiać sobie gry nie było by problemu a jeszcze na administracje się uwzięli starają się ,robią co mogą żeby umilić wam grę dodają nowe bossy itp itd to musieliście wykorzystywać tego buga a teraz wielki problem wytykają jakieś modliszki gdzie cała top 1-50 na wszystkich serwerach 1-4 praktycznie nie muszą już na nią chodzić,mściwość i ,bezczelność wcześniej wszystkim to nie przeszkadzało bo rarów potrzebowaliście ,to teraz chcecie utrudnić grę mniejszym poziomom a co was teraz to obchodzi ,nie?, sprawa jaskółki fakt najlepiej jak najszybciej zareagować puki instancja jest "świeża" pazerność nie popłaca ,spójrzcie czasem przez okno :) i więcej luzu,sprawa banów moim zdaniem członkowie ekipy powinni zostać surowiej ukarani ale to tylko moje zdanie .....a topka będzie z wami lub bez was:) można tu jeszcze wytykać wiele plusów i minusów ale jest po równo.

_________________
Obudz się! w końcu nadchodzą nie spokojne czasy ,oby nie było za późno, przejrzyj na oczy wchłoń radość ,ciepło otaczającego dobra, piękna ,czujesz woń pojednania ? jeżeli tak to nie z choć z tej ścieżki.Ja się obudziłem ...:P


Hadess ryc 105 S4


20 Cze 2012, o 05:07
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 129 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 29 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron