Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
 Depozyt Gildii 
Autor Wiadomość
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Maj 2012, o 22:20
Posty: 143
Miejscowość: Cardiff
Podziękowano: 12 razy
Otrzymanych podziękowań: 28 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Depozyt Gildii
Propozycja dotyczy kolejnych poziomów depozytu gildii (2-6).

Pierwszy poziom, jak obecnie, dawałby dostęp jedynie do standardowego depozytu.

Drugi i każdy kolejny poziom, dawałby dostęp do składziku (być może nakładana dodatkowa skrzynka lub ikonka w widoku depozytu).

Składzik, dostępny tylko z depozytu wewnątrz gildii, oferowałby specjalną "skrzynkę", z możliwością wykupienia slotów bez ograniczenia wagowego (praktycznie nielimitowany "stacking").

Każdy poziom (2-6) dawałby możliwość wykupienia miejsca w składziku, a to dostęp do +3 slotów.

Tak jak w przypadku petów gildyjnych, zmiana/utrata gildii pozostawiałaby zgromadzone dobra nienaruszone, uniemożliwiając jedynie dostęp do nich do czasu wstąpienia do innej gildii z depozytem. Jeśli ta miałaby niższy poziom depozytu gildyjnego, postać miałaby dostęp jedynie do pierwszych slotów (zależnie od różnicy poziomów).

Implementacja jest imo względnie prosta, tak od strony graficznej jak i programistycznej. Maksymalna ilość slotów to 15 (bez ograniczenia wagowego), co nie zniosłoby korzyści z wykupowania standardowych skrzynek.

Proponowany koszt i uzyskane miejsce:

Poziom Sloty Cena Wykupienia
2 3 50 Platyny
3 6 100 Platyny
4 9 150 Platyny
5 12 200 Platyny
6 15 250 Platyny


Propozycja ma na celu nadanie funkcjonalności depozytowi gildiowemu, zwiększenie możliwości gromadzenia surowców (np. na flasze) bez naruszania dotychczasowej przydatności standardowych skrzynek depozytowych.

Ilustracja koncepcji (widok "składziku" postaci w gildii z depozytem poziom 3, u postaci która wykupiła jedynie pierwszy poziom "składziku"):

Image
http://imageshack.us/a/img593/3800/depo2.png

_________________
"The meme for blind faith secures its own perpetuation by the simple unconscious expedient of discouraging rational inquiry"


14 Paź 2012, o 01:19
Profil WWW
Zabójca Tilsai
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Paź 2011, o 22:01
Posty: 799
Podziękowano: 66 razy
Otrzymanych podziękowań: 195 razy
Nick w grze: Eld
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Depozyt Gildii
bez sensu xD chcesz coś komuś dać to mu to po prostu daj, poza tym handel miksturami jest zablokowany więc byłoby niemożliwe wsadzić je do wspólnego depo

_________________
We are all the same, players in the game.


Ostatnio edytowany przez koperek 14 Paź 2012, o 11:36, edytowano w sumie 2 razy



14 Paź 2012, o 11:32
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2 Cze 2012, o 22:09
Posty: 10
Miejscowość: Nidzica
Podziękowano: 2 razy
Otrzymanych podziękowań: 53 razy
Nick w grze: Pwner
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Depozyt Gildii
Moim zdaniem zbędne, ale ja nie chomikuję. Jak dla mnie 4400 capa w standardowym depo to wręcz za dużo. Wątpię żeby jakakolwiek gildia poświęcała surkę i kasę na coś tak mało przydatnego.
Ja używam każdej skrzynki do czego innego, w jednej rary, w drugiej flaszki itp., w 3 składniki na flaszki. Miejsca zostaje jeszcze od cholery.
Pomysł nie głupi jeśli naprawdę ludziom tego capa brakowało.


14 Paź 2012, o 11:34
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Maj 2012, o 22:20
Posty: 143
Miejscowość: Cardiff
Podziękowano: 12 razy
Otrzymanych podziękowań: 28 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Depozyt Gildii
koperek napisał(a):
bez sensu xD chcesz coś komuś dać to mu to po prostu daj, poza tym handel miksturami jest zablokowany więc byłoby niemożliwe wsadzić je do wspólnego depo


Ani słowa nie zrozumiałeś.
1) mikstury są wrzucone tylko przykładowo, to ILUSTRACJA (łatwo chyba się domyśleć, skoro akurat potki nie posiadają wagi). Chodzi o nieograniczone ciężarem stackowanie itemek, ale w bardzo ograniczonej (slotami) ilości. Wyobraź sobie tam np. pazury miśków czy kryształy.
2) To nie "wspólne" depo. Każdy wykupowałby indywidualnie dla siebie sloty, ale ich dostępność zależałaby tylko od poziomu gildyjnego depozytu.
3) "to mu po prostu daj". Que?


@kiersomu
Istniałaby możliwość gromadzenie większych ilości surowców - czy to na własne potrzeby (craft), czy do handlu. Jak ktoś robi np. 50 kryształowych flaszek, będzie wiedział po co potrzebna taka opcja. Mam wszystkie skrzynki wykupione, a ciągle kończy mi się miejsce :)

Czy gildie byłyby gotowe wykupować taki depozyt, nie wiem (moja owszem, choć nie jako priorytet). Przydatny byłby tylko crafterom i do handlu surowcami.
Mi taki depozyt by odpowiadał, stąd propozycja.

_________________
"The meme for blind faith secures its own perpetuation by the simple unconscious expedient of discouraging rational inquiry"


14 Paź 2012, o 13:52
Profil WWW
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Maj 2012, o 20:40
Posty: 129
Miejscowość: Bydgoszcz
Podziękowano: 4 razy
Otrzymanych podziękowań: 4 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Depozyt Gildii
Ooo znam ból...

Mimo iż robię (obecnie) tylko tyle rodzajów flaszek ile palców ma drwal u jednej ręki to też nieustannie kończy mi się miejsce w depo...

Na pewno nie wszyscy zajmują się robieniem flach czy inhibitorów ale dla tych co to robią miejsce w obecnym depo to za mało...

Nie da się np. wymieniać/sprzedawać większymi ilościami surowców używanyh do rozbudowy gildii (ale w gildii może ich być nieskończoność więc czemu by nie mieć tam również depozytu własnych?)

_________________
"To nie bug. Tak ma być..."
"Procenty działają"
Pety dopracowane
Podklasy zrobione


14 Paź 2012, o 14:06
Profil
Jedną nogą w Haligardzie

Rejestracja: 18 Wrz 2012, o 16:07
Posty: 31
Miejscowość: zamość
Podziękowano: 1 raz
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Depozyt Gildii
Super pomysł jestem na tak:)

_________________
voodoboss,OFF (ta profa jest nuda pogram innymi) (red czacha 1000 statusu)


20 Paź 2012, o 18:08
Profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Depozyt Gildii
Powiem wam stuczke, która teoretycznie powinna działać :D, ale nie wiem jak w praktyce :(

Tworzysz postać dajesz jej nick np "Depo" wbijasz 10 lvl żeby nie została usunięta zgodznie z regulaminem, wyrzucasz całe eq(możesz sprzedać) i masz 800 miejsca !! To chyba 800 flaszek, potem sprzedajesz je(nie widzę innego sensu trzymania flach w Depo) przez konwojenta i wszyscy są szczęśliwi :D


20 Paź 2012, o 20:48
Taernijczyk z ekwipunkiem
Awatar użytkownika

Rejestracja: 1 Kwi 2012, o 14:07
Posty: 14
Podziękowano: 5 razy
Otrzymanych podziękowań: 1 raz
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Depozyt Gildii
Było dużo propozycji na temat Depo gildii. Szukajka nie gryzie.

_________________
Image

Marana s2. Rycerz [57] ON


Pomogłem? Zapodaj Kufla


21 Paź 2012, o 14:18
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 8 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 444 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron