Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 62 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
 Czy Taern to gra Losowa ? 
Autor Wiadomość
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Maj 2012, o 20:40
Posty: 129
Miejscowość: Bydgoszcz
Podziękowano: 4 razy
Otrzymanych podziękowań: 4 razy
Post Re: Czy Taern to gra Losowa ?
bosmati napisał(a):
(...) Co do takich badań nawet liczących w tysiącach prób nie są zbyt wiarygodne jeśli masz szczęście to masz jeśli nie to nie.


Na wejście ukłony dla tego pana za logikę... Naprawdę! Jestem pewien, że jej poziom zażenowałby przeciętnego szympansa... Weź mi łaskawie mistrzuniu wyjaśnij co ma niby wskazać złe działanie lepiej niż solidny test przeprowadzony i udokumentowany wyżej przez Angelacn? Co ty myślisz, że jeśli % źle działają to w trakcie walki pojawi się wielki komunikat że coś jest nie tak? Zejdź na ziemię...

bosmati napisał(a):
(...) gdy nie wchodzi ci cios na procent 90 to się denerwujesz szczególnie gdy nie wchodzi kilka razy pod rząd. lecz gdy na przykład wchodzą ci wszystkie ciosy na 70% to jest całkiem normalne chociaż teoretycznie nie powinno.


Już jak wkleiłem ten quote to nie mogłem powstrzymać się od śmiechu (pogrubiony tekst). Ewidentne zaprzeczenie postrzegania co jest normą z twojej strony.
Z drugiej strony wierzę, iż mielibyśmy 2 razy więcej ludzi skarżących się na złe wyniki gdyby ludzie też pisali o tym że trafili 5 razy pod rząd z 30%- celności a nie tylko jak pudłują 5 razy na 70%+ celności (nadążasz mam nadzieję?) więc szum o procenty jest i tak po dwakroś mniejszy aniżeli zasługuje na to obecne działanie skryptu...

bosmati napisał(a):
(...) Możliwe jestem szczęściarzem


Taa... albo dzieciuchem, który nie zauważyłby gdyby procenty w walce nagle zostałyby wyświetlane do góry nogami...

Na szczęście już na starcie zam powiedziałeś, że twoje zdanie się nie liczy

PS. Osobiście doceniam dobrze przeprowadzony test przez Angelacn. Może wreszcie inni dzięki podobnym danym też otworzą oczy.

_________________
"To nie bug. Tak ma być..."
"Procenty działają"
Pety dopracowane
Podklasy zrobione


22 Lis 2012, o 17:46
Profil
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 1 Lis 2012, o 23:55
Posty: 4
Podziękowano: 6 razy
Otrzymanych podziękowań: 1 raz
Post Re: Czy Taern to gra Losowa ?
zrob reset punktów dodaj sobie +100 zręki odrazu bd polecem, tak samo miałem na MO po resecie miałem o niebo lepszą trafialność, np lecimy modle na 2 mo kiedy on 78lv trafiał 2-3 na 5 strzałów ja przy moim mo 65 trafiałem 4-5 razy, przy prawie identycznych %. Oczywiscie trzeba z czegos zrezygnować mana, hp na pvp taki mo swiętnie sie sprawdza :)


22 Lis 2012, o 17:53
Profil
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Cze 2011, o 21:16
Posty: 1021
Podziękowano: 39 razy
Otrzymanych podziękowań: 175 razy
Post Re: Czy Taern to gra Losowa ?
wallace, naprawdę bardzo proszę żebyś wyrażał swoje opinie w bardziej oględny sposób, niezależnie od tego czy uważasz że 'musisz' czy nie. obrażanie kolejnego użytkownika to nie jest dobry sposób prowadzenia dyskusji.

(trochę nadinterpretowałeś moje przyznanie się do błędu ^^ ja pisałam 'uważam że działa' do czego mam prawo, ty 'wiem że nie działa', czego udowodnić póki co nie bardzo możesz.)

a co do testu angeli, najważniejsze pytanie to czy odbył się przed czy po zmianach w wyświetlaniu szans na powodzenie uroków. jeżeli przed, to wyniki nie są niczym dziwnym, bo rzeczywista szansa była odpowiednio niższa od pokazywanej.


22 Lis 2012, o 18:04
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 2 Paź 2011, o 15:28
Posty: 10
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 3 razy
Post Re: Czy Taern to gra Losowa ?
Ten temat coraz bardziej zaczyna przypominać żart. Ktoś domaga się uzgodnienia poziomu procentów na poziomie setek, a ktoś inny mówi, że wielotysięczne próby nie są nic warte, bo można mieć farta. Tu już nie chodzi o to, żeby się uczyć rachunku prawdopodobieństwa, ale wypadało by chociaż zrozumieć koncepcję procentów...

EDIT:
Nikt chyba jeszcze nie odpowiedział na tytułowe pytanie: tak, taern to w dużej mierze gra losowa. Nie wymaga się tu zdolności analitycznych, zreczności, ani żadnych innych umiejetności. Trzeba mieć przede wszystkim dużo wolnego czasu i szczęscia.


22 Lis 2012, o 18:08
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Maj 2012, o 20:40
Posty: 129
Miejscowość: Bydgoszcz
Podziękowano: 4 razy
Otrzymanych podziękowań: 4 razy
Post Re: Czy Taern to gra Losowa ?
pitok napisał(a):
zrob reset punktów dodaj sobie +100 zręki (...)


i po resecie ze 100 zręki( lub wiedzy) więcej będzie pokazywało większe procenty i dalej podobną niezgodność...

Proszę pana! Do szkoły ułamków się uczyć polecam...

ironka napisał(a):
wallace, naprawdę bardzo proszę żebyś wyrażał swoje opinie w bardziej oględny sposób, niezależnie od tego czy uważasz że 'musisz' czy nie. obrażanie kolejnego użytkownika to nie jest dobry sposób prowadzenia dyskusji.


Ironko, gdybym nie trzymał się zasad netykiety (wiem, wiem... samej krawędzi ale jednak) to już chyba dawno dostałbym warna za jezyk wbrew regulaminowi forum ale zwróć uwagę na to, że nie przekraczam pewnej granicy (np. nie stosuję obelg/inwektyw) nazywam rzeczy po imieniu. Jeśli natomiast ktoś się obrazi to dlatego, że poziom jego logiki/argumentów został przeze mnie nie bez powodu wyszydzony.
Jeśli przekraczam granicę to proszę o podanie mi konkretnego punktu regulaminu forum (, który przeczytałem i nie widzę żebym przekroczył granicę)


fundamentem netykiety jest zwykła ludzka kultura osobista. wiem że granica jest śliska, ale, i również dlatego, proszę - na razie tylko proszę - żebyś trzymał się od niej dalej niż obecnie. inaczej będziemy zmuszeni prowadzić jałowe dyskusje pod hasłem 'czy porównywanie oponenta do szympansa jest dopuszczalne czy jednak nie bardzo' - ironka


ironka napisał(a):
(trochę nadinterpretowałeś moje przyznanie się do błędu ^^ ja pisałam 'uważam że działa' do czego mam prawo, ty 'wiem że nie działa', czego udowodnić póki co nie bardzo możesz.)


1 - po takiej szyderze jaką ci zapodałem mało kto przyznałby się do czegokolwiek - jest to pewien (uboczny) sposób odławiania ludzi na poziomie

2 - nie, udowodnić nie mogę bo tylko na 99.5% wiem, że procenty nie działają poprawnie (więc w istocie również "uważam" bo dopuszczam możliwość własnego błędu) co udowadniam na różnych przykładach(link w pierwszym poście)... a jeśli "wygrywa się w totka i zostaje się rażonym piorunem" kilka razy w tygodniu/miesiącu to ciężko mówić o tym że skrypt prawdopodobieństwa w grze działa poprawnie hmm?

_________________
"To nie bug. Tak ma być..."
"Procenty działają"
Pety dopracowane
Podklasy zrobione


22 Lis 2012, o 18:39
Profil
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 5 Lip 2011, o 12:34
Posty: 5
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Post Re: Czy Taern to gra Losowa ?
Drogi Wallace jeśli uwarzasz mnie za szympansa to trudno życie jest brutalne :) nie zgadzasz się ze mną możliwe ja tylko przedstawiłem mój punk widzenia co do testów tak uwarzam, że się nie sprawdzają we wszystkim jest potrzebne szczęście przykro mi jeśli tego nie rozumiesz. moim zdaniem jeśli gra polegała by na suchych liczbach była by nudna ale masz prawo do własnego zdania.


22 Lis 2012, o 20:36
Profil
Jedną nogą w Haligardzie
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sty 2012, o 23:34
Posty: 34
Podziękowano: 2 razy
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Post Re: Czy Taern to gra Losowa ?
ironka napisał(a):
a co do testu angeli, najważniejsze pytanie to czy odbył się przed czy po zmianach w wyświetlaniu szans na powodzenie uroków. jeżeli przed, to wyniki nie są niczym dziwnym, bo rzeczywista szansa była odpowiednio niższa od pokazywanej.


oczywiście test przeprowadzany po upie ze zmianami w urokach
kontynuuje go dalej jak starczy mi cierrpliwości by ubić 10tys sopli i chłodów to podzielę się spostrzeżeniami :D

_________________
s3 Angelacn
IVincere aut mori


22 Lis 2012, o 21:49
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Maj 2012, o 20:40
Posty: 129
Miejscowość: Bydgoszcz
Podziękowano: 4 razy
Otrzymanych podziękowań: 4 razy
Post Re: Czy Taern to gra Losowa ?
bosmati napisał(a):
Drogi Wallace jeśli uwarzasz mnie za szympansa to trudno życie jest brutalne :) nie zgadzasz się ze mną możliwe ja tylko przedstawiłem mój punk widzenia co do testów tak uwarzam, że się nie sprawdzają we wszystkim jest potrzebne szczęście przykro mi jeśli tego nie rozumiesz. moim zdaniem jeśli gra polegała by na suchych liczbach była by nudna ale masz prawo do własnego zdania.


Drogi bosmati

Nie uważam cię za szympansa... przyjrzyj się uważnie mojej wypowiedzi a zobaczysz że czepiam się poziomu twojej percepcji/logiki/argumentacji, a nie twojej osoby

Co do szczęścia... to nie ma czegoś takiego! To pojęcie fikcyjne, które tak naprawdę nie istnieje. Ludzie wymyślili to pojęcie tak jak dobro/zło/duchy itp. Jasne, że można powiedzieć, że ktoś miał szczęście/pecha ale to tylko wyjątek potwierdzający regułę działania statystyki. A w Taernie niestety częste są anomalie na, które nie ma miejsca w statystyce...

Może mając to na uwadze i jeszcze raz zwracając uwagę na test Angelacn coś ci w głowie nowego zaświeci...

Edit:
Hupe napisał(a):
EDIT:
Nikt chyba jeszcze nie odpowiedział na tytułowe pytanie: tak, taern to w dużej mierze gra losowa. Nie wymaga się tu zdolności analitycznych, zreczności, ani żadnych innych umiejetności. Trzeba mieć przede wszystkim dużo wolnego czasu i szczęscia.


I między innymi przez to bolą mnie kopnięte procenty... bo to gra losowa oszukująca przy losowaniu ;P

_________________
"To nie bug. Tak ma być..."
"Procenty działają"
Pety dopracowane
Podklasy zrobione


23 Lis 2012, o 00:40
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Maj 2012, o 22:20
Posty: 143
Miejscowość: Cardiff
Podziękowano: 12 razy
Otrzymanych podziękowań: 28 razy
Post Re: Czy Taern to gra Losowa ?
Przeprowadziłem wczoraj testy MO, wyłącznie ataki iskrą, na wilkach. Jakoś 300 ataków łącznie, zanim zabrakło mi cierpliwości.
Zgodnie z oczekiwaniami, wartości się nieco uśredniły.
Zgodnie z przewidywaniami, zdarzyły się serie 4 i 5 pudeł na 80%. Może mam pecha, ale wiem że słabe rozproszenie wyników jest typowe dla kiepskich PRNG.
Na drucie /stats nadal się nie zgadzają, choć nie wiem co powoduje odchył.

Na końcu pytanie: /stats pokazuje pokrywające się przedziały:
0-10%, 10-20% itd.
Jest to oczywisty błąd, zakładam że przedziały w rzeczywistości wyglądają jakoś tak:
0-9%, 10-19% etc.
lub
1-10%, 11-20%...

Przydałoby się sprecyzować sposób prezentacji.

Generalnie powinno zostać dodane narzędzie zliczające statystyki trafień każdego skila z osobna, a /stats wyświetlać średnią z wszystkich. Takie narzędzie umożliwiłoby skuteczniejszą analizę.
Żeby nie komplikować, można by zrobić tablicę z numerowanymi skilami, wg. kolejności występowania na liście umiejętności, np.
/stats1A (statystyki pierszego skila z pierwszej zakładki)
/stats4B (statystyki czwartego skila z drugiej zakładki)

Dodatkowo przydałoby się notowanie najbardziej nieprawdopodobnych serii, np. jeśli seria zdarzeń miała szanse zaistnienia poniżej 5% (arbitralnie i do ustalenia), dopisywany jest raport do listy, której odczytanie umożliwiałaby komenda w stylu:
/statsLOTTO
dająca wyniki np. w formacie liczba(numer skila) litera (zakładka) liczba (szansa powodzenia) boolean literowo(czy wyszło):
1A40F 4B5T 5B95F

czyli:
1szy skill z pierszej zakładki, szanse powodzenia 40%, nie trafił; 4ty skill z drugiej zakładki, szanse powodzenia 5%, trafił; 5ty skill z drugiej zakładki, szanse powodzenia 95%, nie trafił;

Wtedy tak my (gracze) jak i administracja, mielibyśmy podstawy do rzetelnej oceny mechanizmów gry, wyłapywania błędów na poszczególnych skilach czy nawet błędów na przeciwnikach (w określonych sytuacjach).

_________________
"The meme for blind faith secures its own perpetuation by the simple unconscious expedient of discouraging rational inquiry"


23 Lis 2012, o 00:56
Profil WWW
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Maj 2012, o 20:40
Posty: 129
Miejscowość: Bydgoszcz
Podziękowano: 4 razy
Otrzymanych podziękowań: 4 razy
Post Re: Czy Taern to gra Losowa ?
Drogi kolego... Na pewno kłamiesz!

Przecież Twórcy tej gry twierdzą, że procenty działają!

A seria 4 pudeł na 5 ataków, przy wspomnianej przez ciebie celości, zdarza się raz na 781 i jedną czwartą serii!

Seria 5 pudeł na 5 możliwych zdarza się raz na 3125 razy!

Przyznaj, że kłamiesz i zrobiłeś więcej prób (innej opcji nie widzę) bo inaczej jeszcze gracze pomyślą, iż twórcy tej gry wsadzili ich w ciemn.. ą jamę gdzie słońce nie dochodzi! (i to bez grzeczności nazywania tego jaskinią a nie odby... waniem przymusowego czekania na poprawki)

_________________
"To nie bug. Tak ma być..."
"Procenty działają"
Pety dopracowane
Podklasy zrobione


23 Lis 2012, o 01:32
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 62 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 209 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron