Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 62 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
 Czy Taern to gra Losowa ? 
Autor Wiadomość
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 1 Lis 2012, o 23:55
Posty: 4
Podziękowano: 6 razy
Otrzymanych podziękowań: 1 raz
Post Re: Czy Taern to gra Losowa ?
wallace jesteś jakimś nauczycielem matmy czy co bo widze, że świrujesz na ten temat, procenty podnoszą sie ale nieznacznie 1-5%


23 Lis 2012, o 01:54
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Maj 2012, o 20:40
Posty: 129
Miejscowość: Bydgoszcz
Podziękowano: 4 razy
Otrzymanych podziękowań: 4 razy
Post Re: Czy Taern to gra Losowa ?
Dziękuję za (jak mniemam przypadkowe) uznanie ^^

Nie jestem nauczycielem, po prostu w miarę dobrze kumam matmę...

Ale pojęcia nie mam co ty chciałeś powiedzieć przez "procenty podnoszą sie ale nieznacznie 1-5%"

Możesz objaśnić?

_________________
"To nie bug. Tak ma być..."
"Procenty działają"
Pety dopracowane
Podklasy zrobione


23 Lis 2012, o 02:10
Profil
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 5 Lip 2011, o 12:34
Posty: 5
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Post Re: Czy Taern to gra Losowa ?
Wallace źle mnie rozumiesz ty uważasz (przynajmniej ja tak to rozumiem), że taern powinien się opierać tylko na matmie ja zaś uważam, że swą role powinien mieć też przypadek. Co do twych umiejętności matematycznych z pewnością są wielkie problem polega na tym, że ja mam swoje zdanie twoje argumenty mnie nie przekonują w moim odczuciu moje argumenty są dobre. Nie znam się doskonale na matmie nie jestem jednak też głupcem. Taern to nie jest gra losowa choć szczęście też ma swoją role. Z fragmentu o tym, że dobro/zło/duchy nie istnieją wnioskuje że jesteś ateistą ja natomiast nie i może to właśnie w tym tkwi to, że inaczej pojmujemy świat jestem też dzieckiem więc może i dlatego nie potrafimy dojść do porozumienia. z pewnością byłbyś dobrym politykiem :D


23 Lis 2012, o 14:44
Profil
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Cze 2011, o 21:16
Posty: 1021
Podziękowano: 39 razy
Otrzymanych podziękowań: 175 razy
Post Re: Czy Taern to gra Losowa ?
byłby beznadziejnym politykiem, polityk musi być przede wszystkim dyplomatą, a tego to wallace nie ma za grosz;p

bosmati, w kwestie religijne to już może nie wnikajmy, postaraj się po prostu zrozumieć że to co nazywasz 'przypadkiem' i 'szczęściem' tu akurat ma bardzo konkretne przełożenie na cyferki czyli matematykę i wiara nie ma tu wiele do rzeczy.


23 Lis 2012, o 16:48
Profil
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 5 Lip 2011, o 12:34
Posty: 5
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Post Re: Czy Taern to gra Losowa ?
co do polityki to chodziło mi o to że wszytko umie zmieniac na swoją korzysć :D
wiem, że procęty to przekład na cyferki i nic wierze do tego :) ale chodzi mi oto, że procęty są poprawne tylko czasami ma się szczęcie a czasami pecha.


23 Lis 2012, o 17:03
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Maj 2012, o 20:40
Posty: 129
Miejscowość: Bydgoszcz
Podziękowano: 4 razy
Otrzymanych podziękowań: 4 razy
Post Re: Czy Taern to gra Losowa ?
bosmati napisał(a):
Wallace źle mnie rozumiesz ty uważasz (przynajmniej ja tak to rozumiem), że taern powinien się opierać tylko na matmie ja zaś uważam, że swą role powinien mieć też przypadek. (...)


Wiesz no... mi zależy na tym żeby gra podawała dobre wyniki... jeśli pokazuje np. że trafię na 90% to nie chcę trafiać tylko w połowie przypadków.. rozumiesz?
Nie miałbym nic przeciw gdyby gra oszukiwała np. że co dwudziesty cios nie trafi choćby miał 100% celności (i na odwrót) pod warunkiem że byłaby to zaplanowana cecha gry a nie jej błąd - błędy nie są fair dla graczy (zwłaszcza tych co wydają kasę na platę na wadliwą grę) W dużym skrócie - jeśli gra nie przewiduje tego iż 3 razy w miesiącu wygrywasz w totka i zostajesz 2 razy rażony piorunem to nie chcę żeby przez wady tak się działo... a w innych tematach podawałem argumenty (matematyczne) że tak właśnie jest.

bosmati napisał(a):
(...) problem polega na tym, że ja mam swoje zdanie twoje argumenty mnie nie przekonują w moim odczuciu moje argumenty są dobre. (...)


To się nazywa "racja z osobistego doświadczenia". I jeśli nie jest poparta argumentami, które jasno określają twoją pozycję i zdanie na temat niewiele wnoszą do dyskusji - ot wyrażenie swojej opinii. Można posłuchać, można i nie... Natomiast solidne argumenty już powinno się rozważyć i są częściej brane pod uwagę niż sucha opinia...

bosmati napisał(a):
co do polityki to chodziło mi o to że wszytko umie zmieniac na swoją korzysć (...)

Co jest owocem realizmu (,który jest subiektywny) i dlatego podaję zawsze argumenty, żeby inni mogli skonfrontować je z moim domnianym realizmem - jeśli się mylę to daję narzędzie (argument) do wytknięcia mi w nim potencjalnego błędu (kontrargument innej osoby)

bosmati napisał(a):
z pewnością byłbyś dobrym politykiem :D

Ech... wątpię... jestem zbyt szczery i nazywam rzeczy po imieniu... I lubię przywalić szyderstwem jeśli ktoś zasłużył głupot... pochopnym myśleniem i nierozważnym wyrażaniem opinii

ironka napisał(a):
byłby beznadziejnym politykiem, polityk musi być przede wszystkim dyplomatą, a tego to wallace nie ma za grosz;p

Myślę, że niejednokrotnie jeszcze cię zaskoczę Ironko ^^ na wszystko jest czas i miejsce... Zarówno dyplomację jak i szyderę ;]

_________________
"To nie bug. Tak ma być..."
"Procenty działają"
Pety dopracowane
Podklasy zrobione


23 Lis 2012, o 17:46
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 2 Paź 2011, o 15:28
Posty: 10
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 3 razy
Post Re: Czy Taern to gra Losowa ?
Wallace napisał(a):
2 - nie, udowodnić nie mogę bo tylko na 99.5% wiem, że procenty nie działają poprawnie (więc w istocie również "uważam" bo dopuszczam możliwość własnego błędu) co udowadniam na różnych przykładach(link w pierwszym poście)... a jeśli "wygrywa się w totka i zostaje się rażonym piorunem" kilka razy w tygodniu/miesiącu to ciężko mówić o tym że skrypt prawdopodobieństwa w grze działa poprawnie hmm?


Z ciekawości sam przetestowałem kilka rzeczy. Pewnie Cie nie przekonam, bo juz przecież wiesz na 99,5% że procenty nie działają. Szkoda, że nie przedstawiłeś żadnego przykładu...albo chociaż nie powiedziałes jak wyliczyłeś te 99,5% przekonania :-)

Opis testu: 300 uderzen (75 tur po 4 uderzenia). Testowałem uderzenie cienia.
Postać: lvl 80 VD, 261 wiedzy
Ilość PA: 1

Oto wyniki mojego testu:
Pokazywany przez grę procent: 63%
Faktycznie uzyskany wynik: 61%

Szansa na trafienie wszystkich uderzeń: 15,75%
Odsetek rund, w których trafiłem wszystko: 14,67%

Szansa na nietrafienie żadnego uderzenia: 1,87%
Odsetek rund w których nic nie trafiłem: 4%

No cóż, ani nie poraził mnie piorun, ani nie wygrałem w totka. Może miałem pecha.


Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.


23 Lis 2012, o 20:08
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Maj 2012, o 20:40
Posty: 129
Miejscowość: Bydgoszcz
Podziękowano: 4 razy
Otrzymanych podziękowań: 4 razy
Post Re: Czy Taern to gra Losowa ?
Hupe napisał(a):

Z ciekawości sam przetestowałem kilka rzeczy. Pewnie Cie nie przekonam, bo juz przecież wiesz na 99,5% że procenty nie działają. Szkoda, że nie przedstawiłeś żadnego przykładu...albo chociaż nie powiedziałes jak wyliczyłeś te 99,5% przekonania :-)


No ja cię proszę... popatrz trochę wstecz przeczytaj uważnie cały temat. Ostatnio obliczyłem (między innymi) co ile zdarza się taki słaby wynik celności jak plenty wskazał w swojej próbie 300 serii iskier MO. Cofnij się do pierwszego mojego posta w tym temacie a znajdziesz link do innych moich danych. A co do tego 99.5% przekonania - to (i chyba tylko to) jest czysto subiektywne :) w przeciwieństwie doprzedstawionych przeze mnie argumentów
EDIT: Innymi słowy jestem tego praktycznie pewien przynajmniej do momentu aż ktoś udowodni że jest inaczej

Hupe napisał(a):
Opis testu: 300 uderzen (75 tur po 4 uderzenia). Testowałem uderzenie cienia.
Postać: lvl 80 VD, 261 wiedzy
Ilość PA: 1

Oto wyniki mojego testu:
Pokazywany przez grę procent: 63%
Faktycznie uzyskany wynik: 61%

Szansa na trafienie wszystkich uderzeń: 15,75%
Odsetek rund, w których trafiłem wszystko: 14,67%

Szansa na nietrafienie żadnego uderzenia: 1,87%
Odsetek rund w których nic nie trafiłem: 4%

No cóż, ani nie poraził mnie piorun, ani nie wygrałem w totka. Może miałem pecha.


Przekonałeś mnie że twój wynik testu jest w miarę zgodny ze statystyką. Mam jednak 2 uwagi:
1.) "Odsetek rund, w których trafiłeś wszystko" biorąc pod uwagę "Faktycznie uzyskany wynik" powinien wynieść 13,84%, nie 14,67% (ale być może to przez to że zaokrągliłeś "Faktycznie uzyskany wynik" czy coś...
2.) "Odsetek rund w których nic nie trafiłeś" jest nieco podwyższony i może świadczyć o tym że "piorun uderzył w kogoś niedaleko"... W pierwszym moim poście w tym temacie jest link do innego tematu w którym wypowiadałem się na temat tendencji podobnych wyników w pojedynczej rundzie przy identycznych atakach w ten sam cel - świadczy to po części (choć drobnej) o tym że mogę mieć w tym przypadku rację. (niestety bezskutecznie, jak dotąd, prosiłem modów/testerów o propozycję/umożliwienie jak tu zrobić miarodajny test z wynikami z poszczególnych tur)

_________________
"To nie bug. Tak ma być..."
"Procenty działają"
Pety dopracowane
Podklasy zrobione


23 Lis 2012, o 20:49
Profil
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Cze 2011, o 21:16
Posty: 1021
Podziękowano: 39 razy
Otrzymanych podziękowań: 175 razy
Post Re: Czy Taern to gra Losowa ?
tyle że modzi i testerzy mają tu takie same możliwości jak reszta graczy, poza tym że nie muszą się liczyć z kosztami w złocie/platynie na s0.


23 Lis 2012, o 21:36
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 2 Paź 2011, o 15:28
Posty: 10
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 3 razy
Post Re: Czy Taern to gra Losowa ?
Wallace napisał(a):
Przekonałeś mnie że twój wynik testu jest w miarę zgodny ze statystyką. Mam jednak 2 uwagi:
1.) "Odsetek rund, w których trafiłeś wszystko" biorąc pod uwagę "Faktycznie uzyskany wynik" powinien wynieść 13,84%, nie 14,67% (ale być może to przez to że zaokrągliłeś "Faktycznie uzyskany wynik" czy coś...
2.) "Odsetek rund w których nic nie trafiłeś" jest nieco podwyższony i może świadczyć o tym że "piorun uderzył w kogoś niedaleko"... W pierwszym moim poście w tym temacie jest link do innego tematu w którym wypowiadałem się na temat tendencji podobnych wyników w pojedynczej rundzie przy identycznych atakach w ten sam cel - świadczy to po części (choć drobnej) o tym że mogę mieć w tym przypadku rację. (niestety bezskutecznie, jak dotąd, prosiłem modów/testerów o propozycję/umożliwienie jak tu zrobić miarodajny test z wynikami z poszczególnych tur)


Ad. 1. Odsetek rund, które faktycznie trafiłem wyniósł 14,67%...trafiłem wszystko w 11 rundach na 75 możliwych.
Ad. 2. Jest trochę podwyższony bo było tylko 75 rund. Ani troche nie świadczy to, żebyś miał rację.

Czytałem Twój post i dlatego zrobiłem test na 75 pierwszych rundach. Nic z tego co napisałeś się nie sprawdziło. Nikt inny nie podał żadnych danych, w których byłoby inaczej (wybranie kilku rund, w których nic nie wejdzie i zamieszczenie screena nie jest dowodem). Nie będę dalej dyskutował o przeczuciach.


23 Lis 2012, o 21:40
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 62 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 119 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron