Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
 Idea dotycząca ewentów 
Autor Wiadomość
Uczeń Simona

Rejestracja: 6 Cze 2012, o 12:43
Posty: 58
Podziękowano: 8 razy
Otrzymanych podziękowań: 27 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Idea dotycząca ewentów
Tytułem wstępu spróbuję przedstawić, oczami zwykłego szarego gracza jak wyglądają ewenty, z którymi się póki co w grze spotkałem.
Otóż są 2 typy.
1) HH lub SH. Zmniejszony lub zwiększony exp z powodu jakiegoś wydarzenia.
2) Chaotycznie, bez ładu i składu rzucone gdzieś na mapę dziwne kombinacje mobków/bosków, zostawione na pastwe graczy aż je ubiją i/lub znikną po restarcie w przypadku jakby nikt nie był zainteresowany ubiciem ich.

W skrócie nuda i brak polotu.
Zastanawiam się, czy EKIPA nie ma pomysłów, czy chęci na coś ciekawszego?
Takie ewenty to nic innego jak tania rozrywka, która bardziej zniechęca niż zachęca.
Aż na usta się ciśnie stwierdzenie : " jaki produkt, taka promocja ".
Tyle że, produkt jest mega dobry, więc gdzie tkwi problem?

Moim skromnym pomysłem, jest nie tyle jakiś ewent, nie konkretny, a zmiana nastawienia co do nich. Zmiana, aby gra była podczas niego ciekawsza, aby dotyczyły one wszystkich a nie tylko osób, które akurat chcą w nim brać udział.
Powinny być one dłuższe, wnosić coś do gry, urozmaicać ją i zmuszać poniekąd do refelksji.

Aby nie być gołosłownym, dam pare pomysłów, które niejako zarysuja mój pomysł.

Jakiś czas temu były 2 święta. Święto zmarłych i wszystkich świętych.

Pomysły na te święta aż się same cisną na usta.

Święto zmarłych. A gdyby tak przez cały dzień, wszystkie mapki pokolorować na fioletowo i na czas tego dnia znieść wszystkie, poza poza 5 minutowymi ochronkami pvp?
Otóż taki dzień zaiste stałby się prawdziwym świętem zmarłych. Każdy by padał i królowałoby przesłanie - memento mori. Odp byłby mozliwy jedynie u konwojenta, kowala, druidów czy koldzicy.

Wszystkich świętych. Święto wręcz przeciwne do święta zmarłych. Tego dnia nikt nie zginie. Statusy pvp zostałyby zawieszone, każdy by dostał ochronkę na ten dzień, a dodatkowo każdy uzyskałby 100% ochrony na każdą strefę ataku.
Tego dnia każdy mógłby się poczuć jak ultra kox, jak święty, będący w stanie zsolować cokolwiek jest w grze, o ile by mu się na to chciało.

Przykładów na inne ewenty można by szukać gdziekolwiek. Np. 13 grudnia jest rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Czyżby nie było ciekawie, aby tego dnia, na wszystkich przejściach z krain do krain respiły się ultra agresywne i silne grupki Imperialnych, a śmierć z ich ręki skutkowałby przeniesieniem do Jaila na powiedzmy 30 min? Każdy tego dnia poczułby się jak tego właśnie pamiętnego 13 grudnia...

Zatem, choć prawdopodobnie i tak walę głową w mur, szanowna Ekipo, zastanówcie się czy obecne ewenty to jedyne na co Was stać?

_________________
"Plany. Zrobimy te podklasy! Nie ma bata. Ciągle nam wyskakuje coś innego, ale obiecujemy: słowo Taernijczyka! Podklasy będą i to już w przyszłym roku. Słowo!" Torgerd 17.12.2012


11 Gru 2012, o 11:51
Profil
Walczący z drzewcami

Rejestracja: 12 Lut 2011, o 20:23
Posty: 362
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 45 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Idea dotycząca ewentów
Kolego, eventy zazwyczaj są organizowane przez GMów z pomocą sModów, nie mają oni fizycznej możliwości wykonać niczego więcej ponad to co robią. Rzeczami, o których piszesz musiałby się zając osobiście Drygu. No może jedynie resp imperialnych dałoby się ustawić z panelu, do którego też ma dostęp jedynie garstka GMów.

Brak polotu jak piszesz nie jest winą ekipy lecz braku narzędzi do stworzenia czegoś więcej.

_________________
,,Szczęście to mit - stworzyliśmy go sami.''


11 Gru 2012, o 12:01
Profil
Uczeń Simona

Rejestracja: 6 Cze 2012, o 12:43
Posty: 58
Podziękowano: 8 razy
Otrzymanych podziękowań: 27 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Idea dotycząca ewentów
No cóż, szkoda:(
Choć może jak to piszesz " osobiście Drygu " się tym zainteresuje bo uważam, że ewenty naprawdę powinny być znacznie ciekawsze. Może należałoby rozbudować panel takiego GMa, aby dać mu odpowiednie możliwości, choć zdaję sobie sprawę, że wiązałoby się to także ze sporą odpowiedzialnością:(

_________________
"Plany. Zrobimy te podklasy! Nie ma bata. Ciągle nam wyskakuje coś innego, ale obiecujemy: słowo Taernijczyka! Podklasy będą i to już w przyszłym roku. Słowo!" Torgerd 17.12.2012


11 Gru 2012, o 12:18
Profil
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Cze 2011, o 21:16
Posty: 1021
Podziękowano: 39 razy
Otrzymanych podziękowań: 175 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Idea dotycząca ewentów
a ja się czepię tych niby lepszych pomysłów ^^

propozyzje pierwsza i trzecia - świetnie, nie ma to jak uwalić wszystkim grę na cały dzień, może wyłączając garstkę high lvlowych psychopatów w pierwszym przypadku. ubaw po pachy ^^

propozycja druga - zdajesz sobie sprawę z tego że jest wielu graczy dla których pvp to najważniejszy albo wręcz jedyny element gry? odbierz im go i nazwij to zabawą, ciekawe co odpowiedzą;) pomysłu '100% ochrony na każdą strefę ataku' i solowania wszystkiego litościwie nie skomentuję.

podsumowując - narzekać to łatwo;)


11 Gru 2012, o 18:23
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011, o 21:20
Posty: 407
Podziękowano: 12 razy
Otrzymanych podziękowań: 17 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Idea dotycząca ewentów
Pomijając fakt, że wprowadzanie takich eventów byłoby megaproblematyczne i wymagałoby za dużo roboty to:

Za eventy, w których jest po prostu troche mobów, baaa, czasem nawet za samo HH gracze potrafią psioczyć... Za to co opisałeś powiesiliby nas za przyrodzenie pod sufitem i rzucali cegłówkami.

Choć idea skomplikowanych eventów które trwają troche czasu mi się podoba.

_________________
Fiefiór -s3

http://www.youtube.com/watch?v=bmhVqOY22l8


11 Gru 2012, o 20:18
Profil
Jedną nogą w Haligardzie
Awatar użytkownika

Rejestracja: 7 Gru 2012, o 16:03
Posty: 27
Miejscowość: Katowice/Dąbrowa Górnicza
Podziękowano: 1 raz
Otrzymanych podziękowań: 5 razy
Nick w grze: Vozus
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Idea dotycząca ewentów
Moim zdaniem eventy są spoko czasami przesadzają z trudnością grupek dla małych poziomów ale tak poza tym ja jestem pozytywnie nastawiony.

_________________
Nick: Vozus
Serwer: V
Profesja: Rycerz
Poziom: 60
Gildia: Assassins of Kings

"Na woj­nie ten wyg­ry­wa, kto naj­mniej błędów popełnia."
Rycerz 95 oraz Druid 140 aktualnie : OFF
Image


12 Gru 2012, o 01:49
Profil WWW
Jedną nogą w Haligardzie
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Paź 2012, o 12:34
Posty: 25
Podziękowano: 2 razy
Otrzymanych podziękowań: 1 raz
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Idea dotycząca ewentów
Pomysł mi się podoba ale trochę trudny do realizacji . 8-)

_________________
vd 21 lvl kox wciąż rośnie


21 Gru 2012, o 23:11
Profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Idea dotycząca ewentów
Co ty gadasz!!!!
Przecież był event(turniej) Z OKAZJI ŚMIERCI jednego z graczy w realu - super okazja na plate i złoto, oraz pokazanie kto jest najlepszym [*]


21 Gru 2012, o 23:17
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2012, o 17:20
Posty: 108
Miejscowość: Dolny Śląsk
Podziękowano: 8 razy
Otrzymanych podziękowań: 10 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Idea dotycząca ewentów
Mi tam Ewenty pasują. Najbardziej jednak wole HH :)
Ale jeden wrył mi się w pamięć z okazji 6 grudnia. Zabawa polegala na odnalezieniu Mikolaja i dolaczeniu do jego grp po czym zadawl on pytanie,kto z grupy odpowiedzial dobrze ten otrzymywal prezent :)

_________________
'Just look at the flowers'


21 Gru 2012, o 23:40
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 9 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 458 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron