Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 11 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
 [Idea] Skiny [W] 
Autor Wiadomość
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Gru 2011, o 16:51
Posty: 499
Podziękowano: 153 razy
Otrzymanych podziękowań: 197 razy
Post [Idea] Skiny [W]
SKINY

Witam wszystkich. Od pewnego czasu... taaa, od kiedy gram (ponad rok) jednym z największych mankamentów gry poza balansem i takimi tam dyrdymałami jest to, że praktycznie każda postać wygląda tak samo. Na niższych poziomach jeszcze widać jakieś różnice gdy postaci biegają w eq od kowala, ale im wyżej tym gorzej. Po 60 poziomie wojownika można rozpoznać po tym co trzyma w ręku, maga... po tym jak trzyma. Morphy oczywiście nieco zwiększyły różnorodność ale nie załatwiły problemu. Można zmieniać nie ma jednak za bardzo na co zmieniać. Stąd moja propozycja żeby wprowadzono do gry więcej skinów. Nie wiem co teraz robi grafik, jeśli maluje las koldów albo jakąś nową krainkę to rozumiem, są priorytety, no ale jeśli przypadkiem ma chwilę wolnego :twisted: może się pobawić.

Oczywiście żadna filozofia napisać dodajcie skiny. Trzeba to jeszcze jakoś z głową wprowadzić do gry. Poniżej zamieszczę propozycję jak ja to widzę:

Niektórzy NPC (garbarz, kowal, koldzica, ktoś w garnizonie mogą być inni) wykonywałby przedmioty na zamówienie. Gracz dostarczałby potrzebne składniki (dropy ,surowce, złoto, platynę, może esencję), wybierałby jeden z kilku-kilkunastu dostępnych skinów danego przedmiotu po czym otrzymywałby (od razu lub po kilku godzinach) dany przedmiot. Miałby on bardzo słabe statystyki lub nie miałby ich wcale. Następnie gracz mógłby zmorphować sprzęt w klasyczny sposób używając tak uzyskany skin.

Dla przykładu:

Spoiler:


Przy okazji można rozwiązać inną kwestię a mianowicie sprzęt tylko dla danej płci. Było to już poruszane kiedyś ale zeszło na dalszy plan. Osobiście myślę, że wniesie to więcej kolorów i różnorodności do gry niż np pomalowanie/przemalowanie jakiejś lokacji. Myślę, że tutaj wystarczy kilka przedmiotów w niektórych rodzajach sprzętu (głównie zbroje, spodnie (tuniki), buty, hełmy) tylko dla pań/panów.

Założenia:

-Nie powinno to być zbyt drogie, ceny na poziomie niewiele wyższym niż zwykłe przedmioty w sklepie (+dropy/surowce) tak aby gracze którzy chcą zmienić skin w miarę chętnie z tego korzystali.
-powinno być przynajmniej kilkanaście przedmiotów z każdej kategorii w kilku przypadkach mogą to być przedmioty tylko dla danej płci. Bazę można sukcesywnie rozszerzać.
-przedmioty nie powinny być dostępne jedynie za złoto/platynę. Klimatyczniej będzie jeśli będą też wymagane dropy/surowce, jednak wszystko nie może ważyć więcej niż 650-700 tak aby gracz bez premki mając na sobie jakieś eq mógł wszystko donieść. Baza surowcowa jest naprawdę duża, np do niektórych przedmiotów można wymagać takich rarytasów jak perła czy bursztyn. Jest tego naprawdę niewiele więc takie przedmioty byłyby naprawdę unikatowe.
-NPC powinni wykonywać przedmioty zbliżone wyglądem do rarów/eq sklepowego na dany poziom. Dziwne by było jeśli ludzie z 30 poziomem biegaliby w bartaurach wyglądem przypominających dmorlungi. Nie można tego zabronić, to że jakiś koxik zrobi sobie postac na turnieje 10-19 wyglądem przypominającą postać 100+ to już trudno, no ale w normalnych warunkach powinno to być maksymalnie utrudnione (np przez przypisywanie skinów do postaci żeby uniemożliwić handel).

Jeśli ktoś wyrazi zainteresowanie pomysłem chętnie dopiszę dialogi, przykładowe zestawienia wymaganych przedmiotów na dany skin czy opisać skiny, ale jeśli ma to zatonąć w spamie to mi się nie chce:)

PS: Chciałam to zamieścić w strefie testera, ale po ostatnich zmianach chyba mało kto by mógł odpowiedzieć. Zresztą tutaj szersze grono powinno się wypowiedzieć czy taki smaczek chętnie zobaczyliby w grze.

_________________
REDDE, QUOD DEBES

ACCUSARE NEMO SE DEBET

ACTUS HOMINIS,NON DIGNITAS IUDICETUR

DA MIHI FACTUM, DABO TIBI IUS


8 Sty 2013, o 11:24

Podziękowali: 2 KGB (9 Sty 2013, o 01:42), mandaryn3d (10 Sty 2013, o 18:34)
Profil
Uczeń Heremona

Rejestracja: 9 Lut 2011, o 18:04
Posty: 466
Miejscowość: płock
Podziękowano: 41 razy
Otrzymanych podziękowań: 93 razy
Nick w grze: ShortBow
Post Re: [Idea] Skiny
Oj Kali nie wiem czy ktos cie juz nie ubiegl :P

Cytuj:
To jak na razie żaden set ot po prostu taki smaczek ewentualnych przyszłych skinów, ten konkretnie to tzw evil knight, na postaci wygląda o wiele lepiej niż na takim niewyraźnym ss
Grafik się postarał


Cytat z tematu muchatka ;) (http://forum.taern.pl/viewtopic.php?f=70&t=25053)


Pomysl ogolnie fajny (zreszta juz sie tu przewijal tylko mniej opracowany.
Daloby to jakas roznorodnosc a nie jak teraz 90% 60+ = klony ale ja bym go widzial ciut inaczej.

Zamiast zastepywac kazdy element eq z osobna, bardziej widzialbym gotowe skiny calych postaci (przykladowo po wykonaniu serii questow i dostarczeniu materialow wraz z powiedzmy morphami w ilosci 5 szt.) wyglad naszej postaci zamieniony jest w 1 z kilku(nastu) gotowych wzorow. Cos ala lucznik wygladajacy jak elf w jakichs szatach lub mag wygladajacy jak Gandalf :D (chyba za duzo hobbita i LoTRa :<) -staly element skina- z mozliwoscia modyfikowania jakichs niewielkich detali (wyglad broni kolor samego wdzianka itp itd tu rowniez mozna wsadzic jakies unikatowe skiny dla broni ktore odblokowywalo by sie questami). -chodzi o to by zmienic nie tylko wyglad przedmiotow ale i sylwetke i posture bohaterow-

Owszem roboty wiecej ale mysle ze opcja o wiele ciekawsza.

ps taa wiem ze ponosi mnie fantazja no ale ... "bo fantazja ... bo fantazja ... bo fantazja jest od tego ... :D)

_________________
*Shortbow* - 119 - s3 - DELETED (Assassins of Kings 4 ever)

(In)famous asian women lover from s3.


8 Sty 2013, o 12:44
Profil
Duma Forum!
Awatar użytkownika

Rejestracja: 5 Paź 2010, o 21:19
Posty: 4832
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 232 razy
Post Re: [Idea] Skiny
Zapytam Dryga kiedy byłby czas na takie sprawy. Jeżeli będę znał info to dam Ci znać czy warto temat rozszerzyć.

_________________
Kreatywność, obiektywizm, optymizm = TESTER!

The First 100 lvl on the Lands of Taern - at 114 the Career has been sacrificed.


8 Sty 2013, o 13:13
Profil
Błądzący w Tunelach

Rejestracja: 23 Maj 2011, o 20:57
Posty: 145
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 18 razy
Serwer: Tolnor
Post Re: [Idea] Skiny
Calipsis napisał(a):
-Nie powinno to być zbyt drogie

kluczowe slowa ktore eliminuja ten pomysl. kazde zmiany pokazuja tylko tyle ze 'gora' musi sie nachapac zlotowkami z platyny


8 Sty 2013, o 16:19
Profil
Post Re: [Idea] Skiny
Moznaby dropis z bosow czesci "epickie" - szansa 2xWieksza niż na epika, po zebraniu kilku czesci za 300+ platyny moznaby stworzyć przedmiot troszkę różniący się od epika(wyglądem)
bez stat i resow, wymagany 1lvl(można go nosic ale nic nie daje)

Tego mi tu brakuje :D

@down Jednak to fajny wygląd np taka niby latarka :)


Ostatnio edytowany przez seba11pl 8 Sty 2013, o 18:44, edytowano w sumie 2 razy



8 Sty 2013, o 17:48
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Gru 2011, o 16:51
Posty: 499
Podziękowano: 153 razy
Otrzymanych podziękowań: 197 razy
Post Re: [Idea] Skiny
snuu napisał(a):
Calipsis napisał(a):
-Nie powinno to być zbyt drogie

kluczowe slowa ktore eliminuja ten pomysl. kazde zmiany pokazuja tylko tyle ze 'gora' musi sie nachapac zlotowkami z platyny


a ja myślę, że góra jest na tyle perfidna, że jak (albo jeśli) już to zrobi to raczej nie poszaleje z platyną, bo w końcu lepiej, żeby 10 osób wydało po 50 platyny niż jedna 300.

_________________
REDDE, QUOD DEBES

ACCUSARE NEMO SE DEBET

ACTUS HOMINIS,NON DIGNITAS IUDICETUR

DA MIHI FACTUM, DABO TIBI IUS


8 Sty 2013, o 18:30
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2012, o 17:20
Posty: 108
Miejscowość: Dolny Śląsk
Podziękowano: 8 razy
Otrzymanych podziękowań: 10 razy
Post Re: [Idea] Skiny
Pomysł dobry,ale czy nie można po prostu zwiększyć liczbe rarow? Dla każdej profesji inna wersja rara lub zupełnie inny przedmiot. Np taki nurthil raczej nie jest dobry dla VD który głównie opiera się o wiedze

_________________
'Just look at the flowers'


8 Sty 2013, o 20:10
Profil
Uczeń Simona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2011, o 16:24
Posty: 53
Podziękowano: 33 razy
Otrzymanych podziękowań: 49 razy
Post Re: [Idea] Skiny
Cytuj:
Moznaby dropis z bosow czesci "epickie" - szansa 2xWieksza niż na epika, po zebraniu kilku czesci za 300+ platyny moznaby stworzyć przedmiot troszkę różniący się od epika(wyglądem)
bez stat i resow, wymagany 1lvl(można go nosic ale nic nie daje)


Ciekawe kogo na takie coś by było stać :shock: Za 300 platy mamy premiumIII i zostaje jeszcze 100 platy na kilka ulepszeń.Pomijając fakt zbierania dodatkowych części do tego :)


8 Sty 2013, o 20:37
Profil
Post Re: [Idea] Skiny
@Wszyscy którzy nie lubią dużych ilości platyny

Dla ludzi którzy wydają 20k platyny na epiki to raczej nic, więc skoro można zebrac 20k to z 300 nie powinno być problemu


8 Sty 2013, o 21:21
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2012, o 17:20
Posty: 108
Miejscowość: Dolny Śląsk
Podziękowano: 8 razy
Otrzymanych podziękowań: 10 razy
Post Re: [Idea] Skiny
seba11pl napisał(a):
@Wszyscy którzy nie lubią dużych ilości platyny

Dla ludzi którzy wydają 20k platyny na epiki to raczej nic, więc skoro można zebrac 20k to z 300 nie powinno być problemu


Zauważ że Administracja stara się minimalizować dostęp do lepszego sprzętu za prawdziwe pieniądze. Dlatego nie ma np. Zbroji za 243platyny którą możesz kupić wyłącznie za platyne (złotowki)

Moim zdaniem cena tych skinów nie powinna osiągać ceny platyny..tylko np. Duża ilość golda,lub jakieś drogie przedmioty

@edit
Nie każdy lubi wydawać multm kasy na gre..

_________________
'Just look at the flowers'


8 Sty 2013, o 21:34
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 11 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 454 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron