Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
 [Idea] Brak możliwości zmiany statusu przez ustawione walki 
Autor Wiadomość
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Maj 2011, o 21:41
Posty: 2129
Podziękowano: 468 razy
Otrzymanych podziękowań: 593 razy
Odpowiedz z cytatem
Post [Idea] Brak możliwości zmiany statusu przez ustawione walki
Witam,

Ostatnio byłem świadkiem sztucznego nabijania tarczy oraz zbijania nadmiernego statusu PVP poprzez ustawione walki członków gildii posiadających czachy.
Dodatkowo często zdarza się, że znajomi proszą mnie o zbicie czachy, bo "przez przypadek" im się wbiła.

Uważam, że tego typu praktyki są niehonorowe i zaburzają całkowicie istotę statusu PVP.
Trzeba ponosić konsekwencje dokonanych wyborów.

Aby ukrócić tego rodzaju praktyki, proponuję, aby podczas walk PVP pomiędzy członkami gildii oraz pomiędzy znajomymi nie było zmiany w statusie PVP oraz zmian w pkt łowcy/zabójcy.
Dodatkowo sugeruję, aby funkcjonowało to przez 24h po opuszczeniu gildii/znajomych. Uniemożliwi to sztuczne, chwilowe, opuszczenie gildii/znajomych w celu zmiany statusu.

Status PVP w założeniu ma informować o tym, czy ktoś jest zabójcą i atakuje, czy łowcą i karze atakujących.
Walki w gronie znajomych powinny być wyjęte spod tego systemu.

Oczywiście problem nie zniknie całkowicie, ale stanie się marginalny.

_________________
Rzuff - s2 (Taern.pl)
Rzuffi - s1 (Taern.com)
Rzuff na YT: http://goo.gl/84D78E

Image


10 Mar 2013, o 16:35
Profil
Uczeń Simona

Rejestracja: 6 Lip 2012, o 15:56
Posty: 63
Podziękowano: 7 razy
Otrzymanych podziękowań: 103 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: [Idea] Brak możliwości zmiany statusu przez ustawione wa
eee...
Rzuff, wiesz, że jak mnie prosili z gildii o zbicie czachy, to im próbowałem zbić, ale status im nie leciał? tracili tylko punkty zabójcy, które przeobrażały się w pkt. łowcy, które leciały do mnie.

_________________
My Youtube channel:


10 Mar 2013, o 16:48
Profil
Chodząca legenda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Kwi 2011, o 03:06
Posty: 2255
Miejscowość: Wawa
Podziękowano: 216 razy
Otrzymanych podziękowań: 865 razy
Nick w grze: Szymdaro
Odpowiedz z cytatem
Post Re: [Idea] Brak możliwości zmiany statusu przez ustawione wa
Szlachetny pomysł, ale nie ma szans nic zmienić. Ludzie zawsze zbijali statusy, wbijali ochronki. Nie tylko znajomi, ludzie z gildii, ale nawet moi wrogowie prosili mnie wielokrotnie, żebym ich zabił, bo chcą ochronkę. Poza tym - ludzie mają mnóstwo postaci nigdzie nie przypisanych, chociażby noobchary pod turnieje, więc ta zmiana szczerze nic nie da.

Dodatkowo często bawimy się w pvp ze znajomymi czy ludźmi w gildii, zupełnie pomijając aspekty statusu, ot tak, dla zabawy. Wtedy nabijacze punktów w honorowych walkach byliby poszkodowani (np: ja, chociaż rzadko coś takiego praktykuję).

@edit: weź pod uwagę, że można mieć znajomych wrogów :P Niejednokrotnie zdarza mi się ich mordować, chociaż mamy siebie w vipach, to normalne zjawisko, a prezentujemy dwie różne strony blaszki/rsy.

_________________
Mój kanał na YT

Życie jest jak szachy: albo posuwasz królową, albo bijesz konia.
Życie jest jak szachy: najbardziej żałujemy ruchów, których nie możemy cofnąć.
Prawdziwie wolnym człowiekiem jest tylko ten, kto nikogo nie kocha.


Ostatnio edytowany przez Szymdaro, 10 Mar 2013, o 17:27, edytowano w sumie 1 raz



10 Mar 2013, o 16:59
Profil WWW
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Maj 2011, o 21:41
Posty: 2129
Podziękowano: 468 razy
Otrzymanych podziękowań: 593 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: [Idea] Brak możliwości zmiany statusu przez ustawione wa
Szymdaro napisał(a):
Szlachetny pomysł, ale nie ma szans nic zmienić.


Jest to jedna z metod na zaprzestanie tej praktyki.. uważam że coś zawsze zmieni, a na pewno utrudni.


Szymdaro napisał(a):
Dodatkowo często bawimy się w pvp ze znajomymi czy ludźmi w gildii, zupełnie pomijając aspekty statusu, ot tak, dla zabawy. Wtedy nabijacze punktów w honorowych walkach byliby poszkodowani


Użyłeś bardzo dobrego stwierdzenia: nabijacze..

Dzięki temu można by się tłuc w gronie znajomych bez obawy o czaszkę, ale nie można by dzięki temu zyskać punktów w rankingu. Wg mnie brzmi rozsądnie.

_________________
Rzuff - s2 (Taern.pl)
Rzuffi - s1 (Taern.com)
Rzuff na YT: http://goo.gl/84D78E

Image


10 Mar 2013, o 17:17
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 4 Mar 2013, o 20:37
Posty: 235
Miejscowość: Tarnów
Podziękowano: 37 razy
Otrzymanych podziękowań: 55 razy
Nick w grze: Rzaba
Odpowiedz z cytatem
Post Re: [Idea] Brak możliwości zmiany statusu przez ustawione wa
I dlaczego :/ nie rozumiem jak bd chcieli zbic to dadzą gosiowi 20k i zbije :/ nieraz na handlowy widze "dam 50k za zbicie czachy" "zbije czache" A po 2 po 24 h nie mozna wrócic do gildi ???
albo do znajomych dodac ??? jes to niezrozumiale ponieważ wywalisz ze znajomych on cie po 24 h dednie i znów dodasz do znajomych :/

_________________
MO 36
Image
Image


Vocare Ad Regnum


10 Mar 2013, o 21:29
Profil
Uczeń Heremona

Rejestracja: 9 Lut 2011, o 18:04
Posty: 466
Miejscowość: płock
Podziękowano: 41 razy
Otrzymanych podziękowań: 93 razy
Nick w grze: ShortBow
Odpowiedz z cytatem
Post Re: [Idea] Brak możliwości zmiany statusu przez ustawione wa
Problem nie lezy w ludziach i ich kombinatorstwie.
Do wymiany jest caly system :p. (niestety wg mnie obecny system tarcz / czach czyli tzw tych dobrych i zlych choc w rzeczywistosci jak z tym jest wiemy jest do dupy krotko i dostadnie ale niestety prawdziwie ujmujac)
Jesli zmieniony bedzie przyrost statusu (badz spadek) jak i jego konsekwencje wtedy nie bedzie potrzeby kombinowania.
Nie oszukujmy sie kazdy dobrze o tym wie ze teraz wystarczy 1 walka w pvp na hlvl i z niebieskiej tarczy mozesz wskoczyc na skulla. 2 walki i masz rsa.

Zeby kombinowanie ze zbijaniem nie mialo miejsca po 1.

Rowne prawa dla rsow i niebieskich tarcz. (klepiesz czache? licz sie z tym ze taka czacha moze i tobie oklepac jape na zoltym.)

Po 2

Przyrost statusu adekwatny do poziomu postaci.
Obecnie jest to 100% lvla. (sa wyjatki ! ;) )
A co jesli po przekroczeniu dajmy na to 50 lvla wprowadzic ujemny modyfikator za kazde x lvli.

(po przekroczeniu 50 lvla - status zmniejszony o 10%, 60 - 20% i tak az do 100, po 100 - 5% za kazde 10 lvli)

Przyklad :

Obecnie 100 vs 100 = 100 statusu.

Po tej zmianie byloby juz tylko 50.

Duzo mniej ? nie ale przy wiekszych walkach jest to roznica dosc spora i napewno nie zapewni rsa po jednej walce.

(to tylko przyklady pamietajcie).

Co to da? nawet przy maksymalnym obecnym lvlu nie zbijesz tego do 100% (70% max).

Rozwiazanie krotkoterminowe bo oczywiscie nikt raczej nie opracuje nowego systemu w miare szybko :p no ale...

@Szymdaro (zaporzycze sobie twoj kolor do edytowania a co :P)

Ja mowie tu o walkach hlvl (a raczej mniej wiecej rowny z rownym bez znaczacej przewagi poziomowej) a nie sytuacji gdzie hlvl zwyczajnie farmi noobkow :P.
A co do posta Willego to sni mi sie on po nocach bo sam wspominalem go nie raz. (data postu)
Od tamtego czasu zaden koncept ani zadne info procz tego postu nie zostalo przedstawione a to juz +/- 8-9 miesiecy ^^


_________________
*Shortbow* - 119 - s3 - DELETED (Assassins of Kings 4 ever)

(In)famous asian women lover from s3.


Ostatnio edytowany przez Shorty 11 Mar 2013, o 03:00, edytowano w sumie 5 razy



11 Mar 2013, o 02:40
Profil
Chodząca legenda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Kwi 2011, o 03:06
Posty: 2255
Miejscowość: Wawa
Podziękowano: 216 razy
Otrzymanych podziękowań: 865 razy
Nick w grze: Szymdaro
Odpowiedz z cytatem
Post Re: [Idea] Brak możliwości zmiany statusu przez ustawione wa
Nie prawda Short - status nie zawsze = lvl. Gdy bijesz dużo słabszych nie dostajesz tyle, ile mają poziomów. Dziś złapałem chyba 49lv, statusu dostałem 26.

A tu sobie przeczytajcie odpowiedz williego
http://forum.taern.pl/viewtopic.php?f=70&t=21723

_________________
Mój kanał na YT

Życie jest jak szachy: albo posuwasz królową, albo bijesz konia.
Życie jest jak szachy: najbardziej żałujemy ruchów, których nie możemy cofnąć.
Prawdziwie wolnym człowiekiem jest tylko ten, kto nikogo nie kocha.


11 Mar 2013, o 02:49
Profil WWW
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Maj 2011, o 21:41
Posty: 2129
Podziękowano: 468 razy
Otrzymanych podziękowań: 593 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: [Idea] Brak możliwości zmiany statusu przez ustawione wa
Szymdaro napisał(a):
A tu sobie przeczytajcie odpowiedz williego
http://forum.taern.pl/viewtopic.php?f=70&t=21723


Tak, wiem. Będzie nowy system, który pojawi się chwilę za targowiskiem, a tuż przed podklasami, albo odwrotnie..

Ogólnie mój pomysł wydawał mi się prosty, łatwy do wprowadzenia oraz sensowny, bo wyszedłem z założenia, że w gronie znajomych zmiana statusu nie powinna występować.

_________________
Rzuff - s2 (Taern.pl)
Rzuffi - s1 (Taern.com)
Rzuff na YT: http://goo.gl/84D78E

Image


11 Mar 2013, o 11:12
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 4 Kwi 2012, o 14:43
Posty: 251
Miejscowość: Kemenak
Podziękowano: 82 razy
Otrzymanych podziękowań: 16 razy
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: [Idea] Brak możliwości zmiany statusu przez ustawione wa
albo jak bijesz gracza i do niego hopnie znajomy jak jest np 5vs5 tak zabiłem kolegę :P

_________________
WHY SO SERIOUS ?


Image


11 Mar 2013, o 11:54
Profil
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Cze 2011, o 21:16
Posty: 1021
Podziękowano: 39 razy
Otrzymanych podziękowań: 175 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: [Idea] Brak możliwości zmiany statusu przez ustawione wa
ja bym się tu zgodziła z shortym, ten cały system statusu, czach i tarcz potrzebuje gruntownych zmian, bo w obecnej sytuacji się totalnie nie sprawdza. propozycja rzuffa mi akurat wydaje się w miarę sensowna, ale to trochę tak jakby postawić krzywą ścianę i kombinować z kolorem farby żeby jednak jakoś wyglądała ^^

a co do postu williego... ja też go pamiętam, właściwie żadnych konkretów nie podał, jeżeli rzeczywiście ktoś przedstawił taką porządną propozycję zmian to sprawa pewnie umarła jak dziesiątki innych... a jeżeli mogę się pozłośliwić to powiem że może lepiej mu o tym nie przypominać, bo 'realizowanie niedogodności' raczej nie brzmi jak coś czego byśmy chcieli ^^


11 Mar 2013, o 16:27
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 10 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 412 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron