Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 9 posty(ów) ] 
 Czy sklepy w Taernie nas okradają ? 
Autor Wiadomość
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 14 Mar 2013, o 01:10
Posty: 10
Podziękowano: 11 razy
Otrzymanych podziękowań: 3 razy
Post Czy sklepy w Taernie nas okradają ?
Serwer: S1
Nazwa postaci: KLINN
Czas: 24.00
Opis:
Mam pytanie o co chodzi w z tym kupowaniem przedmiotów i sprzedawaniem u kowala czy koldzicy mianowicie ;
kupując przedmiot za złoto płacę np za naszyjnik 366856 złota lub 183428 złota i 41 platyny a sprzedając go otrzymuję tylko kasę z tej drugiej pozycjii czyli 55 % z 183428 złota czy to nie jest oszustwo przecież kupiłem za złoto czyli 366856 a sprzedając go póżniej otrzymałem 100885 złota czy jakiś mądry sie wypowie w tym, temacie czy to jest te 55% z 366856 ? A jeżeli kupiłem z platą to kurna plata też powinna być w część do zwrotu jak nie to normalnie oszukujecie ludzi.A jak juz byśmy sprzedawali to moze tak samo jak kupujemy czyli 2 pozycje by były jedna bez platy , a druga z platą i można by było wybrać wtedy opcję sprzedaży . Czy wogóle jest sens podawania wartośći np rara złota wraz z platą skoro i tak niedostajemy tej platy jako zwrotu a wartoś bez platy jest duzo większa.
Pozdrawiam i czekam niecierpliwie na odpowiedzi .


14 Mar 2013, o 01:25
Profil
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Cze 2011, o 21:16
Posty: 1021
Podziękowano: 39 razy
Otrzymanych podziękowań: 175 razy
Post Re: Czy sklepy w Taernie nas okradają ?
ale przecież jak sprzedajesz w sklepie to zawsze dostajesz ten sam, określony procent z wartości w samym złocie, niezależnie od tego jak kupiłeś...

sprawdziłam to przed chwilą - kupiłam dwie identyczne czapeczki, jedną za samo złoto, drugą za złoto + platynę, i za obie dostałam dokładnie taką samą kwotę.


14 Mar 2013, o 02:26

Podziękowali: IHI (14 Mar 2013, o 13:45)
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 14 Mar 2013, o 01:10
Posty: 10
Podziękowano: 11 razy
Otrzymanych podziękowań: 3 razy
Post Re: Czy sklepy w Taernie nas okradają ?
Tak to się zgadza , tyle samo . Tylko pierwszy zakup ile wyniósł i jego 55% to ? Policz i zobacz . Bo mi nijak nie chciało wyjść 55% jak kupowałem za złoto a chyba z tego założenia mam wychodzic.


14 Mar 2013, o 03:21
Profil
Pogromca Valdaroga

Rejestracja: 4 Kwi 2011, o 23:13
Posty: 1301
Podziękowano: 26 razy
Otrzymanych podziękowań: 502 razy
Post Re: Czy sklepy w Taernie nas okradają ?
Otrzymujesz 55% wartości przedmiotu. Bez znaczenia jest, za ile go kupiłeś. Jeśli kupię od kogoś przedmiot za 10kk, to sklep nie zwróci mi 5.5kk...

Cena sprzedaży ma utrudniać kombinowanie. Mianowicie, można wydropić przedmiot, naprawić go (za 80% wartości lub za platę) i sprzedać. Cena sprzedaży nie powinna być opłacalna, czyli wynosić 80+% wartości. Ponadto zyski za naprawę z platyny nie mogą być wysokie, więc ostatecznie cena została ustalona na 55%.
Gdyby gra była chciwa, to można by zyskać np. 9k złota za 1 platyny, naprawiając przedmioty i je sprzedając. Teraz opłacalność wynosi może 3-4k/platyna. To minimalna logiczna cena platyny na handlu (teraz jest 7-8k, kiedyś 5k).
Cena kupna w sklepie przedmiotu wynosi aż 200%. Ma to skłonić ludzi do handlu. Cena jest wręcz za niska - zamiast sprzedawać przedmioty wydropione na ichim/misiu/wieży, ludzie wolą sprzedać sklepowi... gdyż nikt takich przedmiotów nie poszukuje i nie skupuje.

Za moich czasów (2 lata przedtem) na forum bywali kupcy, co sprzedawali po 30 (z dobrymi statami, typu zręka+hp dla fizola) zwykłych przedmiotów. Sam tak kupiłem niemalże połowę swego eq. Teraz handluje się tylko i wyłącznie rarami - za łatwo zarobić takie 500k na halicie czy małżach.

Jeden link z najstarszych archiwów na s3, w "sklep" w nazwie:
viewtopic.php?f=144&t=2424
Gracze sami generują sobie koszty, nie wykorzystując swoich możliwości. Za łatwo zdobyć full eq, więc wszyscy idą na łatwiznę, zamiast zarabiać. Wszyscy zbyt bogaci :)


14 Mar 2013, o 10:42
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 14 Mar 2013, o 01:10
Posty: 10
Podziękowano: 11 razy
Otrzymanych podziękowań: 3 razy
Post Re: Czy sklepy w Taernie nas okradają ?
Oki wszystko rozumiem. Tylko po co jest pisane ile tej platy kosztuje przeciez sprzedając np. u koldzicy nigdy tej platy niedostaniemy, niech będzie pisane przy zakupie że jest taka możliwość zakupu , potem pisamnie ileśtam złota + platy mija się z celem . Podkreślam mnie to wprowadziło w błąd bo kupując coś za 400k złota sprzedałem póżniej za 100k .(u kowala kupowałem i sprzedawałem )
Nie mówię wcale o bogaceniu sie graczy .


14 Mar 2013, o 11:38
Profil
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Cze 2011, o 21:16
Posty: 1021
Podziękowano: 39 razy
Otrzymanych podziękowań: 175 razy
Post Re: Czy sklepy w Taernie nas okradają ?
a dajcie spokój z tą platyną, tu jest rzeczywiście coś nie halo.

sprawdziłam dokładnie;)

mój beret:
Image

55% ceny, oki, to się zgadza z wiki.

Cytuj:
Przedmioty legenarne: 55% ceny
Przedmioty przypisane: 55% ceny
Przedmioty platynowe: 55% ceny
Przedmioty uszkodzone: 5% ceny
Pozostałe (w tym zwykłe, nieuszkodzone przedmioty): 30% ceny


tylko ja go kupiłam za 38930, a sprzedałam za 10705. dlaczego, i od kiedy, te % są liczone z połowy ceny? to i 80%, czyli koszt naprawy, powinien być liczony w ten sam sposób;p

p.s. na wiki jest literówka w legendarnym ^^


14 Mar 2013, o 12:28
Profil
Pogromca Valdaroga

Rejestracja: 4 Kwi 2011, o 23:13
Posty: 1301
Podziękowano: 26 razy
Otrzymanych podziękowań: 502 razy
Post Re: Czy sklepy w Taernie nas okradają ?
Kup ten przedmiot i wtedy powiedz, jaka suma jest na nim napisana. Bo będzie napisane 19465 i 18 platy. W sklepie, jak pisałem, cena kupna za czyste złoto wynosi 200% wartości przedmiotu.


14 Mar 2013, o 12:48
Profil
Pogromca Valdaroga
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Cze 2011, o 21:16
Posty: 1021
Podziękowano: 39 razy
Otrzymanych podziękowań: 175 razy
Post Re: Czy sklepy w Taernie nas okradają ?
fakt.

no to odpowiedź na pierwszy post - tak, sklepy w taernie robią nas w jajo;p

ale że mają monopol to pewnie guzik z tym zrobimy ^^


14 Mar 2013, o 12:55
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 14 Mar 2013, o 01:10
Posty: 10
Podziękowano: 11 razy
Otrzymanych podziękowań: 3 razy
Post Re: Czy sklepy w Taernie nas okradają ?
No właśnie o to mi chodziło , i jak piszesz zapewne jesteśmy skazani na monopolistów :)
Dziękuję za odpowiedzi i można chyba już zamknąć temat bo wszystko już wiadome ? Ale to już niech Mod decyduje .


mi tam się propozycja podoba;p - ironka


14 Mar 2013, o 13:01
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 9 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 130 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron