Odpowiedz  [ 47 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
 Kradzieże i czyszczenie kont 
Autor Wiadomość
Uczeń Simona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sty 2013, o 10:58
Posty: 58
Podziękowano: 6 razy
Otrzymanych podziękowań: 7 razy
Nick w grze: Raal
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kradzieże i czyszczenie kont
Zawsze można dodać to jako opcję. Jeśli Rzufowi jest to zbędne to sobie Rzuf w ustawieniach wyłączy i będzie miał z głowy ten 'głupi' pomysł.

Kwestia jest warta dyskusji i przetestowania. Być może po pewnych modyfikacjach warto wprowadzić coś takiego opcjonalnie.

_________________
Fajny mądry tekst.


16 Mar 2013, o 14:39

Podziękowali: 2 IHI (16 Mar 2013, o 19:14), Ludgar (16 Mar 2013, o 16:22)
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 14 Mar 2013, o 01:10
Posty: 10
Podziękowano: 11 razy
Otrzymanych podziękowań: 3 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kradzieże i czyszczenie kont
Prosze czytać ze zrosumieniem i dokładniej , pisze tam również o pecie i o usunięciu konta . A co do wbijania hasła to było by ono jednarazowe ( na jedno logowanie) przy checi sprzedania czy zamiany czegokolwiek . Natomiast jeżeli byśmy nic nie wymieniali czy sprzedawali to nawet byśmy tego nie zauważyli że takie coś istnieje ( bo by sie nie uaktywniło ). Myśle że i tak zawiele nie wskóram , bo znając odpowiedzi modów mają na każde pytanie z góry przygotowaną odpowieć ( pilnuj hasła ) . A przecież to my gramy i chcemy może dodatkowej ochrony na nasze konta .Ciekawe czy mod który by stracił wszystko tez byłby szczęśliwy . A wracająć do kwestii haseł , banki dawno wprowadziły metody podwójnych zabezpieczen przed niepożądanymi ( czytaj nieuprawnionymi ) osobami , czy takie coś było by złe . Czy nie chroniło by dodatkowo gracza , bo przecież on tu jest osobą najważniejszą , a nie wy dumni moderatorzy , których jak znam życie można zmienic ( czytaj zastąpić innym , ale nieznaczy że lepszymi ).


16 Mar 2013, o 19:12
Profil
Duma Forum!
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Paź 2010, o 22:03
Posty: 4171
Miejscowość: 100lica
Podziękowano: 452 razy
Otrzymanych podziękowań: 1822 razy
Nick w grze: HeavenM
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kradzieże i czyszczenie kont
IHI napisał(a):
Myśle że i tak zawiele nie wskóram , bo znając odpowiedzi modów mają na każde pytanie z góry przygotowaną odpowieć ( pilnuj hasła ) .

dokładnie tak - pilnuj hasła i loginu, to najdoskonalsze zabezpieczenie
IHI napisał(a):
Ciekawe czy mod który by stracił wszystko tez byłby szczęśliwy .

pewnie nie byłby, zwłaszcza że tym samym straciłby prawa moderatora bo kolorowi maja zakaz udostępniania kont na których sa postaci z prawami wyższymi niż gracz...
IHI napisał(a):
Czy nie chroniło by dodatkowo gracza , bo przecież on tu jest osobą najważniejszą , a nie wy dumni moderatorzy , których jak znam życie można zmienic ( czytaj zastąpić innym , ale nieznaczy że lepszymi ).

Pewnie by chroniło, tylko że żadne zabezpieczenie nie zastąpi myslenia i zdrowego rozsądku - to tak jakbyś komuś udostępnił swoją karte kredytową i pin bo przecież tylko 50 pln miał wypłacić ... no ale że się pomylił i zamiast wypłacić 50,00 wypłacił 5000 to banku nie interesuje - to Twój problem.


16 Mar 2013, o 19:49

Podziękowali: 4 AdiQ (16 Mar 2013, o 20:40), Alt (16 Mar 2013, o 20:17), Carrot (16 Mar 2013, o 21:19), Gothrek (17 Mar 2013, o 22:19)
Profil
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 18 Lip 2012, o 21:17
Posty: 2
Podziękowano: 4 razy
Otrzymanych podziękowań: 1 raz
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kradzieże i czyszczenie kont
Heavenmaker napisal:

Pewnie by chroniło, tylko że żadne zabezpieczenie nie zastąpi myslenia i zdrowego rozsądku - to tak jakbyś komuś udostępnił swoją karte kredytową i pin bo przecież tylko 50 pln miał wypłacić ... no ale że się pomylił i zamiast wypłacić 50,00 wypłacił 5000 to banku nie interesuje - to Twój problem.

W tym przypadku karta na dzień dobry ma ograniczenie kwotowe ustalone przez bank, na wlasne rzyczenie mozesz to ograniczenie zwiekszyc lub zmniejszyc i to my o tym decydujemy a nie bank, tak samo dotyczy naszych kont na taern.pl my decydujemy a nie wy, wy jestescie tylko od naprawy bledow i wprowadzania zmian, placimy kase wiec i rzadamy. Proste i logiczne. Chodzi o to zeby np.kolega/brat mogl zagrac na moim koncie ale tylko zagrac nic wiecej (chodzi o ogolny handel na postaci) /ale zeby nie mial pełnych uprawnien do mojej postaci, prosciej sie nie da tego juz napisac.


16 Mar 2013, o 20:59
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 16 Mar 2013, o 15:32
Posty: 21
Podziękowano: 1 raz
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kradzieże i czyszczenie kont
up. piszę czystą prawdę my płacimy wy robicie :twisted: żeby to rożczygnąć najlepiej zróbmy głosowanie na które moderatorzy nie mają prawa głosu tylko gracze i kropka.
mam młodszych kuzynów którym daję zagrać gdzieś 30 min. np. w taerna. Raz się zdażyło że mi kuzyn wzioł z despo 40.000 i dał jakiemuś 5 lvl-owi a wyszłem tylko do WC :P jakbyście nie byli zgoszniałymi staruchami tobyście rozumieli :D

Wciekły to za mało by wyrazić słowa które mówiłem do 10 letniego kuzyna :P


16 Mar 2013, o 22:14
Profil
Duma Forum!
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Paź 2010, o 22:03
Posty: 4171
Miejscowość: 100lica
Podziękowano: 452 razy
Otrzymanych podziękowań: 1822 razy
Nick w grze: HeavenM
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kradzieże i czyszczenie kont
yhm, to żeby Was uspokoić - wprowadzimy takie zabezpieczenie po Targowisku, wcześniej niestety nie damy rady...


16 Mar 2013, o 22:16

Podziękowali: 4 Maerle (19 Mar 2013, o 17:55), Przeprobest (17 Mar 2013, o 00:28), Wotaher (17 Mar 2013, o 00:03), Zmijka (16 Mar 2013, o 22:20)
Profil
Współpracownik Gnarla
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2 Sty 2012, o 21:24
Posty: 217
Miejscowość: Sanok
Podziękowano: 122 razy
Otrzymanych podziękowań: 150 razy
Nick w grze: Nasti
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kradzieże i czyszczenie kont
Kiedyś próbowałam coś zdziałać z tematem "kradzieży i czyszczenia kont" ale niestety jak większość pomysłów tu nie przeszło wkleje link jak ktoś bd chętny można poczytać :P
http://forum.taern.pl/viewtopic.php?f=121&t=22091&sid=c1b3df0e442c435bf26ecdf8c64c803f

_________________
"Jak szczęśliwie żyliby niektórzy, gdyby o sprawy innych ludzi tak samo mało troszczyli się, jak o swoje własne...."

Nasti-VD 127 Ostlor
NastiiiV- Dru 50 Larkas


Image
http://scr.hu/0exu/mfv5r


17 Mar 2013, o 00:20
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lis 2011, o 13:23
Posty: 156
Podziękowano: 69 razy
Otrzymanych podziękowań: 29 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kradzieże i czyszczenie kont
To ja może tak jak eure :D również miałem taki pomysł i również dam linka do niego :)

viewtopic.php?f=121&t=16896&hilit=depo+na+has%C5%82o&start=30


Taki offtop

@Heav

Po targowisku, czyli nigdy, tak ? xD


17 Mar 2013, o 01:10
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sty 2011, o 02:54
Posty: 144
Podziękowano: 55 razy
Otrzymanych podziękowań: 113 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kradzieże i czyszczenie kont
Ja nie rozumiem, co jest trudnego w zrozumieniu, że macie wolną wolę i robicie ze swoim kontem, co chcecie, ale ponosicie za to odpowiedzialność. Najlepiej rozdać passy połowie serwera, a potem płakać, że administracja nie oddaje skradzionych przedmiotów. Co jest takiego trudnego w przyswojeniu dwóch prostych zasad:

1. Nie udostępniaj nikomu hasła do swojego konta
2. Jeśli udostępniasz hasło, to licz się z konsekwencjami


Już pomijam fakt, że te zabezpieczenia guzik by dały. Jeśli ktoś zasiada czyjąś postać i idzie nią na bossy, to ew. drop chce przenieść na swoją, więc skończyłoby się na tym, że zasiadacze razem z hasłem do konta podawaliby sobie też hasło do zabezpieczenia.

Druga rzecz to fakt, że takie zabezpieczenie byłoby na co dzień bardzo uciążliwe dla normalnych graczy. Nie zamierzam co 5 minut wpisywać jakiegoś hasła, tylko dlatego, że jakiś idiota (nazywajmy rzeczy po imieniu) rozdaje hasło do swojego konta wszystkim, których ma w zasięgu wzroku.


17 Mar 2013, o 03:14

Podziękowali: desacred (17 Mar 2013, o 08:51)
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 16 Mar 2013, o 15:32
Posty: 21
Podziękowano: 1 raz
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kradzieże i czyszczenie kont
jeśli to było do mnie to ja nigdy nie podałem hasła i trzymam się tej zasady tylko pozwalam kolegom itp. ze 30 minut pograć !

KPW !


17 Mar 2013, o 08:53
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 47 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 340 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron