Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
 Przetestuj peta 
Autor Wiadomość
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sty 2011, o 02:54
Posty: 144
Podziękowano: 55 razy
Otrzymanych podziękowań: 113 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Przetestuj peta
Zapewne wiele osób, szczególnie tych, którzy nie grają "od pokoleń", ma problem z dobraniem właściwego peta dla siebie.

-czy kupić peta x czy y?
-czy wymieniać wyekspionego pieska na peta gildiowego?
-czy kupować z 1. klatki, czy czekać na kolejną?

Mój pomysł jest dosyć prosty - możliwość płatnego przetestowania peta.

W skrócie: kupujemy peta zupełnie "poza klatką" i dysponujemy nim dowolnie przez 48h. Pet nie wymaga karmienia, ale też nie zbiera doświadczenia.
Kupować moglibyśmy u npc-a, u którego również (za opłatą) wskrzeszalibyśmy go po śmierci.
Cena powinna być odpowiednio wysoka, żeby z testowania nie zrobiła się wypożyczalnia zwierzątek, ale też nie powinna odstraszać. Moim zdaniem 50pl za 48-godzinne testowanie peta z ograniczeniami byłaby w sam raz. Albo w zależności od poziomu klatki, z której pochodzi pet 50/75/100.

Podsumowując - prosta rzecz, na której zyskują wszyscy. Gracze zyskują większe spektrum informacji i nie muszą kupować w ciemno, administracja ma za to odrobinę większy obrót platyną.


20 Mar 2013, o 02:15

Podziękowali: 4 gjenek (20 Mar 2013, o 12:29), MrrM (22 Mar 2013, o 13:00), Podwójny (22 Mar 2013, o 21:05), Tomcio2232 (28 Mar 2013, o 08:44)
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2010, o 18:45
Posty: 332
Podziękowano: 34 razy
Otrzymanych podziękowań: 358 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Przetestuj peta
dobre, dobre, obiema rencami za!!

Pozwolilo by to tez poogladac zwierza ludzikom ktore juz jakiegos maja, ale ich jest leniwy, lub swojego by musieli skasowac (nie ma jak wylaczyc peta nie tracac go bez kombinowania z wychodzeniem z gildi) lub ludzikom ktorzy sa na samym koncu kolejki do peta, a graja juz 2lata a miejsc w klatce jest nadal ile jest.

_________________
Nigdy nie kłóć się z głupcem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy.


20 Mar 2013, o 08:37
Profil
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Maj 2011, o 21:41
Posty: 2129
Podziękowano: 468 razy
Otrzymanych podziękowań: 593 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Przetestuj peta
Po pierwsze początkowo każdy pet jest słaby, trzeba go wyexpić. Potrzeba kilkunastu lvli żeby zobaczyć co taki pet potrafi.

Po drugie nie chcesz żeby była to wypożyczalnia peta, ale z drugiej strony proponujesz 50 platy za 48h i jeszcze możliwość odebrania peta po śmierci?

Po trzecie i najważniejsze, jest mnóstwo poradników dotyczących petów, więc taki dodatek jest zbędny.

_________________
Rzuff - s2 (Taern.pl)
Rzuffi - s1 (Taern.com)
Rzuff na YT: http://goo.gl/84D78E

Image


20 Mar 2013, o 12:32
Profil
Walczący z drzewcami

Rejestracja: 12 Lut 2011, o 20:23
Posty: 362
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 45 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Przetestuj peta
Jestem za takim rozwiązaniem ale z ograniczeniem. Każdego peta można testować tylko raz oczywiście za opłatą.

_________________
,,Szczęście to mit - stworzyliśmy go sami.''


20 Mar 2013, o 12:36
Profil
Uczeń Simona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Cze 2012, o 20:04
Posty: 50
Podziękowano: 36 razy
Otrzymanych podziękowań: 19 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Przetestuj peta
Jeśli pomysł miałby zostać wprowadzony do gry, to trzeba w nim kilka rzeczy zmienić.
Czemu jedynym możliwym sposobem na nabycie peta to kupienie go za platynę? I nie mówię tu o zrobieniu dodatkowego Questa do tego. :P Czy jakiekolwiek peta kupuje się za samą platynę? Złoto również należy uwzględnić. Albo zmniejszyć koszt platyny i złota, oraz pomieszać te ceny (ogary, nietoperze etc. kosztują złoto+platynę). 50 pl za 48h? 50 złotych za 48 godzin testowania? Hehe, albo wkradł się błąd, albo ktoś ma nadmiar pln. :P
OK, odpowiednio wysoki koszt, ale również cena nie może być minimalnie mniejsza od zwykłego peta z klatki, bo zwyczajnie nie opłacałoby się kupić.
50/75/100 platyn. Cena rozsądna, ale jestem za zmniejszeniem ceny o połowę + dodaniem złota/zastąpieniem platyny za złoto (przelicznik 1:7 powinien zachować balans platyny ze złotem).
Ogólnie pomysł się podoba i jestem za wprowadzeniem go do gry, aczkolwiek trzeba pamiętać o balansie i graczach, którzy nie wydają realnych pieniędzy na platynę. (nie należę do tej grupy, ale rozumiem, że ktoś nie może/nie chce wydawać pieniędzy na grę przeglądarkową).
Pozdrawiam

_________________
Gram ,,4fun"... Rycerz s3,spamer,nup,wielbiciel erpegów, i bijatyk typu ,,pancz,pancz,pancz-pancz,kik,pancz"

Wróciłem ;)
Pomogłem? Kliknij kufelek przy mojej wiadomości.

>>>Znany jako Advocate s3<<<


20 Mar 2013, o 19:12
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sty 2011, o 02:54
Posty: 144
Podziękowano: 55 razy
Otrzymanych podziękowań: 113 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Przetestuj peta
rzuff napisał(a):
Po pierwsze początkowo każdy pet jest słaby, trzeba go wyexpić. Potrzeba kilkunastu lvli żeby zobaczyć co taki pet potrafi.


Image

To ma być TEST. Masz pi razy oko zapoznać się z umiejętnościami peta i z tym, jak współgrają w praktyce z Twoimi. Masz sprawdzić, ile razy atakuje i jak mocno bije na początkowym levelu. Masz go przetestować na paru mobach i tyle. To ma być zajawka, a nie właściwa gra z petem.

rzuff napisał(a):
Po drugie nie chcesz żeby była to wypożyczalnia peta, ale z drugiej strony proponujesz 50 platy za 48h i jeszcze możliwość odebrania peta po śmierci?


Jeżeli sugerujesz mi, że bardziej się opłaca kupować co 2 dni za 50 platy (+plata na wskrzeszenie) np. motyla, niż raz zapłacić 1,8k i 400 platyny i cieszyć się nim przez długie miesiące, to... przemyśl to na spokojnie.

rzuff napisał(a):
Po trzecie i najważniejsze, jest mnóstwo poradników dotyczących petów, więc taki dodatek jest zbędny.


Średnio widzę to "mnóstwo". Poza tym nikt nie zna dokładnych statów i poziomów umiejętności petów, co utrudnia wybór. Część wątpliwości można jednak rozwiać spokojnie porównując sobie dwa zwierzaki, nad którymi myślimy.
Ponadto jest mnóstwo poradników dotyczących prof, a jednak ludzie często robią kilka postaci, zanim znajdą profę dla siebie.

Invicible napisał(a):
Jeśli pomysł miałby zostać wprowadzony do gry, to trzeba w nim kilka rzeczy zmienić.
Czemu jedynym możliwym sposobem na nabycie peta to kupienie go za platynę? I nie mówię tu o zrobieniu dodatkowego Questa do tego. :P Czy jakiekolwiek peta kupuje się za samą platynę? Złoto również należy uwzględnić. Albo zmniejszyć koszt platyny i złota, oraz pomieszać te ceny (ogary, nietoperze etc. kosztują złoto+platynę). 50 pl za 48h? 50 złotych za 48 godzin testowania? Hehe, albo wkradł się błąd, albo ktoś ma nadmiar pln. :P


Sam sobie odpowiedziałeś. PLN /= PL
Ceny są propozycją. Nie mnie je ustalać.


21 Mar 2013, o 00:48
Profil
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2011, o 22:55
Posty: 578
Miejscowość: Parowar
Podziękowano: 478 razy
Otrzymanych podziękowań: 2053 razy
Nick w grze: Inkwizycja
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Przetestuj peta
No cóż, wypada mi się zgodzić z KGB - ponieważ gram łukiem, to intuicja podsunęła mi "panterę" (to czarne coś). Pada bydlak co chwilę na 3 miśkach nawet, bronić się nie potrafi, hity marne (i co z tego, że czasem walnie 5 niecelnych ataków na rundę). Czasem chyba wolałbym mieć leniwego, nieosławionego feniksa który jak widzę potrafi się chociaż obronić. Nie dano mi możliwości testów - a byłoby pewnie łatwiej. Dziś Sauria zabiła MojąTeściową 2 hitami. Pet jak sie patrzy :P

_________________
"Zawsze mam rację z prostego powodu-nie chrzanie głupot" - Kalart

"Moja refleksja jest taka że kneblować każdy umie, domagać się sprawiedliwości wobec innych " - Mroczna

"Wybacz jeżeli uraziłam Twoje myślenie" - Ruuda


21 Mar 2013, o 00:55
Profil ICQ WWW
Pogromca Valdaroga

Rejestracja: 4 Kwi 2011, o 23:13
Posty: 1301
Podziękowano: 26 razy
Otrzymanych podziękowań: 502 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Przetestuj peta
Nie narzekaj na panterę. Jeden z lepszych petów. Czyja to wina, że niewyexpionym petem lecisz tam, gdzie mocno biją z ataków magicznych? Zobaczyłbyś jak fenix pada nawet na marnej marionetce, o wszelkich zgrzytach/rogatych/soplach/gorgonach nie wspominając, zmieniłbyś o nim zdanie. Z panterą biję po trzy gorgony i nawet nie ma szans, by padła - co najwyżej czasem zmuszą do ucieczki.
Pantera ma lepsze resy fizyczne, a gorsze magiczne. Fenix przyzwoite magiczne, a o wiele gorsze fizyczne. Taki balans.
Nieraz na takim gregoriusie ma ona ponad 2-3k obrażeń. Pewnie więcej, bo krwawienie się nie wlicza. Jest lepsza niż niejeden gracz, jeśli się wie gdzie można ją zabierać. A łuk akurat świetnie z nią współpracuje.
Te pięć niecelnych ataków wygląda całkowicie inaczej, gdy wsadzi się piach + mamuśka i samemu się bije. Raz ja trafiam pięć ataków, raz ona... zależy jak mob postanowi ustawić deff. A nawet bez pomocy łucznika, nieraz zabija samodzielnie np. uwięzionego.

Co do testowania petów - nie lepszy pakiet "za 500 platy testuj wszystkie możliwe pety przez x dni, bez żadnych ograniczeń (w tym natychmiastowe wskrzeszenie)?"


21 Mar 2013, o 00:59
Profil
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2011, o 22:55
Posty: 578
Miejscowość: Parowar
Podziękowano: 478 razy
Otrzymanych podziękowań: 2053 razy
Nick w grze: Inkwizycja
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Przetestuj peta
Nie Kyth - bo sam bym to kupił i expił jak szalony. Tu kudłacza, teleport tu inny pet. Skoro za dagorlim (a jaki mam wybór skoro nie wydropiłem przez 30 lvl) zapłaciłem 2500 platyn, to uwierz, że nie tylko dla mnie ale dla wielu graczy mających full złota (żeby kupić platynę - u mnie odwrotnie, platynę sprzedaję dla złota) trzaskałoby np lempo z petem zupełnie bez obaw? Test zamieniłby się w expowisko.

_________________
"Zawsze mam rację z prostego powodu-nie chrzanie głupot" - Kalart

"Moja refleksja jest taka że kneblować każdy umie, domagać się sprawiedliwości wobec innych " - Mroczna

"Wybacz jeżeli uraziłam Twoje myślenie" - Ruuda


21 Mar 2013, o 01:18
Profil ICQ WWW
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 15 Lis 2012, o 16:41
Posty: 21
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 1 raz
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Przetestuj peta
Pomysł jest dobry według mnie, fajnie by było obczaić który pet jest na daną postać najlepszy. Opłata jest dobra tylko, żeby była ograniczona ilość wypożyczeń.


22 Mar 2013, o 11:58
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 14 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 451 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron