Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
 Znikneła sztabka zelaza 
Autor Wiadomość
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 26 Lut 2012, o 22:10
Posty: 10
Podziękowano: 1 raz
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Odpowiedz z cytatem
Post Znikneła sztabka zelaza
Serwer: S3
Nazwa postaci: Manfredi
Czas: ok 1.20 4.03.2013
Opis:
tak jak w temacie, nie moglem dokonczyc zlecenia gdyz zniknela sztabka zelaza!

http://scr.hu/8db/o20i8


4 Mar 2013, o 02:41
Profil
Duma Forum!
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Paź 2010, o 22:03
Posty: 4171
Miejscowość: 100lica
Podziękowano: 452 razy
Otrzymanych podziękowań: 1822 razy
Nick w grze: HeavenM
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Znikneła sztabka zelaza
witaj
a ile razy próbowałeś wziąć zlecenie na ołów przy trwającym cooldownie?


4 Mar 2013, o 08:49

Podziękowali: roman000 (3 Kwi 2013, o 19:01)
Profil
Błądzący w Tunelach

Rejestracja: 24 Lut 2012, o 18:28
Posty: 103
Podziękowano: 1 raz
Otrzymanych podziękowań: 12 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Znikneła sztabka zelaza
moje zgłoszenie olaliście, a straciłem wczoraj 1,5h i dodatkowe 240 minut za nie udane zlecenie nie z mojej winy... dzisiaj mam dokładnie to samo i na 100% jestem pewien że coś wam nie styka z tym zleceniem.


4 Mar 2013, o 12:35
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Maj 2012, o 22:20
Posty: 143
Miejscowość: Cardiff
Podziękowano: 12 razy
Otrzymanych podziękowań: 28 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Znikneła sztabka zelaza
s3, postać Nyia

Zeżarło mi sztabkę żelaza.
O błędzie wiem od dawna, http://forum.taern.pl/viewtopic.php?f=86&t=26506 , (ostatni post Badyl'a) http://forum.taern.pl/viewtopic.php?f=86&t=26352&start=10 i unikam jak ognia.
Głęboko wątpię, żebym próbował brać zlecenie podczas cooldownu poprzedniego. Nie mówię że nie wchodziłem w opcje dialogowe. Z pewnością zlecenia nie anulowałem, zauważyłbym też raczej gdybym brał zleckę podczas cooldownu.

Wykonałem oczywiście wszystkie etapy (z przerwą po drugim). http://imageshack.us/f/694/unfdgftitled.png/
I głęboko zdziwiłem sie niemożliwością oddania zlecenia.

Prosiłem o pomoc MG "nibarski". Rozumiem że now(y/a), rozumiem że dostaje masę spamu i przygotowuje event. Po wymianie kilku zdań napisał(a), że nie ma czasu. Ok.

Napisałem do "kraldjur", prosząc o sprawdzenie logów (utrata przedmiotu związanego ze zleceniem, mam nadzieję, jest w nich widoczna). Generalnie dostałem odpowiedź, że to na pewno mój błąd, że utrata sztabki dla "niecierpliwych" graczy błędem nie jest, oraz że ekipa pracuje nad ułatwieniem mającym poratować "niecierpliwych graczy". Nie uznał(a) nawet możliwości istnienia innej przyczyny utraty sztabki.

Cytuj:
17:54 Kraldjur: innej możliwości zniknięcia nie ma


Cytuj:
17:57 Kraldjur: to nie jest nłąd tylko brak cierpliwości graczy :) i pracują nad tym żeby niecierpliwi gracze nie tracili zleceń


Mam transkrypt całej rozmowy, oczywiście. Chat wyświetla czas dla GMT+0, więc na serwerze była za trzy siódma.

1) Utrata przedmiotu związanego ze zleceniem JEST błędem.
2) Naprawa, zależnie od konstrukcji zlecki, prawdopodobnie ogranicza się do napisania kilku linijek, głównie warunku sprawdzanego przed pobraniem sztabki. Dajcie mi ten fragment kodu z komentami, sam wam naprawię, kurka.
3) Prosiłbym o sprawdzenie logów. Nie przyjmuję do wiadomości arbitralnego oświadczenia MG że "innej możliwości nie ma". Być może nie wiadomo o innej przyczynie, ale dlatego właśnie prosiłem o sprawdzenie logów.
4) Podejrzewam możliwość istnienia innych przyczyn anulowania zlecenia po pobraniu sztabki - może zdarza się to, gdy w ekipie jest więcej niż jedna osoba, lub gdy podczas trwania samego zlecenia zostanie zainicjowana rozmowa dot. zlecenia, lub gdy podczas dialogu zostanie np. kliknięty plecak (co zwyczajowo przerywa dialog, ale być może już po pobraniu sztabki).

Uczciwie mówię, nie wiem co było przyczyną, nie wykluczam możliwości kliknięcia zlecki podczas cooldownu poprzedniego etapu, ale generalnie wątpię żeby to miało miejsce.

Proszę jedynie o sprawdzenie logów i uznanie "utraty" sztabek za błąd konstrukcji zlecenia.

_________________
"The meme for blind faith secures its own perpetuation by the simple unconscious expedient of discouraging rational inquiry"


23 Mar 2013, o 20:30

Podziękowali: roman000 (3 Kwi 2013, o 19:01)
Profil WWW
Pogromca Valdaroga

Rejestracja: 4 Kwi 2011, o 23:13
Posty: 1301
Podziękowano: 26 razy
Otrzymanych podziękowań: 502 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Znikneła sztabka zelaza
Cytuj:
4) Podejrzewam możliwość istnienia innych przyczyn anulowania zlecenia po pobraniu sztabki - może zdarza się to, gdy w ekipie jest więcej niż jedna osoba, lub gdy podczas trwania samego zlecenia zostanie zainicjowana rozmowa dot. zlecenia, lub gdy podczas dialogu zostanie np. kliknięty plecak (co zwyczajowo przerywa dialog, ale być może już po pobraniu sztabki).


Ten przykład bym wykluczył. Nie ma możliwości brania zlecenia w kilka osób. Chyba że znowu coś zmieniono i jest możliwość stracenia sztabki, kiedy jednocześnie wyświetli się komunikat o zbyt dużej liczbie osób.
Kliknięcie odpowiedniego zdania automatycznie powoduje przyznanie zlecenia - kliknięcie plecaka nic nie zmienia. Nie ma żadnego odstępu w dialogach pomiędzy przyznaniem zlecenia, a zabraniem sztabki.
Naprawa tego rzeczywiście byłaby prosta nawet dla laika. Wystarczy warunek, że sztabkę zabiera po sprawdzeniu, czy gracz ma cooldown/inne zlecenie.

Inne znane mi problemy ze zleceniem to: utrata niezbędnego składnika podczas bicia moba (na korzyść obcego gracza, który nie chce oddać) oraz dobicie danej grupki przez innego gracza/peta po naszej ucieczce/śmierci. Jesteś pewny, że nic takiego nie wystąpiło?


23 Mar 2013, o 22:30

Podziękowali: roman000 (3 Kwi 2013, o 19:01)
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Maj 2012, o 22:20
Posty: 143
Miejscowość: Cardiff
Podziękowano: 12 razy
Otrzymanych podziękowań: 28 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Znikneła sztabka zelaza
Jestem pewien, bo pozostałe sztabki mam w plecaku, podobnie katalizatory.
Zwędziło mi sztabkę żelaza. Minie cooldown 4 h i zobaczę co i jak, bo spalenie pierwszego zlecenia to tylko minuta w plecy.

_________________
"The meme for blind faith secures its own perpetuation by the simple unconscious expedient of discouraging rational inquiry"


23 Mar 2013, o 23:27

Podziękowali: roman000 (3 Kwi 2013, o 19:01)
Profil WWW
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Maj 2012, o 22:20
Posty: 143
Miejscowość: Cardiff
Podziękowano: 12 razy
Otrzymanych podziękowań: 28 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Znikneła sztabka zelaza
Sprawdziłem 3 opcje utraty sztabki (3cia zadziałała, więc nie mam chwilowo na czym testować).

1) Utrata z powodu blokady grupowej. Nie ma problemu.
2) Utrata z powodu przerwania dialogu. Nie ma problemu.
3) Rozmowa podczas trwania INNEGO zadania (a nie cooldownu). Trafienie.

Miałem przerwę pomiędzy etapami. Mogłem pogadać ze złym NPC (z Caią, robiąc zadanie na miedź, a nie ołów). W takiej sytuacji nie zwróciłbym uwagi na ilość sztabek.

Image

Są więc co najmniej 2 metody utraty sztabki, jedna nie jest wynikiem "niecierpliwości", a wybrania niewłaściwej opcji dialogowej u złego NPC. Podłoże jest to samo - próba rozpoczęcia zlecenia i zabranie sztabki przed sprawdzeniem czy postać spełnia warunki do rozpoczęcia zadania (cooldown / inny etap/ inne zlecenie w toku).

_________________
"The meme for blind faith secures its own perpetuation by the simple unconscious expedient of discouraging rational inquiry"


24 Mar 2013, o 00:53

Podziękowali: roman000 (3 Kwi 2013, o 19:01)
Profil WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 7 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 306 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron