Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
 Historia listy znajomych 
Autor Wiadomość
Inżynier
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Lut 2012, o 12:04
Posty: 1452
Podziękowano: 112 razy
Otrzymanych podziękowań: 357 razy
Nick w grze: Zojah
Odpowiedz z cytatem
Post Historia listy znajomych
Nie wiem, być może temat gdzieś już był poruszany, w każdym bądź razie nie znalazłam. Mniemam, że z problemem spotkał się każdy, czyja lista znajomych obejmuje więcej slotów niż te 10, no... może 15cie. Nie da się ogarnąć i pamiętać większej ilości tych miejsc. I potem wygląda to tak: logujesz - albo wracasz z afk/po walce, kiedy już nie widać co było na bocznym - albo logujesz po jakiejś przerwie - zerkasz na listę znajomych, i... "ooo... ktoś mnie usunął, nie powiedział, i znów nie wiem kto...". Patrzy się, patrzy na tę listę... ten jest, ten jest.. a może on? eee, nie... ehhh nie wiem, no... ciekawe, kto mnie przestał lubić? ;-)

Niby zakładam, że jeśli nie potrafie szybko skojarzyć kto zacz, to na pewno nikt istotny, ale... to nie do końca tak działa. Po pewnym czasie gry chyba kazdy ma dłuższa te listę, i kazdy z nas doświadczył tego, jak czasem trudno dociec czy usunął nas ktoś bo jakiś konflikt, bo z nami rzadziej gra a miejsca brakowało czy bo po prostu potrzebował na moment slota dla kogoś na wenda. Taki szczegół, a czasem naprawdę jest to irytujące.

Brakuje bardzo czegoś takiego jak historia znajomych.

W najprostszej formie: komenda wpisywana z palca pokazujaca historie (moze byc z jakiegos okresu) dodanych / usuwanych znajomych. Nie wiem na ile to technicznie skomplikowane, ale liczę na to, że nie... a byłoby bardzo przydatnym drobiazgiem.

W bardziej skomplikowanej formie - dodatkowa strona (analogicznie jak jest w panelu gildii) wyświetlająca historię dodanych/usuniętych znajomych.

_________________
pozdrowienia z s7, eu i s5
Kidda (mała mo), MarysQ vel Kidda (dru 120)
Zojah zwana Zośką (ryc z s5)


25 Kwi 2013, o 15:51

Podziękowali: 2 Carrot (25 Kwi 2013, o 17:56), TheCrasher (25 Kwi 2013, o 15:59)
Profil
Chodząca legenda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Kwi 2011, o 03:06
Posty: 2255
Miejscowość: Wawa
Podziękowano: 216 razy
Otrzymanych podziękowań: 865 razy
Nick w grze: Szymdaro
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Historia listy znajomych
Ja nie spotkałem się z takim problemem mając listę ponad 80 osób, chyba zbędna sprawa. Nie pamiętasz kogo masz i kto Cię usunął - to sobie zapisz, porób screeny i po problemie :P

Pozdro

_________________
Mój kanał na YT

Życie jest jak szachy: albo posuwasz królową, albo bijesz konia.
Życie jest jak szachy: najbardziej żałujemy ruchów, których nie możemy cofnąć.
Prawdziwie wolnym człowiekiem jest tylko ten, kto nikogo nie kocha.


25 Kwi 2013, o 17:57
Profil WWW
Uczeń Simona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2013, o 06:46
Posty: 63
Podziękowano: 1 raz
Otrzymanych podziękowań: 3 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Historia listy znajomych
Nie przejdzie


Jakże wiele wnoszący do dyskusji post -rzuff

_________________
Kalazakk Dr 61 LvL Wciąż rośnie :)
S1


25 Kwi 2013, o 18:43
Profil
Uczeń Simona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Kwi 2013, o 16:29
Posty: 49
Podziękowano: 5 razy
Otrzymanych podziękowań: 12 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Historia listy znajomych
Pomysł nie jest najgorszy, ale wiedz, że realizacja jakiegoś pomysłu wymaga pracy, a po co ktoś miałby pracować nad czymś tak nieistotnym?
Zreszta zajmowało by to pewnie dużo miejsca, ponieważ jeśli grasz długo na jednej postaci, to z czasem może w tej historii zapisać Ci się nawet jakieś 1k osób ;)

_________________
s5 | nick Combo | profa Sheed | lvl 43 (postać Turkowa, PvP, również pod bossy, pod expa, pod czat handlowy, pod czempy, POD GRĘ..)
inne postacie to tajemnica, liczy się Combo - PJK


26 Kwi 2013, o 17:18
Profil
Inżynier
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Lut 2012, o 12:04
Posty: 1452
Podziękowano: 112 razy
Otrzymanych podziękowań: 357 razy
Nick w grze: Zojah
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Historia listy znajomych
PJK napisał(a):
Pomysł nie jest najgorszy, ale wiedz, że realizacja jakiegoś pomysłu wymaga pracy, a po co ktoś miałby pracować nad czymś tak nieistotnym?


Czasem diabeł tkwi w szczegółach ;-) I te szczególiki stanowią o komforcie i jakości. I w Taern też tak bywa, bo różne znacznie mniej istotne rzeczy są poprawiane/zmieniane.
Nie mniej, chyba nie nam gdybać, ile pracy może wymagać tego rodzaju zmiana, bo nie mamy tak naprawdę raczej o tym pojęcia. Oczywiście jak najbardziej zgadzam sie, że musi to być zbalansowane, koszt nakładu pracy do zmian - być może w żaden sposób gra nie warta świeczki, a być może to kwestia dopisania kilku linijek kodu? Nie mam zielonego pojęcia ;-)

Kilka linijek kodu - mam tu na myśli najprostszy wariant, czyli wpisanej z palca komendy na czacie wyświetlającym historię powiedzmy, od czasu ostatniego zalogowania/doby/2 dni/coś w ten deseń


Cytuj:
Zreszta zajmowało by to pewnie dużo miejsca, ponieważ jeśli grasz długo na jednej postaci, to z czasem może w tej historii zapisać Ci się nawet jakieś 1k osób ;)


j.w., bez przesady, bądźmy rozsądni - przecież po co nam historia od n-początków gry...

_________________
pozdrowienia z s7, eu i s5
Kidda (mała mo), MarysQ vel Kidda (dru 120)
Zojah zwana Zośką (ryc z s5)


30 Kwi 2013, o 18:20
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 5 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 297 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron