Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 13 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
 Ograniczenia Wieku 16+ 
Autor Wiadomość
Uciekinier Taernijczyk
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011, o 18:11
Posty: 9
Podziękowano: 2 razy
Otrzymanych podziękowań: 2 razy
Nick w grze: Profiler
Post Ograniczenia Wieku 16+
Serwer: S3
Nazwa postaci: XimnothX
Czas: Cały czas :(
Opis:
Witam!
Mam pytanie do GM-ów i Modów "szanownej" ekipy.
Dzisiaj dowiedziałem się w rozmowie od moda, że w grę grają tylko ludzie 16+ "śmiech"
"bo tak jest w regulaminie" , ale przepraszam czy ktoś pomyślał, że taki 5-8 latek umie czytać? , czy ktokolwiek czyta regulamin? nie łatwiej zaznaczyć na stronie głównej, znaczek 16+? Gdyby nie Ci 5-16 latkowie to byście nie mieli większości graczy... Wystarczy trochę pomyśleć myślenie naprawdę nie boli. To jeden problem.

Drugi czy osobami odpowiedni na moderatora czatu jest ktoś kto popełnia liczne błędy ortograficzne i literówki? I daje za nic kneble? Przykład: Dzisiaj ktoś spytał na kurczaku "za co jest jail?" zacząłem odpisywać: za obrazę gm (enter) za obrazę gracza (enter) etc. (enter) i w ten sposób dostałem warna: http://scr.hu/0zkj/2f2wi Widać że jakiś zielony ten Mod ;) To żałosne gdy chce pomóc dostaje warna. Wrzuciłem na kurczaka by się dokładnie Tego moda spytać za co? czy on myśli? i dostałem knebla powiem tak to żałosne... W trakcie konwersacji wylogował się :D

Trzeci rozmowa z Aminem pisze, że chce to wyjaśnić czemu tak jest, że zastrzeżenie od 16 roku życia nie działa, że to tak naprawdę bez sensu etc. Po czym dał ignore. Nie umiał odpowiedzieć na pytanie. To przepraszam po jaką cholerę ma "stanowisko" Administratora? Rozumiem daje bany, eventy, nagrody, czuwa nad logowaniem etc. ,ale jako członek ekipy musi umieć odpowiedzieć na pytania dotyczące organizacji gry...

Zastanówcie się co robicie, ta gra ma dawać przyjemność, a nie. Działania niektórych członków ekipy są po prostu żałosne...

Pozdrawiam

Imnoth


19 Maj 2013, o 22:27
Profil
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Kwi 2011, o 20:41
Posty: 689
Miejscowość: Zawiercie
Podziękowano: 134 razy
Otrzymanych podziękowań: 91 razy
Nick w grze: Kraldjur
Post Re: Ograniczenia Wieku 16+
Moderator zareagował odpowiednio - jeśli piszesz po 1 słowie i robisz enter - tworzysz spam, równie dobrze możesz napisać wszystko w jednej linii. Wrzucanie kar na ogólne czaty również jest zabronione zgodnie z regulaminem.

co do 1 rzeczy - gra jest do 16+, osoby młodsze muszą mieć zgodę rodziców na grę. Akceptując regulamin pokazują, że przeczytali go, jeśli tego nie zrobili to tylko ich pech.

Czy możesz podać jaki administrator dał Ci ignora za to, że o coś go zapytałeś?

_________________
Żmijcia, ŁK 87 lvl [Ostlor]
Kraldjur , MO 67lvl [Ostlor]

Spelmastare, DT 45 lvl [Ostlor]


19 Maj 2013, o 22:32
Profil
Uciekinier Taernijczyk
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011, o 18:11
Posty: 9
Podziękowano: 2 razy
Otrzymanych podziękowań: 2 razy
Nick w grze: Profiler
Post Re: Ograniczenia Wieku 16+
1. Odsyłam do definicji proszę zobaczyć co to jest spam, a co nie... http://pl.wikipedia.org/wiki/Spam skoro ktoś chciał posiadać wiedzę za co jest jail to mu odpisałem
2. Kolejna definicja Warn- Ostrzeżenie nie KARA!!! Słownik nie boli, a jak nie stwórzcie proszę Słownik języka ekipy taern, bo ja po prostu go nie rozumiem.
3. Jak napisałem w pierwszej rzeczy skąd nowy gracz ma wiedzieć, że musi mieć 16 lub mieć zgodę? Czy przeciętny 5-16-tek czy nawet starszy czyta regulamin? Radzę o stworzenie ikonki 16+. Szczególnie nie dla dzieci tylko dla rodziców, którzy nie chcą aby ich mały synek oglądał roznegliżowane panie (Wiła).
4. Admin to Nibarski.


19 Maj 2013, o 22:40
Profil
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2011, o 09:33
Posty: 494
Miejscowość: Kameneak
Podziękowano: 143 razy
Otrzymanych podziękowań: 106 razy
Nick w grze: Crossborn
Post Re: Ograniczenia Wieku 16+
Cytuj:
Ostrzeżenie nie KARA!!

Skoro według ciebie tak jest to dlaczego robisz wokół tego...:
Spoiler:

...taki szum?

Cytuj:
4. Admin to Nibarski.

Nie jest adminem, tylko gm'em,
choć tez nie powinien dawać ci ignore.

Cytuj:
Jak napisałem w pierwszej rzeczy skąd nowy gracz ma wiedzieć, że musi mieć 16 lub mieć zgodę? Czy przeciętny 5-16-tek czy nawet starszy czyta regulamin? Radzę o stworzenie ikonki 16+. Szczególnie nie dla dzieci tylko dla rodziców, którzy nie chcą aby ich mały synek oglądał roznegliżowane panie (Wiła).

Teraz mam 14 lat, zakładając konto na taern'ie miałem 12, przeczytałem wszystkie dostępne mi regulaminy związane z grą/forum.
A co do zgody rodziców, to można powiedzieć że ojciec mnie zmusił do założenia konta na taern'ie. :)

_________________
_______
Image
Image


19 Maj 2013, o 22:53
Profil WWW
Uciekinier Taernijczyk
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011, o 18:11
Posty: 9
Podziękowano: 2 razy
Otrzymanych podziękowań: 2 razy
Nick w grze: Profiler
Post Re: Ograniczenia Wieku 16+
1. Skoro mam prawo robić "szum" to robię. Chce, aby ta gra sprawiała przyjemność. Chcę tylko wyjaśnić pewne niejasności. Szukam odpowiedzi na pytania, na które niektórzy nie umieją odpowiedzieć.

2. Przepraszam za błąd, ale jaką to robi różnicę? Tym bardziej powinien odpowiedzieć na pytanie... GM-Game Master (Mistrz Gry) wszystkie problemy tak zwane FAQ powinien mieć w małym palcu...

3. Czy to ważne? Masz zgodę, a co ma powiedzieć matka 5 latka, która patrzy jak jego syn gra w grę (taern) i w pewnym momencie wyskakuje mu prawie naga kobieta?


19 Maj 2013, o 23:01
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Cze 2011, o 23:45
Posty: 134
Miejscowość: Gdansk
Podziękowano: 19 razy
Otrzymanych podziękowań: 3 razy
Post Re: Ograniczenia Wieku 16+
Jako iż temat o modzie dotyczy mnie pozwolę sobie skrobnąc parę słów.
Po pierwsze nie użyłam słowa "tylko",za to poinformowałam Cię drogi graczu iż gra jest dostępna od lat 16 o czym jest w regulaminie jasno, czarne na białym.Nie popełniłam ani jednego błędu ortograficznego nawet na Twoim załączonym ssie,jedynie jedna literówkę no to faktycznie mój błąd.Za pomoc graczom nie nakładamy warna natomiast za spamowanie enterem(co słowo to enter,szkoda ze nie masz całego ssa z czatu) owszem co także jest w regulaminie.Otrzymałeś warna-czyli ostrzeżenie po czym po chwili wkleiłeś treść kary na kurczaka.Za to otrzymałeś knebel 60 minutowy-zgodnie z regulaminem.Owszem wylogowałam się,robiłam tzw reloga. Może dla przypomnienia wkleję tu ssa z naszej rozmowy prowadzonej na priv,zresztą zrobionego przez Ciebie(dziwne że tu sie nie pojawił).
http://scr.hu/0eo4/0nmii Nie mam sobie nic do zarzucenia, wyjaśniłam sprawę na privie natomiast Tobie owszem-nieznajomość regulaminu.
To tyle ode mnie,pozdrawiam.

_________________
Caryca-Druid-s3


19 Maj 2013, o 23:08
Profil
Chodząca legenda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Kwi 2011, o 03:06
Posty: 2255
Miejscowość: Wawa
Podziękowano: 216 razy
Otrzymanych podziękowań: 865 razy
Nick w grze: Szymdaro
Post Re: Ograniczenia Wieku 16+
imnoth napisał(a):
Masz zgodę, a co ma powiedzieć matka 5 latka, która patrzy jak jego syn gra w grę (taern) i w pewnym momencie wyskakuje mu prawie naga kobieta?


Pewnie powinna zacząć się opiekować dzieckiem, pobawić z nim, poczytać bajki, a nie zostawiać samo przed komputerem grające w cokolwiek?



Serio 16+ ?? Pierwsze słyszę. Zawsze było 18+ Odsyłacie do regulaminu, ten mówi jasno:

3.Osoba chcąca dokonać rejestracji oświadcza, że jest pełnoletnia lub posiada zgodę rodziców (opiekunów prawnych) na w/w rejestrację i uczestnictwo w Grze.

A sam temat dla mnie trochę w złym miejscu, zupełnie bez sensu. Dostałeś zasłużoną karę i z tego powodu czepiasz się wieku graczy, nie znając panujących zasad? Jak twórcy będą chcieli to dodadzą ikonkę 18+, nie to nie, wolna wola. Podobnie jeśli chodzi o dane osobowe graczy, w tym np: wiek/PESEL. Mogą o to poprosić, ewentualnie prosić o zgodę rodziców czy opiekunów, a jak nie chcą to nie sprawdzają graczy.

Pozdrawiam

_________________
Mój kanał na YT

Życie jest jak szachy: albo posuwasz królową, albo bijesz konia.
Życie jest jak szachy: najbardziej żałujemy ruchów, których nie możemy cofnąć.
Prawdziwie wolnym człowiekiem jest tylko ten, kto nikogo nie kocha.


19 Maj 2013, o 23:25
Profil WWW
Uciekinier Taernijczyk
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011, o 18:11
Posty: 9
Podziękowano: 2 razy
Otrzymanych podziękowań: 2 razy
Nick w grze: Profiler
Post Re: Ograniczenia Wieku 16+
Szanowna Caryco nawet nie przeczytałaś co napisałem wcześniej :)
1. Odsyłam do definicji proszę zobaczyć co to jest spam, a co nie... http://pl.wikipedia.org/wiki/Spam skoro ktoś chciał posiadać wiedzę za co jest jail to mu odpisałem
2. Kolejna definicja Warn- Ostrzeżenie nie KARA!!! Słownik nie boli, a jak nie stwórzcie proszę Słownik języka ekipy taern, bo ja po prostu go nie rozumiem.

Chciałem dodać, że po każdym zdaniu używa się spacje.

Szymandro tak ową informacje, że gra jest od 16 roku życia dostałem od członka ekipy...
http://scr.hu/0eo4/0nmii Więc proszę najpierw poinformować ekipę co i jak, w jaki sposób przestrzegać regulamin.

Sama ekipa nie zna zasad to ja mam znać? To kpina :)

Zanim odpowiecie lub dacie jakąś sugestie proszę przeczytajcie WSZYSTKO, bo nie ma sensu powtarzać...

Połączyłem 3 posty. Używaj opcji edytuj (którą znasz bo edytowałeś 2gi post...).
I będąc przy regulaminach polecam zajrzeć też do regulaminu forum.
-desacred


20 Maj 2013, o 08:09
Profil
Pogromca Valdaroga

Rejestracja: 4 Kwi 2011, o 23:13
Posty: 1301
Podziękowano: 26 razy
Otrzymanych podziękowań: 502 razy
Post Re: Ograniczenia Wieku 16+
Ostrzegam cię, że dalsze trollowanie może skończyć się banem - czy wypowiadając te słowa, ukarałem cię? Nie, tylko ostrzegłem. Warn to "oficjalne" ostrzeżenie, skierowane wyłącznie do gracza. Modzi/GM pisaliby to na priv, ale możliwość dania warna z panelu jednocześnie utrudnia podszywanie pod moda, a także pozwala innym modom stwierdzić, czy gracz np. spamował przedtem i został ostrzeżony przez danego moda, więc nie należy się ulga w przypadku recydywy.

Imnoth: właściwym słowem jest "flood", a samo floodowanie również jest zabronione. Dla ułatwienia moderatorzy zrównali spam z floodem i uznają je za wykroczenia równoznaczne.
Tak bardzo, że wielu niedoświadczonych modów/GM nawet nie rozróżnia tych pojęć. Nie muszą - byle tylko prawidłowo rozpoznawali i za nie karali.


20 Maj 2013, o 08:16

Podziękowali: imnoth (20 Maj 2013, o 08:29)
Profil
Uciekinier Taernijczyk
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011, o 18:11
Posty: 9
Podziękowano: 2 razy
Otrzymanych podziękowań: 2 razy
Nick w grze: Profiler
Post Re: Ograniczenia Wieku 16+
"W końcu pierwszy członek ekipy w racjonalny i logiczny sposób odpowiedział na pytanie..." Nawet tego nie mogę powiedzieć, bo to nie jest członek ekipy... Ktoś za was odpowiedział na pytanie? Gracz wie lepiej niż wy? Wystarczyło mi to jak osoba powyżej wytłumaczyć. Podać "Taernijski Słownik :) Proszę również z tej strony, aby podszkolić innych "zielonych" modów słownictwa, bo jakoś kiepsko z tym.


20 Maj 2013, o 08:29
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 13 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 218 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron