Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
 kontrola u Papugi 
Autor Wiadomość
Współpracownik Gnarla

Rejestracja: 15 Sty 2012, o 17:29
Posty: 166
Podziękowano: 18 razy
Otrzymanych podziękowań: 29 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: kontrola u Papugi
tylko ze jego niedaszrady wyexpic i tu jest wielka roznica


20 Cze 2013, o 18:41
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011, o 12:37
Posty: 286
Podziękowano: 12 razy
Otrzymanych podziękowań: 89 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: kontrola u Papugi
Powiem tak: Coś w tym jest nie tak, mam pewien niesmak.

Konował - 35 imperiałów = 126000 gold.
Motyl - 1,8KK + 400pl. ( dodatkowy koszt żarcia 400 na tydzień= 80000 gold)
Krab - 50 imperiałów = 180000 gold
Kudłacz - 6KK gold ( dodatkowy koszt żarcia 1000 na tydzień = 200000 gold)
Gnida - 45 imperiałów = 162000 gold
Papug -2,2KK i 600pl. ( dodatkowy koszt żarcia 600 na tydzień = 120000gold )
ceny za żarcie średnie 200 za szt. , do tego mnóstwo zachodu z rozbudową gildy, składki tygodniowe 200K-500K.

I jak teraz się na tym zastanowić, to widać że nie ma sensu bawić się z petami z pierwszej klatki , nawet i z drugiej.

Pety z gildy żeby się do czegoś nadawały i były porównywalne z tymi nowymi trzeba wyexpić tak z +10 lvl ale to idzie kosztem expa samej postaci. Solować bosy z petem się nie opłaca bo obniża ilość zdobywanego prestiżu. Nawet w drużynie na słabszym bossie trzeba je wyłączać by było więcej prestiżu, złota czy też expa dla psycho. Nadają się głównie do robienia zleceń i czyszczenia insty, na mocniejszych bossach rzadko co wytrzymują bo ustawienie defensywy jest ni z gruszki ni z pietruszki.
Nowe pety można se szybko odkupić a gildyjne czekać 4 godziny.
Koszty utrzymania nawet licząc ich dedy i ponowny wykup to raczej te bez gildyjne są tańsze. Zbyt mało korzyści z peta gildowego , zbyt mało slotów dla petów z III klatki, by było warto bawić się w budowę gildy.

No ale że by nie było. zbyt pesymistycznie..
Gildyjne można expić i to ich niby zaleta, ale realnie patrząc na to (zapraszam na bloga temat pety), tylko ogary i pety z 3 klatki są w rankingu i to jest raczej mniejszość w śród wszystkich posiadanych petów. Nie ma tam petów z pierwszej i drugiej klatki czemu?. No nie opłaca się bawić w to. Po ostatnim up-ie to już zupełnie straciły one sens, aż się prosi o jakąś analizę ilości, rodzaju, poziomu i kosztów.
Trochę balansu i dodanie jakiś bonusów do petów gildyjnych powinno się uwzględnić w kolejnych upach. Na pewno czas oczekiwania 4godziny to teraz już powinien być zniesiony, (ryzykuje ded dla peta tylko gdy kończę grę by w nocy się zregenerował).

Ostatnio to nawet spotkałem się z taki przypadkiem że osoba usunęła peta z klatki by nie płacić składki żarcia, wykupiła sobie kraba. Jak tak dalej będzie to w gildach zostanie tylko po 6 osób bo tyle jest slotów w 3 klatce, a bufki to raczej nie problem jest dużo gild i slotów w nich, a brak bardzo chętnych do ich rozbudowy.

Na pewno wymaga to ponownej reformy.


24 Cze 2013, o 02:29
Profil
Jedną nogą w Haligardzie
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Gru 2011, o 00:26
Posty: 36
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 3 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: kontrola u Papugi
dokładnie tak jak napisał hard.

teraz po tych zmianach nazwa "GILDIA" tracii swoje znaczenie. wydaje sie sporo kasy, surowcow oraz czas zeby rozbudować klatki po lepsze pety.

hard: "Ostatnio to nawet spotkałem się z taki przypadkiem że osoba usunęła peta z klatki by nie płacić składki żarcia, wykupiła sobie kraba"

albo np:

Crazyzdf: "wszystko jest jaknajbardziej ok... Nic nie nalezy zmieniac w jednorazowych petach ....... nie pasuje ci papuga kup jednorazówke...... proste...."

wiec po co tak naprawde Gildia? jeszcze może wprowadzmy bufki za zloto/platyne dla osob bez gildii...


24 Cze 2013, o 13:40
Profil
Błądzący w Tunelach

Rejestracja: 24 Mar 2013, o 12:01
Posty: 87
Podziękowano: 220 razy
Otrzymanych podziękowań: 41 razy
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: kontrola u Papugi
dokładnie niestety nie wypowiem sie duzo o tym bo sam nie mam nawt 40 + lvla :D ale moge stanowczo powiedziec z tego co wiem z Wiki od ludzi ze te pety jednorazowe sa znacznie przekokszone


26 Cze 2013, o 20:06
Profil
Współpracownik Gnarla

Rejestracja: 15 Sty 2012, o 17:29
Posty: 166
Podziękowano: 18 razy
Otrzymanych podziękowań: 29 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: kontrola u Papugi
nwm oco ten temat jak ci papug niepasi to kup jednorazowego wkoncu poto sa a nie zaraz placze ze papug zaslaby i go polepszac


26 Cze 2013, o 20:19
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2 Lip 2011, o 12:48
Posty: 357
Podziękowano: 210 razy
Otrzymanych podziękowań: 134 razy
Nick w grze: Pyrqo
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: kontrola u Papugi
jedi125 napisał(a):
Przeszukałem forum ale nie znalazłem tematu odnośnie peta: Papugi

Z tego co wiem, pety "jednorazowe" zostały wprowadzone dla osób, którym zabrakło miejsca w klatkach / osób bez gildii / czy też dla osób którym padł pet gildyjny.

sądzę, że pety w klatkach powinny być troszkę lepsze niż te jednorazowe. Jednak teraz np. Gnida, która ma umiejętności sheeda, która rozdaje kontrole oddechu dla osób w pt, mimo że ma mniej pż, stała się lepsza niz papuga. Podobnie Krab, który ma rozkaz, skórę, duże pancerze, panikę, strach - jest idealnym petem dla druida do solowania bossów (fyo, modliszka, Valdarog) i znacznie lepszym niż Twig czy tez inne pety z klatek.

Dla tego, sądzę, że to powinno być jakoś wyrównane.

Papuga jest petem tylko do bicia. ale jak każdy pet powinna pomagać w grupie np:
Motyl - leczy (nie tylko siebie)
Plox / Twig - bufa
Darkling - bufa, zmniejsza obrażenia (skóra)
Kudłacz - chroni

Ale papuga nic. Tylko się męczy i bije a do pt się nie nadaje :/ Moim zdaniem powinna chociaż od czasu do czasu rozdawać kontrole oddechu dla innych (podobnie jak Gnida).



Ja jestem za a nawet za.
Skoro pety jednorazowe maja byc slabsze , to zrobmy tak azeby to gildijne rozdawaly skile (Kontrola, sfera ognista) bo teraz pety g nie maja sensu...

P.S Sorki za brak polskich znakow, na klawiaturze do tableta nie mozna ich uzywac:/

_________________
Lvl:132 Na s2 Larkas Tolnor od 16.07.12


26 Cze 2013, o 21:28
Profil
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Mar 2013, o 13:05
Posty: 517
Podziękowano: 189 razy
Otrzymanych podziękowań: 241 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: kontrola u Papugi
Podwójny napisał(a):
Skoro pety jednorazowe maja byc slabsze , to zrobmy tak azeby to gildijne rozdawaly skile (Kontrola, sfera ognista) bo teraz pety g nie maja sensu...


Przecież gildyjne są słabsze, właśnie dlatego że nie zdobywają expa, więc wyexpiony gildyjny spokojnie go pokryje (a przynajmniej tak powinno być w teorii)


26 Cze 2013, o 21:58
Profil
Jedną nogą w Haligardzie
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Gru 2011, o 00:26
Posty: 36
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 3 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: kontrola u Papugi
jak było wspomniane wcześniej: żeby motyl = koniowałowi to musiałbyś go wyexpic do 100+ lvl i nawet wiecej. a z tego co wiem, pety gildyjne zostaly wprowadzone jakis czas temu i nie ma motyla nawet z +85 lvl... (bynajmniej ja nie widzialem) wiec zanim go wyexpisz to troszku minie.


27 Cze 2013, o 00:11
Profil
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Mar 2013, o 13:05
Posty: 517
Podziękowano: 189 razy
Otrzymanych podziękowań: 241 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: kontrola u Papugi
jedi125 napisał(a):
jak było wspomniane wcześniej: żeby motyl = koniowałowi to musiałbyś go wyexpic do 100+ lvl i nawet wiecej. a z tego co wiem, pety gildyjne zostaly wprowadzone jakis czas temu i nie ma motyla nawet z +85 lvl... (bynajmniej ja nie widzialem) wiec zanim go wyexpisz to troszku minie.


Nie jestem pewny, ale wydaje mi się że motyl Desacreda ma konkretny lvl, najlepiej jakby sam właściciel się wypowiedział co to jego poziomu :D

Ma chyba 56 lvl.
- desacred.



I w tym momencie moja teoria o wyexpionych petach zaczyna się rozsypywać niczym domek z kart :(


27 Cze 2013, o 08:40
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 19 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 497 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron