Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
 Knebel za wulgi po 22 h. 
Autor Wiadomość
Uczeń Simona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 7 Sty 2012, o 15:15
Posty: 79
Miejscowość: Wiesenbach [DE]
Podziękowano: 67 razy
Otrzymanych podziękowań: 27 razy
Nick w grze: NacpionyRob
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Knebel za wulgi po 22 h.
Witam,chcialbym poruszyc temat owych wulgaryzmow,jak wskazuje nazwa tematu po godzinie 22. Jak wiadomo,jest to ustalona godzina ciszy nocnej,i pory w ktorej grzeczne dzieci ida spac. Sugerowalbym usuniecie kneblowania po tej godzinie,nie za naganne wyzywanie/bluzganie typu "Ty xxx xxx cala instacje xxx jeden" ,ale przynajmniej za formulowania zdania w styly "xxx mac ,30 sekund spoznienia i niepowodzenie zlecenia" . Za to wlasnie dostalem knebla,na 3 dni. Wiadomo,jakies zasady musza byc. Ale chyba w godzinach nocnych to przesada. Graja tutaj wowczas powazne osoby,dla ktorych tego typu wypowiedzi nie sa nowoscia. Mysle,ze to lekka przesada i naduzywanie praw moderatorskich. Sa przeciez pewne granice tolerancji,ktorych na serwerze 4 niestety nie widze (tak wiem,kolejna lama ktorej ekipa s4 nie pasuje). Nie mam nic przeciwko pracy teamu,jedynie odrobiny tolerancji oraz wolnego slowa. Wulgaryzmow po 22 nawet Polsat nie cenzuruje. Dziekuje i zapraszam do dyskusji.
Odrazu zaznacze,nie jestem chamem z ubogim slownictwem,poprostu niektore wulgaryzmy lepiej oddaja ducha sytuacji:)

_________________
”Est Solarus Oth Mithas”

Nick: NacpionyRob
Gildia: WiecznyChillout
Poziom: 60+

Spoiler:


29 Cze 2013, o 00:07
Profil
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 27 Kwi 2013, o 21:47
Posty: 5
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Knebel za wulgi po 22 h.
Masz racje jak np walczysz z Bossem a on ci celnie na 4% jak ma full debuff i to kryta i sobie powiesz co za K... to nawet Gm by sie wkurzył natomiast 100% zgadzam się z tym co napisałeś/aś Koniec z kneblami od godziny 22:00 czasu polskiego nie ruskiego jak to niektórzy myśla :ugeek: :D :)


29 Cze 2013, o 00:20
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2012, o 15:06
Posty: 108
Podziękowano: 84 razy
Otrzymanych podziękowań: 131 razy
Nick w grze: Ner
Serwer: Ostlor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Knebel za wulgi po 22 h.
Nocą są łagodniejsze(zazwyczaj) kary, jednak wulg jest wyjątkiem, zawsze karany tak samo. Skłonny był bym nawet stwierdzić, że nocne wulgi powinny być nagradzane jailem, gdyż osoby szewcują w nocy na prawo i lewo po czym idą spać. Kiedy zalogują knebla nie ma.

A ty dostałeś knebla nie na 3 dni, tylko na 12h - zgodnie zregulaminem. Dodatkowo użyłeś znaku interpunkcyjnego w celu ominięcia cenzury.


@Majk Patelnia - Owszem, GM to również człowiek(podobno) i również zdarza mu się zdenerwować, jednak nie widziałem nigdy wulgaryzmów ze strony GM.

_________________
---------
Żmij
Żmij
Żmij
Allenor


29 Cze 2013, o 00:24
Profil
Uczeń Simona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 7 Sty 2012, o 15:15
Posty: 79
Miejscowość: Wiesenbach [DE]
Podziękowano: 67 razy
Otrzymanych podziękowań: 27 razy
Nick w grze: NacpionyRob
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Knebel za wulgi po 22 h.
Nerther napisał(a):

A ty dostałeś knebla nie na 3 dni, tylko na 12h - zgodnie zregulaminem. Dodatkowo użyłeś znaku interpunkcyjnego w celu ominięcia cenzury.


@Majk Patelnia - Owszem, GM to również człowiek(podobno) i również zdarza mu się zdenerwować, jednak nie widziałem nigdy wulgaryzmów ze strony GM.

http://scr.hu/18tz/7lpay
jeszcze raz,na ile? Nie uzylem znaku celowo,poprostu napisalem tak jak tu. W razi braku zrozumienia uzyje przykladu:
Slowo,slowo slowo slowo.
Nie jak w MsW Slowo , slowo slowo.
Edit:
Sprawdzam na podstawie komunikatu ktory wyskakuje podczas pisania.
Wyraznie pisze 2d23h :)
Edit 2:
fakt,mam zla date na pc,Nerth mnie uswiadomil ^^ 12h knebla tak czy inaczej:)

_________________
”Est Solarus Oth Mithas”

Nick: NacpionyRob
Gildia: WiecznyChillout
Poziom: 60+

Spoiler:


Ostatnio edytowany przez Boomslang 29 Cze 2013, o 00:41, edytowano w sumie 2 razy



29 Cze 2013, o 00:31
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2012, o 15:06
Posty: 108
Podziękowano: 84 razy
Otrzymanych podziękowań: 131 razy
Nick w grze: Ner
Serwer: Ostlor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Knebel za wulgi po 22 h.
Sprawdź jaką masz dokładną datę ustawioną oraz godzinę. Na ss widać że masz 27.06. U mnie jest dzisiaj 29.06 :D

29.06.13 00:00 - 30.06.13 00:00

Wyjaśnione Graczowi na pw.

_________________
---------
Żmij
Żmij
Żmij
Allenor


Ostatnio edytowany przez Nerther, 29 Cze 2013, o 00:40, edytowano w sumie 1 raz



29 Cze 2013, o 00:33
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 12 Wrz 2012, o 00:02
Posty: 10
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 3 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Knebel za wulgi po 22 h.
Wg mnie pora nie ma tu nic do rzeczy. Wulgaryzmy to nie używki dozwolone od iluś tam lat. Kaleczą polski język i kują w uszy niezależnie od wieku i pory dnia. I bynajmniej nie są domeną "poważnych ludzi" a powiedziałbym wręcz, że na odwrót. A to, że na polsacie nie cenzurują... tym gorzej dla polsatu. Polsatowi akurat do miana autorytetu w sprawie kultury języka raczej daleko. Koło mnie pod sklepem z piwem żulików tez nikt nie cenzuruje, ale czy to coś zmienia?

I jeszcze jedno. Wulgaryzm pisany to nie to samo co wypowiedziany. Wiadomo, czasami człowiekowi nerwy puszczą i wymsknie się takie czy inne przekleństwo. Emocje, te sprawy, etc. Ale jeśli używasz wulgaryzmu w tekście to robisz to z premedytacją, a nie pod wpływem impulsu. Przeklnij sobie przed kompem, gdzie nikt cię nie słyszy, po co jeszcze to pisać?


29 Cze 2013, o 00:38

Podziękowali: 2 3siu (29 Cze 2013, o 17:49), Nerther (29 Cze 2013, o 00:42)
Profil
Uczeń Simona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 7 Sty 2012, o 15:15
Posty: 79
Miejscowość: Wiesenbach [DE]
Podziękowano: 67 razy
Otrzymanych podziękowań: 27 razy
Nick w grze: NacpionyRob
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Knebel za wulgi po 22 h.
Adso napisał(a):
Wg mnie pora nie ma tu nic do rzeczy. Wulgaryzmy to nie używki dozwolone od iluś tam lat. Kaleczą polski język i kują w uszy niezależnie od wieku i pory dnia. I bynajmniej nie są domeną "poważnych ludzi" a powiedziałbym wręcz, że na odwrót. A to, że na polsacie nie cenzurują... tym gorzej dla polsatu. Polsatowi akurat do miana autorytetu w sprawie kultury języka raczej daleko. Koło mnie pod sklepem z piwem żulików tez nikt nie cenzuruje, ale czy to coś zmienia?

I jeszcze jedno. Wulgaryzm pisany to nie to samo co wypowiedziany. Wiadomo, czasami człowiekowi nerwy puszczą i wymsknie się takie czy inne przekleństwo. Emocje, te sprawy, etc. Ale jeśli używasz wulgaryzmu w tekście to robisz to z premedytacją, a nie pod wpływem impulsu. Przeklnij sobie przed kompem, gdzie nikt cię nie słyszy, po co jeszcze to pisać?

w stu procentach Cie popieram,ale jakby nie spojrzal wulgaryzmy ciagle sa czescia owego pieknego jezyka polskiego. Wiec dlaczego uzywanie ich mialo by byc zabronione? Nie kazdy wychodzi z takiego samego zalozenia jak Ty. Cenie Cie za ta wypowiedziec,widze ze jesteŚ czlowiek na poziomie,ktory jednoczesnie trzyma sie w pionie. Jednak,wulgaryzmy sa potrzebne tak samo jak i slowa ceremonialne. Nie chcialbym aby byly zabraniane. Po raz kolejny podkresle,ze nie chodzi tutaj o notoryczne wyzwiska,bluzgi oraz chamskie odzywki. jedynie o slowo,ktore nominalnie i perfidnie oddaje status sytuacji :)

_________________
”Est Solarus Oth Mithas”

Nick: NacpionyRob
Gildia: WiecznyChillout
Poziom: 60+

Spoiler:


29 Cze 2013, o 00:43
Profil
Błądzący w Tunelach
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2012, o 15:06
Posty: 108
Podziękowano: 84 razy
Otrzymanych podziękowań: 131 razy
Nick w grze: Ner
Serwer: Ostlor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Knebel za wulgi po 22 h.
Jasne, nikt ich nie zabrania wypowiedzieć Tobie, w zaciszu własnego pokoju, jednak wypisywanie wulgaryzmów publicznie jest nie kulturalne a wręcz obraźliwe. Część graczy mogła by się poczuć urażona. Dlatego Regulamin jest jaki jest. Co do godziny 22, w dzisiejszych czasach młodzież nie chodzi spać po wieczorynce :)

_________________
---------
Żmij
Żmij
Żmij
Allenor


29 Cze 2013, o 00:52
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem

Rejestracja: 12 Wrz 2012, o 00:02
Posty: 10
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 3 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Knebel za wulgi po 22 h.
Owszem wulgaryzmy są częścią polskiego języka, ale zdecydowanie brzydką i niechlubną częścią, a już piękne na pewno nie są. Brud w mieszkaniu też jest częścią mieszkania, a jednak sprzątasz dom, przynajmniej od czasu do czasu. Wulgaryzmy są zabronione właśnie dlatego żeby nie promować brudu a czystość - w tym wypadku języka. Wiem też, że nie chodzi ci o wyzwiska czyli obrażanie drugiej osoby, a po prostu o przekleństwa. Ale one choć nikogo nie obrażają, to nie są ani piękne ani nie czynią z ciebie osoby poważnej, a wręcz przeciwnie świadczą o niskim poziomie kultury albo w najlepszym razie o lenistwie językowym:) Mi też zdarza się zakląć jak szewc pod wpływem emocji, ale naprawdę nie jestem z tego dumny i nie chciałbym żeby było to uważane za normę w kulturze języka polskiego.


29 Cze 2013, o 00:57
Profil
Uczeń Simona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 7 Sty 2012, o 15:15
Posty: 79
Miejscowość: Wiesenbach [DE]
Podziękowano: 67 razy
Otrzymanych podziękowań: 27 razy
Nick w grze: NacpionyRob
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Knebel za wulgi po 22 h.
Nerther napisał(a):
Jasne, nikt ich nie zabrania wypowiedzieć Tobie, w zaciszu własnego pokoju, jednak wypisywanie wulgaryzmów publicznie jest nie kulturalne a wręcz obraźliwe. Część graczy mogła by się poczuć urażona. Dlatego Regulamin jest jaki jest. Co do godziny 22, w dzisiejszych czasach młodzież nie chodzi spać po wieczorynce :)


co do chodzenia spac,kwesita wychowania. Z drugiej strony mlodziej majaca na celu kulturalne wypowiedzi nic sobie nie zrobi z jednego za przeproszeniem "pomidor mac" ;d takie przynajmniej jest moje zdanie i nie boje sie go poprzec przy kazdej wypowiedzi. Nikogo nie obrazam ,okazujac swoje niezadowolenie,to tak jak tupniecie noga przy fochu :)

Edit:
Adso napisał(a):
Mi też zdarza się zakląć jak szewc pod wpływem emocji, ale naprawdę nie jestem z tego dumny i nie chciałbym żeby było to uważane za normę w kulturze języka polskiego.


Zgodze sie po raz kolejny. Jedyne co chce osiagnac,to brak kary,poprostu. W godzinach nocnych. To jak jechac do Kolobrzegu,i nie zobaczyc morza. W dalszym ciagu uwazam,ze chociaz w godzinach nocnych powinnismy miec jako gracze pelna swobode wypowiedzi,oczywiscie w pewnych granicach,jak juz mowilem.

_________________
”Est Solarus Oth Mithas”

Nick: NacpionyRob
Gildia: WiecznyChillout
Poziom: 60+

Spoiler:


29 Cze 2013, o 01:03
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 395 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron