Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
 Problemy ze zwrotem rarów 
Autor Wiadomość
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 14 Lis 2012, o 20:59
Posty: 7
Miejscowość: Poznań
Podziękowano: 3 razy
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Odpowiedz z cytatem
Post Problemy ze zwrotem rarów
Hej

Chciałam się dopiąć do jakiegoś tematu ale albo nie pasują, albo zamknięte, więc zakładam nowy. Z góry przepraszam, jeśli okaże się, że niepotrzebnie. :P

To nie tylko propozycja, raczej mała prośba, dzięki której pewnie wielu uczciwych graczy będzie wdzięcznych administracji.
Mowa o zwrocie rarów, które zostały wyrzucone przypadkowo. Po moich obserwacjach mogę stwierdzić, że Wasza decyzja apropos zakazu zwrotu rarów jest, z całym szacunkiem, niezbyt sprawiedliwa. Wielokrotnie zdarzało się zarówno mi, jak i znajomym, wyrzucać/sprzedawać niechcący przedmioty. Myślę, że nikt z nas nie chciał na tym zarobić, ale rozumiem, że ekipa nie byłaby w stanie tego potwierdzić. Mimo wszystko uważam, że można znaleźć wyjście z tej sytuacji bez zniechęcania uczciwych graczy do gry (jeśli ktoś wyrzucił bardzo drogi rar, który starał się dropnąć długi czas to może się zniechęcić).

Moja propozycja:

Aby zapobiec oszustwom można zgodzić się na zwrot danego przedmiotu (nie mówię tu o przypadkach, gdy ktoś po pijaku wyrzucił cały sprzęt - to moim zdaniem jest szczyt głupoty i nauczka by nie grać po spożyciu :P), jednak Administrator/GM sprawdziłby czy gracz naprawił rar. Jeśli rar nie zostanie naprawiony tego samego dnia, w którym go otrzymał, dostawałby bana za oszustwo, a rar byłby odbierany (w przypadku przeniesienia go na inną postać). W ten sposób raczej nikt by nie ryzykował, by oszukać ekipę.

Ze względu na ilość graczy, można by zwrot przedmiotu na tych zasadach umożliwić, gdy rar byłby droższy/trudniejszy do zdobycia (np. rary z wendigo, ogólnie droższe przedmioty na danym serwerze).

Pomyślcie, że nie wszyscy w tej grze myślą tylko o tym, jak tu Was oszukać i zasługują na to by otrzymać od Was pomoc. Można by tego wszystkiego uniknąć, gdyby usuwanie przedmiotów następowało w inny sposób. Bo chyba większości z nas chociaż raz zdarzyło się najechać w pośpiechu na tę "łapkę" i automatycznie wcisnąć "ok".

I proszę, nie piszcie "trzeba było uważać". To jest gra, ludzie mają czerpać z niej przyjemność. Nieraz wydają na nią prawdziwe pieniądze, poświęcają dużo czasu. Czy naprawdę tak trudno wyciągnąć rękę, gdy normalny, dojrzały człowiek prosi o naprawienie głupiego błędu? Dlaczego zwykle tacy ludzie są traktowani z góry, jak kolejni gówniarze, którzy znowu coś planują?

Sami przyznajcie, że takie nastawienie ze strony administracji zniechęca do dalszej gry. Bo osobiście miło mi niezmiernie, gdy ktoś z ekipy od razu odpisuje, pomaga w queście i wszystko przebiega bez zbędnych kłótni. Gdyby taka atmosfera, nastawiona na dobro zarówno adminów jak i zwykłego gracza, panowała w tej grze regularnie, to Taern wyglądał by zupełnie inaczej...

Pozdrawiam
Kasia

edit: Poza tym kto normalny wyrzuca rara? Zwykle się go sprzedaje, zmienia na esencje. ZAWSZE masz jakąś korzyść i nikt nie wyrzuca ich z ekwipunku celowo. No chyba, że czegoś nie wiem.
Dlaczego w ogóle istnieje taka możliwość? Można by zablokować wyrzucanie rarów w taki sposób, albo zabezpieczyć hasłem do konta - chcesz usunac rara - wpisz hasło. Wtedy na pewno pozbedziecie sie problemu.


1 Lip 2013, o 17:48
Profil
Uczeń Heremona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Mar 2013, o 13:05
Posty: 517
Podziękowano: 189 razy
Otrzymanych podziękowań: 241 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Problemy ze zwrotem rarów
Znalazłem słaby punkt:
Kunguru napisał(a):
jednak Administrator/GM sprawdziłby czy gracz naprawił rar. Jeśli rar nie zostanie naprawiony tego samego dnia, w którym go otrzymał, dostawałby bana za oszustwo, a rar byłby odbierany (w przypadku przeniesienia go na inną postać). W ten sposób raczej nikt by nie ryzykował, by oszukać ekipę.

Zwrot dokonany, gracz utracił połączenie/wyszedł z gry i nie może wejść z powodu wypadku losowego, awarii sieci, awarii neta, ataku ślepek kiszki etc.
I co wtedy? Ban?
A jeśli ktoś wyrzuci rar który chciał sprzedać? To np fizol musi naprawiać dla siebie rar przeznaczony dla klas czarujących?
Kunguru napisał(a):
edit: Poza tym kto normalny wyrzuca rara? Zwykle się go sprzedaje, zmienia na esencje. ZAWSZE masz jakąś korzyść i nikt nie wyrzuca ich z ekwipunku celowo. No chyba, że czegoś nie wiem.

Można wyrzucić jeden rar, żeby zrobić miejsce na inny (mało prawdopodobne ale możliwe)
Kunguru napisał(a):
Dlaczego w ogóle istnieje taka możliwość? Można by zablokować wyrzucanie rarów w taki sposób, albo zabezpieczyć hasłem do konta - chcesz usunac rara - wpisz hasło. Wtedy na pewno pozbedziecie sie problemu.

Było. Nie pamiętam jakie były ogólne opinie na ten temat, ale ja jestem na tak


Nigdy nie zdarzyło mi się wyrzucić NIC przez przypadek, nie tylko rara ale nawet zwykłe "smieci" stąd za bardzo nie rozumiem tego postu. Czyżby to był aż tak poważny problem?


1 Lip 2013, o 18:22
Profil
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2011, o 08:35
Posty: 263
Podziękowano: 37 razy
Otrzymanych podziękowań: 50 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Problemy ze zwrotem rarów
Według mnie, takie zwroty są bezsensowne. I tak, napiszę, trzeba choć trochę uważać, a nie "na pałę" wyrzucać śmieci.
A jeśli to Tobie ktoś wyrzucił jakiegoś rar-a - jest nauczka na przyszłość. Nie podawaj passów komuś kogo nie znasz/w ogóle nie podawaj.
Kiedyś były pomysły hasłowania wyrzucania, przypominanie, że wyrzucasz rara, itp. Nic nie przeszło. Teraz też nie przejdzie.


1 Lip 2013, o 18:31
Profil
Pogromca Valdaroga

Rejestracja: 7 Cze 2011, o 18:39
Posty: 1306
Podziękowano: 52 razy
Otrzymanych podziękowań: 217 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Problemy ze zwrotem rarów
Ogólnie niby można by tak było zrobic, tylko że juz wyciagalismy tak reke do graczy ( postanowienia oddawania rarów na s3 ) to było widac efekt. Chodzi o to że od momentu kiedy zostało oficjalnie ogłoszone że nie oddajemy rarów "przypadkowo wyrzuconych/sprzedanych/przetopionych" ta ilosc spadła do 2-3 zgłoszen na miesiac na 1 serwer, kiedy były zwroty to było tego około 20-30 miesiecznie na 1 serwer, wiec jak widac róznica kolosalna.

Nie mówie że to było duzo pracy oddac takiej osobie rara, tylko dzieki temu gracze bardziej uwazaja na swoje przedmioty, no i oczywiscie mało gdzie widziałem by Administracja oddawała przedmioty bo przypadkiem sie je wyrzuciło ( próbowałem tego tekstu w 3 mocno rozbudowanych grach )

No i najwazniejsze, wprowadzenie tego bez zadnego systemu, tylko tak na pałe spowoduje że osoby które znalazły sie pomiedzy czasem kiedy oddawalismy i tym nowym oddawaniem beda stratne. Badz beda pisac ze oddajemy to oni chca zwrotu. Wiec na dobra sprawe w pierwsze dni zrobi sie totalny chaos. Jedyna dobra opcja jest możliwosc odkupienia przedmiotów wyrzuconych/sprzedanych w ciagu 24 h od utraty tego przedmiotu w jakims sklepiku.

_________________
Kocham mojego Szopa :D


1 Lip 2013, o 18:43
Profil
Uciekinier Taernijczyk

Rejestracja: 14 Lis 2012, o 20:59
Posty: 7
Miejscowość: Poznań
Podziękowano: 3 razy
Otrzymanych podziękowań: 0 raz
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Problemy ze zwrotem rarów
Cytuj:
Zwrot dokonany, gracz utracił połączenie/wyszedł z gry i nie może wejść z powodu wypadku losowego, awarii sieci, awarii neta, ataku ślepek kiszki etc.
I co wtedy? Ban?
A jeśli ktoś wyrzuci rar który chciał sprzedać? To np fizol musi naprawiać dla siebie rar przeznaczony dla klas czarujących?


Mówię o usuwaniu własnego, naprawionego sprzętu, który zdarza się czasem przypadkowo usunąć, gdy ktoś zdejmował np. by dać się zabić, przebrać się, a zakładając w pośpiechu nie trafia w to okienko, które trzeba i z przyzwyczajenia klika "ok".

Cytuj:
Można wyrzucić jeden rar, żeby zrobić miejsce na inny (mało prawdopodobne ale możliwe)

Ee tak, jasne. Po co sprzedawać rara w sklepie by mieć trochę złota lub zamienić na esencje lepiej go po prostu wywalić... Gdzie tu logika? Rary nie ważą tyle by ich wyrzucenie było niezbędne i osobiście nie słyszałam o tym, by ktokolwiek je celowo usuwał.

Cytuj:
Nigdy nie zdarzyło mi się wyrzucić NIC przez przypadek, nie tylko rara ale nawet zwykłe "smieci" stąd za bardzo nie rozumiem tego postu. Czyżby to był aż tak poważny problem?

Cóż, mi się zdarzyło kilka razy. Raz, gdy zakładałam tangnary, bo się spieszyłam na turniej, niestety nie patrząc na to, że klikam ok. Często gram na netbooku i bez myszki, przez co takie ok można nawet przypadkiem wcisnąć. No cóż, zdarza się. Na szczęście ani razu strata, w moim przypadku, nie była specjalnie kosztowna, więc nie walczyłam o zwrot. Są jednak osoby, które straciły drogie, trudne do zdobycia rary i w mojej opinii powinni mieć chociaż szansę na ich odzyskanie.

Cytuj:
I tak, napiszę, trzeba choć trochę uważać, a nie "na pałę" wyrzucać śmieci.
A jeśli to Tobie ktoś wyrzucił jakiegoś rar-a - jest nauczka na przyszłość. Nie podawaj passów komuś kogo nie znasz/w ogóle nie podawaj.


Cóż, moja prośba jak zwykle przez kogoś zignorowana.
Nie, nikt mi nie usunął nic, bo hasła nie rozdaję. I nie, nie wyrzucałam śmieci - kolejne pudło.


Cytuj:
Kiedyś były pomysły hasłowania wyrzucania, przypominanie, że wyrzucasz rara, itp. Nic nie przeszło. Teraz też nie przejdzie.


Cóż, mój komentarz na to jest taki:

Twórcy gry powinni dbać przede wszystkim o wygodę graczy, bo to oni wydają pieniądze na to by grać i to oni napędzają tę grę. Im lepiej się ludziom gra, tym chętniej w nią inwestują. Jeśli gracz, zakładając, wydaje te 500zł na epika (darujcie sobie komentarze w stylu "jaki idiota wydaje tyle kasy na gre", są tacy i to ich sprawa, co ze swoimi pieniędzmi robią) i kto by się nie zdenerwował, gdyby przez to, w jaki sposób jest wymyślone usuwanie sprzętu, podczas zakładania go usunął i nie miał szansy na odzyskanie bo... "nie". Bo nie. Taka jest właśnie odpowiedź. Bo nie. Nie ma racjonalnego argumentu za tym, by nie dawać takiej możliwości. Bo argument o oszustwach do mnie osobiście nie przemawia. Oszustwa były, są i będą. Co jakiś czas będą ludzie wymyślać nowe, bo dla niektórych gra polega właśnie na tym by szukać jej słabych punktów i to wykorzystywać. Natomiast utrudnianie innym, uczciwym graczom gry, właśnie przez takie przypadki, zniechęca właśnie tę uczciwą część Taerna, nie tę gorszą. :) Jeśli administracji nie zależy - ok, nadal mogą blokować takie tematy, pisać, że temat był omawiany lub po prostu go ignorować. Jeśli tak bardzo im nie zależy to niech dadzą dopisek na stronie startowej, że mają gdzieś opinię graczy i ich dobro.

Nie da się przeprowadzać takich tematów bez spin, prawda? Lepiej oceniać z góry, że ktoś był głupi, nieogarnięty, usuwając swój sprzęt. A jak Wam się to kiedyś przydarzy to sami się zdziwicie, że zaczęliście należeć do ich grona.



Cytuj:
Chodzi o to że od momentu kiedy zostało oficjalnie ogłoszone że nie oddajemy rarów "przypadkowo wyrzuconych/sprzedanych/przetopionych" ta ilosc spadła do 2-3 zgłoszen na miesiac na 1 serwer, kiedy były zwroty to było tego około 20-30 miesiecznie na 1 serwer, wiec jak widac róznica kolosalna.


Nie, to nie jest efekt tego, że ludzie zaczęli uważać na sprzęt. To jest wyłącznie reakcja na Wasze ogłoszenie. Ludzie tego nie zgłaszali, bo wiedza, że nie odzyskaja. Ja też nie zgłaszałam, chociaż takie sytuacje się zdarzały. Więc "uwaga graczy" nie ma tu nic do rzeczy.
Ja uważam na swój sprzęt, myślę, że nawet przed zmianą regulaminu nikt nie chciał wywalać swojego rara i nie podchodził do tego lekceważąco, bo przepada również jego ulepszenie i kasa za naprawę.


Cytuj:
No i najwazniejsze, wprowadzenie tego bez zadnego systemu, tylko tak na pałe spowoduje że osoby które znalazły sie pomiedzy czasem kiedy oddawalismy i tym nowym oddawaniem beda stratne.

Będą stratne, oczywiście. W tym ja. Co nie znaczy, że byłaby to wina mojej propozycji. To Wasza wina, że poszliście na łatwiznę (no wybacz, nie zamierzam Was obrażać ale jak to inaczej nazwać?) i od razu zakazaliście jakichkolwiek zwrotów. Ci ludzie są stratni i nic tego nie zmieni. Jeśli mój pomysł nie przejdzie, to i tak będą stratni, więc nic nie ryzykują. Będą jedynie plusy bo, gdyby kiedykolwiek taka sytuacja się powtórzyła to tę pomoc otrzymają.

Zanim ktoś błędnie zinterpretuje mój post - nie, ja nic nie chcę od administracji. Nie zależy mi na zwróceniu rzeczy, które kiedyś wyrzuciłam. Już się z tym pogodziłam.


1 Lip 2013, o 19:05
Profil
Uczeń Simona
Awatar użytkownika

Rejestracja: 1 Cze 2012, o 21:41
Posty: 45
Miejscowość: Doncaster
Podziękowano: 16 razy
Otrzymanych podziękowań: 10 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Problemy ze zwrotem rarów
W Sumie Racja Można bylo by oddawac rary ale bylo by to pinlowane JA jakiś czas temu zle Zmorfowałem SKliffy i 2.5k platy poszlo Sb bo musiałem kupic nowe Ale Dzieki Kukiemu nie straciłem tej platy bo mi je dał jak by nie Dobry kumpel z gildi pewnie musiał bym czekac z miesiac 2 by je dropnac lub kupic

_________________
BartSimpson MO 110 And LisaSimpson AR 15 S7


2 Lip 2013, o 15:40
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 6 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 416 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron