Odpowiedz  [ 46 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
 Małże i poziomy... 
Autor Wiadomość
Pogromca Valdaroga

Rejestracja: 4 Kwi 2011, o 23:13
Posty: 1301
Podziękowano: 26 razy
Otrzymanych podziękowań: 502 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Małże i poziomy...
Nie można atakować graczy. Nieważne, czachy, neutralnych czy tarcze. Sam fakt zaatakowania innego gracza usuwa czas ochrony. Ponadto nie dostaje się dwudniowej ochrony po śmierci, jeśli jest się agresorem.
Inaczej mówiąc - gdy jesteś atakowany możesz zabić atakujących. Lecz gdy zginiesz, masz dwudniową ochronę. Wyjątki to właśnie posiadanie statusu tarczy/czachy lub uczestnictwo w wojnie.
Zasady są powszechnie znane - pet uczestniczy w walce PvP i może zginąć. Aby go przed tym uchronić, należy mieć pewność posiadania dwóch dni ochrony lub wyłączyć przed wejściem w niebezpieczną sferę. Jeśli tego nie zrobisz - ryzykujesz na własną odpowiedzialność.
W przypadku ataku bezpośrednio po walce, ofiara automatycznie dostaje jakieś 60% hp, jeśli przed walką ma mniej. Pozwala to przynajmniej uciec.
Po samej ucieczce atakujący gracz ma kilka sekund "pauzy", po czym podsumowanie walki. Inaczej mówiąc, atakowany gracz po ucieczce gracz ma czas oddalenie się w bezpieczniejsze rejony lub wylogowanie z gry. Akurat pod tym względem system jest dobry.
Aż za dobry, jeśli chodzi o wojny honorowe - trudno doprowadzić do ich rozstrzygnięcia.


9 Lip 2013, o 13:58
Profil
Chodząca legenda
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2011, o 19:01
Posty: 2181
Podziękowano: 262 razy
Otrzymanych podziękowań: 697 razy
Nick w grze: desacred
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Małże i poziomy...
Alchelor napisał(a):
desacred napisał(a):
Alchelor napisał(a):
Ta. Cały system PVP jest do zmiany bo jest pochrzaniony konkretnie i będę o tym pisał w innym temacie. W sumie to tylko jedna kwestia WYMAGA zmiany bo jest zwyczajnie poroniona i trzepie graczom po kieszeniach i realnych pieniądzach.

Nic co się dzieje w grze nie ma wpływu na finanse graczy poza grą z winy gry.



Mylisz się. Gracze topowi nagminnie atakują graczy z petami, zabijając pety. Wskrzeszenie peta to 3 platyny i 5000 złota. Mój pet padł dwa razy i dwa razy zabił go druid na 60+ poziomie. Nie ten sam. Mam do wyboru na expowisku w zamku, które jest na czerwonym polu, grać bez peta i ledwo sobie tam radzić a pet nie expi, albo bić z petem, ale liczyć się z tym, że pet padnie dwa razy na dzień. Co za tym idzie, 3 śmierci peta kosztują mnie dwa złote a tyle mam w ciągu dwóch dni jak mam szczęście. To wpływa na finanse graczy. A przynajmniej na moje. Od kiedy gracz pekujący może zabić mi coś za co płacę realną gotówką?

Ty się mylisz. Nie musisz mieć peta, nie musisz kupować platyny za PLN możesz za $ w grze. To tylko twój wybór że wydajesz złotówki, ergo - nic co się dzieje w grze nie ma wpływu na finanse graczy poza grą z winy gry. Rozwijając twierdzenie - jakikolwiek wpływ gry realne finanse graczy spowodowany jest tylko i wyłącznie świadomym działaniem tych graczy którzy na grę przeznaczają PLN.

_________________
"Fałszywa skromność to najgorszy rodzaj pychy."

"Nie znam się, to się wypowiem."
"Znam się na wszystkim, na niczym dobrze."


9 Lip 2013, o 14:32
Profil WWW
Taernijczyk z ekwipunkiem
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Cze 2013, o 17:51
Posty: 13
Miejscowość: Kraków
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 3 razy
Nick w grze: Alchelor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Małże i poziomy...
Kyth Moire napisał(a):
Nie można atakować graczy. Nieważne, czachy, neutralnych czy tarcze. Sam fakt zaatakowania innego gracza usuwa czas ochrony. Ponadto nie dostaje się dwudniowej ochrony po śmierci, jeśli jest się agresorem.
Inaczej mówiąc - gdy jesteś atakowany możesz zabić atakujących. Lecz gdy zginiesz, masz dwudniową ochronę. Wyjątki to właśnie posiadanie statusu tarczy/czachy lub uczestnictwo w wojnie.
Zasady są powszechnie znane - pet uczestniczy w walce PvP i może zginąć. Aby go przed tym uchronić, należy mieć pewność posiadania dwóch dni ochrony lub wyłączyć przed wejściem w niebezpieczną sferę. Jeśli tego nie zrobisz - ryzykujesz na własną odpowiedzialność.
W przypadku ataku bezpośrednio po walce, ofiara automatycznie dostaje jakieś 60% hp, jeśli przed walką ma mniej. Pozwala to przynajmniej uciec.
Po samej ucieczce atakujący gracz ma kilka sekund "pauzy", po czym podsumowanie walki. Inaczej mówiąc, atakowany gracz po ucieczce gracz ma czas oddalenie się w bezpieczniejsze rejony lub wylogowanie z gry. Akurat pod tym względem system jest dobry.
Aż za dobry, jeśli chodzi o wojny honorowe - trudno doprowadzić do ich rozstrzygnięcia.



A niby jak uciec przed kimś kto ma Cię na hita/dwa?:D Przecież jak jestem na 30 poziomie a atakuje mnie 60+poziomowy druid to nie mam ŻADNYCH szans na ucieczkę:D. Po każdej walce gdzie zginąłem, miałem napisane, ze mam 5 minut ochrony. Nigdy, nigdzie nie miałem napisane, że mam dwa dni.

Pardon, miałem. Raz. Na 12 poziomie jak mnie ktoś zabił. A tak to mam tylko 5 minut zawsze.


@desacred: Aha, więc to, że ktoś wydaje kasę na grę to źle? Fajny system:P. Chyba nie chcecie zarabiać:P.

Ale tak czy siak, nie o tym jest temat. Temat jest o małżach i podziale lvlowym. Dalej było by trudno, ale przynajmniej sensownie.

_________________
Paladyn forum i strażnik sprawiedliwości.
Z dobrą władzą się współpracuje, złą - zwalcza.


9 Lip 2013, o 14:43
Profil
Błądzący w Tunelach

Rejestracja: 12 Maj 2012, o 22:37
Posty: 130
Podziękowano: 54 razy
Otrzymanych podziękowań: 30 razy
Nick w grze: Wotaher
Serwer: Tolnor
Odpowiedz z cytatem
Post Odp: Małże i poziomy...
Zawsze masz ochrone na 2dni :) bylo nie wbijac czachy ani tarczy zabijajac innych graczy. Twoja wina

Wysyłane z mojego GT-S5570 za pomocą Tapatalk 2


9 Lip 2013, o 14:57
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Cze 2013, o 17:51
Posty: 13
Miejscowość: Kraków
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 3 razy
Nick w grze: Alchelor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Odp: Małże i poziomy...
Wotaher napisał(a):
Zawsze masz ochrone na 2dni :) bylo nie wbijac czachy ani tarczy zabijajac innych graczy. Twoja wina

Wysyłane z mojego GT-S5570 za pomocą Tapatalk 2


Zabijam tylko czachy i nie mam tarczy. Mam -180 statusu. Chyba wiem co piszę. Zawsze było napisane, że mam 5 minut ochrony przed PVP.

_________________
Paladyn forum i strażnik sprawiedliwości.
Z dobrą władzą się współpracuje, złą - zwalcza.


9 Lip 2013, o 14:59
Profil
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Maj 2011, o 21:41
Posty: 2129
Podziękowano: 468 razy
Otrzymanych podziękowań: 593 razy
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Odp: Małże i poziomy...
Alchelor napisał(a):
Zabijam tylko czachy i nie mam tarczy. Mam -180 statusu. Chyba wiem co piszę. Zawsze było napisane, że mam 5 minut ochrony przed PVP.


A ja wiem jak to wygląda.. masz 5 minut blokady jeśli Ty atakowałeś, jeśli Ty zostałeś zaatakowany to 5 minut blokady i 48h ochrony.


@poniżej
Tak, jest. Na bocznym wyskakuje.

_________________
Rzuff - s2 (Taern.pl)
Rzuffi - s1 (Taern.com)
Rzuff na YT: http://goo.gl/84D78E

Image


9 Lip 2013, o 15:09
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Cze 2013, o 17:51
Posty: 13
Miejscowość: Kraków
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 3 razy
Nick w grze: Alchelor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Małże i poziomy...
Ta ochrona jest gdzieś opisana czy ona po prostu jest? Bo jak nie jest nigdzie napisane, że ją mam to może rzeczywiście ją miałem.

_________________
Paladyn forum i strażnik sprawiedliwości.
Z dobrą władzą się współpracuje, złą - zwalcza.


9 Lip 2013, o 15:32
Profil
Uciekinier Taernijczyk
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Mar 2012, o 21:36
Posty: 3
Miejscowość: Szprotawa
Podziękowano: 10 razy
Otrzymanych podziękowań: 1 raz
Nick w grze: Picasso
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Małże i poziomy...
Ja mam lepszy pomysł aby twórcy gry po prostu na małżach wprowadzili czerwone pole to umożliwiłoby mniejszym poziomą zbierać małże pod czas ochronki. Bo czarne Pole faktycznie na małżach się nie sprawdza bo nawet pumpmaster czasem nie wystarcza jak MO 85+ uderzy meteorem to gracz z takim 20-30 lvl nie ma nic do powiedzenia mimo że dostaje ochronkę :(
A taka ochronka 2 dniowa na red polu była by dobrym rozwiązaniem ludzie mogli by sobie zbierać swobodnie te małże. Oczywiście zdarzać się będą kradzieże ale można zawsze zaradzić temu będąc na bieżąco i klikając szybciej na ich zbiór.

_________________
“Noobem nie jest ten, kto gra źle, ale ten który nie daje sobie wytłumaczyć własnych błędów i nie prosi o pomoc radami”.


9 Lip 2013, o 20:22
Profil WWW
Walczący z drzewcami
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2013, o 19:38
Posty: 378
Miejscowość: Poznań
Podziękowano: 176 razy
Otrzymanych podziękowań: 105 razy
Nick w grze: Zuzialol
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Małże i poziomy...
Shimo napisał(a):
Ja mam lepszy pomysł aby twórcy gry po prostu na małżach wprowadzili czerwone pole
Tutaj twórcy gry specjalnie wstawili czarne pole i twoimi argumentami tego nie zmienisz.
Alchelor napisał(a):
Poza tym system tak czy siak jest dziurawy bo ja wydaję pieniądze na peta, którego ktoś 40 poziomów lepszy może w każdej chwili zabić czyli zwyczajnie bierze moje PRAWDZIWE pieniądze i wyrzuca je do rzeki. To tak jakby za śmierć od PVP tracić platynę.\
:lol: Przecież platyny nie trzeba kupywac za realne pieniądze... W grze uzbierasz kasę i za nią kupujesz platynę od innych graczy. A nawet jeśli kupujesz za realne pieniądze to twój wybór, że ci się nie chce pozbierać wirtualnych pieniędzy, aby kupić platynę, tylko wytracasz na nią realne pieniądze. Przecież nikt cię do tego nie zmusza :P

_________________
Zuzialol 84 dr...
70 lvl wbity 27.07.2014 o godzinie 20:46.
80 lvl wbity 10.09.2015 o godzinie 16:50 :) Szybko mi idzie

Na zawsze pozostaje Pijanym Jeżem...

Do tego turkowy łuk 27 Zuziuk, mo 35 Teestpremki i inne

9 Lip 2013, o 22:12
Profil
Taernijczyk z ekwipunkiem
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Cze 2013, o 17:51
Posty: 13
Miejscowość: Kraków
Podziękowano: 0 raz
Otrzymanych podziękowań: 3 razy
Nick w grze: Alchelor
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Małże i poziomy...
Nikt mnie nie zmusza do kupienia sobie batonika, ale go kupuję bo chcę go mieć i to, że podejdzie do mnie jakiś paker i mi [ciach=rzuff]i i weźmie batonik to całkiem normalne a ja jeszcze powinienem mu dziękować;-).

I zanim ktoś powie, że w życiu realnym PVP nie jest dozwolone a w grze tak to niech się zastanowi nad moralnością systemu popierającego bicie słabszych. Czego to uczy odbiorcy gry? Skoro za bicie słabszych nic się nie traci a wręcz zyskuje?

_________________
Paladyn forum i strażnik sprawiedliwości.
Z dobrą władzą się współpracuje, złą - zwalcza.


9 Lip 2013, o 22:25
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 46 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 23 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
cron